Komunikaty PR

Inteligentny Dom na wyciągnięcie ręki

2013-07-11  |  14:58
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Tymczasem inteligencja budynkowa jest dziś dostępna nie tylko dla osób o dużej zasobności portfela.  KNX to pierwszy na świecie otwarty standard zarządzania i kontroli urządzeń oraz budynków, do stosowania zarówno w domach jednorodzinnych jak i obiektach użyteczności publicznej.

Żyjemy w ciągłym biegu i spada na nas coraz więcej obowiązków. Wychodząc do pracy nie jesteśmy pewni czy zamknęliśmy drzwi, jadąc na wakacje dręczymy się myślą czy na pewno  wyłączyliśmy żelazko. Na te wszystkie kłopoty jest tylko jedno rozwiązanie - dobrze zaprojektowana automatyka budynkowa.

Dzięki systemowi automatyki KNX wychodząc z domu naciskasz jeden przycisk i masz pewność, że wyłączyłeś wszystko co konieczne - oświetlenie oraz urządzenia, które powinny zostać odłączone od zasilania. Gdy wracasz po męczącym dniu, jednym przyciskiem opuszczasz żaluzje, włączasz nastrojowe oświetlenie, regulujesz ogrzewanie czy klimatyzację tak, aby stworzyć miłą atmosferę.

KNX- niezawodność i uniwersalność

Wśród systemów automatyki - jednym z najbardziej rozpowszechnionych, uniwersalnych i niezawodnych systemów, jest system „KNX”. Jest to międzynarodowy standard, który zrzesza około 300 producentów z zakresu automatyki budynkowej. Wszystkie urządzenia są certyfikowane. KNX to czysty komfort, łączy w logiczny sposób wiele inteligentnych funkcji. Zapewnia efektywność energetyczną poprzez optymalną regulację ogrzewania i oświetlenia zgodnie z wprowadzonymi parametrami.

Kilka przykładów do czego można użyć systemu KNX:

 • centralne odłączanie napięcia w wybranych punktach
 • sprawdzenie stanu zamknięcia okien i drzwi
 • centralne zamknięcie i otworzenie rolet antywłamaniowych
 • automatyczne załączenie oświetlenia gdy pojawi się ruch przed domem
 • symulacja obecności za pomocą oświetlenia i rolet
 • automatyczne wyłączanie oświetlenia wewnątrz domu
 • załączanie oświetlenia na ruch
 • obniżanie temperatury w pomieszczeniach przy braku domowników
 • nocne obniżanie czy podwyższanie temperatury w całym budynku o określonej godzinie
 • indywidualne ustawienie temperatury w pokojach dziecinnych
 • powolne ściemnianie oświetlenia w pokojach dziecinnych
 • sprawdzanie wilgotności w pomieszczeniach i sterowanie klimatyzatorem
 • sceny świetlne w zależności od ustawienia np.: oglądanie telewizji, wizyta gości itd.
 • system multiroom – odsłuchiwanie lub oglądanie plików w wybranych pomieszczeniach ze wspólnego serwera
 • zdalne otwieranie bramy np. z pilota
 • automatyczne podgrzewanie podjazdu
 • automatyczne podlewanie ogrodu
 • centralne zarządzanie domem z panela dotykowego lub telefonu

Włącz światło używając smartfona

Wszystkie komendy możesz wydawać również za pomocą urządzeń mobilnych takich jak smartfon, czy tablet. Dzięki specjalnej aplikacji InSideControl pobranej z internetu naciśnięcie odpowiedniej ikony na tablecie czy smartfonie wywołuje określoną funkcję, np. zapalenie światła, podniesienie żaluzji czy załączenie alarmu, bez względu na to jak daleko od domu właśnie się znajdujesz.

Czy można zaoszczędzić?

Tak i to na różnych poziomach. Przede wszystkim oszczędzasz swój czas i zyskujesz spokój. Pomyśl ile czasu stracisz na zamykaniu czy otwieraniu wszystkich rolet lub ile czasu zajmie Ci zakręcanie każdego zaworu grzejnikowego przed wyjazdem na narty. Gdy posiadasz system - zrobisz to jednym przyciskiem.

Dodatkowo oszczędzasz energię i co fajne możesz monitorować poziom zużycia . W budynkach, gdzie system KNX pracuje wyliczono, że koszty eksploatacji z dobrze ustawionym systemem automatyki budynkowej można zmniejszyć nawet w graniach od 20 do 70% (tak energię elektryczną jak i grzewczą).

Czy warto inwestować w automatykę budynkową?

A czy wyobrażasz sobie dziś swój dom bez pralki, lodówki, zmywarki, zwykłego dzwonka do drzwi, a może bez łazienki? Oczywistą rzeczą jest, że kiedyś nie było tych wszystkich udogodnień i jakoś sobie wszyscy radzili. Rozwój cywilizacji i dążenie do upraszczania, wymuszają jednak naturalne standardy mieszkaniowe. Dziś dom bez łazienki –jest nadal domem – ale jaka jest jego wartość użytkowa nie wspominając już o rynkowej?

 Z uwagi na dynamiczny rozwój nowych technologii jak i na ciągły wzrost cen energii, każdy inwestor jak i właściciel domu powinien pomyśleć już dziś o systemie. Już za kilka lat będzie to standard w budownictwie a budynki, domy, mieszkania bez automatyki - będą postrzegane jako energochłonne twory z poprzedniej epoki, przestarzałe technologicznie i nieefektywne. W przyszłości klasyfikacja energatyczna, będzie jednym z kluczowych elementów wyceny finansowej obiektu, a system automatyki wartością dodaną do nieruchomości.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Columbus laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Biuro prasowe
2021-05-06 | 09:45

Columbus laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Columbus Energy S.A. został uhonorowany przez Prezydenta RP Nagrodą Gospodarczą w kategorii “Narodowy Sukces”.  Nagroda jest przyznawana przedsiębiorstwom, które
Energetyka Grosicki w ekodrużynie SOLEKTRO
2021-04-30 | 15:15

Grosicki w ekodrużynie SOLEKTRO

SOLEKTRO, firma działająca w sektorze odnawialnych źródeł energii, rozpoczyna współpracę z Kamilem Grosickim. Piłkarz będzie twarzą kampanii zachęcającej do zmiany
Energetyka INTER RAO Lietuva wypłaci dywidendę w wysokości 0,55 euro na akcję
2021-04-29 | 17:45

INTER RAO Lietuva wypłaci dywidendę w wysokości 0,55 euro na akcję

Podczas dzisiejszego Walnego Zgromadzenia, akcjonariusze AB INTER RAO Lietuva zatwierdzili wypłatę dywidendy za rok 2020 w wysokości 11,0 mln euro (0,55 euro na akcję). Dzień ustalenia prawa

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.