Komunikaty PR

Falcon Games ogłasza swoją pierwszą premierę!

2019-06-06  |  15:00
Biuro prasowe

Scrap zadebiutuje na Nintendo Switch 21 czerwca

Notowana na NewConnect spółka Falcon Games SA (dawniej EastSideCapital SA) ogłosiła datę premierę gry Scrap na bijącą rekordy popularności konsolę Nintendo Switch. Klasyczna platformówka w stylu lat 80-tych i 90-tych zadebiutuje na rynku już 21 czerwca.

- Wydanie gry Scrap to pierwszy realny efekt zmiany naszej strategii. Zgodnie z zapowiedzią, koncentrujemy się na produkcji, współprodukcji i wydawaniu wybranych tytułów na różne platformy. Widzimy ogromny potencjał w konsoli Nintendo Switch, która nie jest jeszcze tak bardzo zagospodarowana jak Steam, czy sklepy Apple i Google. Mamy nadzieję, że nasz tytuł przypadnie do gustu graczom i spotka się z pozytywnym odbiorem – informuje Marcin Kostrzewa, prezes Falcon Games SA.

Scrap jest grą platformową czerpiącą inspirację z najbardziej znanych i rozpoznawalnych klasyków gatunku z lat 80-tych i 90-tych. Tytuł dedykowany jest  platformie Nintendo Switch, jego docelowym odbiorcą jest przede wszystkim odbiorca zagraniczny. Cena gry została ustalona na 4.99 euro/4.99 dolarów.

Konsola mobilna Nintendo Switch to obecnie najlepiej sprzedające się urządzenie do gier najnowszej generacji. Od dnia premiery, w marcu 2017 roku, do listopada 2018 roku, została sprzedana w nakładzie 23 mln egzemplarzy. Według prognoz analityków, w 2019 roku swoich nabywców znajdzie kolejne 17 mln urządzeń. Zgodnie z przewidywaniami analityków, w 2019 roku konsolę nabędzie ponad 17 mln osób.

Falcon Games pozyskało prawa majątkowe do gry Scrap w ramach umowy ze spółką Ultimate Games. Spółka liczy na utrzymanie długotrwałej współpracy z tym partnerem i realizację kolejnych wspólnych projektów w kolejnych miesiącach.

W kwietniu spółka ogłosiła nową strategię, w której zapowiedziała zmianę profilu działalności. Studio koncentruje się na współprodukcji i produkcji gier dedykowanych komputerom stacjonarnym oraz działalności w branży wydawniczej. Do końca 2019 roku chce wydać pierwsze tytuły oraz ułożyć stabilny harmonogram wydawniczy na lata 2020-2021.

 

O spółce:

Falcon Games SA (dawniej EastSideCapital SA) rozpoczęła działalność w branży gier komputerowych w kwietniu 2019 roku. Strategia spółki zakłada wydawanie, produkcję i dystrybucję wysokomarżowych gier o niskim i średnim budżecie. W początkowej fazie działalności Falcon Games skoncentruje swoje działania na publikacji tytułów zewnętrznych studiów. Spółka będzie sprzedawać gry na terenie całego świata w modelu dystrybucji cyfrowej, głównie za pośrednictwem platformy Steam, jednocześnie nie wyklucza wejścia na kolejne platformy. W kolejnych miesiącach studio planuje stworzyć zespół deweloperski, odpowiedzialny za produkcję własnych tytułów. Głównym celem działalności spółki jest zdobycie znaczącej pozycji w segmencie gier wideo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Red Dev Studio intensyfikuje prace nad tytułami z portfolio wydawniczego Biuro prasowe
2020-05-22 | 16:15

Red Dev Studio intensyfikuje prace nad tytułami z portfolio wydawniczego

Red Dev Studio, notowany na NewConnect producent gier wideo, finalizuje prace nad Powertris i Space Shift, których premiery planowane są w drugim kwartale br. Spółka zakończyła
Giełda Demo This is the Zodiac Speaking z 800 tys. wyświetleń na kanale Jacksepticeye
2020-05-21 | 10:41

