Komunikaty PR

Aruba ogłasza wejście na rynek chiński i uzyskanie licencji na sprzedaż domen .c

2018-11-20  |  17:00
Biuro prasowe

Chiny, liczące prawie 1,4 miliarda ludzi i prawie 80 milionów firm, są jednym z najbardziej obiecujących rynków cyfrowych na świecie. Szybko rozwijająca się gospodarka cyfrowa wykorzystuje usługi w chmurze, na których opierają się wszystkie główne usługi online. Aruba jest  obecna za granicą, oferując usługę cloud computing (www.arubacloud.com) w ponad 150 krajach, połączoną również z usługami hostingowymi, oferowanymi przez spółki zależne, obecne w różnych krajach europejskich. Chiny są naturalnym kierunkiem rozwoju, czego następstwem jest otwarcie .cloud (www.get.cloud). Uzyskanie licencji w Chinach jest prestiżowym osiągnięciem, ".Cloud" jest jednym z niewielu nowych gTLD (generycznych domen pierwszej generacji) akredytowanych na rynku chińskim, a Aruba jest jedyną włoską firmą działającą jako rejestr domen na tym rynku.

 

"Chmura jest synonimem Internetu i innowacji, natomiast rozszerzenie .cloud jest ciekawą propozycją dla chińskich firm i marek, które chcą podkreślić swój postęp techniczny i technologiczny oraz podzielić się swoim innowacyjnym podejściem. Rozwiązania chmurowe są przyszłością, a przyjmując domenę .cloud, przedsiębiorstwa mogą pokazać, że są gotowe zmierzyć się z cyfrową przyszłością” – powiedział Stefano Cecconi, CEO Arub Cloud.

 

„Nasz sukces opiera się na nawiązywaniu kluczowych partnerstw, dlatego naszym zamiarem jest współpraca z rejestratorami, partnerami i wszystkimi zainteresowanymi stronami z sektora technologii w Chinach. Partnerzy odgrywają znaczącą rolę w kierowaniu chińskimi firmami, pomagając im w cyfrowej transformacji oraz budowaniu ich tożsamości online, umacniając ich obecność w dzisiejszej gospodarce cyfrowej". – dodaje Mou Mukherjee, Head of .Cloud Registry.

 

Kraj w pełnej rewolucji cyfrowej

Chiny mają największą na świecie liczbę użytkowników Internetu i telefonów komórkowych. Są też pierwszym krajem na świecie pod względem handlu elektronicznego i płatności mobilnych. Według ostatniego raportu China Internet Network Information Center (CNNIC), w lipcu 2018 roku w Chinach było 802 mln użytkowników cyfrowych, co oznacza wzrost o 3,8 proc. w porównaniu z grudniem 2017 roku. Ponadto 788 milionów osób to użytkownicy mobilni, co stanowi 98 proc. całkowitej bazy użytkowników w kraju. Powyższe dane potwierdzają tylko fakt, że Internet i technologie mobilne są integralną częścią chińskiego życia codziennego.

 

Chmura w liczbach

Domena .cloud, uruchomiona w lutym 2016 roku, może się już pochwalić 155 000 rekordami w ponad 180 krajach, w tym na rynkach wschodzących, takich jak Indie, Brazylia, Iran czy Kazachstan. Spośród wszystkich nowych rozszerzeń, .cloud należy do najczęściej rejestrowanych w ostatnich latach i została wybrana zarówno przez międzynarodowe platformy firmowe, jak i innowacyjne startupy takie jak Food.Cloud, Fashion.Cloud i Reward.Cloud.

