Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Komunikaty PR

Dow zakończył proces wydzielenia się z DowDuPont

2019-04-02  |  01:00

Dow ukończył z sukcesem proces wydzielenia się ze spółki DowDuPont, stając się tym samym bardziej wyspecjalizowaną i sprawniej działającą firmą, o wiodącej pozycji w sektorze inżynierii materiałowej. Działający na całym świecie i zajmujący wiodące pozycje w trzech atrakcyjnych segmentach konsumenckich – opakowaniach, infrastrukturze i produktach konsumenckich, Dow rozpoczyna nowy etap swojej działalności. Obecnie Dow jest jeszcze lepiej przygotowany do zwiększania przychodów i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów, bazując na trzech głównych filarach – etylenie, propylenie i silikonach. Dzięki temu spółka dysponuje jednym z najbardziej rozbudowanych pakietów rozwiązań chemicznych w branży.

Przydział akcji zwykłych Dow został zakończony wczoraj po zamknięciu sesji giełdowej, przy czym każdy akcjonariusz DowDuPont otrzymał 1 (jedną) akcję zwykłą Dow na każde 3 (trzy) akcje zwykłe DowDuPont, według stanu na koniec dnia 21 marca 2019 r. Akcjonariusze DowDuPont otrzymają również wyrównanie w gotówce w ramach rozliczeń ułamkowych udziałów w Dow. Akcje zwykłe Dow weszły do obrotu na giełdzie nowojorskiej (NYSE) pod historycznym symbolem „DOW” 2 kwietnia 2019 r. Spółka wejdzie również w skład indeksu Dow Jones Industrial Average (DJIA).

„Dzisiejszy dzień to początek nowego, ekscytującego rozdziału dla Dow” – powiedział Jim Fitterling, prezes firmy. „Wprowadziliśmy znaczące zmiany w ofercie produktów Dow, strukturze kosztów i naszym sposobie myślenia. Nowy Dow jest bardziej wyspecjalizowaną i sprawniej funkcjonującą firmą o jasno wytyczonej strategii, która zapewni długoterminowy wzrost zysków, tworząc wartość dla wszystkich akcjonariuszy. Zespół Dow jest dobrze przygotowany do realizacji założonego planu, czyli stania się najbardziej innowacyjną, zorientowaną na klienta, inkluzywną i zrównoważoną spółką z sektora inżynierii materiałowej. Dysponujemy wszystkimi niezbędnymi narzędziami, dzięki którym możemy szybciej wprowadzać innowacje, podnieść produktywność i starannie dobierać inwestycje. Pozwoli nam to osiągać stabilny wzrost i zyski, zwiększać rentowność, a tym samym tworzyć jeszcze bardziej znaczącą wartość dla naszych akcjonariuszy”.

„Dzisiaj świętujemy to ważne wydarzenie wspólnie z naszymi klientami, członkami społeczności, inwestorami i całym zespołem Dow” – powiedział Howard Ungerleider, prezydent i dyrektor finansowy firmy. „Dzięki naszej wyspecjalizowanej ofercie, uproszczonej strukturze kosztów, zdyscyplinowanemu podejściu do alokacji kapitału i atrakcyjnej dla inwestorów polityce zwrotów z kapitału, nowy Dow ma odpowiednie kompetencje i zespół, aby osiągać doskonałe wyniki operacyjne i finansowe”.

Nowa spółka będzie funkcjonować pod marką „Dow”, co podkreśla znakomite dziedzictwo firmy, a jednocześnie odzwierciedla jej ewolucję w dostawcę rozwiązań z zakresu inżynierii materiałowej. Dow wprowadza nowe hasło przewodnie „Seek Together”, które zawiera w sobie wezwanie do działania, podkreślając wagę współpracy. Dzięki temu firma może dostarczać innowacyjne produkty i rozwiązania swoim klientom i poszczególnym ogniwom łańcucha wartości. To jasny sygnał, że realizując wytyczone cele, Dow stawia na współpracę ze wszystkimi interesariuszami. Kultowy Diament Dow, który od ponad 120 lat znajduje się w logo firmy, pozostaje niezmieniony i w dalszym ciągu będzie podstawowym elementem marki Dow.

O Dow w Polsce

Dow jest obecny w Polsce od 1973 roku. Obecnie świadczy usługi i dostarcza produkty z zakresu opakowań, infrastruktury oraz produktów konsumenckich. Dow posiada 38 zakładów produkcyjnych w 15 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Indii. W 2018 roku Dow osiągnął sprzedaż netto pro forma rzędu 17,4 miliarda dolarów.    

