Komunikaty PR

Bad Dream: Fever debiutuje dziś na Nintendo Switch

2019-03-14  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania PNG ( 0.62 MB )

Art Games Studio, warszawski producent i wydawca gier wideo, udostępnił dziś na Nintendo Switch Bad Dream: Fever. Współwydawcą gry jest spółka Forever Entertainment, a producentem studio Desert Fox. To zatopiona w mrocznym klimacie przygodówka typu point and click, która przedstawia historię miasta pogrążonego w gorączce. Zadaniem gracza jest uratowanie społeczeństwa przed zarazą. Produkcja zadebiutowała na platformie Steam w listopadzie ubiegłego roku.

Bad Dream: Fever to druga duża produkcja z udanego i zagadkowego cyklu Bad Dream. Przedstawia świat pokryty dziwnym tuszem, gdzie nieznana choroba zaatakowała społeczeństwo: miasto wygląda na opustoszałe, wszędzie widać demonstrację cierpienia, samotności i frustracji. Gracz doświadcza abstrakcyjnego świata pogrążonego w gorączce, gdzie musi uratować jak najwięcej osób i nie dać się zawładnąć dziwnej chorobie. Aby oczyścić miasto z tuszu, musi wykazać się kreatywnym i logicznym myśleniem.

- Bad Dream: Fever to produkcja, w której zadbaliśmy o najdrobniejsze szczegóły, m.in. złożoną, poruszającą historię, która trafia w serca odbiorców, dopracowane lokacje i tajemniczy, mroczny klimat. Głównym elementem tytułu są kreatywne zagadki, z którymi muszą zmierzyć się gracze, aby uratować miasto. Odblokowanie kolejnych poziomów zależy od pomyślnego przejścia bieżących misji. Rozgrywce towarzyszy posępna atmosfera, potęgowana przez nastrojową muzykę i niekonwencjonalną grafikę, która jeszcze lepiej pozwala utożsamić się ze światem epidemii – mówi Jakub Bąk, prezes Art Games Studio

Gra w wersji na PC zebrała pozytywne opinie graczy na platformie Steam, oraz bardzo dobre recenzje zagranicznych mediów branżowych. Art Games Studio liczy, że wersja na Nintendo Switch spotka się z podobnym odbiorem.

- Docelowo planujemy wydania wszystkich naszych gier na platformę Nintendo Switch, która jest obecnie niekwestionowanym hitem wśród producentów i graczy. Korzystamy z momentu, w którym konsola nie została nasycona wieloma produkcjami i dużo łatwiej jest zdobyć zainteresowanie odbiorców. Mamy nadzieję, że nasza atramentowa historia w trafi gusta graczy – dodaje Jakub Bąk

Przenośna konsola Nintendo Switch to najszybciej sprzedająca się platforma do gier wideo aktualnej generacji. Od dnia swojej premiery (3 marca 2017 r.) do listopada 2018 roku sprzedała się na świecie w liczbie 23 mln egzemplarzy. Zgodnie z przewidywaniami analityków, w 2019 roku Switcha nabędzie ponad 17 mln osób.

O Spółce: Art Games Studio SA zostało założone w lipcu 2017 r. Prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne. W swoim portfolio posiada takie gry jak: Earthworms, Bad Dream: Fever oraz Escape Doodland. Spółka współpracując z 10 zespołami deweloperskimi, pracuje nad przygotowaniem i wydaniem kolejnych kilku gier, których premiery zaplanowane są na 2019 r. Produkty Spółki są sprzedawane na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, głównie za pośrednictwem dedykowanej platformy dystrybucyjnej Steam oraz Nintendo Switch. W planach jest rozszerzenie wydawania gier o IOS, Android i pozostałe typy konsol. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest produkcja i dystrybucja kilku, nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Dzięki czemu maleje ryzyko operacyjne przy optymalnej reakcji na niespodziewane zdarzenia losowe występujące podczas produkcji projektów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jaka będzie przyszłość WiFi? Biuro prasowe
2019-03-22 | 13:00

Jaka będzie przyszłość WiFi?

