Komunikaty PR

Mniejsze zużycie energii, większa produktywność

2019-07-12  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
www.contrust.pl

W Polsce zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne wynosi 3,5 mln ton rocznie, a obroty tego sektora sięgają już 80 mld zł[1]. Branża stale się rozwija i coraz istotniejszym problemem staje się jej negatywny wpływ na środowisko. Dlatego tak duże znaczenie ma szukanie skutecznych sposobów na obniżenie emisji CO2 oraz kosztów zużycia energii. Według ekspertów Shell Lubricants producenci wyrobów z tworzyw sztucznych mogą uzyskać do 4% oszczędności kosztów energii pobieranej przez wtryskarki dzięki zastosowaniu odpowiedniego oleju hydraulicznego.

 

Metoda formowania wtryskowego jest procesem o charakterze termicznym, a co za tym idzie wiąże się z wysokim zużyciem energii na kilogram przetworzonego surowca (kWh/kg).

Z tego względu firmy produkcyjne muszą dążyć do redukcji jej zużycia oraz zapobiegania stratom. Zmieniające się wymagania rynku oraz rosnące ceny energii sprawią, że nawet kilkuprocentowe ograniczenie zużycia daje wymierne korzyści finansowe.

 

„Kierunek, w którym zmierza branża tworzyw sztucznych i rosnąca konkurencja sprawiają, że firmy muszą maksymalnie wykorzystywać możliwości maszyn i urządzań, zmniejszać zużycie energii, szukać najbardziej opłacalnych kosztowo rozwiązań oraz minimalizować ryzyko wystąpienia nieplanowanych przestojów. Oleje i smary, wsparcie ekspertów zewnętrznych oraz usługi usprawniające gospodarkę smarną są ważnymi elementami, które mogą pomóc przedsiębiorstwom produkcyjnym osiągnąć zamierzone cele biznesowe. Chcąc pomóc firmom zmniejszyć koszty utrzymania ruchu oraz zwiększyć efektywność, opracowaliśmy olej hydrauliczny Shell Tellus S4 ME” – powiedział Robert Gałkowski, ekspert techniczny Shell Polska.  

 

5390 dolarów oszczędności

Niemieckie przedsiębiorstwo AGI Freden GmbH & Co. KG (AGI), zajmujące się produkcją formowanych wtryskowo plastikowych opakowań na płyty DVD i podobne produkty, dążyło do obniżenia kosztów operacyjnych swojej wtryskarki, a zwłaszcza do ograniczenia pobieranej przez nią energii. Firma zwróciła się do Shell Lubricants o poradę. Zespół techniczny Shell dokonał oceny układu smarowania maszyny i zasugerował użycie oleju hydraulicznego Shell Tellus S4 ME 46, który zapewnia systemom hydraulicznym zwiększoną sprawność energetyczną bez obniżenia poziomu zabezpieczenia maszyn. Producent skorzysta także z usługi Shell LubeAnalyst – najnowocześniejszej metody monitorowania stanu środków smarnych stosowanych w maszynach, dzięki której można ocenić stan oleju lub smaru, określić potencjalne problemy i dokonać porównania wydajności urządzeń. Po przejściu na olej Shell Tellus S4 ME 46 przedsiębiorstwo AGI odnotowało zmniejszenie zużycia energii przez wtryskarkę na poziomie około 4%. Ponadto, dzięki wydłużeniu okresu między wymianami środka smarnego, firma oszacowała, że uzyska oszczędności w zakresie zużycia oleju hydraulicznego i kosztów utrzymania w wysokości 12% lub 5390 dolarów w skali roku[2].

 

Pierwszym krokiem do znacznego obniżenia całkowitych kosztów użytkowania (TCO, ang. Total Cost of Ownership) w przedsiębiorstwie produkcyjnym wykorzystującym metodę formowania wtryskowego jest wybór właściwego oleju hydraulicznego. Produkt musi zapewniać prawidłowe funkcjonowanie układu hydraulicznego, redukować zużycie energii i kosztów eksploatacji, zwiększać efektywność produkcji oraz wydłużyć czas nieprzerwanej i bezawaryjnej pracy maszyn.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://shell.pl/wtryskarki

 

 


[1] https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/zarzadzania-procesami-i-strategiczne/articles/innowacje/raport-zamkniety-obieg-otwarte-mozliwosci.html

[2] Wskazane oszczędności są charakterystyczne dla dnia obliczeniowego i wymienionego zakładu. Obliczenia te mogą się różnić w zależności od lokalizacji i czasu i zależą, np. od zastosowania, warunków pracy, aktualnie stosowanych produktów, stanu sprzętu oraz praktyk konserwacyjnych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Należności polskich przedsiębiorstw po I połowie 2019 roku Biuro prasowe
2019-07-18 | 08:00

