Komunikaty PR

Falcon Games ogłasza swoją pierwszą premierę!

2019-06-06  |  15:00
Biuro prasowe

Scrap zadebiutuje na Nintendo Switch 21 czerwca

Notowana na NewConnect spółka Falcon Games SA (dawniej EastSideCapital SA) ogłosiła datę premierę gry Scrap na bijącą rekordy popularności konsolę Nintendo Switch. Klasyczna platformówka w stylu lat 80-tych i 90-tych zadebiutuje na rynku już 21 czerwca.

- Wydanie gry Scrap to pierwszy realny efekt zmiany naszej strategii. Zgodnie z zapowiedzią, koncentrujemy się na produkcji, współprodukcji i wydawaniu wybranych tytułów na różne platformy. Widzimy ogromny potencjał w konsoli Nintendo Switch, która nie jest jeszcze tak bardzo zagospodarowana jak Steam, czy sklepy Apple i Google. Mamy nadzieję, że nasz tytuł przypadnie do gustu graczom i spotka się z pozytywnym odbiorem – informuje Marcin Kostrzewa, prezes Falcon Games SA.

Scrap jest grą platformową czerpiącą inspirację z najbardziej znanych i rozpoznawalnych klasyków gatunku z lat 80-tych i 90-tych. Tytuł dedykowany jest  platformie Nintendo Switch, jego docelowym odbiorcą jest przede wszystkim odbiorca zagraniczny. Cena gry została ustalona na 4.99 euro/4.99 dolarów.

Konsola mobilna Nintendo Switch to obecnie najlepiej sprzedające się urządzenie do gier najnowszej generacji. Od dnia premiery, w marcu 2017 roku, do listopada 2018 roku, została sprzedana w nakładzie 23 mln egzemplarzy. Według prognoz analityków, w 2019 roku swoich nabywców znajdzie kolejne 17 mln urządzeń. Zgodnie z przewidywaniami analityków, w 2019 roku konsolę nabędzie ponad 17 mln osób.

Falcon Games pozyskało prawa majątkowe do gry Scrap w ramach umowy ze spółką Ultimate Games. Spółka liczy na utrzymanie długotrwałej współpracy z tym partnerem i realizację kolejnych wspólnych projektów w kolejnych miesiącach.

W kwietniu spółka ogłosiła nową strategię, w której zapowiedziała zmianę profilu działalności. Studio koncentruje się na współprodukcji i produkcji gier dedykowanych komputerom stacjonarnym oraz działalności w branży wydawniczej. Do końca 2019 roku chce wydać pierwsze tytuły oraz ułożyć stabilny harmonogram wydawniczy na lata 2020-2021.

 

O spółce:

Falcon Games SA (dawniej EastSideCapital SA) rozpoczęła działalność w branży gier komputerowych w kwietniu 2019 roku. Strategia spółki zakłada wydawanie, produkcję i dystrybucję wysokomarżowych gier o niskim i średnim budżecie. W początkowej fazie działalności Falcon Games skoncentruje swoje działania na publikacji tytułów zewnętrznych studiów. Spółka będzie sprzedawać gry na terenie całego świata w modelu dystrybucji cyfrowej, głównie za pośrednictwem platformy Steam, jednocześnie nie wyklucza wejścia na kolejne platformy. W kolejnych miesiącach studio planuje stworzyć zespół deweloperski, odpowiedzialny za produkcję własnych tytułów. Głównym celem działalności spółki jest zdobycie znaczącej pozycji w segmencie gier wideo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Electrolux zadomowi się w MLP Wrocław Biuro prasowe
2019-09-16 | 14:30

Electrolux zadomowi się w MLP Wrocław

Producent i dystrybutor urządzeń gospodarstwa domowego wynajął około 14,6 tys. m2 nowoczesnej powierzchni w parku logistycznym MLP Wrocław. Przekazanie gotowego obiektu firmie Electrolux
Giełda Tomasz Pietrzak awansował w MLP Group
2019-09-10 | 11:30