Zapewne wielu z was czytających ten artykuł, może potwierdzić, że przy wyborze i zakupie sieci bezprzewodowej skupiamy się na takich funkcjach, jak: - wydajność, - spójność,
IT i technologie Huawei z rekordową liczbą wniosków patentowych w 2018 roku
2019-03-22 | 12:00

Huawei z rekordową liczbą wniosków patentowych w 2018 roku

W ubiegłym roku WIPO otrzymało łącznie 253 000 zgłoszeń patentowych. Po raz pierwszy ponad połowa z nich (50,5%) pochodziła z Azji.   W roku 2018 do WIPO wpłynęło 53 000
IT i technologie DOOGEE z nowym smartfonem Y7 w Polsce
2019-03-22 | 10:10

DOOGEE z nowym smartfonem Y7 w Polsce

Obecny od 2017 roku na polskim rynku chiński producent smartfonów DOOGEE wprowadza do swojej oferty nowy model – Y7. Ten przystępny cenowo sprzęt z wyświetlaczem o proporcjach

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Praca

Polska pielęgniarka z nagrodą od królowej Szwecji. Chce rozwijać opiekę nad seniorami

Spada liczba osób, które decydują się na zdobycie uprawnień pielęgniarskich. Promowanie tego zawodu wśród młodych ludzi to jeden z celów Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii, od trzech lat przyznawanej także w Polsce. Tegoroczną laureatką konkursu została Paulina Pergoł – jury doceniło jej pomysł listów pisanych przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do emerytowanych lekarzy i pielęgniarek mieszkających w Domu Lekarza Seniora.

Problemy społeczne

Minister zdrowia: Nowy model opieki zdrowotnej będzie stawiać na jakość usług. Pomoże w tym cyfryzacja

Stopniowa informatyzacja systemu opieki medycznej usprawni obieg informacji, dzięki czemu zmniejszą się obciążenia lekarzy i liczba wykonywanych niepotrzebnie badań. To oznacza, że pacjent szybciej otrzyma świadczenie i opiekę, których potrzebuje. Temu służyć ma także analiza dużych zbiorów danych na temat pacjentów, której uczą się placówki w Polsce. – Odchodzi wizja medycyny jako działalności usługowej. Teraz patrzymy bardziej całościowo, nie tylko na koszty NFZ, lecz także na koszty społeczne, absencje chorobowe i jakość życia, co przekłada się na całą gospodarkę – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Finanse

Polskie start-upy wciąż w tyle za zachodnioeuropejskimi. Różni je doświadczenie założycieli i dostęp do kapitału

Wciąż różnią się polskie start-upy od zachodnioeuropejskich czy izraelskich pod względem doświadczenia zespołu i dostępu do kapitału – ocenia Grzegorz Borowski, dyrektor zarządzający Infoshare. W Polsce jest też mniej rozwiązań dotyczących infrastruktury informatycznej, trudniejszych do wprowadzania na rynek, bo wymagają one więcej kapitału w fazie badań i rozwoju. Specjalizacją polskich start-upów jest za to e-zdrowie, fintech, big data, internet rzeczy czy rozwiązania oparte na platformach sprzedażowych. Najlepsze młode spółki powalczą w maju o główną nagrodę na Infoshare 2019, największej i najbardziej prestiżowej imprezie start-upowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zdrowie

Komórki macierzyste wyhodowane w laboratorium pomagają wyleczyć rzadką chorobę wzroku. Lekarze liczą na dostęp do terapii także w Polsce

Niedobór komórek macierzystych rąbka rogówki to rzadka choroba, która prowadzi do utraty wzroku. W Polsce co roku 100–200 osób wymaga leczenia, przy czym u ok. 30 osób taką dysfunkcję wywołało termiczne lub chemiczne poparzenie oczu. Szansą dla tej grupy jest innowacja – przeszczep komórek macierzystych rąbka rogówki pochodzących z hodowli w laboratorium. Taką terapię stosuje i refunduje obecnie kilka państw w Europie, m.in. Wielka Brytania i Włochy. W Polsce jest na razie dostępna w ramach badań klinicznych i tylko w dwóch ośrodkach, ale lekarze liczą, że wkrótce się to zmieni.