„Dzisiejszy dzień to historyczny moment dla naszej firmy. Jestem dumy z tego, że Polska z pewnością pozostanie ważnym krajem dla Dow w Europie. Będziemy koncentrować się na poliuretanach, opakowaniach i specjalistycznych tworzywach sztucznych oraz na obszarze Industrial Solutions. Naszym priorytetem nadal będzie zapewnianie zadowolenia klientów, dzięki naszym innowacyjnym technologiom” – powiedział Giuseppe Santoro, dyrektor zarządzający Dow w Polsce.

Więcej informacji o Dow i planie inwestycyjnym spółki można znaleźć na nowej stronie poświęconej relacjom inwestorskim: investors.dow.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Nowa gra trafiła do portfolio Falcon Games Biuro prasowe
2019-07-31 | 14:00

Nowa gra trafiła do portfolio Falcon Games

Falcon Games SA, notowana na NewConnect spółka z branży gier pozyskała nowy tytuł do swojego portfolio. Gra Abyss znajduje się obecnie w fazie preprodukcji, jeżeli zostanie pozytywnie
Giełda DB ENERGY SA DEBIUTUJE NA RYNKU NEWCONNECT
2019-07-09 | 14:30

DB ENERGY SA DEBIUTUJE NA RYNKU NEWCONNECT

Akcje DB Energy, lidera w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce, zadebiutowały dzisiaj na rynku NewConnect w Warszawie. Do Alternatywnego Systemu Obrotu na rynku
Giełda Czerwiec udanym sprzedażowo miesiącem dla Top Secret
2019-07-08 | 12:00

Czerwiec udanym sprzedażowo miesiącem dla Top Secret

Obroty sieci modowej Top Secret w czerwcu osiągnęły poziom 23 mln zł czyli o 7% więcej niż rok wcześniej. To efekt dużego zainteresowanie klientów ofertą typowo letnią. Cała

Kalendarium

Patronaty Newserii

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce
XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Infrastruktura

Polska będzie mogła kupować tańszy gaz od różnych producentów. Wkrótce spodziewane jest pozwolenie na budowę i wybór wykonawcy podmorskiego odcinka Baltic Pipe

Budowa Baltic Pipe oznacza niższe ceny i większe bezpieczeństwo dostaw – mówi Tomasz Stępień, prezes Gaz-System. Jak podkreśla, niedługo projekt powinien uzyskać pozwolenia na budowę, a na przełomie tego i przyszłego roku będą uruchamiane kolejne przetargi na dostawy dla tej inwestycji. Błękitny surowiec ze złóż na Morzu Północnym ma popłynąć do Polski w październiku 2022 roku i pozwoli uniezależnić się od dostaw z Rosji, skąd pochodzi obecnie ok. 90 proc. importowanego gazu.

Problemy społeczne

Psychiatria w reformie. Resort zdrowia chce odbudować kadry i poprawić opiekę psychiatryczną dla dzieci i młodzieży

Psychiatria – przez lata zaniedbywana – jest na etapie głębokiej reformy, ale ten proces nie potrwa miesiąc czy nawet rok – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak ocenił, wprowadzony w ubiegłym roku pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego działa dobrze i zostanie rozszerzony. Niedługo ruszy też kompleksowa reforma psychiatrii dzieci i młodzieży, wśród których zaburzenia psychiczne są coraz częstszym problemem. Celem jest to, żeby opieka psychiatryczna była łatwiej dostępna, dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjentów i nie wiązała się z długimi pobytami na oddziałach psychiatrycznych.

IFA 2019 Berlin

Konsument

Coraz więcej Polaków przygotowuje przetwory. Robią to głównie kobiety, ale panowie specjalizują się w nalewkach

Nawet 75 proc. Polaków deklaruje, że robi przetwory na zimę. W spiżarniach będą królować ogórki kiszone, dżemy i konfitury, soki, a także nalewki – wynika z Barometru Providenta. Choć przetwory to domena przede wszystkim osób starszych, to także i młodzi coraz częściej kultywują tradycję. Weki to gwarancja smaku i naturalnych składników, a część osób przygotowuje przetwory ze względu na oszczędności.

Złote Spinacze 2019

Finanse

Prawidłowe oszacowanie wartości czynszu to duży problem przy transakcjach najmu. Pomocne są internetowe porównywarki

Na polskim rynku co roku dochodzi do nawet 1 mln transakcji najmu. Określenie wartości czynszu najmu stanowi częsty problem zarówno dla właścicieli mieszkań, jak i potencjalnych lokatorów. Wynajmującym i najemcom przychodzi z pomocą technologia – internetowe porównywarki agregują dane z portali ogłoszeniowych i na tej podstawie tworzą automatyczną kalkulację ceny. Zdarza się jednak, że nie biorą pod uwagę indywidualnych atutów danej nieruchomości, jak np. widok z okna, na co właściciele mieszkań powinni zwracać uwagę.