Należności polskich przedsiębiorstw po I połowie 2019 roku

Firmy z najsilniejszych gospodarczo województw ponoszą, jak również same generują większe koszty sprzedaży niż przed rokiem. Z kolei firmy z regionów o gospodarczo
Gospodarka Ćwierć miliarda zł - raport o rynku sztuki w 2018 roku
2019-07-16 | 12:28

Ćwierć miliarda zł - raport o rynku sztuki w 2018 roku

Ćwierć miliarda złotych – tyle jest już rocznie wart rynek aukcji sztuki w Polsce. Jego obroty wzrosły z 214 mln w roku 2017 do  252 mln złotych w 2018, czyli o 17,6%. Dwa lata
Gospodarka Czy gospodarka światowa znów jest w impasie?
2019-07-11 | 10:20

Czy gospodarka światowa znów jest w impasie?

• Po dwóch latach silnego wzrostu, światowa gospodarka znów znajduje się w impasie, podobnie jak w latach 2015-16. Euler Hermes przewiduje, że światowa gospodarka urośnie

Kalendarium

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Bankowość

Społeczne budownictwo czynszowe przyspiesza. Ponad 2 tys. rodzin w mieszkaniach z umiarkowanym czynszem

W Polsce na tysiąc mieszkańców przypadają 381 mieszkania, czyli ponad 50 mniej niż średnio w Unii Europejskiej. Mniej więcej 40 proc. społeczeństwa nie może pozwolić sobie na kupno ani wynajem na komercyjnych zasadach, a jednocześnie są zbyt zasobni, aby przysługiwało im mieszkanie od gminy. Wpadają oni w tzw. lukę czynszową, z którą boryka się wiele samorządów. W jej wypełnieniu pomagają preferencyjne kredyty z Banku Gospodarstwa Krajowego. W programie Społecznego Budownictwa Czynszowego do użytku oddano już ponad 2 tys. lokali, kolejnych 4 tys. jest w przygotowaniu. BGK poprawia również warunki mieszkaniowe osób o średnich i niskich dochodach. W tym i przyszłym roku na wsparcie budownictwa komunalnego i socjalnego trafi po 500 mln zł, a od 2021 roku – nawet 1 mld zł rocznie.

Prawo

Ponad 70 proc. Polaków jest zadowolonych z działań władz lokalnych. Firmy powinny brać z tego przykład do budowania społecznego kapitału

Po 30 latach funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce zaufaniem darzy go 2/3 Polaków, a ponad 70 proc. jest zadowolonych z działań lokalnych władz. Jeszcze większy odsetek deklaruje zainteresowanie sprawami lokalnymi – pokazują badania CBOS. – Tak wysoki poziom zaufania i zadowolenia Polaków z samorządu to inspiracja dla sektora przedsiębiorstw, jak prowadzić efektywny dialog i budować kapitał społeczny – podkreślają eksperci Krajowej Izby Gospodarczej.

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Bankowość

Spersonalizowane i przejrzyste oferty, doradztwo i budowanie zaufania. Tak banki zabiegają o lojalność klientów

Coraz większa konkurencja w sektorze finansowym oraz zbliżające się wdrożenie dyrektywy PSD2 powodują, że banki muszą szukać elementów, które wyróżnią je na rynku i zbudują grono lojalnych klientów, niezależnie od kanału kontaktu. Kreowanie pozytywnych doświadczeń klientów jest dla banków zwyczajnie opłacalne – w co drugim przypadku pozytywna ocena prowadzi do polecenia jego usług. – Kluczem do sukcesu jest personalizacja, zaufanie oraz wygoda i prostota oferty – wskazuje Aleksandra Gorbacz z Banku Millennium, który niedawno został doceniony za obszar relacji z klientami.

IFA 2019 Berlin

Bankowość

Kurs bitcoina na huśtawce. Najpopularniejsza kryptowaluta może zyskać dzięki uregulowaniu rynku

Od początku tego roku cena bitcoina wzrosła już prawie trzykrotnie. Po załamaniu z 2018 roku najpopularniejsza kryptowaluta znów wróciła do łask inwestorów. Kurs bitcoina na przestrzeni ostatniego miesiąca to jednak ciągła huśtawka, co potwierdza niestabilność kryptowalutowego rynku. Tomasz Rozmus, prezes grupy produktów kryptowalutowych Tokeneo, prognozuje, że wartość bitcoina będzie rosła wraz z postępującymi regulacjami. – Wszystko rozchodzi się o to, żeby powstały odpowiednie przepisy, które pozwolą wejść na ten rynek dużemu, instytucjonalnemu kapitałowi – ocenia.