Komunikaty PR

Edukacja przyszłości i rowery elektryczne na 9. Forum Rozwoju Mazowsza

2018-10-15  |  01:00
Biuro prasowe

Już 17 i 18 października na Stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 kolejny raz spotkają się przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Zaplanowano wtedy całą serię debat, wystąpień i warsztatów dotyczących przyszłości Mazowsza. Nie zabraknie również prezentacji najnowocześniejszych karbonowych rowerów i dyskusji nad technologią elektryczną w tej branży. Wstęp darmowy.

Forum organizowane jest przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych, pod patronatem Komisji Europejskiej. Uczestnicy co roku podejmują istotne kwestie dla funkcjonowania całego regionu. Tematami przewodnimi najnowszej edycji FRM będą: Region Przyszłości, Ekoregion, Człowiek i Medycyna. Na wydarzeniu pojawią się m.in. marszałek województwa Adam Struzik, rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Witold Bielecki, zastępca dyrektora w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE Katarzyna Walczyk-Matuszyk i dyrektor biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Dorota Zbińkowska.

W tym roku Forum Rozwoju Mazowsza stawia mocno na ekologię. Dlatego czołowy producent rowerów w Polsce KROSS S.A. zaprezentuje na nim nowoczesną, kompozytową karbonową ramę i oparty na niej model dwóch kółek. Piotr Falczyński, kierownik zespołu badawczego marki, przedstawi rezultaty projektu pt. „Opracowanie innowacyjnej pilotażowej linii do produkcji kompozytowych ram rowerowych na bazie włókna węglowego”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

- Dzięki unijnemu dofinansowaniu już w przyszłym roku w swojej fabryce w Przasnyszu będziemy budować karbonowe ramy i bazujące na nich rowery. Sprawując tym samym kontrolę nad każdym etapem procesu produkcyjnego - mówi Maciej Kowalewski, dyrektor marketingu i e-commerce w firmie KROSS S.A.  - Co więcej, goście Forum będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o nowoczesnym podejściu do obsługi gwarancyjnej i przyszłości rowerów elektrycznych. Segment eBike’ów bardzo intensywnie rozwija się na Zachodzie, znajdując coraz więcej entuzjastów także w Polsce – zaznacza.

To jednak nie wszystko, bo podczas licznych warsztatów i wystąpień eksperci opowiedzą również o biznesie 4.0, edukacji przyszłości, skutecznej komunikacji w mediach społecznościowych oraz nowoczesnych technologiach w edukacji, kulturze, a także turystyce. Oczywiście obowiązkowym tematem do dyskusji będzie efektywne zdobywanie dofinansowania z unijnych funduszy. Nie zabraknie też bezpłatnych badań przesiewowych słuchu.

Udział w 9. Forum Rozwoju Mazowsza jest darmowy, wymaga jednak rejestracji przez specjalny formularz na stronie http://forumrozwojumazowsza.pl. Tam też można zapoznać się z całym programem wydarzenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Fundusze unijne Mazowsze stawia na rozwój- 10.Forum Rozwoju Mazowsza Biuro prasowe
2019-10-11 | 08:00

Mazowsze stawia na rozwój- 10.Forum Rozwoju Mazowsza

16-17 października br. na terenie Centrum Konferencyjnego MsMermaid w Warszawie odbędzie się jubileuszowe Forum Rozwoju Mazowsza. Głównym  celem wydarzenia jest promocja regionu i
Fundusze unijne Przedsiębiorcy poznali Wyzwania dla Polski i Świata 2019
2019-03-06 | 15:00

Przedsiębiorcy poznali "Wyzwania dla Polski i Świata 2019"

Co czeka w najbliższym czasie polskich przedsiębiorców? Jakie są prognozy gospodarcze?  Jak zmienia się prawo podatkowe? Tego dowiedzieli się uczestnicy konferencji "Wyzwania
Fundusze unijne Bezpłatne szkolenie dla NGO w Radomiu
2019-03-04 | 12:00

Bezpłatne szkolenie dla NGO w Radomiu

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli (pracowników, członków i wolontariuszy) organizacji pozarządowych, w tym izb gospodarczych. TERMIN

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Blisko połowa dorosłych Polaków nie pracuje i się nie uczy. Resort pracy chce w najbliższych miesiącach zająć się ich aktywizacją

Populacja osób biernych zawodowo liczy blisko 13,3 mln osób. To oznacza, że prawie połowa dorosłych Polaków z różnych powodów nie pracuje i się nie uczy. Aktywizacja biernych zawodowo i długotrwale bezrobotnych to priorytety resortu pracy na nadchodzący rok. – Zasiądziemy do stołu z partnerami społecznymi i gospodarczymi i wspólnie będziemy się zastanawiać, jak zwiększać wskaźniki zatrudnienia – zapowiada wiceminister pracy Alina Nowak. Jak podkreśla, w pierwszej kolejności należy aktywizować niewykorzystane dotąd zasoby na polskim rynku pracy i zachęcać do powrotu osoby, które wyjechały z Polski, a dopiero w drugiej kolejności sięgnąć po pracowników z zagranicy.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

Niższa stawka podatku, zwolnienie z podatku dla młodych i nowe ulgi. Na rozliczenie z fiskusem mamy czas do końca kwietnia

Zmiana skali podatkowej, wyższe koszty uzyskania przychodu czy wprowadzenie mikrorachunku podatkowego – to tylko część zmian w rozliczaniu podatków za 2019 rok. W tym roku będzie można także odliczyć do 53 tys. zł wydatków na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z termomodernizacją budynku. Miesiąc więcej na rozliczenie będą miały osoby, które rozliczają się zryczałtowanym podatkiem – zeznanie będą musiały złożyć do 2 marca.

Finanse

Spółki dywidendowe oraz małe i średnie zwiększają szanse na zyski na giełdzie. Jednak strategia musi być zgodna z charakterem inwestora

Podczas gdy amerykańskie indeksy biją kolejne rekordy, warszawska giełda wciąż nie może odzyskać impetu. Nie spełniają się na razie nadzieje wiązane z PPK. Jednak w warunkach niskich stóp procentowych, realnych strat na lokatach w obliczu rosnącej inflacji i  szybko rosnących cen nieruchomości możliwości inwestowania gwałtownie się zawężają. – Bycie na rynku giełdowym jest atrakcyjne w dłuższym horyzoncie czasowym – mówi dr Emil Łobodziński z DM PKO BP. Wszystko jednak zależy od przyjętej strategii inwestowania. Ta przede wszystkim powinna być dopasowana do charakteru inwestora.

Prawo

Podatek od cukru nie musi przełożyć się automatycznie na poprawę zdrowia. Potrzebne tańsze i zdrowsze alternatywy dla słodzonych napojów

– Planowany podatek cukrowy nie zadziała, jeśli państwo wrzuci wpływy z niego do wspólnego budżetowego worka, zamiast przeznaczyć na poprawę zdrowia Polaków. Ponadto uderzy on w najuboższych, którzy będą zmuszeni sięgnąć po tańsze i jeszcze bardziej szkodliwe dla zdrowia alternatywy, jak napoje gazowane – mówi Maria Libura z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. To rozwiązanie może być skuteczne tylko wtedy, gdy będzie odpowiednio skonstruowane.