Komunikaty PR

20 innowacyjnych startupów wybrane w ramach II rundy inkubacji

2019-09-10  |  13:00
Biuro prasowe

W dniach 5 i 6 września 2019 roku w Hotelu Forum w Lublinie odbyły się Selection Days w ramach projektu Platforma Startowa – Unicorn Hub.  W wydarzeniu wzięło udział 29 zespołów, które zgłosiły swoje pomysły do programu inkubacji. Panel ekspertów wyłonił 20 najlepszych pomysłów.

 

Spotkanie otworzyła Pani dr Ewelina Iwanek – Prezes Zarządu Fundacji OIC Poland. Pani Prezes przywitała wszystkich uczestników, pogratulowała startupom znalezienia się w 30 najlepszych pomysłów i życzyła owocnych warsztatów. Następnie głos zabrał Pan Jacek Korzeniak – kierownik projektu, który przedstawił główne założenia projektu Platforma Startowa – Unicorn Hub. 

 

Część merytoryczną warsztatów rozpoczęła Pani Anna Prończuk-Omiotek – ekspert ds. wystąpień publicznych, która przeprowadziła uczestników przez tajniki sztuki pitchowania przed panelem ekspertów i przyszłymi inwestorami. Pani Anna na początku wykładu zrelaksowała uczestników „przenosząc ich myślami” nad morze. Po etapie relaksu nadszedł czas na rozbudzenie ciał poprzez ćwiczenia poprawiające dykcję m.in. ćwiczenie języka, masaż głowy, mówienie samogłosek. Następnie nasza ekspertka przedstawiła jak powinna wyglądać prezentacja pomysłu biznesowego i jakich błędów nie należy popełniać. Po części teoretycznej nadszedł czas na część praktyczną. Kilkoro chętnych pomysłodawców na podstawie przedstawionego materiału wygłosiło 30 sekundowe prezentacje swoich biznesów.

 

Następnie manager inkubacji Mateusz Cybula rozpoczął warsztat z Biznes Model Canvas. Każdy startup
z pomocą managerów inkubacji miał za zadanie opracować swój BMC przechodząc przez kolejne jego etapy tj.:  segmenty klientów, propozycja wartości, kanały dotarcia, relacje z klientami, struktura przychodów, kluczowe zasoby, kluczowe działania, partnerzy, struktura kosztów.

Warsztat ten pozwolił startupom zweryfikować czy ich biznes ma szansę na osiągnięcie sukcesu na rynku. Pierwszy dzień zakończył się networkingiem, podczas którego startupy wymieniły się kontaktami oraz doświadczeniami.

 

Następny dzień był bardzo stresujący dla naszych uczestników, gdyż poświęcony był na prezentacje 29 pomysłów biznesowych przed panelem ekspertów. Każdy startup miał tylko 5 minut na pitch (wystąpienie) oraz 3 minuty na odpowiedź na pytania ekspertów. Pitche rozpoczęły się o godzinie 9:00 a zakończyły o 15:00.

 

Po wszystkich wystąpieniach odbyła się narada ekspertów, którzy wybrali 20 najlepszych biznesów przechodzących do procesu inkubacji. W tej rundzie Platforma Startowa Unicorn Hub będzie wspierać:

  • 6 startupów z branży medycznej, m.in.: BioMinds - System przeznaczony do wspomagania komunikacji i rehabilitacji osób po udarach i urazach mózgu z wykorzystaniem okularów VR/XR oraz smartfonów.
  • 11 startupów z branży IT/ICT, m.in. QUIZLY.PRO - platforma technologiczna pozwalająca na kompleksową realizację teleturniejów i quizów w trzech kanałach: www, aplikacje mobilne, SmartTV w czasie rzeczywistym bez ograniczeń między użytkownikami w jednym turnieju.
  • 3 startupy z branży smart city/transport, m.in. TransAssist to system, który pozwala przyspieszyć transport międzynarodowy. Sprawdzi się nie tylko w firmach logistycznych, ale również w firmach importujących lub eksportujących towary, aby mogły one lepiej zarządzać terminami załadunków i rozładunków towarów.

 

Warto zaznaczyć, że projektu będą realizowane w Lublinie. Wszystkie zespoły zostaną objęte 4-miesięcznym intensywnym programem inkubacji w ramach, którego mogą liczyć na wsparcie w zakresie tworzenia modelu biznesowego, wprowadzenia produktu na rynek, strategii marketingowej, ochrony patentowej czy wystąpień publicznych przed inwestorami. Po zakończeniu inkubacji zespoły będą mogły starać się o dofinansowanie w wysokości do 1 mln złotych w PARP.
 

