Komunikaty PR

KIDS&Co. uruchomiło dwujęzyczne przedszkole firmowe dla Franklin Templeton

2019-09-18  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Stępień
38PR & Content Communication

Gdańska 47/49 budynek D
90-729 Łódź
paulina.stepien|38pr.pl| |paulina.stepien|38pr.pl
505 313 324
www.38pr.pl

To globalna organizacja zarządzająca inwestycjami działająca na rynku jako Franklin Templeton. Przedszkole z oddziałem żłobkowym jest usytuowane w kompleksie biurowym Nowy Rynek, a z placówki skorzysta 124 dzieci w wieku 1-5 lat. To pierwsze przedszkole KIDS&Co. w Poznaniu i czternaste w Polsce.

KIDS&Co. – ogólnopolski operator przedszkolny – sukcesywnie od 14 lat rozwija sieć komercyjnych i firmowych dwujęzycznych żłobków oraz przedszkoli w Polsce. Wejście do Poznania to efekt współpracy z globalną organizacją Franklin Templeton, która doceniła zalety płynące z posiadania przedszkola w miejscu pracy. Nowo otwarta placówka edukacyjna znajduje się w kompleksie Nowy Rynek wybudowanym przez Skanska i została w całości zaprojektowana zgodnie z kodem stylistycznym i najwyższymi standardami KIDS&Co. Ułatwi ona pracującym rodzicom codzienną logistykę i zapewni im komfort przebywania blisko dziecka, a dzieciom – prawdziwą edukacyjną przygodę w dwóch językach.

Cieszy mnie, że pracodawcy lepiej rozumieją współczesnych pracowników i przykładają coraz większą wagę do wyboru benefitów dostosowanych do ich faktycznych potrzeb. Przedszkole w kompleksie Nowy Rynek to efekt współpracy odpowiedzialnego pracodawcy, doświadczonego operatora przedszkolnego i profesjonalnego dewelopera. Franklin Templeton już trzy lata temu, tuż po wyborze miejsca na nowe biuro, zgłosił się do nas z myślą o swoich pracownikach i ich dzieciach. Od tego czasu wspólnie pracowaliśmy nad koncepcją placówki, projektem i wykończeniem lokalu, tak aby powstała bezpieczna i atrakcyjna przestrzeń maksymalnie dostosowana do potrzeb dzieci. W efekcie uzyskaliśmy wspaniałe miejsce spełniające oczekiwania naszego klienta i najmłodszej części jego zespołu – mówi Karina Trafna, Prezes KIDS&Co.

Nie tylko wnętrza przedszkola, które zostały stworzone w oparciu o badania wpływu aranżacji przestrzeni i kolorów na rozwój dziecka są wyjątkowe. Działalność nowej placówki KIDS&Co. opiera się na trzech filarach: dwujęzyczności, diecie makrobiotycznej oraz autorskim programie rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej. Z nowo otwartego przedszkola skorzysta 124 dzieci pracowników Franklin Templeton. W sumie utworzono pięć grup dla maluchów w wieku od 1 do 5 lat.

Naturalna dwujęzyczność

W przedszkolu z oddziałem żłobkowym prowadzonym przez KIDS&Co. dla Franklin Templeton realizowany jest autorski program nauki języka angielskiego oparty na metodzie wczesnej immersji, czyli zanurzenia w środowisku dwujęzycznym. Przez cały pobyt w przedszkolu dziecku towarzyszy zarówno polsko- jak i anglojęzyczny nauczyciel, co sprawia, że poznaje otaczający je świat w dwóch językach. Metoda ta sprawia, że dzieci kończąc edukację przedszkolną, są w stanie swobodnie komunikować się w języku angielskim.

Świadome żywienie

W KIDS&Co. dbamy o prawidłowe komponowanie posiłków i budowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci. Dania komponowane są z zastosowaniem zasad makrobiotyki – są pełnowartościowe, podnoszące odporność, zbilansowane i dostosowane do potrzeb młodego organizmu, pozbawione niezdrowych dodatków i oparte na produktach sezonowych. Jadłospis opiera się na warzywach, owocach, rybach i kaszach.

