Funkcja Circle to Search już dostępna na wybranych smartfonach Motorola
7 listopada 2024 r.: Wyobraź sobie, że możesz wyszukiwać dowolne informacje bez konieczności przełączania aplikacji i wystarczy do tego prosty gest na ekranie. Tak właśnie działa funkcja Circle to Search od Google, która jest już dostępna na wybranych smartfonach Motorola. Mogą z niej korzystać polscy użytkownicy modeli motorola edge 50 ultra oraz razr 50 ultra.
Łatwiejsze wyszukiwanie dzięki partnerstwu z Google
Motorola, dzięki bliskiej współpracy z Google, zawsze stara się dostarczać użytkownikom swoich smartfonów z Androidem najnowocześniejsze i najbardziej aktualne rozwiązania. Dzięki temu korzystanie z urządzeń staje się bardziej intuicyjne, a bazujące na sztucznej inteligencji rozwiązania pomagają w dostępie do informacji.
Funkcja Circle to Search (Zaznacz, aby wyszukać) bazuje na gestach ekranowych. Aby uruchomić nową funkcję należy w normalnym trybie nawigacji przytrzymać przycisk ekranu głównego lub przytrzymać przycisk nawigacji (dostępny w trybie nawigacji za pomocą gestów). Po zakreśleniu, wyróżnieniu lub dotknięciu obiektu widocznego na ekranie, dzięki Circle to Search można natychmiast uzyskać dodatkowe informacje z wyszukiwarki Google - bez wychodzenia z aktywnej aplikacji. Funkcja działa niezależnie od tego czy korzystamy z przeglądarki, dowolnej aplikacji, czy też przeglądamy zdjęcia lub oglądamy materiały wideo. Jest ona także w stanie zidentyfikować odtwarzany na smartfonie utwór muzyczny.
Polscy użytkownicy flagowca motorola edge 50 ultra oraz składanego modelu motorola razr 50 ultra z funkcji Circle to Search mogą skorzystać już dziś. Wystarczy pobrać najnowszą aktualizację systemową dostępną dla obu urządzeń. Wkrótce zadebiutuje ona także na drugiej z tegorocznych „klapek” – modelu motorola razr 50.
Gemini Live, czyli AI na zewnętrznym ekranie razr
Rozwijana przez Google sztuczna inteligencja Gemini, która wprowadza szereg nowości w stosunku do dobrze znanego Asystenta Google, w wybranych krajach jest już wspierana na zewnętrznych wyświetlaczach smartfonów motorola razr 50 ultra oraz razr 50. Dzięki temu użytkownicy obu urządzeń mogą prowadzić bardziej naturalną konwersację z systemowym asystentem bez konieczności ich otwierania. Gemini Live pamięta poprzednie wątki rozmowy i umożliwia prostszą oraz bardziej intuicyjną obsługę urządzenia.
Korzystając ze wskazówek Gemini Live można nie tylko uzyskać informacje, ale też poprosić smartfon o rozwiązanie zadań, zasugerowanie pomysłów czy też wsparcie w burzy mózgów, tworzeniu prezentacji, czy planowaniu wydarzeń. Zdolności konwersacyjne najnowszej odsłony Gemini umożliwiają w ogromnym stopniu pominięcie pisania – głównym kanałem komunikacji z AI staje się teraz rozmowa[1].
Partnerstwo pomiędzy Google a firmą Motorola gwarantuje dostęp do narzędzi, które mogą być przydatne nie tylko w pracy, ale także w codziennym życiu. Motorola zamierza kontynuować współpracę z Google w celu dostarczania użytkownikom kolejnych modeli swoich smartfonów jak najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań.
Dodatkowe informacje dla mediów:
- Oficjalna strona marki Motorola: https://www.motorola.com/pl/
- Przewodnik Google po funkcji Circle to Search (w języku polskim): https://support.google.com/websearch/answer/14508957?hl=pl
[1] Funkcja Gemini Live jest dostępna na wybranych urządzeniach i wymaga posiadania subskrypcji Gemini Advanced. Pełna funkcjonalność usługi AI od Google dostępna jest obecnie wyłącznie w języku angielskim i działa na wybranych rynkach.
Motorola uruchamia otwarty program beta testów moto ai. Dostępny także w Polsce
Polska premiera realme GT 7 Pro już 26 listopada
realme partnerem polskiej transmisji zmagań CS:GO na kanałach “izaka”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Polityka
Parlament Europejski zatwierdził unijny budżet na 2025 rok. Wśród priorytetów ochrona granic i konkurencyjność
Parlament Europejski w tym tygodniu zaakceptował przyszłoroczny budżet Unii Europejskiej. Jest o 6 proc. wyższy niż tegoroczny i znalazły się w nim dodatkowe środki na skuteczniejsze wsparcie w zakresie ochrony zdrowia, pomocy humanitarnej, zarządzania granicami i zmian klimatu. – Wielkim zadaniem, które dzisiaj w budżecie nie ma swojego finansowania, jest pomaganie europejskiemu rynkowi zbrojeniowemu. Musimy znaleźć europejskie źródło finansowania tzw. militarnej strefy Schengen – ocenia europoseł Andrzej Halicki.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.