Strona internetowa platformy: www.unicornhub.pl

 

Kontakt dla mediów:

 

Paweł Jedynak

Specjalista ds. promocji i marketingu

Platforma Startowa Unicorn Hub

 

OIC Poland

ul. Gospodarcza 26

20-213 Lublin

tel. 081 710 46 30

kom. 576 – 344 - 044

 

Projekt „Platforma Startowa – Unicorn Hub

jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałania 1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 (POPW).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID Biuro prasowe
2020-02-28 | 15:15

RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID

Najnowsza drukarka firmy Primera RX500e, to w pełni kolorowa drukarka etykiet z wbudowanym, automatycznym systemem kodującym RFID. Wykorzystuje najnowszą technologię druku atramentowego o
IT i technologie Huawei Watch GT Sport i Watch GT Active teraz w nowej, atrakcyjnej cenie 499 zł
2020-02-28 | 12:15

Huawei Watch GT Sport i Watch GT Active teraz w nowej, atrakcyjnej cenie 499 zł

Huawei Watch GT Sport i Watch GT Active, inteligentne zegarki sportowe wyróżniające się wytrzymałą baterią i nowoczesnym designem, od 24 lutego można kupić w nowej rekomendowanej
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2020-02-28 | 09:25

Jak usprawnić druk etykiet na opakowania?

Właściciel jednej z plantacji borówki amerykańskiej miał za zadanie przyspieszyć konfekcjonowanie świeżych owoców, aby dotrzeć z dostawami na czas. Oprócz pracy związanej ze zbiorem owoców, czekał go także

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Handel

PIE: Coroczna grypa bardziej spowalnia wzrost gospodarczy Polski, niż może to zrobić koronawirus. Wszystko zależy od skuteczności walki z tą epidemią

Wpływ koronawirusa na polską gospodarkę będzie zależał od tego, czy Chinom uda się zwalczyć epidemię w I kwartale roku, i od tego, kiedy dotrze on do Polski. Zdaniem Piotra Araka, dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego, epidemia może obniżyć wzrost chińskiego popytu o 2 proc., co oznaczałoby dynamikę PKB na poziomie 5 proc., niższą niż w Polsce w 2018 roku. To nie powinno być odczuwalne przez polską gospodarkę. Jednak poważniejsze spowolnienie w Chinach na pewno odbije się na zamówieniach dla europejskiego, w tym również polskiego przemysłu.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

Przedsiębiorcy mają czas do poniedziałku na zgłoszenie się do tzw. małego ZUS-u plus. W ciągu kilku tygodni Ministerstwo Rozwoju zaproponuje firmom kolejne ulgi

Poniedziałek 2 marca to ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń do tzw. małego ZUS-u plus, który wszedł w życie 1 lutego. W ciągu tego niespełna miesiąca skorzystało z tej możliwości 80 tys. małych firm, a łącznie małym ZUS-em objętych jest już 240 tys. podmiotów. Ministerstwo Rozwoju liczy na to, że część zaoszczędzonych pieniędzy przedsiębiorcy wykorzystają na rozwój działalności. W ciągu kilku tygodni resort ma zaproponować kolejny pakiet zachęt do inwestycji.

Praca

Rząd chce zachęcać młodych do pielęgniarstwa i położnictwa. Plan rozwoju tych zawodów rozpisany jest do 2030 roku

Zwiększenie liczby pielęgniarek i położnych w polskim systemie opieki zdrowotnej oraz powstrzymanie emigracji zarobkowej – to tylko niektóre z najważniejszych celów rządowej polityki na rzecz rozwoju obu tych zawodów. Rząd chce również zmotywować młodych ludzi do wyboru tej ścieżki kariery i utrzymać na rynku pracy osoby, które nabywają uprawnienia emerytalne. – Ważny jest również rozwój kompetencji i samodzielności – mówi Greta Kanownik, dyrektor w Ministerstwie Zdrowia. Temu służyć ma wprowadzenie porad pielęgniarskich w przychodniach.

 
 

Konsument

Ubój zwierząt w przydomowych rzeźniach nie zaszkodzi producentom mięsa. Nie powinien zagrażać także bezpieczeństwu żywności

– Ubój rolniczy w przydomowych rzeźniach nie zaszkodzi branży. Jeśli procedury będą przestrzegane, nic nikomu nie grozi – ocenia Wiesław Różański, prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego. Od połowy lutego każdy rolnik może otworzyć małą ubojnię i wprowadzać mięso na rynek na małą skalę, w ramach rolniczego handlu detalicznego czy działalności lokalnej. Dotychczas, jeśli chciał zabić zwierzę, musiał korzystać z pośrednictwa dużych zakładów. Teraz może to zrobić samodzielnie, ale konieczne jest jednak spełnienie szeregu kryteriów.