Kompleksowy pakiet edukacyjny

Misją KIDS&Co. jest przygotowanie dzieci do wyzwań przyszłości i wspieranie ich harmonijnego rozwoju. Poznańska placówka przedszkolno-żłobkowa realizuje autorski program rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej. Dzieci już od najmłodszych lat nabywają umiejętności słuchania, skupiania uwagi, kontrolowania zachowań, samodzielnego myślenia, budowania dobrych relacji z innymi i empatii. Kładziemy nacisk na rozwój kompetencji, które w przyszłości pozwolą odważnie poruszać się w dorosłym świecie, wykonywać jeszcze nieznane zawody oraz posługiwać się narzędziami, które dopiero zostaną wynalezione.

Od 14 lat prowadzimy placówki edukacyjne, a od 2012 roku współpracujemy z uznanymi polskimi i międzynarodowymi organizacjami, tworząc żłobki i przedszkola w najbardziej przyjaznych rodzinom miejscach pracy. KIDS&Co. zaufali m.in. Infosys BPO Poland z siedzibą w Łodzi, Fabryki Mebli „FORTE” S.A. w Ostrowi Mazowieckiej oraz Suwałkach czy międzynarodowe centrum R&D zlokalizowane we Wrocławiu.

***

KIDS&Co. od 14 lat wyznacza najwyższe standardy w edukacji przedszkolnej, tworząc nowoczesne, dwujęzyczne przedszkola i żłobki firmowe oraz przybiurowcowe. KIDS&Co. odpowiada za kompleksową obsługę procesu związanego z założeniem i prowadzeniem placówek: od przygotowania biznesplanu, projektu i koordynacji budowy, przez rekrutację kadry i prowadzenie zapisów do przedszkoli, po uzyskanie miejskiej dotacji przedszkolnej, zarządzanie placówką i wdrożenie autorskiego programu nauczania i żywienia.

Misją marki jest pomoc rodzicom w pogodzeniu dwóch niezwykle ważnych ról życiowych – roli rodzica i pracownika. Placówki otwierane są w najdogodniejszych lokalizacjach, w bezpośrednim sąsiedztwie dużych miejsc pracy. Unikalność placówek KIDS&Co. opiera się na trzech filarach: dwujęzyczności, diecie makrobiotycznej oraz autorskim programie rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej.

W Polsce pod marką KIDS&Co. działa 14 placówek: żłobków i przedszkoli przybiurowcowych oraz firmowych, m.in. w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Suwałkach.

Więcej informacji: www.kids-co.pl

***

Franklin Templeton* to wiodąca globalna organizacja zarządzająca inwestycjami od ponad 70 lat. Firma zatrudnia ponad 9 tys. pracowników w 35 krajach na całym świecie na potrzeby obsługi ponad 240 produktów finansowych. Wartości Franklin Templeton odzwierciedlają to, co najlepsze w pracownikach firmy - koncentrację na potrzebach klienta, budowaniu relacji, osiąganiu wysokiej jakości wyników i uczciwości w działaniu.

Franklin Templeton jest obecny na polskim rynku od niemal 20 lat, czyli od otwarcia oddziału w Warszawie pełniącego funkcję biura regionalnego na Europę Środkowo-Wschodnią. Aktualnie oddziały firmy w Polsce znajdują się w dwóch miastach: Warszawie i Poznaniu. Poznański oddział liczy około 1000 pracowników, którzy od lipca 2019 r. pracują w nowoczesnym i ekologicznym biurze na Nowym Rynku. Przeprowadzka do nowego miejsca, związana z nieustającym rozrostem firmy, niesie ze sobą nowe możliwości rozwoju zawodowego w organizacji. Kilka rozbudowanych linii biznesowych, kilkadziesiąt działów i różnorodność pełnionych funkcji sprawia, że w firmie znajdą pracę osoby z różnym stażem zawodowym i wykształceniem.

