F5 optymalizuje dostarczanie aplikacji AI dzięki platformie NVIDIA BlueField-3
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
F5 ogłasza premierę BIG-IP Next dla Kubernetes – innowacyjnego rozwiązania dedykowanego dla dostawców usług i przedsiębiorstw, które zmienia sposób zarządzania aplikacjami opartymi na sztucznej inteligencji. W połączeniu z jednostkami NVIDIA BlueField-3 DPU[i], platforma zapewnia wyjątkową wydajność, bezpieczeństwo i kontrolę, umożliwiając efektywne zarządzanie danymi w dużych infrastrukturach AI.
Rozwiązanie F5 BIG-IP Next dla Kubernetes sprawdziło się już w chmurze dla klientów z branży telekomunikacyjnej (ang. telco cloud[ii]) na dużą skalę oraz infrastrukturach 5G. Teraz ta technologia jest dostosowana także do przypadków takich jak wnioskowanie, generowanie rozszerzone o pobieranie (RAG) oraz płynne zarządzanie i przechowywanie danych. Integracja z jednostkami NVIDIA BlueField-3 DPU minimalizuje wymagania sprzętowe, optymalizuje zużycie energii i zapewnia wysoką wydajność sieci, oraz zarządzanie bezpieczeństwem i ruchem danych.
Dostawcy usług oraz przedsiębiorstwa potrzebują akceleracji obliczeń, aby dostarczać wysokowydajne aplikacje AI w skali chmury zarówno bezpiecznie, jak i efektywnie – podkreśla Ash Bhalgat, Sr. AI Networking and Security Partnerships, NVIDIA. – NVIDIA współpracuje z F5, aby przyspieszyć dostarczanie aplikacji AI, zapewniając najwyższą wydajność i płynne doświadczenie użytkowników dzięki procesorom BlueField-3 DPU.
Połączenie technologii F5 i NVIDIA odpowiada na rosnące zapotrzebowanie dostawców i wspiera ich w migracji na infrastrukturę chmurową opartą na Kubernetes. F5 BIG-IP Next odciąża DPU BlueField-3 z zadań związanych z transferem dużej ilości danych, uwalniając zasoby CPU do wykorzystania w obliczeniach. Rozwiązanie jest szczególnie korzystne na brzegu sieci w takich środowiskach jak zwirtualizowany RAN (vRAN)[iii] czy DAA dla MSO[iv], a także w rdzeniowych infrastrukturach 5G, przygotowując grunt pod rozwój technologii 6G.
Rozprzestrzenianie się sztucznej inteligencji wywołało bezprecedensowe zapotrzebowanie na zaawansowane półprzewodniki i technologie. Organizacje budują tak zwane fabryki AI – wysoce zoptymalizowane środowiska, zaprojektowane do trenowania dużych modeli AI oraz dostarczania niezbędnej mocy obliczeniowej do skalowania wnioskowania w zdumiewającym tempie i przy minimalnych opóźnieniach – zaznacza Kunal Anand, Chief Technology and AI Officer, F5. – Synergia między solidnym dostarczaniem aplikacji i usługami bezpieczeństwa F5 a przyspieszonymi obliczeniami NVIDIA, tworzy potężny ekosystem. Dzięki tej integracji klienci zyskują lepszą widoczność, szczegółową kontrolę i zoptymalizowaną wydajność dla ich obciążeń AI, od warstwy akceleracji sprzętowej aż po interfejs aplikacji.
F5 BIG-IP Next dla Kubernetes oferuje:
- Usprawnione dostarczanie usług AI: BIG-IP Next płynnie integruje się z sieciami klientów, zmniejszając opóźnienia i zapewniając wysokowydajne równoważenie obciążeń. Dzięki temu radzi sobie z ogromnymi ilościami danych generowanych przez modele AI.
- Większą kontrolę nad wdrożeniami AI: Rozwiązanie zapewnia scentralizowany punkt integracji z nowoczesnymi sieciami AI oraz szczegółowe monitorowanie. Obsługuje różne protokoły L7[v] poza HTTP, zapewniając zaawansowaną kontrolę przepływu danych o wysokiej wydajności.
