Komunikaty PR

Osiedle Krzysztofa Komedy na Jagodnie

2019-10-18  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 9.66 MB )

Jagodno pozostaje w centrum zainteresowania władz miasta, rad osiedli oraz deweloperów. Ostatnie przebudowy ul. Buforowej czy plany dotyczące połączenia tramwajowego dla tej części miasta dowodzą, że coraz więcej wrocławian decyduje się na zamieszkanie właśnie na Jagodnie. Aby zaspokoić potrzeby mieszkańców, należy zadbać o najważniejsze sfery ich życia – zaczynając od zapewnienia im komfortu i bezpieczeństwa, a kończąc na stworzeniu miejsca, w którym będą mogli się zrelaksować po całym dniu pracy.

Uczestniczymy w zmianach, które dokonują się na mapie Jagodna – mówi Iwona Kołodziejczyk prezes zarządu Dom Development we Wrocławiu. – Inwestycje na rzecz mieszkańców są priorytetem, dlatego wspólnie z wrocławskim urzędem zdecydowaliśmy
o przebudowie ul. Komedy i przedłużeniu fragmentu ul. Klasztornej oraz budowie ścieżki pieszo-rowerowej, która posłuży przyszłym mieszkańcom naszej nowej inwestycji, „Osiedla Komedy”
. Nazwa najnowszego projektu nie jest przypadkowa. W tym roku obchodzimy 50-lecie śmierci wspaniałego polskiego kompozytora i pianisty jazzowego. Z tej okazji na elewacji od strony ul. Komedy zaprojektowaliśmy mural ścienny poświęcony twórczości artysty.
W ten sposób chcieliśmy upamiętnić jego dorobek artystyczny i na trwałe wpisać go w krajobraz Wrocławia.

Pierwszy etap budowy „Osiedla Komedy” rusza 16 października 2019r.. Inwestycja docelowo ma składać się z pięciu etapów i obejmować sześć niskich, czteropiętrowych budynków w których docelowo znajdzie się 550 mieszkań w popularnych metrażach od 28 do 145 m². Obecnie realizowany etap inwestycji obejmie 99 mieszkań i 117 miejsc postojowych. Dla wygody mieszkańców w budynku zaplanowano 37 komórek lokatorskich oraz 17 boksów na rowery. Na najwyższych piętrach znajdą się mieszkania z antresolami, a na parterze dwa lokale usługowe. W części wspólnej osiedla zapewniono miejsce do rekreacji dla dorosłych i wydzielony plac zabaw dla najmłodszych wraz ze ścieżką aktywności. Zakończenie budowy pierwszego etapu inwestycji planowane jest na początek II kwartału 2021 roku.

Za projekt osiedla odpowiedzialna jest wielokrotnie nagradzana i renomowana wrocławska pracownia Group-Arch. Generalnym wykonawcą jest Dom Construction – spółka z Grupy Kapitałowej Dom Development.

Przy planowaniu naszych inwestycji szczególną uwagę poświęcamy otoczeniu budynków, ponieważ na miano „idealnego miejsca do życia” składa się wiele aspektów, w tym bliskość terenów zielonych – dodaje Iwona Kołodziejczyk. – W przypadku Jagodna na szczególną uwagę zasługuje inicjatywa inwestorów i mieszkańców na rzecz utworzenia Zielonego Klina Południa.

63 ha niezagospodarowanej przestrzeni, która znajduje się na granicy Jagodna oraz Wojszyc ma w przyszłości stać się miejscem aktywnego wypoczynku dla Wrocławian. Na terenie Zielonego Klina Południa zostaną stworzone specjalne strefy rekreacyjno-sportowe, pełne ścieżek rowerowych oraz zielonych alejek dostępnych dla mieszkańców pobliskich osiedli.

Nie jest to pierwsza lokalna inicjatywa, którą wspiera Dom Development we Wrocławiu. We wrześniu inwestor oddał do użytku ogólnodostępną kładkę znajdującą się przy osiedlu Księże Nowe, która pozwala mieszkańcom Księża Małego na szybsze dotarcie do Parku Wschodniego, otoczonego ze wszystkich stron rzeką. Dziś mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Wrocławia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Jesienne inspiracje naturą w Twojej łazience Biuro prasowe
2020-11-23 | 10:02

