Komunikaty PR

Relacja z konferencji o współpracy z Chinami

2014-04-03  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Podsiadło
Proud Voice

Oławska 1/11
50-123 Wrocław
k.podsiadlo|proudvoice.pl| |k.podsiadlo|proudvoice.pl
691-606-014
www.proudvoice.pl

Za nami kolejna konferencja organizowana przez Wydawnictwo Explanator, tym razem pod hasłem „Współpraca z Chinami - jak osiągać zyski na najbardziej prężnym rynku świata”. W dniach 27-28 marca br. Poznań gościł kilkudziesięciu ekspertów oraz przedsiębiorców zainteresowanych współpracą i wymianą handlową z Chinami.

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele z różnych branż, a zróżnicowana tematyka pozwoliła na poruszenie najważniejszych kwestii związanych między innymi ze sposobami transportu towarów z Chin, kontrolą jakości prowadzoną przez agencje celne, bezpieczeństwem finansowym transakcji handlowych, a także obsługą prawną w handlu międzynarodowym oraz prowadzeniu postępowań sądowych.

Duże zainteresowanie wywołała prelekcja Marioli Kuśnierczak z firmy Importuj z Nami, która nakreśliła uczestnikom fakty i mity dotyczące relacji z Chińczykami oraz  przedstawiła problem etykiety i kultury biznesowej w Chinach, której znajomość ma duże znaczenie przy prowadzeniu negocjacji biznesowych z Państwem Środka.

Na konferencji nie mogło zabraknąć tematu związanego z czynnościami jakie należy wykonać przed rozpoczęciem współpracy gospodarczej z Chinami. Piotr Burzyński, właściciel firmy Importuj z Nami omówił opłacalność importu w przypadku samodzielnego sprowadzenia towaru, a także w przypadku skorzystania z pomocy firmy pośredniczącej. Ekspert wyjaśnił też, co można zyskać dzięki przeprowadzaniu kontroli towarów, a także na co należy zwrócić uwagę przy weryfikacji dostawców i towarów. 

Interesująca dla słuchaczy okazała się również prelekcja Marcina Karczewskiego, wiceprezesa zarządu spółki ATC CARGO, który zaprezentował temat reguł INCOTERMS 2010 oraz scharakteryzował każdy z rodzajów transportu z uwzględnieniem ich wad i zalet. Monika Urbaniak, również z ATC CARGO, omówiła zakresy obowiązków agencji celnych, rodzaje dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia odprawy oraz obowiązujące taryfikacje i stawki celne. Uczestnicy konferencji dowiedzieli się też jak sprawdzić wiarygodność finansową chińskiego partnera, a także jaki jest system rozliczeń na rynku chińskim.

Z obszaru kooperacji produkcyjnej z chińskimi przedsiębiorcami oraz kwestii prawnych głos zabrał Sebastian Stasiuk zarządzający chińską spółką oraz adwokat Andrzej Zacharzewski, specjalizujący się m.in. w obsłudze prawnej transakcji z Chin oraz w prowadzeniu postepowań́ sadowych, związanych z międzynarodowym obrotem handlowym. Eksperci wskazali uczestnikom sposoby rozstrzygania sporów oraz windykacji należności oraz zwracali dużą uwagę na redagowanie i sprawdzanie poprawności umów, które mają duży wpływ na uniknięcie problemów wynikających z nieuczciwości ze strony chińskiego partnera.

Uzupełnieniem wystąpień ekspertów, jakie znalazły się w programie, były licznie zadawane pytania przez uczestników podczas dyskusji panelowych oraz przerw kawowych. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedstawicieli zarządu i członków rad nadzorczych, którzy na co dzień współpracują z Chinami, jak również wśród początkujących importerów, planujących rozpocząć przygodę z Państwem Środka.

Informacje na temat kolejnych konferencji organizowanych przez Wydawnictwo Explanator można znaleźć na stronie: http://www.explanator.pl. W najbliższym czasie w programie znajdzie się spotkanie na temat polsko-indyjskiej współpracy gospodarczej.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Biuro od ręki w aplikacji CitySpace Biuro prasowe
2021-01-23 | 10:00

Biuro od ręki w aplikacji CitySpace

CitySpace App to nowa aplikacja do zarządzania nowoczesną przestrzenią biurową. Udostępnił ją jeden z największych operatorów biur elastycznych w Polsce – CitySpace.
Firma TOKAI COBEX POLSKA DBA O ZDROWIE SWOICH PRACOWNIKÓW
2021-01-22 | 13:00

