Komunikaty PR

Aruba ogłasza wejście na rynek chiński i uzyskanie licencji na sprzedaż domen .c

2018-11-20  |  17:00
Biuro prasowe

Chiny, liczące prawie 1,4 miliarda ludzi i prawie 80 milionów firm, są jednym z najbardziej obiecujących rynków cyfrowych na świecie. Szybko rozwijająca się gospodarka cyfrowa wykorzystuje usługi w chmurze, na których opierają się wszystkie główne usługi online. Aruba jest  obecna za granicą, oferując usługę cloud computing (www.arubacloud.com) w ponad 150 krajach, połączoną również z usługami hostingowymi, oferowanymi przez spółki zależne, obecne w różnych krajach europejskich. Chiny są naturalnym kierunkiem rozwoju, czego następstwem jest otwarcie .cloud (www.get.cloud). Uzyskanie licencji w Chinach jest prestiżowym osiągnięciem, ".Cloud" jest jednym z niewielu nowych gTLD (generycznych domen pierwszej generacji) akredytowanych na rynku chińskim, a Aruba jest jedyną włoską firmą działającą jako rejestr domen na tym rynku.

 

"Chmura jest synonimem Internetu i innowacji, natomiast rozszerzenie .cloud jest ciekawą propozycją dla chińskich firm i marek, które chcą podkreślić swój postęp techniczny i technologiczny oraz podzielić się swoim innowacyjnym podejściem. Rozwiązania chmurowe są przyszłością, a przyjmując domenę .cloud, przedsiębiorstwa mogą pokazać, że są gotowe zmierzyć się z cyfrową przyszłością” – powiedział Stefano Cecconi, CEO Arub Cloud.

 

„Nasz sukces opiera się na nawiązywaniu kluczowych partnerstw, dlatego naszym zamiarem jest współpraca z rejestratorami, partnerami i wszystkimi zainteresowanymi stronami z sektora technologii w Chinach. Partnerzy odgrywają znaczącą rolę w kierowaniu chińskimi firmami, pomagając im w cyfrowej transformacji oraz budowaniu ich tożsamości online, umacniając ich obecność w dzisiejszej gospodarce cyfrowej". – dodaje Mou Mukherjee, Head of .Cloud Registry.

 

Kraj w pełnej rewolucji cyfrowej

Chiny mają największą na świecie liczbę użytkowników Internetu i telefonów komórkowych. Są też pierwszym krajem na świecie pod względem handlu elektronicznego i płatności mobilnych. Według ostatniego raportu China Internet Network Information Center (CNNIC), w lipcu 2018 roku w Chinach było 802 mln użytkowników cyfrowych, co oznacza wzrost o 3,8 proc. w porównaniu z grudniem 2017 roku. Ponadto 788 milionów osób to użytkownicy mobilni, co stanowi 98 proc. całkowitej bazy użytkowników w kraju. Powyższe dane potwierdzają tylko fakt, że Internet i technologie mobilne są integralną częścią chińskiego życia codziennego.

 

Chmura w liczbach

Domena .cloud, uruchomiona w lutym 2016 roku, może się już pochwalić 155 000 rekordami w ponad 180 krajach, w tym na rynkach wschodzących, takich jak Indie, Brazylia, Iran czy Kazachstan. Spośród wszystkich nowych rozszerzeń, .cloud należy do najczęściej rejestrowanych w ostatnich latach i została wybrana zarówno przez międzynarodowe platformy firmowe, jak i innowacyjne startupy takie jak Food.Cloud, Fashion.Cloud i Reward.Cloud.