Jesienne inspiracje naturą w Twojej łazience

Urządzając łazienkę, szczególnie w okresie jesiennym, szukamy przepisu na wnętrze, które już od progu zaprasza do środka i epatuje przytulnym ciepłem. Na szczęście
Infrastruktura Emitel z 5 gwiazdkami w globalnym badaniu zrównoważonego rozwoju
2020-11-12 | 10:00

Emitel z 5 gwiazdkami w globalnym badaniu zrównoważonego rozwoju

Emitel otrzymał 5 gwiazdek w globalnym badaniu zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju GRESB 2020. GRESB jest międzynarodową organizacją non-profit, która
Infrastruktura Nowa sortownia DPD Polska w Rudzie Śląskiej
2020-11-07 | 20:00

Nowa sortownia DPD Polska w Rudzie Śląskiej

DPD Polska oddała do użytku sortownię regionalną w Rudzie Śląskiej. Obiekt docelowo będzie obsługiwał do 300 tys. paczek na dobę, optymalizując procesy obsługi przesyłek z

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Farmacja

W wyniku pandemii tysiące chorych na osteoporozę pozostają bez pomocy. Lekarze i pacjenci apelują o proste zmiany umożliwiające diagnostykę i leczenie [DEPESZA]

Na osteoporozę choruje w Polsce aż 2,1 mln osób, a liczba nowych przypadków rośnie. Nieleczona prowadzi do niepełnosprawności i trwałego kalectwa, a nawet śmierci. Tymczasem pandemia COVID-19 spowodowała kilkumiesięczny przestój w diagnostyce i terapii tej choroby. Dane NFZ pokazują, że liczba porad udzielonych w poradniach leczenia osteoporozy spadła w tym roku o ponad 20 proc., a wizyt w gabinetach reumatologów i ortopedów – o 1/3. Lekarze alarmują, że opóźnienia będą mieć nieodwracalne konsekwencje dla tysięcy pacjentów, i apelują do Ministerstwa Zdrowia o wdrożenie prostych rozwiązań, które odciążą system. 

 

Infrastruktura

Firmy budowlane nie odczuwają dużego spowolnienia. Osłabienie koniunktury w budownictwie spodziewane jest w przyszłym roku

Pandemia nie zatrzymała budowlanki. Jak pokazuje listopadowa ankieta PZPB, firmy budowlane mają zapełnione portfele zleceń pozyskanych jeszcze przed pandemią COVID-19, a większość z nich pracuje w tej chwili z 80–90-proc. wydajnością. Ostatnie miesiące przyniosły pewne odbicie zwłaszcza w sektorze mieszkaniowym. Branża budowlana musi jednak przygotować się na skutki kryzysu gospodarczego w następstwie pandemii, choć osłabienie koniunktury pojawi się z pewnym opóźnieniem.

Serwis specjalny

Wyprzedaże u dealerów mają pobudzić sprzedaż aut przed końcem grudnia. Mimo to w całym roku spadki przekroczą 20 proc.

Sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych przez pierwsze 10 miesięcy 2020 roku spadła o 26 proc. Po 20 dniach listopada widać większe zainteresowanie klientów – w osobówkach wzrost sięgnął 7 proc., w autach dostawczych – 26,5 proc. r/r. To może być efekt rozpoczętych wyprzedaży roczników 2020. Pod tym względem pandemiczny rok nie będzie znacząco różnił się od poprzednich. Tym bardziej że od 2021 roku wchodzi w życie nowa norma Euro 6d związana z emisją spalin. Przedstawiciele branży podkreślają, że każdy impuls popytowy byłby na wagę złota, np. programy dopłat połączone ze złomowaniem.

 
 

Infrastruktura

Mniejsze miasta dzięki pandemii mogą zahamować odpływ ludności. Nowych mieszkańców przyciągnęłyby inwestycje w czyste środowisko i oferta mieszkań na wynajem

Wyludnianie się małych i średnich miast i ucieczka młodych do większych aglomeracji to zjawisko obserwowane od dawna. Dzięki pandemii i pracy zdalnej okazało się, że nie trzeba mieszkać blisko miejsca pracy, co może okazać się szansą dla mniejszych ośrodków. Ich dużym plusem są też niższe koszty utrzymania. Jeśli lokalne społeczności zaproponują wykształconym ludziom warunki do wygodnego i przyjemnego życia, m.in. czyste środowisko i atrakcyjną ofertę mieszkaniową, będą mogły konkurować z większymi miastami o nowych mieszkańców. To może pomóc samorządom pozyskać wykwalifikowanych pracowników m.in. do pracy w urzędach, szpitalach czy szkołach.