Tomasz Pietrzak awansował w MLP Group

Tomasz Pietrzak z początkiem września br. objął stanowisko Senior Leasing Managera. Z MLP Group związany jest od ponad dwóch lat i odpowiada za komercjalizację obiektów
Giełda Impel – konsekwentne poszukiwania wyższej marży na kontraktach
2019-09-06 | 10:00

Impel – konsekwentne poszukiwania wyższej marży na kontraktach

Impel, największa w kraju grupa firm świadczących usługi dla biznesu osiągnęła w pierwszym półroczu 2019 r. przychody ze sprzedaży na poziomie 1 073,5 mln zł i wypracowała

Kalendarium

Finanse

Nowa perspektywa UE będzie mniej hojna dla polskich samorządów. Muszą one szukać innych źródeł finansowania inwestycji

Szybka rozbudowa infrastruktury, konieczność wypełnienia luki mieszkaniowej czy zmiany w polityce energetycznej to tylko część wyzwań, którym polskie samorządy będą musiały sprostać w nadchodzących latach. Tymczasem nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej na lata 2021–2027 będzie dla nich mniej hojna. Samorządy już teraz powinny szukać nowych źródeł finansowania, aby utrzymać wysoką aktywność inwestycyjną z ostatnich lat – wynika z analizy Banku Gospodarstwa Krajowego, przygotowanej na 14. edycję konferencji „BGK dla JST”.

Patronaty Newserii

European Business & Investment Summit 2019 Warsaw

Handel

Polscy menadżerowie coraz częściej decydują o strategiach zakupowych na skalę światową. Teraz muszą się przygotować na niestabilną sytuację w gospodarce

Polska branża zakupowa jest w dobrej kondycji. Coraz więcej firm przenosi tutaj swoje centra usługowe i to menadżerowie z Polski decydują o strategiach zakupowych całych korporacji, często na poziomie globalnym. Wyzwaniem dla firm jest jednak przygotowanie się na coraz większą niepewność co do sytuacji na rynku i zachowań konsumentów. Przykładem zagrażającej stabilności sytuacji może być brexit czy podwyżki cen energii w przyszłym roku. – Odpowiednie przygotowanie oznacza, że w przypadku problemów dostawcy nie zaczynamy szukać alternatywy, tylko od razu mamy w zanadrzu nowe źródło zaopatrzenia – podkreślają eksperci OptiBuy.

Prawo

Ponad 460 tys. Ukraińców płaci składki na ubezpieczenia społeczne. Tak samo liczna grupa pracuje na umowę o dzieło lub nielegalnie

Składki na ubezpieczenia społeczne płaci rekordowa liczba cudzoziemców – blisko 680 tys. Wśród nich zdecydowaną większość stanowią Ukraińcy, prawie 464 tys., a według ostrożnych szacunków w Polsce przebywa ich ponad milion. Kontrole inspekcji pracy ujawniają tylko niewielki odsetek nieprawidłowości, tymczasem umowa o pracę to korzyść nie tylko dla pracownika, lecz także dla pracodawcy. Z porad dotyczących legalnego zatrudnienia będzie można skorzystać podczas organizowanego w ZUS Tygodnia Przedsiębiorcy.

Farmacja

Cukrzyca typu I atakuje coraz młodsze dzieci. Naukowcy z Polski chcą jej zapobiegać jako pierwsi na świecie

Cukrzyca typu I to zaraz po celiakii najczęstsza choroba autoimmunologiczna u dzieci. Szacuje się, że może na nią chorować średnio 1 na 250 dzieci. Lekarze coraz częściej obserwują ją wśród dzieci młodszych, poniżej 9. roku życia. W momencie jej rozpoznania około 80–90 proc. komórek, które produkują insulinę, jest już zniszczonych, a powikłania sieją spustoszenie w organizmie dziecka. Polscy naukowcy wspólnie z ośrodkami z całej Europy prowadzą jeden z największych, międzynarodowych projektów ukierunkowany na prewencję i leczenie cukrzycy typu I u dzieci.