Komunikaty PR

20 innowacyjnych startupów wybrane w ramach II rundy inkubacji

2019-09-10  |  13:00
Biuro prasowe

W dniach 5 i 6 września 2019 roku w Hotelu Forum w Lublinie odbyły się Selection Days w ramach projektu Platforma Startowa – Unicorn Hub.  W wydarzeniu wzięło udział 29 zespołów, które zgłosiły swoje pomysły do programu inkubacji. Panel ekspertów wyłonił 20 najlepszych pomysłów.

 

Spotkanie otworzyła Pani dr Ewelina Iwanek – Prezes Zarządu Fundacji OIC Poland. Pani Prezes przywitała wszystkich uczestników, pogratulowała startupom znalezienia się w 30 najlepszych pomysłów i życzyła owocnych warsztatów. Następnie głos zabrał Pan Jacek Korzeniak – kierownik projektu, który przedstawił główne założenia projektu Platforma Startowa – Unicorn Hub. 

 

Część merytoryczną warsztatów rozpoczęła Pani Anna Prończuk-Omiotek – ekspert ds. wystąpień publicznych, która przeprowadziła uczestników przez tajniki sztuki pitchowania przed panelem ekspertów i przyszłymi inwestorami. Pani Anna na początku wykładu zrelaksowała uczestników „przenosząc ich myślami” nad morze. Po etapie relaksu nadszedł czas na rozbudzenie ciał poprzez ćwiczenia poprawiające dykcję m.in. ćwiczenie języka, masaż głowy, mówienie samogłosek. Następnie nasza ekspertka przedstawiła jak powinna wyglądać prezentacja pomysłu biznesowego i jakich błędów nie należy popełniać. Po części teoretycznej nadszedł czas na część praktyczną. Kilkoro chętnych pomysłodawców na podstawie przedstawionego materiału wygłosiło 30 sekundowe prezentacje swoich biznesów.

 

Następnie manager inkubacji Mateusz Cybula rozpoczął warsztat z Biznes Model Canvas. Każdy startup
z pomocą managerów inkubacji miał za zadanie opracować swój BMC przechodząc przez kolejne jego etapy tj.:  segmenty klientów, propozycja wartości, kanały dotarcia, relacje z klientami, struktura przychodów, kluczowe zasoby, kluczowe działania, partnerzy, struktura kosztów.

Warsztat ten pozwolił startupom zweryfikować czy ich biznes ma szansę na osiągnięcie sukcesu na rynku. Pierwszy dzień zakończył się networkingiem, podczas którego startupy wymieniły się kontaktami oraz doświadczeniami.

 

Następny dzień był bardzo stresujący dla naszych uczestników, gdyż poświęcony był na prezentacje 29 pomysłów biznesowych przed panelem ekspertów. Każdy startup miał tylko 5 minut na pitch (wystąpienie) oraz 3 minuty na odpowiedź na pytania ekspertów. Pitche rozpoczęły się o godzinie 9:00 a zakończyły o 15:00.

 

Po wszystkich wystąpieniach odbyła się narada ekspertów, którzy wybrali 20 najlepszych biznesów przechodzących do procesu inkubacji. W tej rundzie Platforma Startowa Unicorn Hub będzie wspierać:

  • 6 startupów z branży medycznej, m.in.: BioMinds - System przeznaczony do wspomagania komunikacji i rehabilitacji osób po udarach i urazach mózgu z wykorzystaniem okularów VR/XR oraz smartfonów.
  • 11 startupów z branży IT/ICT, m.in. QUIZLY.PRO - platforma technologiczna pozwalająca na kompleksową realizację teleturniejów i quizów w trzech kanałach: www, aplikacje mobilne, SmartTV w czasie rzeczywistym bez ograniczeń między użytkownikami w jednym turnieju.
  • 3 startupy z branży smart city/transport, m.in. TransAssist to system, który pozwala przyspieszyć transport międzynarodowy. Sprawdzi się nie tylko w firmach logistycznych, ale również w firmach importujących lub eksportujących towary, aby mogły one lepiej zarządzać terminami załadunków i rozładunków towarów.

 

Warto zaznaczyć, że projektu będą realizowane w Lublinie. Wszystkie zespoły zostaną objęte 4-miesięcznym intensywnym programem inkubacji w ramach, którego mogą liczyć na wsparcie w zakresie tworzenia modelu biznesowego, wprowadzenia produktu na rynek, strategii marketingowej, ochrony patentowej czy wystąpień publicznych przed inwestorami. Po zakończeniu inkubacji zespoły będą mogły starać się o dofinansowanie w wysokości do 1 mln złotych w PARP.
 