Demo This is the Zodiac Speaking z 800 tys. wyświetleń na kanale Jacksepticeye

Punch Punk Games, producent gier o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z narracją i filmowym stylem, autor nagradzanej wielokrotnie gry Apocalipsis. Harry at the end of the world,
Giełda SoftBlue ze wzrostem wyników za Q1 2020
2020-05-18 | 10:15

SoftBlue ze wzrostem wyników za Q1 2020

  Ponad czterokrotny wzrost przychodów netto ze sprzedaży r/r odnotowało w pierwszym kwartale br. SoftBlue, notowany na NewConnect ekspert z dziedziny nowych technologii. W tym

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Firma

Rzecznik MŚP: Gospodarce potrzebne jest całkowite otwarcie już od 1 lipca. Budżet dłużej nie wytrzyma finansowania tarczy dla przedsiębiorców

– Całkowite otwarcie gospodarki 1 lipca jest nie tylko możliwe, ale wręcz niezbędne – przekonuje Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Zamrożona gospodarka oznacza katastrofę dla budżetu, bo wydatki publiczne na pomoc firmom rosną, a wpływy są mniejsze niż zwykle. – Każdy kolejny dzień zamknięcia to 1 mld zł straty dla budżetu – podkreśla. Dłuższe utrzymywanie takiej sytuacji może oznaczać, że bezrobocie znacząco wzrośnie, a wiele firm straci szanse na ratunek przed bankructwem, nawet z pomocą rządu w ramach tarczy antykryzysowej lub finansowej.

Bankowość

Kłopoty amerykańskiego rynku pracy odbiją się rykoszetem także na polskich firmach. Powrót do normalności zajmie co najmniej cztery–sześć kwartałów

W Stanach Zjednoczonych na zasiłku dla bezrobotnych jest 25 mln osób. Co tydzień przybywa ich kilka milionów. Tylko w ubiegłym tygodniu pojawiło się prawie 2,5 mln nowych zgłoszeń. Jednak gigantyczny pakiet stymulacyjny i elastyczność amerykańskiego rynku pracy, a także ogólna siła gospodarki USA oraz dolara powinny pomóc przetrwać Amerykanom najgorszy okres. – Powrót do stanu sprzed pandemii zajmie co najmniej rok–półtora, ale te szacunki są jednak obarczone dużym ryzykiem – mówi ekonomista Paweł Cymcyk.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Transport

Branża lotnicza czeka na ogłoszenie szczegółów tarczy antykryzysowej. Rząd zapowiada też harmonogram odmrażania lotów

Dziś rząd ogłosi szczegóły tarczy antykryzysowej dla branży lotniczej. – Wsparcie ze strony państwa będzie o tyle łatwiejsze w tych trudnych czasach, że nikt nie powinien tej pomocy kwestionować, nie będzie ona wymagała długich negocjacji z Unią Europejską – mówi Eryk Kłopotowski, ekspert ds. lotnictwa. Jak podkreśla, nie ma obaw o kondycję portów lotniczych ani PLL LOT, ale spółka będzie musiała szukać nowych sposobów na rozwój. Jedną z możliwości są przejęcia ze względu na niskie wyceny linii lotniczych.

Ochrona środowiska

Rolnicy muszą przyzwyczaić się do suszy. Stale zagrożonych jest 45 proc. terenów rolnych i leśnych

Chociaż ostatnie tygodnie przyniosły w niektórych regionach kraju większe opady deszczu i sytuacja wodna się poprawiła, zagrożenie suszą hydrologiczną wciąż istnieje. – Do suszy rolnicy muszą się przyzwyczaić, choć trudno mówić o tym, że można się do tego przygotować – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych. Jak podkreśla, konieczne są długofalowe inwestycje, działania zwiększające retencję i właściwa agrotechnika. Przede wszystkim Polska potrzebuje jednak długofalowego programu gospodarki wodą. Nad takim dokumentem pracuje już PGW Wody Polskie, a podobne dokumenty planistyczne tej rangi przyjęły już m.in. Wielka Brytania, Francja, Hiszpania i Ukraina.