Komunikaty PR

W ferie najczęściej parkowano w Warszawie

2014-03-20  |  12:45
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Knecht
ASCG PR

Piękna 28a/9
00-547 Warszawa
aleksandra.knecht|ascg.pl| |aleksandra.knecht|ascg.pl
503 933 483
www.ascg.pl

Ferie to okres, w którym korki w mieście mają mniejsze natężenie, a mieszkańcy wyjeżdżają na południe kraju lub za granicę w poszukiwaniu wypoczynku i ośnieżonych stoków. Czy w tym roku też tak było? Jaki procent mieszkańców postanowił spędzić wolny czas korzystając z atrakcji miejskich? Odpowiedzi na te pytania udzieliła firma SkyCash, która poddała analizie ponad trzydzieści miast w kraju. Na podstawie zebranych danych okazało się, że aż 52% osób zostawiało swoje auta w płatnej strefie w Warszawie. Na drugim miejscu uplasował się Szczecin 11%, trzecia pozycja należała do Gdyni 10%. Pozostałe miejsca zajmowały odpowiednio Białystok 9%, Wrocław 7%, Kraków 6% oraz inne miasta 5%.

                          Dane zostały opracowane przez firmę SkyCash

Co to oznacza?

Z badań przeprowadzonych przez firmę SkyCash – dostawcę aplikacji mobilnej mobiParking wynika, że użytkownicy mobiParking w czasie trwającego okresu zimowego chętnie zostawiali swoje samochody w centrach miast. Porównując te dane z okresem przed feriami, niezauważalne jest mniejsze obłożenie stref płatnego parkowania. Na tej podstawie można wnioskować, że centrum Warszawy, jak i innych dużych miast, jest zarówno atrakcyjne zarówno w okresie urlopowym, jak i poza nim. Istotne, że to jednak stolica Polski wiedzie prym, jednak zaskakuje już fakt, że na drugim miejscu znalazł się Szczecin, a nie na przykład Kraków czy Poznań.

Do opracowania powyższych wyników wykorzystana została mobilna aplikacja mobiParking, umożliwiająca wielu kierowcom wnoszenie opłat parkingowych za pomocą telefonu komórkowego. W kraju z usługi tej korzysta już ponad pół miliona osób. Tak wysoka liczba użytkowników, zdobyta przez zaledwie kilka lat obecności produktu na rynku, jest świadectwem tego, jak Polacy podążają za nowymi technologiami i potrzebują rozwiązań ułatwiających im codzienne życie.

Aplikacja dostępna jest na każdy telefon z systemem operacyjnym Android lub iOS. Aby z niej skorzystać, użytkownik musi zaledwie założyć konto i uzupełnić niezbędne dane. Dzięki temu może w łatwy sposób, bezgotówkowo opłacać parking w największych miastach w Polsce. Największą zaletą opisywanego rozwiązania jest funkcja START – STOP, która umożliwia rozpoczęcie procesu opłaty za parkowanie jeszcze w samochodzie,
a zakończenie go, dopiero wówczas, gdy do auta wróci kierowca. Eliminuje to problem przedłużających się spotkań, czy stresu związanego z przekroczeniem opłaconego czasu parkowania.

Powyższy raport nie mógłby jednak zostać opracowany, gdyby nie duża popularność aplikacji wśród kierowców: „To dzięki użytkownikom mobiParking mogliśmy przeanalizować powyższe dane. Decydując się na badanie właśnie w okresie ferii zimowych zaobserwowaliśmy, jakie są tendencje i częstotliwości parkowania w płatnych strefach, gdy występowało mniejsze natężenie ruchu. Zebrane statystyki mogłyby posłużyć jako dane do prac związanych z inteligentnymi systemami zarządzania ruchem w dużych miastach.”- powiedział Dariusz Mazurkiewicz – Prezes Zarządu SkyCash S.A.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Prezes Zarządu TIM SA w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku Biuro prasowe
2021-01-13 | 13:20

Prezes Zarządu TIM SA w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Krzysztof Folta, Prezes Zarządu i jeden z założycieli TIM SA, znalazł się w gronie 15 osób walczących o tytuł Przedsiębiorcy Roku w konkursie organizowanym w Polsce od 2003 roku
Firma Zimowy sezon przeziębieniowy 2021 również z kampanią radiową „Weź dziś Cerutin®”
2021-01-13 | 01:00