Strona internetowa platformy: www.unicornhub.pl

 

Kontakt dla mediów:

 

Paweł Jedynak

Specjalista ds. promocji i marketingu

Platforma Startowa Unicorn Hub

 

OIC Poland

ul. Gospodarcza 26

20-213 Lublin

tel. 081 710 46 30

kom. 576 – 344 - 044

 

Projekt „Platforma Startowa – Unicorn Hub

jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałania 1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 (POPW).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nazwa.pl wprowadziła zabezpieczenia SPF, DKIM i DMARC dla poczty e-mail Biuro prasowe
2019-09-19 | 16:30

Nazwa.pl wprowadziła zabezpieczenia SPF, DKIM i DMARC dla poczty e-mail

Nazwa.pl wprowadziła zaawansowane zabezpieczenia SPF, DKIM i DMARC, chroniące użytkowników poczty elektronicznej przed podszywaniem się przez osoby trzecie pod ich adresy e‑mail (ang.
IT i technologie Efektywność pracowników ma znaczenie
2019-09-19 | 16:00

Efektywność pracowników ma znaczenie

Jeszcze kilka lat temu konkurencyjne płace, odpowiedni pakiet świadczeń i inicjatywy wspomagające rozwój kariery były wystarczające, by znaleźć i utrzymać wartościowych
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2019-09-19 | 14:30

IT i OT w obliczu cyberzagrożeń

Wspólna przyszłość dwóch obszarów? Tylko w 2018 r. zidentyfikowano 415 poważnych luk w systemach automatyki wykorzystywanych w infrastrukturze przemysłowej[1]. Energetyka była trzecim najczęściej atakowanym

Kalendarium

Finanse

Wzrost wydatków na służbę zdrowia nie wystarczy. Problemem brak personelu i efektywne wydatkowanie pieniędzy

Mimo ustawy, która zwiększy środki przeznaczane na służbę zdrowia do 6 proc. PKB w 2024 roku, jej finansowanie w Polsce wciąż pozostaje wyzwaniem, a sytuację zaostrza niedobór personelu medycznego i starzejące się społeczeństwo. Dlatego potrzebne są mechanizmy zwiększające efektywność wydatkowania, a środki powinny trafiać w pierwszej kolejności do tych placówek, które potrafią je najlepiej spożytkować. W racjonalizacji wydatków przeznaczanych na ochronę zdrowia pomocne są również technologie, które optymalizują pracę lekarzy i personelu medycznego oraz umożliwiają generowanie oszczędności.

Finanse

Amerykański inwestor otwiera w Polsce swoje pierwsze centrum biznesowe. Kolejne inwestycje są w fazie negocjacji

Pomorze, a w szczególności Gdańsk znajduje się w czołówce regionów najbardziej atrakcyjnych dla zagranicznych inwestorów w Polsce. Składa się na to m.in. strategiczne położenie, dostępność wyspecjalizowanych kadr, boom na rynku nowoczesnych nieruchomości biurowych i szybki rozwój gospodarczy regionu. Dlatego JUUL Labs, start-up z Doliny Krzemowej, zdecydował się utworzyć w Gdańsku swoje centrum biznesowe, pierwsze poza USA. Centrum będzie świadczyć usługi finansowo-księgowe dla oddziałów firmy na całym świecie, a amerykański inwestor rozważa dalsze rozszerzenie inwestycji.

Polityka

Dezinformacja i fake newsy zagrożeniem dla demokracji i biznesu. Świadomość tego problemu wśród społeczeństwa jest coraz większa

– Trzeba wrócić do dyskusji nad wprowadzeniem w szkołach edukacji medialnej. Dzisiaj dzieci bardzo wcześnie dostają tablet, ale nie są uczulane na to, żeby weryfikować to, co czytają – mówi Magdalena Wrzosek, ekspert NASK. Jak pokazują badania, w Polsce ponad połowa internautów zetknęła się z manipulacją lub dezinformacją, a niemal tyle samo uważa je za zagrożenie dla demokracji. Ofiarą fake newsów i dezinformacji padają również firmy. W Polsce walka z tym zjawiskiem wpisuje się w działania podejmowane na szczeblu UE, ale wymaga międzysektorowej współpracy między administracją, instytucjami naukowymi, biznesem i dziennikarzami.

Problemy społeczne

Od września rośnie liczba gapowiczów. Bez biletu jeździ średnio co szósty pasażer

W rejestrze BIG InfoMonitor znajduje się obecnie ponad 101 tys. gapowiczów, którzy nie kupili biletu na przejazd komunikacją miejską i nie zapłacili kary za jego brak. Ich łączne długi z tego tytułu przekraczają 128 mln zł. Najwięcej gapowiczów figurujących w rejestrze dłużników to stateczni 40-latkowie, chociaż to najmłodsi najczęściej deklarują, że zdarza im się jeździć bez biletu. Jazda bez biletu to też głównie domena mężczyzn, a najwięcej nieuczciwych pasażerów mieszka na Mazowszu, Śląsku oraz na Pomorzu. Koszty utrzymania transportu miejskiego są istotną pozycją w budżetach miast, stąd coraz więcej spółek transportowych korzysta z narzędzi, które mają skłonić gapowiczów do płacenia kar.