Komunikaty PR

Aruba ogłasza wejście na rynek chiński i uzyskanie licencji na sprzedaż domen .c

2018-11-20  |  17:00
Biuro prasowe

Chiny, liczące prawie 1,4 miliarda ludzi i prawie 80 milionów firm, są jednym z najbardziej obiecujących rynków cyfrowych na świecie. Szybko rozwijająca się gospodarka cyfrowa wykorzystuje usługi w chmurze, na których opierają się wszystkie główne usługi online. Aruba jest  obecna za granicą, oferując usługę cloud computing (www.arubacloud.com) w ponad 150 krajach, połączoną również z usługami hostingowymi, oferowanymi przez spółki zależne, obecne w różnych krajach europejskich. Chiny są naturalnym kierunkiem rozwoju, czego następstwem jest otwarcie .cloud (www.get.cloud). Uzyskanie licencji w Chinach jest prestiżowym osiągnięciem, ".Cloud" jest jednym z niewielu nowych gTLD (generycznych domen pierwszej generacji) akredytowanych na rynku chińskim, a Aruba jest jedyną włoską firmą działającą jako rejestr domen na tym rynku.

 

"Chmura jest synonimem Internetu i innowacji, natomiast rozszerzenie .cloud jest ciekawą propozycją dla chińskich firm i marek, które chcą podkreślić swój postęp techniczny i technologiczny oraz podzielić się swoim innowacyjnym podejściem. Rozwiązania chmurowe są przyszłością, a przyjmując domenę .cloud, przedsiębiorstwa mogą pokazać, że są gotowe zmierzyć się z cyfrową przyszłością” – powiedział Stefano Cecconi, CEO Arub Cloud.

 

„Nasz sukces opiera się na nawiązywaniu kluczowych partnerstw, dlatego naszym zamiarem jest współpraca z rejestratorami, partnerami i wszystkimi zainteresowanymi stronami z sektora technologii w Chinach. Partnerzy odgrywają znaczącą rolę w kierowaniu chińskimi firmami, pomagając im w cyfrowej transformacji oraz budowaniu ich tożsamości online, umacniając ich obecność w dzisiejszej gospodarce cyfrowej". – dodaje Mou Mukherjee, Head of .Cloud Registry.

 

Kraj w pełnej rewolucji cyfrowej

Chiny mają największą na świecie liczbę użytkowników Internetu i telefonów komórkowych. Są też pierwszym krajem na świecie pod względem handlu elektronicznego i płatności mobilnych. Według ostatniego raportu China Internet Network Information Center (CNNIC), w lipcu 2018 roku w Chinach było 802 mln użytkowników cyfrowych, co oznacza wzrost o 3,8 proc. w porównaniu z grudniem 2017 roku. Ponadto 788 milionów osób to użytkownicy mobilni, co stanowi 98 proc. całkowitej bazy użytkowników w kraju. Powyższe dane potwierdzają tylko fakt, że Internet i technologie mobilne są integralną częścią chińskiego życia codziennego.

 

Chmura w liczbach

Domena .cloud, uruchomiona w lutym 2016 roku, może się już pochwalić 155 000 rekordami w ponad 180 krajach, w tym na rynkach wschodzących, takich jak Indie, Brazylia, Iran czy Kazachstan. Spośród wszystkich nowych rozszerzeń, .cloud należy do najczęściej rejestrowanych w ostatnich latach i została wybrana zarówno przez międzynarodowe platformy firmowe, jak i innowacyjne startupy takie jak Food.Cloud, Fashion.Cloud i Reward.Cloud.

