Czy ścieki mogą być eko? Rusza nowy cykl konferencji EKOGMINA 2018
Good Energy
Gdańsk
80-396 Gdańsk
goodenergy.events|gmail.com| |goodenergy.events|gmail.com
48 605 721 555
www.ekogmina.biopro.pl
4 października w Gdańsku odbędzie się I Forum Praktyków EKOGMINA 2018 dotyczące zarządzania gospodarką wodno-kanalizacyjną w gminach. Celem konferencji jest wymiana dobrych praktyk oraz poznanie najnowszych, skutecznych technologii. Spotkanie dedykowane jest zarówno przedstawicielom samorządowym w szczególności małych i średnich gmin, jak i przedsiębiorcom z branży sanitarnej. Pomysłodawcą i organizatorem cyklu konferencji jest firma BIOPRO Sp. z o. o.
- Obserwujemy dynamiczny rozwój polskich samorządów w obszarze gospodarki wodnej i kanalizacyjnej. Widzimy wiele ciekawych, a także innowacyjnych projektów realizowanych przez gminy. Uznaliśmy, że warto pokazać je szerszej grupie praktyków dlatego podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu cyklu konferencji pod nazwą EKOGMINA – mówi Tomasz Grochowski, prezes zarządu BIOPRO, spółki specjalizującej się w doradztwie autorskich rozwiązań dla branży sanitarnej. - Jako konsultanci, chcemy aktywnie wspierać rozwój polskiej gospodarki wodno-kanalizacyjnej. Jestem przekonany, że podczas gdańskiego I Forum Praktyków EKOGMINA 2018 rozpoczniemy szeroką, branżową dyskusję na temat eksploatacji i utrzymania istniejących instalacji wod-kan – dodaje Tomasz Grochowski.
Najważniejsze zagadnienia
Wśród najważniejszych zagadnień poruszanych podczas konferencji wymienia się problematykę jakości obsługi i utrzymania systemu wod-kan, aspekty skutecznej eksploatacji, ocenę stanu inwentaryzacji sieci wod-kan w gminach oraz monitoring i zarządzanie danymi. Konferencja obejmie także dyskusję nad stanem środowiska, a w tym o zagrożeniach wynikających z braku wody pitnej oraz zanieczyszczeń zbiorników wodnych.
3 w 1
Wydarzenie łączy trzy elementy: prelekcje i praktyczne wykłady, eksperckie panele dyskusyjne oraz strefę targowo- wystawienniczą. Konferencja została zaplanowana w taki sposób by, poza wymianą dobrych praktyk i wypracowaniem najlepszych rozwiązań w zakresie zarządzania gospodarką wodno-kanalizacyjną, nawiązać trwałe relacje biznesowe, które przyczynią się do poprawy jakości życia społeczności lokalnej.
Studia przypadku i dobre praktyki
EKOGMINA to wyjątkowe spotkanie umożliwiające wymianę wiedzy i opinii praktyków oraz ekspertów polskiej branży wod-kan – wyjaśnia Andrzej Wójtowicz, Prezes Zarządu Wodociągi Słupsk i prelegent Forum EKOGMINA 2018. - Celem konferencji jest stworzenie skutecznej platformy wymiany doświadczeń w zakresie praktycznych metod stosowanych obecnie w projektach wod-kan. Będziemy dzielić się widzą i doświadczeniem w oparciu o rzeczywiste realizacje w gminach oraz dyskutować o mocnych i słabych stronach dzisiejszych technologii. Wszystko po to, by wspólnie wypracować listę najlepszych praktyk w tym sektorze – podsumowuje Wójtowicz.
Konferencja kierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli samorządów małych i średnich gmin, przedsiębiorstw komunalnych oraz wykonawców i przedsiębiorców branży sanitarnej. Pierwsze Forum Praktyków otwiera cykl konferencji EKOGMINA, który ma zwrócić uwagę na potrzebę wymiany wiedzy między gminami i wykonawcami w zakresie gospodarki wodnej i ochrony środowiska.
Więcej informacji o konferencji na stronie wydarzenia www.ekogmina.biopro.pl.
UNIFE rusza z kampanią Hop-On for our Planet

Zmiany organizacyjne w Danfoss gwarantujące przyszły wzrost

Panasonic we współpracy z YOTTA – rozwiązanie do zarządzania zasobami
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Dostawy szczepionek do państw UE ruszą pełną parą w II kwartale. Wtedy może pojawić się problem z wydolnością systemu szczepień
Komisja Europejska zakontraktowała do tej pory w sumie 2,3 mld dawek szczepionek na COVID-19 od sześciu firm farmaceutycznych. Jeżeli rozmowy z dwoma kolejnymi zakończą się podpisaniem umów, ta liczba jeszcze wzrośnie. – UE już w tej chwili ma dużo więcej dawek, niż sama potrzebuje – mówi dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce, dr Marek Prawda. Dostawy mają ruszyć w pełni w II kwartale br., ale niektóre kraje się niecierpliwią i prowadzą z producentami indywidualne rozmowy dotyczące zakupu dodatkowych szczepionek. Jak podkreśla ekspert, te negocjacje nie mogą w żaden sposób ograniczać wywiązywania się z dostaw w ramach unijnego programu.
Problemy społeczne
Na Podhalu kryzys z branży turystycznej rozlewa się na inne branże. Część przedsiębiorców zamierza działać mimo obostrzeń

2020 rok był bardzo trudny dla przedsiębiorców turystycznych na Podhalu. Tatry mogło odwiedzić o 40 proc. turystów mniej niż przed rokiem, a największą bolączką jest zamknięcie turystyki w sezonie zimowym. Rządowe tarcze nie obejmą wszystkich poszkodowanych, co powoduje, że kryzys zaczyna się już rozlewać na inne branże. – Doszliśmy do takiego momentu, gdzie jest tylko frustracja, bunt i nieposłuszeństwo. Może się okazać, że faktycznie część biznesów otworzy się mimo obostrzeń – mówi Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.
Finanse
Fundusze liczą na okazje do inwestowania w branżach dotkniętych kryzysem. Ich aktywność rośnie, ale prawie połowa spodziewa się mniejszych budżetów na inwestycje

90 proc. funduszy aktywnych w Polsce, pomimo pandemii i kryzysu, dobrze ocenia swoją obecną sytuację. 66 proc. określą ją jako stabilną, a 24 proc. spodziewa się poprawy – wynika z badania „Barometr branży Private Equity i Venture Capital”. W 2021 rok wchodzą z ostrożnym optymizmem. – Inwestorzy oceniają, że ten rok będzie szansą na zakup spółek po dobrych cenach, które zostały skorygowane podczas pandemii, albo na sprzedaż firm, które nie zostały dotknięte kryzysem – informuje Piotr Dalak z JP Weber, współautor raportu.
Problemy społeczne
Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym. Na zbiórkach i aukcjach internetowych uzbierano już ponad 10 mln zł

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.