- Zabezpieczenie infrastruktury AI: Automatyczne wykrywanie i zabezpieczanie punktów końcowych chroni środowiska służące do szkolenia i wnioskowania AI. Dodatkowo, rozwiązanie izoluje aplikacje AI od ukierunkowanych zagrożeń, wzmacniając integralność i suwerenność danych oraz oferuje funkcje szyfrowania kluczowe dla nowoczesnych środowisk AI.
BIG-IP Next dla Kubernetes, działający na jednostkach NVIDIA BlueField-3 DPU, jest już dostępny.
[i] Wysokowydajne jednostki NVIDIA BlueField-3 DPU (Data Processing Unit) to specjalne procesory zaprojektowane do przetwarzania zadań związanych z obsługą danych w centrach danych, sieciach i systemach sztucznej inteligencji. DPUs są zoptymalizowane pod kątem zadań sieciowych, zarządzania ruchem danych i zabezpieczeń, co odciąża główny procesor (CPU) w serwerach, pozwalając na lepsze wykorzystanie zasobów i zwiększenie wydajności.
[ii] Termin odnosi się do chmurowych rozwiązań stosowanych przez operatorów telekomunikacyjnych (telco) do zarządzania sieciami i danymi.
[iii] Wirtualnej sieci dostępu radiowego, która działa bliżej użytkowników końcowych, co pozwala na szybsze przesyłanie danych i zmniejszenie opóźnień
[iv] Wdrażania architektury rozproszonej (Distributed Access Architecture) w sieciach dostawców wielosystemowych (Multiple System Operator)
[v] Protokoły L7 (Layer 7) odnoszą się do siódmej warstwy modelu OSI, czyli warstwy aplikacji, która obsługuje wymianę danych między aplikacjami. Jest to poziom, na którym działają protokoły takie jak HTTP, HTTPS, FTP, SMTP, czy DNS.
2024 rokiem urządzeń rzeczywistości mieszanej. A co przyniesie 2025?
Premiera: Cooler Master prezentuje serię MasterFrame
Składany smartfon nubia Flip 5G w mikołajkowej promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Coraz większa rola sztucznej inteligencji w marketingu. Wirtualni influencerzy na razie pozostają ciekawostką
Prawie 70 proc. strategii marketingowych wykorzystuje obecnie sztuczną inteligencję, a w przypadku kampanii influencerskich – prawie połowa – wynika z badań duńskiej firmy Influencer Marketing Hub. Technologia ta ułatwia dobór influencerów, przewidywanie trendów i analizę zaangażowania odbiorców. Marki tworzą także kontent z wykorzystaniem AI, a nawet swoich wirtualnych influencerów. Choć pozostają oni na razie ciekawostką na rynku, to budzą szereg pytań o to, co w influencer marketingu najważniejsze, czyli autentyczność i zaufanie.
Finanse
Kobiety nie wierzą w swoje kompetencje dotyczące inwestowania. Niska samoocena często przeszkadza w podjęciu pierwszych kroków
Kobiety-inwestorki – częściej niż inwestujący mężczyźni – są nastawione na zapewnienie bezpieczeństwa i ochronę kapitału, dlatego portfele inwestycyjne obu płci często wyraźnie się różnią – wynika z raportu „Polak inwestor 2024”. Panie wybierają zwykle produkty, które zapewniają może mniejszy zysk, ale są bezpieczniejsze. Powodem jest nie tylko ich motywacja, lecz również niska samoocena. Kobiety są znacznie mniej pewne swojej wiedzy dotyczącej inwestowania w porównaniu z mężczyznami.
Handel
Polacy rozsądni w podejściu do prezentów. Kierują się ich praktycznością i ceną
Polacy coraz częściej z wyprzedzeniem kupują prezenty świąteczne. Kierują się przy tym ich funkcjonalnością, ale przede wszystkim ceną. Wielu z nich z tego właśnie powodu wybiera do zakupów okres Black Friday i towarzyszących mu przecen. Na liście najchętniej kupowanych prezentów wysoką pozycję zajmują książki, wśród zabawek dominują za to klocki.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.