Więcej informacji na temat chmury .cloud można znaleźć na międzynarodowej stronie get.cloud lub chińska wersja weilai.cloud.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Blockchain a sport Biuro prasowe
2018-12-18 | 13:00

Blockchain a sport

Sport tworzy globalna społeczność fanów, którzy jak nikt inny zaangażowani są w śledzenie ulubionych dyscyplin. Dzięki temu jest to również bardzo dochodowe
IT i technologie BSA: pracownicy polskiego sektora MSP nie rozumieją zagrożeń cyberbezpieczeństwa
2018-12-18 | 11:15

BSA: pracownicy polskiego sektora MSP nie rozumieją zagrożeń cyberbezpieczeństwa

61% nie uważa, że nielegalne pobieranie z sieci stanowi zagrożenie bezpieczeństwa tylko 18% zostały zapewnione dedykowane sesje szkoleniowe w zakresie bezpieczeństwa
IT i technologie Jak będziemy przetwarzać dane w 2019 roku? Prognozy firmy Commvault na rok 2019
2018-12-18 | 10:35

Jak będziemy przetwarzać dane w 2019 roku? Prognozy firmy Commvault na rok 2019

Nowa kultura przetwarzania danych: samo przechowywanie informacji nie wystarczy, potrzebna jest wiedza Od kilku lat przedsiębiorstwa mają zwyczaj gromadzenia i przechowywania ogromnych

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

IT i technologie

Warszawska giełda stawia na blockchain. Na wdrożeniu technologii skorzystają też inne instytucje

Zaledwie 5 proc. spośród najważniejszych giełd na świecie stosuje technologię blockchain. Do tego grona dołącza polska Giełda Papierów Wartościowych, która w ubiegłym tygodniu podpisała porozumienie z resortem cyfryzacji. Początkowo rozwiązanie oparte o technologię rejestrów rozproszonych będzie stosowane tylko na rynku prywatnym. Głównym celem zastosowania technologii blockchain jest jednak opracowanie rozwiązań nie tylko dla inwestorów, lecz także dla administracji.

Telekomunikacja

Operatorzy muszą połączyć siły. Tego wymaga budowa sieci gigabitowych i wprowadzenie technologii 5G

Budowa sieci gigabitowych i 5G, czyli nowej generacja sieci komórkowej, zapoczątkują erę internetu gigabitowego i kolejny etap cyfrowej rewolucji. Dzięki temu możliwe będzie wdrożenie nowych usług, takich jak telemedycyna, internet rzeczy, samochody autonomiczne czy smart cities. Jednak, aby standardy te mogły się stać w Polsce faktem, potrzebne są inwestycje prywatnych operatorów. Firmy telekomunikacyjne i technologiczne łączą siły w dużych konsorcjach, by podołać temu wyzwaniu. To ogólnoświatowy trend, jednak regulatorzy rynku nadal patrzą na niego nieprzychylnie – ocenia Jerzy Straszewski, prezes PIKE. 

Patronat Newserii

Gospodarka

Zjednoczone Emiraty Arabskie perspektywicznym rynkiem dla polskich firm. Na razie nie wykorzystują one w pełni jego potencjału

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z rynków znajdujących się w centrum zainteresowania działań polskiego rządu jako odbiorców polskich produktów. Na razie działa na nim około stu firm z Polski. Według ambasadora naszego kraju w Abu Zabi jest tam miejsce na większą liczbę polskich przedsiębiorców i produktów „made in Poland”, szczególnie tych luksusowych.

Edukacja

Dzieci bohaterów, którzy zginęli na służbie, objęte specjalną pomocą. Fundacja Dorastaj z Nami zapewnia im stypendia i pomaga w nauce

Ginący strażak, żołnierz czy policjant, prawdopodobnie w ostatniej chwili myślą o przyszłości swojej rodziny i mają jedną prośbę do nas wszystkich: żebyśmy pamiętali o ich dzieciach. My staramy się tę prośbę spełnić – mówi Magdalena Pawlak, prezes Fundacji Dorastaj z Nami, obejmującej pomocą dzieci bohaterów, którzy zginęli w trakcie pełnienia służby publicznej. Jak podkreśla, wśród Polaków chęć pomagania jest coraz większa, ale ważne, żeby robić to nie tylko przed świętami. Nie do przecenienia jest też wsparcie biznesu – zaangażowanie takich partnerów pozwala spotęgować zasięg i efekty działań charytatywnych.