Komunikaty PR

Citrix Synergy 2019: nowe standardy efektywnej pracy

2019-05-22  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agnieszka Łukasiak
Citrix

ul. Prusa 2
00-493 Warszawa
a.lukasiak|ntpr.pl| |a.lukasiak|ntpr.pl
0-503-173-656
www.citrix.com.pl

Na co dzień korzystamy z wielu różnych aplikacji i technologii. Ich mnogość powoduje, że środowiska IT są dość skomplikowane i efektywność działań pracowników często ulega obniżeniu. Rok temu Citrix wprowadził rozwiązania pozwalające na stworzenie cyfrowej przestrzeni pracy, która upraszcza ją i organizuje. Obecnie, dzięki dołączeniu inteligentnych funkcji nowej generacji będzie możliwe stworzenie ujednoliconych i kontekstowych form pracy zwiększających efektywność pracowników, bez względu na stosowane przez nich urządzenia, czy połączenia sieciowe. Nowe funkcje zostały zaprezentowane na konferencji Citrix Synergy, która w tym tygodniu odbywa się w USA w Atlancie.

Ograniczanie złożoności

Każda praca wymaga odpowiednich narzędzi. Problem w tym, że większość z nas ma ich zbyt wiele do dyspozycji, co utrudnia identyfikację tych właściwych. „Obecnie ludzie pracują średnio na 11 różnych aplikacjach dziennie. Większość ich funkcji nie jest w pełni wykorzystywana. To sprawia, że zadania są trudniejsze do wykonania, gdyż pracownicy spędzają zbyt wiele czasu - blisko 10 godzin tygodniowo - szukając potrzebnych informacji. Złożoność środowisk IT utrudnia codzienną pracę zawodową prowadząc tym samym do obniżenia poziomu produktywności pracowników.” - powiedział PJ Hough, Chief Product Officer w Citrix.

Citrix® Workspace™ pozwala na zunifikowany dostęp do wszystkich, preferowanych przez pracowników aplikacji i treści, w tym do ponad 150 gotowych aplikacji dla przedsiębiorstw, takich jak Salesforce, Workday, SAP Ariba i SAP Concur, ServiceNow, Microsoft Outlook i G Suite. Ponadto planowana integracja z najpopularniejszymi dostawcami usług zarządzania tożsamością i dostępem takimi jak Okta, Ping, Radius i GoogleID w połączeniu z funkcjami bezpieczeństwa zawartymi w Citrix Workspace, umożliwi bezpieczniejsze dostarczanie tych aplikacji, niż gdyby miały one działać natywnie.

Nowe podejście

Według Forrester Research, Inc., „Poprawa wydajności w miejscu pracy jest najistotniejszym czynnikiem w strategii technologicznej, motywacji pracowników, satysfakcji klientów i zwiększenia wyników finansowych.” (Transform The Employee Experience To Drive Business Performance, Executive Overview: The Employee Experience Playbook, 12 luty, 2018).

Wprowadzenie uczenia maszynowego w Citrix Workspace pozwala firmom podnieść standardy pracy dla pracowników, nie tylko lepiej organizując i usprawniając ich działania, ale także czyniąc środowisko pracy bardziej inteligentnym. Ponadto, korzystając z ponad 100 mikroaplikacji, które są już fabrycznie skonfigurowane dla popularnych usług, Citrix Workspace może automatycznie ustalać priorytety, które umożliwiają pracownikom wykonywanie pracy szybciej i wydajniej. Pracownicy mogą automatycznie otrzymywać priorytetowe informacje i alerty o zadaniach do wykonania na telefon, tablet lub komputer.

Praca bez ograniczeń

Dziennie większość osób pracuje średnio w czterech lokalizacjach. Korzystając z urządzeń stale przełączamy się między e-mailami, dokumentami, tekstami, tweetami czy wiadomościami. Narzędzia, których używamy, muszą podążać za nami i dostosowywać się do środowiska, w którym pracujemy.