Więcej informacji na temat chmury .cloud można znaleźć na międzynarodowej stronie get.cloud lub chińska wersja weilai.cloud.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Huawei: bezpieczeństwo cybernetyczne wymaga współpracy Biuro prasowe
2019-02-18 | 12:10

Huawei: bezpieczeństwo cybernetyczne wymaga współpracy

Eksperci Huawei rozumieją obawy związane z technologią 5G, lecz uważają, że można je zminimalizować poprzez ścisłą współpracę pomiędzy dostawcami infrastruktury, operatorami i
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo w Polskich firmach 2019 [RAPORT]
2019-02-15 | 10:00

Cyberbezpieczeństwo w Polskich firmach 2019 [RAPORT]

Cyberataki będą kosztować przedsiębiorstwa 6 bilionów dolarów rocznie - to więcej niż zarabiają handlarze narkotyków. Ransomware będzie atakował co 14 sekund, a
IT i technologie Green Cell PRIME - pierwszy power bank zaprojektowany w Polsce
2019-02-15 | 01:00

Green Cell PRIME - pierwszy power bank zaprojektowany w Polsce

Chcąc połączyć funkcjonalność z wysoką jakością wykonania, zespół R&D Green Cell stworzył power bank PRIME. Urządzenie zostało w całości zaprojektowane w Polsce, a jego

Kalendarium

CES 2019

Handel

Nasilający się egoizm gospodarczy może mieć negatywne skutki dla Polski. Ucierpią m.in. handel i przetwórstwo przemysłowe

Egoizm gospodarczy, którego przejawem jest m.in. brexit czy wojna handlowa między USA a Chinami, to poważne zagrożenie dla polskiej gospodarki – oceniają eksperci DNB Bank Polska i PwC. Wprawdzie 65 proc. firm nie dostrzega jeszcze wśród swoich zagranicznych kontrahentów oznak zniechęcenia wobec wzajemnej współpracy, jednak zjawisko to może uderzyć w branżę motoryzacyjną, przetwórstwo przemysłowe i handel. Ponad połowa firm w Polsce obawia się pogłębiających się podziałów w Europie. Z drugiej strony pozytywnie postrzegają globalizację jako zjawisko prowadzące do wzrostu światowego bogactwa i wzajemnego wzbogacania kultur.

Firma

Z usług e-administracji samodzielnie korzysta ponad 70 proc. firm. Liczba udogodnień dla nich szybko rośnie

Ponad 70 proc. przedsiębiorstw samodzielnie korzysta z e-administracji. Jeszcze więcej, bo prawie 90 proc., przynajmniej raz uzyskało informacje za pośrednictwem strony internetowej danej instytucji. Odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców jest portal biznes.gov.pl, gdzie mogą oni uzyskać dostęp do 350 e-procedur. Średnio co miesiąc z portalu korzysta 1,5 mln osób, rocznie – już ponad 15 mln. Będziemy uruchamiać kolejne udogodnienia, już niedługo planujemy wprowadzić usługę e-doręczeń – zapowiada Dominik Wójcicki z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Prawo

Prawo nie nadąża za technologią. Konieczne przepisy regulujące prace nad sztuczną inteligencją

Na rozwój sztucznej inteligencji Europa będzie przeznaczać 20 mld euro rocznie. Wszystko po to, by dogonić potentatów w tym obszarze, czyli Stany Zjednoczone i Chiny. SI w przyszłości może stanowić o przewadze gospodarczej poszczególnych krajów, zwłaszcza w kontekście rewolucji 4.0. Za technologią nie nadąża jednak prawo. Brakuje opracowanych zasad etycznych korzystania ze sztucznej inteligencji oraz odpowiedzialności za jej działanie – ocenia dr Agnieszka Besiekierska z Kancelarii Noerr.

Transport

Komercyjne wykorzystanie dronów może przynieść gospodarce nawet 913 mld zł. Najwięcej mogą skorzystać m.in. budownictwo i energetyka

Budownictwo, rolnictwo, energetyka czy ubezpieczenia – to tylko niektóre z branż, w których wykorzystanie dronów może przynieść duże korzyści. Urządzenia te mogą się sprawdzić także przy zabezpieczaniu imprez masowych, dostarczaniu listów lub kontrolowaniu zanieczyszczeń powietrza. W zależności od tempa rozwoju rynku korzyść dla gospodarki może wynieść od 310 mld zł (w scenariuszu pesymistycznym) do 913 mld (w scenariuszu optymistycznym). Żeby zwiększać potencjał dronów, potrzebne są korzystne i sprzyjające rozwojowi regulacje – mówi Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.