Komunikaty PR

Universal Robots zwiększa udźwig cobotów UR20 i UR30

2024-09-27  |  06:00
Biuro prasowe

Universal Robots, duńska firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zwiększa teraz udźwig swoich cobotów nowej generacji UR20 i UR30 o dużej ładowności, umożliwiając klientom podnoszenie cięższych ładunków bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Aktualizacje zwiększają całkowity udźwig, odpowiednio do 25 i 35 kg przy maksymalnym wychyleniu ramieniu cobota. Jest to szczególnie przydatne w aplikacjach i rozwiązaniach do paletyzacji.

 - W Universal Robots nieustannie testujemy i rozwijamy nasze produkty, a kiedy odblokowujemy nowe funkcje, chcemy zapewnić partnerom i klientom natychmiastowy dostęp - mówi Tero Tolonen, Chief Product Officer. - Ta aktualizacja umożliwia klientom zwiększenie produktywności bez ponoszenia kosztów i jest tylko jednym z przykładów tego, jak nasza pasja do innowacji przynosi korzyści klientom – dodaje.

Korzystanie ze zwiększonego udźwigu nie wymaga żadnych dodatkowych inwestycji, a konfiguracja cobota trwa zaledwie kilka minut. Nową funkcję można odblokować aktualizując oprogramowanie PolyScope UR do wersji 5.19 lub nowszej. Urządzenia UR20 i UR30 dostarczone w 2024 r. będą miały od razu wbudowane oprogramowanie niezbędne do obsługi większych obciążeń użytkowych.
Więcej informacji na temat zwiększonego udźwigu UR20 i UR30 można znaleźć w linkach (EN).

 Paletyzacja z wykorzystaniem UR20 o zwiększonym udźwigu została po raz pierwszy zaprezentowana na China International Industry Fair  w Szanghaju w tym tygodniu.  

 

O Universal Robots
Universal Robots jest światowym liderem w dziedzinie robotyki współpracującej (cobotów), wykorzystywanej w wielu różnych branżach. Nasza misja jest prosta: Automatyzacja dla każdego. Wszędzie. Z ponad 90 000 cobotów sprzedanych na całym świecie, nasza przyjazna dla użytkownika platforma jest wspierana przez intuicyjne oprogramowanie PolyScope, wielokrotnie nagradzane szkolenia, kompleksowe usługi i największy na świecie ekosystem cobotów, dostarczając naszym klientom innowacje i wachlarz możliwości.
Universal Robots jest częścią Teradyne Robotics, oddziału Teradyne (NASDAQ:TER), wiodącego dostawcy automatycznego sprzętu testującego i zaawansowanej technologii robotyki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.universal-robots.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Wszechstronna wydajność, bezkompromisowe bezpieczeństwo Biuro prasowe
2024-09-26 | 17:00

Wszechstronna wydajność, bezkompromisowe bezpieczeństwo

      OHAUS Corporation, czołowy światowy producent wag i urządzeń laboratoryjnych, ogłosił wprowadzenie na rynek nowej generacji mieszadeł z płytą grzejną
Technologie TOUGHBOOK G2 Z OBSŁUGĄ SZTUCZNEJ INTELIGENCJI REWOLUCJONIZUJE RYNEK WYTRZYMAŁYCH
2024-09-26 | 11:00

TOUGHBOOK G2 Z OBSŁUGĄ SZTUCZNEJ INTELIGENCJI REWOLUCJONIZUJE RYNEK WYTRZYMAŁYCH

TOUGHBOOK G2mk3 to pierwszy tablet firmy Panasonic wyposażony w procesor Intel®, który obsługuje sztuczną inteligencję, a ponadto oferujący jednocześnie wiodące na rynku
Technologie Tylko 15% Europejczyków wie, jak właściwe korzystać z benefitów AI
2024-09-26 | 09:00

Tylko 15% Europejczyków wie, jak właściwe korzystać z benefitów AI

W badaniu przeprowadzonym wśród 11 tys. dorosłych aż 90% uczestników zadeklarowało, że rozumie, czym jest sztuczna inteligencja, jednak tylko 15% wie, jak z niej korzystać na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.