Citrix Workspace zapewnia płynną pracę wg indywidualnych prefencji użytkowników np. co do stosowanych urządzeń. Dzięki nowej integracji z najczęściej używanymi narzędziami do współpracy, takimi jak Microsoft Teams i Slack, treść może być dostarczana pracownikom w jednym stałym strumieniu, co eliminuje konieczność zmiany kontekstu.

Ponadto, wirtualna instancja urządzenia Citrix SD-WAN, która wkrótce będzie dostępna w Google Cloud Marketplace i zwiększona integracja Citrix ADC z Google Cloud Platform (GCP), Kubernetes, usługami sieciowymi z architekturą Istio i narzędziami CNCF o otwartym kodzie źródłowym, pomoże dostarczać użytkownikom spójne i niezawodne w działaniu aplikacje bez względu na lokalizację, z której pracują.

Zarządzane desktopy jako usługa

Dzięki planowanej ofercie DaaS Citrix, wspólnie z partnerami, ułatwi działom IT dostarczanie jednolitego, bezpiecznego środowiska pracy w chmurze, z którego pracownicy mogą uzyskać dostęp do swoich komputerów stacjonarnych, aplikacji SaaS, usług w chmurze, plików, aplikacji biurowych w chmurze i zasobów korporacyjnych. Początkowo rozwiązanie będzie dostępne na platformie Microsoft Azure.

Większe bezpieczeństwo przestrzeni roboczej

Dogłębna znajomość urządzeń użytkownika, zachowań w zakresie dostępu do zasobów oraz inteligentnych możliwości leżących u podstaw Citrix Analytics, pozwala zrównoważyć zapotrzebowanie na elastyczność rozwiązania z potrzebą utrzymania bezpiecznego środowiska i dynamicznie stosować zasady bezpieczeństwa bez szkody dla doświadczeń użytkowników. Rozwiązanie zapewnia również pełne rejestrowanie naruszeń bezpieczeństwa, które mogą być monitorowane przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i eksportowane do innych platform analitycznych poprzez zaplanowaną integrację z rozwiązaniami Splunk.

Uwaga na złośliwe oprogramowanie

Lista aplikacji SaaS, aplikacji internetowych i mobilnych, działających w ramach przeciętnej organizacji
i urządzeń stosowanych do uzyskania dostępu do nich stale rośnie. Firmy są coraz bardziej narażone na ataki systemowe i kradzież danych. By pomóc im się bronić, Citrix udostępnił nowe funkcje, które chronią aplikacje i treści dostarczane w ramach cyfrowej przestrzeni pracy przed wieloma zagrożeniami złośliwego oprogramowania, w tym keyloggowaniem i przechwytywaniem ekranu/ filmowaniem sesji. Nowe funkcje zapewniają bezpieczeństwo punktów końcowych i przeglądarek dla wszystkich połączeń z rozwiązaniem Citrix® Virtual Apps i Desktops™ zarówno z urządzeń osobistych jak i zarządzanych oraz chronią wszystkie działania wykonywane w Citrix Workspace™.

Ponad połowa całego ruchu internetowego jest napędzana przez BOTy, które mogą negatywnie wpłynąć na doświadczenia użytkowników i spowolnić transakcje biznesowe. Nowe, oparte na analizie zachowań możliwości wykrywania BOT’ów, które będą dostępne w ramach rozwiązania Citrix ADC pozwolą firmom łagodzić ataki, takie jak np. password spraying czy ograniczać utratę danych. Dodatkowo, dzięki planowanym udoskonaleniom Citrix Analytics Machine Learning (ML) firmy będą mogły wykrywać problemy z wydajnością poprzez monitoring opóźnień sieci czy łatwą identyfikację grup użytkowników borykających się ze słabą wydajnością i podejmować odpowiednie działania w celu poprawy sytuacji.