Więcej informacji na temat chmury .cloud można znaleźć na międzynarodowej stronie get.cloud lub chińska wersja weilai.cloud.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Cyfrowy rozwój biznesu z SAP Business One Biuro prasowe
2019-05-20 | 15:00

Cyfrowy rozwój biznesu z SAP Business One

W ubiegłym tygodniu, w Krakowie odbył się SAP Business One RoadShow. Wydarzenie zainaugurowało cykl spotkań z przedsiębiorcami, organizowanych przez SAP Polska, przy wsparciu firm
IT i technologie Ricoh przejmuje LAKE Solutions AG
2019-05-20 | 14:54

Ricoh przejmuje LAKE Solutions AG

Szwajcarski oddział Ricoh ogłosił przejęcie Lake Solutions AG – firmy świadczącej usługi IT z zakresu przechowywania danych, bezpieczeństwa oraz integracji z chmurą. Dzięki tej
IT i technologie InventionMed planuje współpracę z Croma Pharma Gmb
2019-05-20 | 01:00

InventionMed planuje współpracę z Croma Pharma Gmb

InventionMed - technologiczna spółka z branży medycznej zmierzająca na główny rynek GPW, rozpoczyna rozmowy dotyczące współpracy z globalnym koncernem Croma Pharma GmbH.

Kalendarium

Telekomunikacja

Ponad 80 proc. młodych firm jest zainteresowanych współpracą z korporacjami. To dla nich szansa na dostęp do nowych technologii i działań marketingowych

Wsparcie mentoringowe i pomoc w komercjalizacji nowych rozwiązań to główne potrzeby młodych przedsiębiorstw. Rozwój może umożliwić im współpraca z korporacjami i dużym biznesem, a – jak wynika z badań Fundacji StartUp Poland – ponad 80 proc. start-upów jest otwartych na takie rozwiązanie. Naprzeciw potrzebom w tym zakresie wychodzi zainicjowany przez UPC Polska program THINK BIG, który wspiera młode firmy rozwijające swój biznes w oparciu o nowe technologie. W tegorocznej, już szóstej edycji zostaną wyłonione najlepsze rozwiązania, które wspierają cyfrową transformację.

Ochrona środowiska

Europejska gospodarka traci na smogu setki miliardów euro rocznie. Innowacje w energetyce pomogłyby zaoszczędzić 180 mld w ciągu 7 lat

Smog – zgodnie z szacunkami Komisji Europejskiej – odpowiada za ok. 10 proc. przedwczesnych zgonów na świecie i kosztuje unijną gospodarkę nawet 475 mld euro rocznie. Wdrożenie innowacyjnych technologii w energetyce może przynieść nawet 183 mld euro oszczędności w ciągu nadchodzących 7 lat. Są wśród nich niskoemisyjne systemy grzewcze, tzw. generacja rozproszona, elektromobilność i niskoemisyjny transport czy wykorzystanie odpadów jako surowca do produkcji energii. – To na nich będzie się opierała ewolucja systemu energetycznego, która pozwoli nam zrealizować cele w obszarze jakości powietrza – podkreśla Marcin Lewenstein, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy.

Finanse

Polski rynek ubezpieczeń nadrabia zaległości wobec bardziej rozwiniętych krajów. Pomaga w tym proces łączenia się firm w duże grupy

Polska to rynek z dużym potencjałem, ale również z dużym niedoubezpieczeniem – ocenia Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes Gothaer TU S.A. Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że pod względem wartości składki przypisanej brutto Polska plasuje się dopiero na 14. pozycji w Europie i wciąż ma do nadgonienia duży dystans względem Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Rodzimy rynek ubezpieczeniowy jest też w fazie dynamicznych zmian, a wiodącymi trendami są wszechobecna cyfryzacja i konsolidacja. W trakcie tego procesu jest też TU Gothaer, które lada moment pojawi się na rynku pod nowym brandem – Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group.

Finanse

80 proc. dużych firm angażuje się społecznie. Dla wielu staje się to ważnym elementem strategii

Duże firmy angażują się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu. Robi to już 80 proc. z nich. CSR zwiększa zaufanie do przedsiębiorstwa – 83 proc. przedstawicieli pokolenia Y uznaje, że sukces firmy powinien wykraczać poza wyniki finansowe. Zdecydowana większość uważa, że największe firmy mają odpowiedni potencjał, by rozwiązywać problemy gospodarcze i społeczne. Przykładem takiego przedsiębiorstwa, jest Benefit Systems. Firma jako pierwsza spółka publiczna z regionu Europy Środkowo-Wschodniej otrzymała tytuł B Corporation przyznawany organizacjom, które w strategie działalności trwale wpisują zasady społecznej odpowiedzialności biznesu.