Informacje o Franklin Templeton są ważne we wrześniu 2019

Więcej informacji: www.franklintempleton.com

www.franklintempletoncareers.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Rekordowa liczba niewypłacalności firm w Polsce w ciągu trzech kwartałów Biuro prasowe
2019-10-21 | 07:00

Rekordowa liczba niewypłacalności firm w Polsce w ciągu trzech kwartałów

Euler Hermes, wiodący globalny ubezpieczyciel należności handlowych, zbadał sytuację firm w Polsce pod względem niewypłacalności. Kluczowe wnioski: - W ciągu III kwartałów 2019
Gospodarka Brother razem z BNP Paribas Leasing Solutions tworzy program dla partnerów
2019-10-17 | 10:00

Brother razem z BNP Paribas Leasing Solutions tworzy program dla partnerów

Firma Brother, dzięki współpracy z BNP Paribas Leasing Solutions prezentuje nowe rozwiązanie, Brother Finance, ułatwiające resellerom oferowanie dzierżawy sprzętu i usług MPS.
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2019-10-17 | 09:30

Światowa turystyka na Targach TT Warsaw 2019

Kryzys czy hossa? Jak biura podróży osiągnęły rekordowe zyski? Jaki wpływ na rynek turystyczny miał upadek największego biura podróży na świecie? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas 27.

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Przemysł

W polskiej armii służy już ponad 800 rosomaków. Ich producent poszukuje nowych rynków eksportowych

Na wyposażeniu polskiej armii jest już ponad 800 opancerzonych transporterów Rosomak w różnych wersjach: od bojowej aż po wozy ewakuacji medycznej. Rosomaki, sprawdzone przez polskich żołnierzy w warunkach bojowych na misji w Afganistanie, przeszły od tego czasu już kilkaset modyfikacji. ich producent prezentował niedawno nową koncepcję pojazdów w układzie 6x6, o zmniejszonych wymiarach, masie i cały czas poszukuje dla rosomaków nowych rynków eksportowych.

Ochrona środowiska

10 tys. czujników umieszczonych w szkołach będzie badać jakość powietrza. Edukacja dzieci, ich rodziców i nauczycieli ma pomóc w walce ze smogiem

Nie tylko przemysł i spaliny samochodów odpowiadają za smog. Największym problemem są domowe piece grzewcze opalane drewnem lub węglem. W Polsce niska emisja odpowiada za 52 proc. pyłów PM10 oraz 82 proc. benzo(a)pirenu w powietrzu. Kluczowa jest zmiana przyzwyczajeń, do tego jednak niezbędna jest edukacja. Edukacyjna Sieć Antysmogowa pomaga w zmianie przyzwyczajeń. Czujniki zanieczyszczenia powietrza umieszczone w szkołach są wysyłane do NASK za pośrednictwem internetu lub Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Do projektu dołączyło już ponad 330 szkół i 50,5 tys. uczniów.

Prawo

Polska jednym z niewielu państw na świecie z oświadczeniami majątkowymi wypełnianymi ręcznie. Kontrola nad tym systemem jest iluzoryczna

W grupie niewielu krajów na świecie, gdzie oświadczenia majątkowe są wypełniane ręcznie, wciąż znajduje się Polska. Jak podkreśla Krzysztof Izdebski z Fundacji ePaństwo, kontrola społeczna i instytucjonalna nad systemem oświadczeń majątkowych jest iluzoryczna. Dodaje, że zamiast realnych zmian, które mogłyby się przyczynić do większej skuteczności polityki antykorupcyjnej, rząd skupił się na korzystnej wizerunkowo nowelizacji przepisów o jawności majątków urzędników i ich rodzin.

Handel

Amazon powoli zdobywa polski rynek. Z platformy korzysta coraz więcej kupujących, ale polscy sprzedawcy nie do końca wykorzystują jej możliwości

Choć udział Amazona w polskim e-commerce nie przekracza dziś 5 proc., amerykański gigant zdobywa w nim udziały krok po kroku, przejmując powoli rynek, na czym w największym stopniu może stracić rodzime Allegro. Polacy na Amazonie mają dziś do wyboru ponad 200 mln artykułów z opisami tłumaczonymi na język polski i korzystają z niego w coraz większym stopniu. Polskie firmy sprzedające za pośrednictwem Amazona mogą pochwalić się dziś dużymi przychodami z tego tytułu, ale wciąż nie do końca wykorzystują możliwości, jakie platforma im oferuje.