Komunikaty PR

Dow zakończył proces wydzielenia się z DowDuPont

2019-04-02  |  01:00

Dow ukończył z sukcesem proces wydzielenia się ze spółki DowDuPont, stając się tym samym bardziej wyspecjalizowaną i sprawniej działającą firmą, o wiodącej pozycji w sektorze inżynierii materiałowej. Działający na całym świecie i zajmujący wiodące pozycje w trzech atrakcyjnych segmentach konsumenckich – opakowaniach, infrastrukturze i produktach konsumenckich, Dow rozpoczyna nowy etap swojej działalności. Obecnie Dow jest jeszcze lepiej przygotowany do zwiększania przychodów i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów, bazując na trzech głównych filarach – etylenie, propylenie i silikonach. Dzięki temu spółka dysponuje jednym z najbardziej rozbudowanych pakietów rozwiązań chemicznych w branży.

Przydział akcji zwykłych Dow został zakończony wczoraj po zamknięciu sesji giełdowej, przy czym każdy akcjonariusz DowDuPont otrzymał 1 (jedną) akcję zwykłą Dow na każde 3 (trzy) akcje zwykłe DowDuPont, według stanu na koniec dnia 21 marca 2019 r. Akcjonariusze DowDuPont otrzymają również wyrównanie w gotówce w ramach rozliczeń ułamkowych udziałów w Dow. Akcje zwykłe Dow weszły do obrotu na giełdzie nowojorskiej (NYSE) pod historycznym symbolem „DOW” 2 kwietnia 2019 r. Spółka wejdzie również w skład indeksu Dow Jones Industrial Average (DJIA).

„Dzisiejszy dzień to początek nowego, ekscytującego rozdziału dla Dow” – powiedział Jim Fitterling, prezes firmy. „Wprowadziliśmy znaczące zmiany w ofercie produktów Dow, strukturze kosztów i naszym sposobie myślenia. Nowy Dow jest bardziej wyspecjalizowaną i sprawniej funkcjonującą firmą o jasno wytyczonej strategii, która zapewni długoterminowy wzrost zysków, tworząc wartość dla wszystkich akcjonariuszy. Zespół Dow jest dobrze przygotowany do realizacji założonego planu, czyli stania się najbardziej innowacyjną, zorientowaną na klienta, inkluzywną i zrównoważoną spółką z sektora inżynierii materiałowej. Dysponujemy wszystkimi niezbędnymi narzędziami, dzięki którym możemy szybciej wprowadzać innowacje, podnieść produktywność i starannie dobierać inwestycje. Pozwoli nam to osiągać stabilny wzrost i zyski, zwiększać rentowność, a tym samym tworzyć jeszcze bardziej znaczącą wartość dla naszych akcjonariuszy”.

„Dzisiaj świętujemy to ważne wydarzenie wspólnie z naszymi klientami, członkami społeczności, inwestorami i całym zespołem Dow” – powiedział Howard Ungerleider, prezydent i dyrektor finansowy firmy. „Dzięki naszej wyspecjalizowanej ofercie, uproszczonej strukturze kosztów, zdyscyplinowanemu podejściu do alokacji kapitału i atrakcyjnej dla inwestorów polityce zwrotów z kapitału, nowy Dow ma odpowiednie kompetencje i zespół, aby osiągać doskonałe wyniki operacyjne i finansowe”.

Nowa spółka będzie funkcjonować pod marką „Dow”, co podkreśla znakomite dziedzictwo firmy, a jednocześnie odzwierciedla jej ewolucję w dostawcę rozwiązań z zakresu inżynierii materiałowej. Dow wprowadza nowe hasło przewodnie „Seek Together”, które zawiera w sobie wezwanie do działania, podkreślając wagę współpracy. Dzięki temu firma może dostarczać innowacyjne produkty i rozwiązania swoim klientom i poszczególnym ogniwom łańcucha wartości. To jasny sygnał, że realizując wytyczone cele, Dow stawia na współpracę ze wszystkimi interesariuszami. Kultowy Diament Dow, który od ponad 120 lat znajduje się w logo firmy, pozostaje niezmieniony i w dalszym ciągu będzie podstawowym elementem marki Dow.

O Dow w Polsce

Dow jest obecny w Polsce od 1973 roku. Obecnie świadczy usługi i dostarcza produkty z zakresu opakowań, infrastruktury oraz produktów konsumenckich. Dow posiada 38 zakładów produkcyjnych w 15 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Indii. W 2018 roku Dow osiągnął sprzedaż netto pro forma rzędu 17,4 miliarda dolarów.    

„Dzisiejszy dzień to historyczny moment dla naszej firmy. Jestem dumy z tego, że Polska z pewnością pozostanie ważnym krajem dla Dow w Europie. Będziemy koncentrować się na poliuretanach, opakowaniach i specjalistycznych tworzywach sztucznych oraz na obszarze Industrial Solutions. Naszym priorytetem nadal będzie zapewnianie zadowolenia klientów, dzięki naszym innowacyjnym technologiom” – powiedział Giuseppe Santoro, dyrektor zarządzający Dow w Polsce.

