Komunikaty PR

Premiera książki „Własny biznes - dlaczego TAK”

2013-10-11  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jacek Andrzej Kwiatkowski
GoodPress

Zwycięzców 13/11A
03-936 Warszawa
pr|goodpress.eu| |pr|goodpress.eu
+48 22 30 81 200
www.goodpress.eu

Na wydarzenie przybyło prawie 200 gości ze świata biznesu, polityki, kultury, sztuki i rozrywki. Nie zabrakło też mediów, które reprezentowane były m.in. przez czasopisma Avangarda, Bloomberg Magazine, Businessman, Businesswomen and Life, Dolce Vita, Forbes, K-Mag, Parkiet, Rzeczpospolita, Sukces, Warsaw Highlights, serwisy internetowe ImprezyMiejscaTrendy, ModaiJa, ModnaModa, radio Chilli Zet, PiN, WaWa, telewizje Superstacja, TVP, TVN, TVN 24, TVN CNBC.

W pierwszej części spotkania zaprezentowali się trzej współautorzy publikacji: Krzysztof Sadecki oraz Grzegorz Turniak - autor książek Alchemia kariery, Profesjonalny networking, Almanach społeczności profesjonalistów a także Witold Antosiewicz - autor Praktycznego poradnika networkingu. Wnioski z prezentacji: nowa książka „Własny biznes – dlaczego TAK” to najbardziej oczekiwana w tym sezonie książka biznesowa, dająca szerokie podstawy do bezpiecznego i świadomego budowania własnego przedsiębiorstwa.

Kolejnym mocnym punktem premiery był panel dyskusyjny na temat kondycji polskiego biznesu, szans oraz pułapek czekających na biznesmenów. W dyskusji wzięli udział wieloletni praktycy w swoich branżach: Tomasz Bartuzel – dyrektor sprzedaży Prudential Polska, Marek Szambelan - prezes Fundacji „Razem Lepiej”, Tomasz Lubierski – szef polskiego oddziału LC Ltd., Mirosław Lubarski – wiceprezes Grupy Polskie Składy Budowlane, Elżbieta Bogucka – partner w międzynarodowej korporacji prawniczej Dentons i Krzysztof Sadecki – autor książki.

Podczas dyskusji poruszono takie zagadnienia jak konieczność upraszczania procedur prawnych i podatkowych przez państwo, przewagi przedsiębiorców działających w sieciach takich jak np. grupy zakupowe PSB, korzyści wynikające z udziału w programach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, zyski z budowania trwałych relacji z klientami, programów lojalnościowych i sieci poleceń.

Dyskusja zakończyła się generalnym wnioskiem Krzysztofa Sadeckiego, autora premierowej książki - trzeba mieć pomysł na biznes, wolę osiągnięcia sukcesu i konsekwencję działania. Czwartym niezbędnym czynnikiem jest wiedza na temat podstaw organizacji i prowadzenia biznesu – a taką właśnie wiedzę daje czytelnikom poradnik „Własny biznes – dlaczego TAK”.

Po części oficjalnej prowadzonej przez prezentera telewizyjnego Mateusza Szymkowiaka przyszła kolej na rozmowy kuluarowe. Nie obyło się bez skutecznego networkingu - 200 gości z zarządów największych firm i najważniejszych instytucji to była nie lada gratka. Podczas bankietu na 22 piętrze Pure Sky Clubu  goście mogli podziwiać nocną panoramę Warszawy, a w planach biznesowych sięgać nawet poza horyzont.

Partnerami premiery były Pure Sky Club, J.A.Baczewski Wódka Monopolowa, Egoo.

 

Więcej informacji: www.GoodPress.eu/Krzysztof-Sadecki

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Prezes Zarządu TIM SA w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku Biuro prasowe
2021-01-13 | 13:20

Prezes Zarządu TIM SA w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Krzysztof Folta, Prezes Zarządu i jeden z założycieli TIM SA, znalazł się w gronie 15 osób walczących o tytuł Przedsiębiorcy Roku w konkursie organizowanym w Polsce od 2003 roku
Firma Zimowy sezon przeziębieniowy 2021 również z kampanią radiową „Weź dziś Cerutin®”
2021-01-13 | 01:00

Zimowy sezon przeziębieniowy 2021 również z kampanią radiową „Weź dziś Cerutin®”

Emitowana od jesieni reklama „Weź dziś Cerutin®”, skutecznie zachęcała do sięgnięcia po popularny lek stosowany w zapobieganiu przeziębieniom oraz łagodzeniu objawów
Firma Ruszyła XXIV edycja Konkursu „Dobroczyńca Roku”
2021-01-12 | 13:00

Ruszyła XXIV edycja Konkursu „Dobroczyńca Roku”

W Polsce jest wiele firm, które samodzielnie lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi, realizują wartościowe projekty społeczne, angażując się przy tym całym sercem.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Dostawy szczepionek do państw UE ruszą pełną parą w II kwartale. Wtedy może pojawić się problem z wydolnością systemu szczepień

Komisja Europejska zakontraktowała do tej pory w sumie 2,3 mld dawek szczepionek na COVID-19 od sześciu firm farmaceutycznych. Jeżeli rozmowy z dwoma kolejnymi zakończą się podpisaniem umów, ta liczba jeszcze wzrośnie. – UE już w tej chwili ma dużo więcej dawek, niż sama potrzebuje – mówi dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce, dr Marek Prawda. Dostawy mają ruszyć w pełni w II kwartale br., ale niektóre kraje się niecierpliwią i prowadzą z producentami indywidualne rozmowy dotyczące zakupu dodatkowych szczepionek. Jak podkreśla ekspert, te negocjacje nie mogą w żaden sposób ograniczać wywiązywania się z dostaw  w ramach unijnego programu.

Problemy społeczne

Na Podhalu kryzys z branży turystycznej rozlewa się na inne branże. Część przedsiębiorców zamierza działać mimo obostrzeń

2020 rok był bardzo trudny dla przedsiębiorców turystycznych na Podhalu. Tatry mogło odwiedzić o 40 proc. turystów mniej niż przed rokiem, a największą bolączką jest zamknięcie turystyki w sezonie zimowym. Rządowe tarcze nie obejmą wszystkich poszkodowanych, co powoduje, że kryzys zaczyna się już rozlewać na inne branże. – Doszliśmy do takiego momentu, gdzie jest tylko frustracja, bunt i nieposłuszeństwo. Może się okazać, że faktycznie część biznesów otworzy się mimo obostrzeń – mówi Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Finanse

Fundusze liczą na okazje do inwestowania w branżach dotkniętych kryzysem. Ich aktywność rośnie, ale prawie połowa spodziewa się mniejszych budżetów na inwestycje

90 proc. funduszy aktywnych w Polsce, pomimo pandemii i kryzysu, dobrze ocenia swoją obecną sytuację. 66 proc. określą ją jako stabilną, a 24 proc. spodziewa się poprawy – wynika z badania „Barometr branży Private Equity i Venture Capital”. W 2021 rok wchodzą z ostrożnym optymizmem. – Inwestorzy oceniają, że ten rok będzie szansą na zakup spółek po dobrych cenach, które zostały skorygowane podczas pandemii, albo na sprzedaż firm, które nie zostały dotknięte kryzysem – informuje Piotr Dalak z JP Weber, współautor raportu.

Problemy społeczne

Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym. Na zbiórkach i aukcjach internetowych uzbierano już ponad 10 mln zł

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.