Komunikaty PR

Carbon Studio ma umowę z Games Workshop!

2019-10-10  |  09:00

Carbon Studio, jeden z wiodących polskich producentów gier i aplikacji VR (wirtualna rzeczywistość), z początkiem września podpisał umowę licencyjną na produkcję gry komputerowej z wiodącym wydawcą miniaturek i gier bitewnych, Games Workshop. Carbon Studio stworzy grę przeznaczoną na wszystkie główne platformy VR, osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar. Produkcja rozpocznie się w ostatnim kwartale 2019 r.

- Warhammer: Age of Sigmar to wyjątkowo popularny świat fantasy, o globalnej rozpoznawalności marki. Bardzo nas cieszy możliwość stworzenia tytułu osadzonego w szeroko znanym uniwersum, które stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych – to imponujący wynik – mówi Błażej Szaflik, prezes zarządu Carbon Studio.

Produkcja tytułu osadzona w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar rozpocznie się w IV kwartale 2019 roku. Środki na jego realizację studio pozyskało z przeprowadzonej w maju br. pierwszej oferty publicznej (IPO). – Otrzymaliśmy od inwestorów 2,7 mln zł, z czego zdecydowana większość zostanie przeznaczona na produkcję wspomnianej gry VR Fantasy, wraz z działaniami marketingowymi oraz promocją. Chcemy, aby tytuł zadebiutował na wszystkich głównych platformach VR-owych. – informuje Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.

Z pozyskanych od inwestorów środków Carbon Studio rozpoczęło produkcję rozszerzenia do swojego najbardziej znanego tytułu z serii The Wizards, pod nazwą The Wizards - Dark Times. O zaprezentowanej na tegorocznych targach Gamescom wersji demo gry Spółka zebrała bardzo pozytywne opinie. – W Kolonii mieliśmy okazję gościć przedstawicieli prasy ze Stanów Zjednoczonych, krajów Europy, a także Ameryki Południowej. The Wizards - Dark Times wywołało bardzo pozytywne reakcje wśród odwiedzających, gdzie najwięcej pochwał przyznano szczegółowej i dopracowanej oprawie graficznej oraz intuicyjnemu i immersyjnemu systemowi rzucania zaklęć, opartego o używanie gestów rąk. Kilkukrotnie wybrzmiał komentarz, że The Wizards - Dark Times to  najładniejsza gra VR na targach Gamescom 2019, co jej dla nas dodatkowym wyróżnieniem. Samodzielny dodatek zostanie wydany w I kwartale 2020 roku. – mówi Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio.

Zamknięte pokazy dla ponad 30 przedstawicieli prasy odbyły się w ramach VR Games Showcase, organizowanego przez szwedzkie studio Fast Travel Games. Tegoroczne targi Gamescom w Kolonii odwiedziło ponad 370 tys. osób.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Społeczność Huawei rośnie! Marka zaprasza do wspólnego świętowania Biuro prasowe
2019-10-21 | 16:55

Społeczność Huawei rośnie! Marka zaprasza do wspólnego świętowania

Już 200 tysięcy osób dołączyło do Społeczności Huawei. Z tej okazji marka przygotowała konkurs fotograficzny dla zarejestrowanych fanów, w którym do wygrania jest
IT i technologie Nadchodzi społeczeństwo bezgotówkowe – jak będą wyglądać płatności przyszłości?
2019-10-21 | 16:40

Nadchodzi społeczeństwo bezgotówkowe – jak będą wyglądać płatności przyszłości?

Gotówka nadal rządzi, ale jej korona straciła już swój blask. Nowe technologie wypierają monety i banknoty na wszystkich rynkach: od Szwecji po Koreę Południową, od Afryki po
IT i technologie Nowi managerowie w Commvault
2019-10-21 | 15:30

Nowi managerowie w Commvault

Commvault, jeden z największych dostawców oprogramowania do zarządzania danymi w środowiskach lokalnych i chmurowych, mianował dwóch weteranów branży na nowe stanowiska

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

Poczta Polska z tradycyjnego operatora pocztowego przestawia się na obsługę e-handlu. Za 5 lat usługi paczkowe i kurierskie mają stanowić dużą część jej przychodów

Polska to jeden z najszybciej rosnących rynków e-commerce, co pociąga za sobą równie dynamiczny wzrost rynku przesyłek. Według szacunków Poczty Polskiej w 2023 roku jego wartość wzrośnie prawie dwukrotnie do poziomu 12 mld zł, a operatorzy obsłużą już ok. 850 mln paczek. Spółka chce być beneficjentem tego wzrostu i z tradycyjnego operatora pocztowego przestawić się na obsługę e-commerce. Stąd zwiększone inwestycje, m.in. w rozwój sieci Odbiór w Punkcie, własną sieć samoobsługowych automatów paczkowych i budowę nowych hubów logistycznych.

Ochrona środowiska

PGE oddaje do użytku największą inwestycję przemysłową od 1989 roku. Nowe bloki Elektrowni Opole zaopatrzą w energię 4 mln polskich gospodarstw

To największa w Polsce inwestycja przemysłowa od 30 lat. Dla PGE Polskiej Grupy Energetycznej jest to zarazem ostatnia inwestycja w źródła oparte na węglu kamiennym. W Elektrowni Opole oddano właśnie do użytkowania drugi nowy blok na węgiel – oba mają łącznie 1 800 MW mocy, a koszt ich budowy wyniósł blisko 11,6 mld zł brutto. Bloki zostały wybudowane w nowoczesnej technologii, dzięki czemu będą emitować o 20–30 proc. mniej dwutlenku węgla niż bloki starszej generacji i zaopatrzą w energię elektryczną około 4 mln gospodarstw domowych w Polsce.

Edukacja

Średnio co trzeci pacjent czuje się traktowany przedmiotowo. Lekarze już na studiach powinni się uczyć prawidłowej komunikacji z pacjentem

Średnio co trzeci pacjent uważa, że jego zdanie ani sytuacja życiowa nie zostały w szpitalu wzięte pod uwagę w decyzjach odnośnie do leczenia. Polscy pacjenci czują się traktowani dość przedmiotowo, ale z drugiej strony i tak kontakty z lekarzami i personelem medycznym oceniają jako jeden z największych pozytywów polskiej służby zdrowia – wynika z badań przeprowadzonych przez Siemens Healthineers. Eksperci oceniają, że dobra komunikacja pomiędzy lekarzem a pacjentem warunkuje cały późniejszy proces leczenia, dlatego nacisk na kompetencje miękkie powinno się kłaść już na etapie kształcenia personelu medycznego.

Handel

Międzynarodowy koncern produkujący środki czystości i kosmetyki da drugie życie plastikowym odpadom wyrzucanym na plażach. Będą powstawać z nich butelki szamponu

Według Komisji Europejskiej tworzywa sztuczne stanowią dziś blisko 80 proc. odpadów w morzach i oceanach. Każdego roku trafia do nich ok. 8 mln ton plastiku, co odpowiada ciężarówce śmieci wrzucanych do morza co minutę – podaje Fundacja Ellen MacArthur. W działania na rzecz ochrony mórz i oceanów przed zalewem plastiku w coraz większym stopniu angażuje się także globalny biznes. Koncern Procter & Gamble wprowadza właśnie do polskich sklepów szampon Head & Shoulders w butelkach, które składają się w 20 proc. z przetworzonych odpadów zebranych z plaż. Przy sprzedaży równej 1 mld produktów rocznie każda wprowadzona przez koncern zmiana ma wpływ na otoczenie.