Komunikaty PR

Premiera książki „Własny biznes - dlaczego TAK”

2013-10-11  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jacek Andrzej Kwiatkowski
GoodPress

Zwycięzców 13/11A
03-936 Warszawa
pr|goodpress.eu| |pr|goodpress.eu
+48 22 30 81 200
www.goodpress.eu

Na wydarzenie przybyło prawie 200 gości ze świata biznesu, polityki, kultury, sztuki i rozrywki. Nie zabrakło też mediów, które reprezentowane były m.in. przez czasopisma Avangarda, Bloomberg Magazine, Businessman, Businesswomen and Life, Dolce Vita, Forbes, K-Mag, Parkiet, Rzeczpospolita, Sukces, Warsaw Highlights, serwisy internetowe ImprezyMiejscaTrendy, ModaiJa, ModnaModa, radio Chilli Zet, PiN, WaWa, telewizje Superstacja, TVP, TVN, TVN 24, TVN CNBC.

W pierwszej części spotkania zaprezentowali się trzej współautorzy publikacji: Krzysztof Sadecki oraz Grzegorz Turniak - autor książek Alchemia kariery, Profesjonalny networking, Almanach społeczności profesjonalistów a także Witold Antosiewicz - autor Praktycznego poradnika networkingu. Wnioski z prezentacji: nowa książka „Własny biznes – dlaczego TAK” to najbardziej oczekiwana w tym sezonie książka biznesowa, dająca szerokie podstawy do bezpiecznego i świadomego budowania własnego przedsiębiorstwa.

Kolejnym mocnym punktem premiery był panel dyskusyjny na temat kondycji polskiego biznesu, szans oraz pułapek czekających na biznesmenów. W dyskusji wzięli udział wieloletni praktycy w swoich branżach: Tomasz Bartuzel – dyrektor sprzedaży Prudential Polska, Marek Szambelan - prezes Fundacji „Razem Lepiej”, Tomasz Lubierski – szef polskiego oddziału LC Ltd., Mirosław Lubarski – wiceprezes Grupy Polskie Składy Budowlane, Elżbieta Bogucka – partner w międzynarodowej korporacji prawniczej Dentons i Krzysztof Sadecki – autor książki.

Podczas dyskusji poruszono takie zagadnienia jak konieczność upraszczania procedur prawnych i podatkowych przez państwo, przewagi przedsiębiorców działających w sieciach takich jak np. grupy zakupowe PSB, korzyści wynikające z udziału w programach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, zyski z budowania trwałych relacji z klientami, programów lojalnościowych i sieci poleceń.

Dyskusja zakończyła się generalnym wnioskiem Krzysztofa Sadeckiego, autora premierowej książki - trzeba mieć pomysł na biznes, wolę osiągnięcia sukcesu i konsekwencję działania. Czwartym niezbędnym czynnikiem jest wiedza na temat podstaw organizacji i prowadzenia biznesu – a taką właśnie wiedzę daje czytelnikom poradnik „Własny biznes – dlaczego TAK”.

Po części oficjalnej prowadzonej przez prezentera telewizyjnego Mateusza Szymkowiaka przyszła kolej na rozmowy kuluarowe. Nie obyło się bez skutecznego networkingu - 200 gości z zarządów największych firm i najważniejszych instytucji to była nie lada gratka. Podczas bankietu na 22 piętrze Pure Sky Clubu  goście mogli podziwiać nocną panoramę Warszawy, a w planach biznesowych sięgać nawet poza horyzont.

Partnerami premiery były Pure Sky Club, J.A.Baczewski Wódka Monopolowa, Egoo.

 

Więcej informacji: www.GoodPress.eu/Krzysztof-Sadecki

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Integruj biznes, by sprzedawać więcej Biuro prasowe
2020-11-25 | 01:00

Integruj biznes, by sprzedawać więcej

Czy sprzedaż w 2020 roku wygląda inaczej niż w latach ubiegłych? Pandemia przyspieszyła pewne procesy i jeszcze bardziej umocniła niektóre trendy, przez co firmy musiały szybciej
Firma Chiński rynek atrakcyjny dla przedsiębiorców jak nigdy dotąd
2020-11-24 | 11:00