TOKAI COBEX POLSKA DBA O ZDROWIE SWOICH PRACOWNIKÓW

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Tokai COBEX Polska, która od stycznia wprowadziła bogaty pakiet medyczny, a także stale usprawnia swoje działania związane z ochroną przed
Firma Amazon ogłasza inwestycję w Świebodzinie, powstanie ponad tysiąc miejsc pracy
2021-01-21 | 15:30

Amazon ogłasza inwestycję w Świebodzinie, powstanie ponad tysiąc miejsc pracy

Amazon potwierdził plany otwarcia w 2021 r. nowego budynku o powierzchni 193 tys. m² w Świebodzinie. To już dziesiąte centrum logistyczne firmy w Polsce i pierwsze w województwie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Prawie 5 mln Polaków nie korzysta z komputera i internetu. Podatek od smartfonów i laptopów jeszcze pogłębi problem cyfrowego wykluczenia

W Polsce blisko 5 mln osób wciąż nie korzysta z internetu ani komputera, a pod względem wykluczenia cyfrowego sytuacja wygląda gorzej tylko w sześciu krajach Europy. Jedną z głównych przyczyn są zbyt wysokie koszty sprzętu i dostępu do sieci. Tymczasem planowane przez rząd rozszerzenie opłaty reprograficznej na nowe urządzenia, takie jak smartfony, tablety, laptopy i komputery stacjonarne, może dodatkowo wywindować ich ceny o kilkaset złotych. – W tej pandemicznej sytuacji, kiedy z dnia na dzień przestawiliśmy się na nauczanie zdalne, zamknęliśmy seniorów w domu i przenieśliśmy szereg usług do online’u, podnoszenie cen na urządzenia typu smartfon czy laptop jest błędem – podkreśla Michał Herde z Federacji Konsumentów.

Ochrona środowiska

Polska może stać się największym producentem energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych. Wymaga to modernizacji i budowy sieci przesyłowej w Polsce Północnej

Stabilne ramy prawne dla budowy polskich farm wiatrowych na Bałtyku ma zapewnić ustawa offshore’owa, którą w ubiegły czwartek podpisał prezydent. Prąd z wiatraków na morzu ma popłynąć już za kilka lat, ale wymaga to przyspieszenia inwestycji, również tych związanych z budową sieci dystrybucyjnych. Inwestycje w tym zakresie wymusza także rządowy plan rozwoju OZE i budowy elektrowni jądrowej. Boomu inwestycyjnego będzie potrzebować zwłaszcza północna Polska.

Handel

Olga Semeniuk: W pierwszej kolejności będą odmrażane sklepy detaliczne i centra handlowe. Jesteśmy gotowi do wdrożenia protokołów bezpieczeństwa dla ponad 40 branż

Jeżeli rząd zdecyduje się na poluzowanie części obostrzeń od 1 lutego, to w pierwszej kolejności pracę będą mogły wznowić sklepy detaliczne i centra handlowe. Decyzja o luzowaniu bądź wydłużeniu restrykcji ma zapaść w tym tygodniu i będzie uzależniona m.in. od statystyk dotyczących zakażeń i zgonów oraz sytuacji epidemiologicznej w całej Europie, która jest obecnie trudna. Wyczekują jej przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy w całym kraju decydują się już na wznawianie działalności mimo zakazów. Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, przekonuje jednak, że są to odosobnione przypadki i skala zjawiska jest niewielka.

Ochrona środowiska

Zanieczyszczone powietrze jest jak taksówka dla koronawirusa. Większa liczba zgonów w 2020 roku to w dużej mierze efekt smogu

Według danych z USC, udostępnionych w rządowym serwisie Otwarte Dane, w ubiegłym roku w Polsce zmarło w sumie ponad 486 tys. osób. W 2019 roku zgonów było ok. 409 tys., czyli o 77 tys. mniej. – Polacy muszą sobie uświadomić, że w ubiegłym roku umarła największa liczba osób od II wojny światowej nie tylko ze względu na koronawirusa, lecz również z powodu smogu – mówi pulmunolog, dr hab. n. med. Tadeusz Zielonka. Jak wskazuje, pandemia nie przez przypadek najszybciej rozprzestrzenia się w regionach uprzemysłowionych, z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. – Nie zdajemy sobie sprawy, że gdyby tych pyłów nie było w powietrzu, wirus nie miałby na czym osiąść. One są taksówką, którą bakterie i wirusy wjeżdżają do organizmu – podkreśla ekspert.