Jeden obraz

Citrix zintegrował wskaźniki ryzyka oraz spis użytkowników i obiektów z Microsoft's Graph Security API do Citrix Analytics. Dzięki temu administratorzy ds. bezpieczeństwa mają teraz ujednolicony obraz informacji o zagrożeniach w swoich rozwiązaniach Citrix i Microsoft, co pozwoli im zwiększyć spectrum i dokładność sygnałów oraz podjąć działania w celu ich ograniczenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID Biuro prasowe
2019-06-19 | 15:10

RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID

Najnowsza drukarka firmy Primera RX500e, to w pełni kolorowa drukarka etykiet z wbudowanym, automatycznym systemem kodującym RFID. Wykorzystuje najnowszą technologię druku atramentowego o
IT i technologie RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID
2019-06-19 | 15:10

RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID

Najnowsza drukarka firmy Primera RX500e, to w pełni kolorowa drukarka etykiet z wbudowanym, automatycznym systemem kodującym RFID. Wykorzystuje najnowszą technologię druku atramentowego o
IT i technologie Commvault technologicznym partnerem roku HPE
2019-06-19 | 10:45

Commvault technologicznym partnerem roku HPE

Firma Commvault, będąca cenionym liderem globalnego rynku oprogramowania biznesowego do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, otrzymała tytuł technologicznego

Prawo

Państwowe instytucje i systemy na celowniku cybeprzestępców. Liczba ataków z roku na rok rośnie

Cyberprzestępcy są coraz bardziej kreatywni. Atakują częściej, oprócz tradycyjnych stosują też innowacyjne metody. W 2018 roku CERT Polska zanotował ponad 3,7 tys. incydentów. W ciągu roku trzykrotnie wzrosła liczba fałszywych sklepów internetowych, plagą były też fałszywe witryny usług pośredników płatności. Współpraca firm z kluczowych sektorów gospodarki ze specjalistycznymi ośrodkami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem (CSIRT) to nie tylko obowiązek, wynikający z nowej ustawy, lecz także szansa na podniesienie poziomu zabezpieczeń.

Firma

Rozwój e-medycyny zapewni oszczędności w budżecie i umożliwi przyjęcie więcej pacjentów. Cyfryzacja służby zdrowia nie może jednak nikogo wykluczać

Resort zdrowia prognozuje, że rozwój e-zdrowia w Polsce może zapewnić oszczędności rzędu 0,35 proc. PKB oraz umożliwić przyjęcie więcej pacjentów. Informatyzacja ma wpłynąć na efektywne wydawanie środków, usprawnić leczenie i zadbać o bezpieczeństwo pacjentów oraz ułatwić pracę personelu medycznego. Wyzwaniem jest jednak zapewnienie, aby proces cyfrowej transformacji służby zdrowia nikogo nie wykluczył – zarówno pacjentów, jak i lekarzy, którzy powinni być przygotowani na nadchodzące zmiany. Takie założenie przyświeca kampanii edukacyjno-informacyjnej „Niewykluczeni z cyfryzacji”.

Finanse

Na wakacje wybiera się ponad 40 proc. Polaków. Średnio na wypoczynek przeznaczymy 3,4 tys. zł

Ponad 40 proc. Polaków planuje wakacyjne wyjazdy. Co czwarty z nich wybierze polskie morze, a co trzeci – zagraniczną wycieczkę. Średnio na wypoczynek przeznaczymy 3,4 tys. zł – to o 670 zł więcej niż rok wcześniej – wynika z Barometru Providenta. Ponad połowa Polaków zaczyna oszczędzać na ten cel kilka miesięcy wcześniej, a co trzeci sfinansuje wypoczynek z bieżących dochodów. To właśnie względy finansowe są najczęściej wskazywanym powodem, dla którego 38 proc. rodaków spędzi urlop w domu.

Sport

Wioślarstwo cieszy się coraz większą popularnością. To jedna z najbardziej prozdrowotnych dyscyplin sportu

Wioślarstwo jest dyscypliną, która proporcjonalnie rozwija wszystkie części ciała, kształtuje odpowiednią postawę, przeciwdziała schorzeniom kręgosłupa i wzmacnia układ krwionośny. W ostatnich latach ta dyscyplina cieszy się rosnącą popularnością, do czego przyczyniły się zwłaszcza sukcesy polskich wioślarzy. To sport, w którym swoich sił może spróbować każdy, niezależnie od wieku. Promocji wioślarstwa, jak i szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej, służył odbywający się w tę sobotę Memoriał Andrzeja Bruskiego – wyścig czwórek wioślarskich na Wiśle.