Chiński rynek atrakcyjny dla przedsiębiorców jak nigdy dotąd

Jak donoszą najnowsze dane, w Państwie Środka został odnotowany wzrost PKB w 3 kwartale tego roku, podczas gdy Europa i Polska mają ten rok zakończyć na minusie. Import z Chin może okazać
Firma Grupa Kapitałowa RAFAMET podsumowuje III kwartał 2020 roku
2020-11-24 | 09:30

Grupa Kapitałowa RAFAMET podsumowuje III kwartał 2020 roku

Grupa Kapitałowa RAFAMET za trzeci kwartał 2020 r. uzyskała dodatni wynik finansowy netto w wysokości 1,4 mln zł. W omawianym okresie 2020 roku GK RAFAMET osiągnęła przychody ze

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Konsument

Na Śląsku stawiają na innowacje społeczne i zielone technologie. Duże inwestycje klimatyczne czekają wszystkie polskie miasta

W najbliższych kilkunastu latach polskie miasta czekają duże inwestycje związane z potrzebą dostosowywania do europejskiej polityki klimatycznej i z przeciwdziałaniem zmianom klimatu. Środki potrzebne są przede wszystkim na nowe technologie, poprawiające jakość życia w długoletniej perspektywie. Sytuację skomplikowała jednak pandemia, w wyniku której samorządy tracą miliony złotych m.in. przez koszty walki z wirusem i mniejsze wpływy z podatków. W trudnych czasach potrzebne jest innowacyjne podejście do zarządzania, zwłaszcza w miastach, których gospodarka opiera się na kopalniach. W ramach projektu Rybnik360 śląskie miasto do 2035 roku chce zastąpić wygaszane stopniowo górnictwo, opierając się m.in. na zielonych technologiach i odnawialnych źródłach energii.

 

Finanse

Tarcza branżowa trafi pod obrady Senatu. Możliwe rozszerzenie listy sektorów uprawnionych do pomocy

Zgodnie z zapowiedziami rządu od 28 listopada ponownie zaczną działać sklepy i usługi w galeriach handlowych, choć w bardziej rygorystycznym reżimie sanitarnym. Na większe luzowanie obostrzeń na razie nie pozwala wciąż wysoka liczba zakażeń i zgonów. Firmy z określonych branż, które pozostają zamknięte, będą mogły liczyć na pomoc z tarczy branżowej, przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Sejm. Problem w tym, że lista PKD jest niewystarczająca i z tym najczęściej przedsiębiorcy zgłaszają się dziś do Rzecznika MŚP. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że na etapie prac Senatu wsparcie to może zostać rozszerzone na innych beneficjentów.

Farmacja

Pacjenci z ciężkimi chorobami jelit muszą przerywać terapię po 1-2 latach ze względów administracyjnych. Lekarze apelują o zmiany

Na nieswoiste zapalenia jelit choruje około 50 tys. Polaków, głównie młodych osób przed 35. rokiem życia. Pacjenci z ciężkim przebiegiem choroby potrzebują terapii biologicznej, która w Polsce jest dostępna w ramach programów lekowych. Te ze względów administracyjnych są jednak ograniczone czasowo do 1–2 lat. Po tym okresie pacjenci nie mogą już kontynuować leczenia, a do programu lekowego mogą zostać włączeni ponownie dopiero, kiedy nastąpi nawrót choroby i ciężkie nasilenie jej objawów. Lekarze apelują o zmianę tych kryteriów. – Przerywanie terapii, które może doprowadzić do utraty jej skuteczności, powinno być uznane za błąd. To ryzykowne dla pacjentów – podkreśla prof. Jarosław Reguła, krajowy konsultant w dziedzinie gastroenterologii.

 
 

Problemy społeczne

Pandemia zwiększyła zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Klienci częściej szukają ochrony na wypadek nagłego zachorowania i pobytu w szpitalu

W ostatnich miesiącach widać większe zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Po wiosennym spowolnieniu spowodowanym lockdownem w III kwartale wzrósł popyt na ubezpieczenia, mimo wakacji, które zazwyczaj są spokojniejszym okresem w sprzedaży. W Unilinku od stycznia do września dynamika sprzedaży wzrosła o 120 proc. r/r, a w samym wrześniu – o 136 proc. To nie tylko efekt wzrostu świadomości ubezpieczeniowej, ale też przesunięcia w czasie decyzji o zakupie polisy.