Więcej informacji o Dow i planie inwestycyjnym spółki można znaleźć na nowej stronie poświęconej relacjom inwestorskim: investors.dow.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Gigantyczna umowa MLP Group z L-SHOP-TEAM Biuro prasowe
2019-05-21 | 11:00

Gigantyczna umowa MLP Group z L-SHOP-TEAM

L-SHOP-TEAM, lider niemieckiej branży tekstylnej wynajął 56,5 tys. m2 w parku logistycznym MLP Unna, będącym przełomowym projektem w ramach ekspansji MLP Group w Niemczech. Obiekt
Giełda BRAK ZDJĘCIA
2019-05-20 | 15:00

Już ponad 120 spółek zadeklarowało lub uchwaliło dywidendę z zysku za 2018 rok

II kwartał, czyli okres już po publikacji rocznego sprawozdania to czas, w którym spółki, przy okazji wyników rocznych, deklarują wysokość wypłaty z zysku za ubiegły rok. Inwestycja w spółki wypłacające
Giełda Impel – cyfrowe rozwiązania wdrożone w codziennych usługach dla biznesu
2019-05-17 | 14:00

Impel – cyfrowe rozwiązania wdrożone w codziennych usługach dla biznesu

Grupa Impel – największa w kraju grupa firm świadczących usługi dla biznesu – osiągnęła w I kwartale 2019 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 526,3 mln zł i są one

Kalendarium

Bankowość

J. Kwieciński: Firmy mogą liczyć na większe wsparcie z następnego budżetu UE. Priorytetem będzie finansowanie prac badawczo-rozwojowych

Wspieranie innowacyjności polskich firm poprzez finansowanie prac badawczo-rozwojowych jest priorytetem w polityce spójności w tej perspektywie finansowej – mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. W przyszłej perspektywie środków na ten cel ma być jeszcze więcej. Dzięki unijnym środkom Polska nadrabia dystans dzielący ją od najbogatszych gospodarek Europy. Za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego, który wdraża instrumenty finansowe z obecnej perspektywy unijnej, do polskich firm trafiają znaczące sumy z Unii Europejskiej, m.in. na rozwój innowacji. Wartość innowacyjnych projektów inwestycyjnych, które otrzymają dofinansowanie z BGK, to ponad 13 mld zł.

Bankowość

J. Kwieciński: Firmy mogą liczyć na większe wsparcie z następnego budżetu UE. Priorytetem będzie finansowanie prac badawczo-rozwojowych

Wspieranie innowacyjności polskich firm poprzez finansowanie prac badawczo-rozwojowych jest priorytetem w polityce spójności w tej perspektywie finansowej – mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. W przyszłej perspektywie środków na ten cel ma być jeszcze więcej. Dzięki unijnym środkom Polska nadrabia dystans dzielący ją od najbogatszych gospodarek Europy. Za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego, który wdraża instrumenty finansowe z obecnej perspektywy unijnej, do polskich firm trafiają znaczące sumy z Unii Europejskiej, m.in. na rozwój innowacji. Wartość innowacyjnych projektów inwestycyjnych, które otrzymają dofinansowanie z BGK, to ponad 13 mld zł.

Transport

GDDKiA zlikwiduje przed wakacjami nieczynny punkt poboru opłat na A2. Bez dotkliwych strat dla kasy państwa

Jeszcze przed sezonem wakacyjnym zostanie zlikwidowany uciążliwy dla kierowców, nieczynny punkt poboru opłat na pruszkowskim węźle autostrady A2. Dzięki temu kierowcy będą mieć do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i nie będą zmuszeni zwalniać – zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wpływy z przejazdu samochodów do 3,5 tony nie będą na tym odcinku wpływać do kasy państwa, ale nie spowoduje to większych strat dla budżetu, bo i tak 70–80 proc. wpływów z systemu poboru do państwowej kasy opłat generują pojazdy ciężkie.

Regionalne - Dolnośląskie

Pod Wrocławiem rozpoczął działalność zakład do przeglądu i naprawy silników samolotowych m.in. Lufthansy. Inwestycja warta jest 1 mld zł

Powstający za miliard złotych zakład XEOS w Środzie Śląskiej, gdzie do przeglądu i naprawy trafiają najnowocześniejsze silniki wykorzystywane m.in. w samolotach Lufthansy, rozpoczął już działalność. Właśnie rusza drugi etap inwestycji – budowa specjalistycznej komory do testowania silników samolotowych. Taki element ma na wyposażeniu tylko kilka zakładów na świecie. Jednocześnie firma cały czas rekrutuje pracowników, których docelowo ma być ponad 600.