Zimowy sezon przeziębieniowy 2021 również z kampanią radiową „Weź dziś Cerutin®”

Emitowana od jesieni reklama „Weź dziś Cerutin®”, skutecznie zachęcała do sięgnięcia po popularny lek stosowany w zapobieganiu przeziębieniom oraz łagodzeniu objawów
Firma Ruszyła XXIV edycja Konkursu „Dobroczyńca Roku”
2021-01-12 | 13:00

Ruszyła XXIV edycja Konkursu „Dobroczyńca Roku”

W Polsce jest wiele firm, które samodzielnie lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi, realizują wartościowe projekty społeczne, angażując się przy tym całym sercem.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego: Szczepienia podstawą bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli. Powinny być przeprowadzane równolegle ze szczepieniami seniorów

– Szczepienia są sprawą podstawową z punktu widzenia bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami – podkreśla Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dlatego ZNP postulował do rządu o wykonywanie ich wśród nauczycieli równolegle z grupą seniorów, którzy będą szczepieni od 25 stycznia. Na to jednak nie ma na razie szans, tym bardziej że w następnych tygodniach możliwe jest ograniczenie dostaw szczepionek przez firmę Pfizer. Jak podkreśla prezes ZNP, wszystkim zależy na bezpiecznym powrocie do nauki stacjonarnej, zwłaszcza że ma to duże znaczenie dla normalnego funkcjonowania milionów rodziców.

Prawo

W 2060 roku dwie trzecie seniorów będzie otrzymywać minimalną emeryturę. Brak reform może pogrążyć polski system emerytalny

– O ile dzisiaj jesteśmy mniej więcej w środku peletonu europejskiego pod względem wysokości emerytur, o tyle w 2060 roku będziemy należeć do krajów o najniższych emeryturach – mówi Krzysztof Nowak, prezes Mercera. Według różnych szacunków za 40 lat wysokość emerytury w Polsce będzie stanowić 25–30 proc. ostatniej pensji, czyli prawie dwukrotnie mniej niż dzisiaj. To efekt nie tylko zmian demograficznych, lecz także niskiego wieku emerytalnego. Stopa zastąpienia będzie jeszcze niższa dla kobiet ze względu na to, że przechodzą na emeryturę o pięć lat wcześniej niż panowie. – Emeryt w Polsce dziś nie jest bogaty, w przyszłości będzie biedny, a kobiety będą jeszcze biedniejsze – podkreśla ekspert.

Bankowość

Nowy system ułatwi służbom dostęp do informacji o kontach bankowych Polaków. Eksperci ostrzegają przed ryzykiem nadużyć

W resorcie finansów trwają prace nad Systemem Informacji Finansowej, który pozwoli odpowiednim służbom i instytucjom szybko ustalić, w jakich bankach Polacy mają konta oraz czy korzystają ze skrytek bankowych lub kont maklerskich. Zgodnie z unijnymi przepisami ma to być narzędziem walki z poważnymi przestępstwami. – Służby powinny mieć dostęp do danych finansowych w przypadku ścigania poważnych przestępstw, jednak istnieje ogromne ryzyko, że będzie to wykorzystywane także w innych, błahych sprawach, a być może nawet w sytuacjach, które są zwykłym nadużyciem – mówi Wojciech Klicki, prawnik z Fundacji Panoptykon.

Ochrona środowiska

Kwestie środowiskowe coraz ważniejsze dla inwestorów. Nie będą finansować spółek nieraportujących swojego wpływu na klimat

ESG, czyli czynniki niefinansowe obejmujące np. dbałość firmy o środowisko i kwestie ważne społecznie, mają coraz większe znaczenie w podejmowaniu decyzji przez inwestorów. Takich danych szukają m.in. ubezpieczyciele czy banki, które dzięki nim mogą ocenić, czy firma działa w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i opłaca się udzielić jej finansowania. W tym roku duże polskie spółki giełdowe będą już po raz czwarty obowiązkowo publikować dane ESG w swoich raportach niefinansowych, ale już wkrótce większą wagę do tego aspektu będą musiały przyłożyć również podmioty średnie i mniejsze. W przeciwnym razie grozi im utrudniony dostęp do kapitału.