Komunikaty PR

Python has Power! STX Next z digitalowym eventem w Amsterdamie

2019-12-03  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Chołuj
Inner Value

Wilcza 46
00-679 Warszawa
m.choluj|innervalue.pl| |m.choluj|innervalue.pl
+48 22 292 04 28
innervalue.pl/

STX Next, największy w Europie software house specjalizujący się w języku Python, otwiera się na rynki zagraniczne. Niedawno spółka otworzyła swój pierwszy zagraniczny oddział w Holandii, a dokładnie w Hadze. W związku z zagranicznym rozwojem spółki, STX Next zaprasza na branżowy event Python has Power, który spółka współorganizuje z amsterdamską społecznością Python. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia 2019 roku w Amsterdamie.

Python has Power jest bezpłatnym spotkaniem, organizowanym dla profesjonalnych programistów i testerów, a także miłośników oprogramowań IT oraz fanów języka Python – język ten króluje w dziedzinie data science, a ponadto jest językiem wieloplatformowym. Event umożliwi słuchaczom, w tym programistom, pozyskania aktualnej wiedzy branżowej oraz pozwoli im pozostać na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami branżowymi.

- Python has Power to event, podczas którego chcemy zwiększyć świadomość na temat języka Python oraz podzielić się ze słuchaczami naszym kilkunastoletnim doświadczeniem programistycznym. Dzięki naszej wszechstronnej ofercie możemy świadczyć usługi programistyczne dla klientów we wszystkich branżach. Mamy więc nadzieję że wydarzenie w Amsterdamie pozwoli słuchaczom uczestniczyć w interesującym dla programistów spotkaniu branżowym – mówi Maciej Dziergwa, założyciel i prezes STX Next.

W 2004 roku Maciej Dziergwa, założyciel i prezes STX Next, zdobył pierwsze doświadczenie jako programista Python w Holandii. Dzięki nowemu oddziałowi STX Next Netherlands w Hadze, spółka wraca do korzeni.

- W ostatnich miesiącach bacznie przyglądaliśmy się globalnemu rynkowi IT. Analizowaliśmy różne drogi i możliwości rozwoju. Rozbudowaliśmy struktury managerskie, przygotowując się na dalsze wzrosty oraz weszliśmy w nowe specjalistyczne i trendujące obszary technologiczne, m.in. DevOps, React Native, czy Machine Learning. Uznaliśmy więc, że jest to odpowiedni moment na ekspansję zagraniczną, czego efektem jest powstający oddział w Holandii, na którym to rynku chcemy znacząco zwiększyć swoją rozpoznawalność. Jednym z działań z tym związanych jest współorganizowanie tegorocznego wydarzenia Python has Power, na który z niecierpliwością czekamy – dodaje Maciej Dziergwa, założyciel i prezes STX Next.

 

O STX Next

STX Next to największy w Europie software house specjalizujący się w języku Python. Firma działa w Polsce
od 2005 roku. Obecnie w pięciu biurach, zlokalizowanych w Poznaniu, Wrocławiu, Pile, Łodzi i Gdańsku, współpracuje z ponad 330 osobami. Firma specjalizuje się w dostarczaniu usług niezależnie od branży, skali i lokalizacji klienta, współpracuje zarówno ze start-upami, jak i wielotysięcznymi organizacjami finansowymi z londyńskiego city. Przez 14 lat działalności z powodzeniem zrealizowała ponad 350 projektów dla ponad 130 klientów. Firma znajduje się w czołówce najszybciej rozwijających się biznesów w Europie (22. miejsce w rankingu "Financial Times") i jest laureatem wielu prestiżowych nagród związanych z marką pracodawcy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Czołowi polscy wydawcy razem na temat digitalizacji Biuro prasowe
2020-07-03 | 14:00

Czołowi polscy wydawcy razem na temat digitalizacji

Przedstawiciele Grupy Super Express, Polska Press Grupa, Ringier Axel Springer Polska, Infor Biznes i Gremi Media spotkali się, aby przedyskutować kierunki działania związane z transformacją
IT i technologie Dostawcy technologii odpowiadają na wyzwania korporacji
2020-07-03 | 07:15

Dostawcy technologii odpowiadają na wyzwania korporacji

30 spotkań z udziałem 17 firm technologicznych i 7 korporacji działających w Polsce - to bilans wydarzenia zorganizowanego przez Business Finland i Rebels Valley. Ich celem było pokazanie
IT i technologie HIROYUKI NISHIUMA DYREKTOREM EUROPEJSKIEGO ODDZIAŁU B2B FIRMY PANASONIC
2020-07-02 | 15:00

HIROYUKI NISHIUMA DYREKTOREM EUROPEJSKIEGO ODDZIAŁU B2B FIRMY PANASONIC

Hiroyuki Nishiuma został mianowany na stanowisko dyrektora zarządzającego firmy Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) z siedzibą w Wiesbaden

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Susza minęła, ale ulewy i podtopienia wciąż groźne. Na rzekach utrzymują się stany ostrzegawcze i alarmowe

Ze skrajności w skrajność – sytuacja hydrologiczna w Polsce jest dynamiczna i nieprzewidywalna. Po wielu miesiącach suszy i braku deszczu przyszedł czas intensywnych opadów  atmosferycznych i zagrożenia powodziowego. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu kraju oraz tam, gdzie przemieszcza się fala wezbraniowa. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownym wzrostem stanów wody w rzekach na terenie południowej Polski. Tym bardziej że sezon burzowy się nie skończył.

Transport

Trwają prace nad nowym systemem poboru opłat drogowych. Od 2021 roku będzie oparty na geolokalizacji i pozwoli płacić np. smartfonem

Prosty, nowoczesny i wygodny dla przewoźników – taki ma być nowy system poboru opłat drogowych, który zastąpi viaTOLL. Ten przestanie działać z końcem lipca 2021 roku i pozostaną po nim bramownice, które będą wykorzystywane już tylko w celach kontrolnych. Nowy system będzie oparty na geolokalizacji i pozwoli uiścić opłatę drogową m.in. za pośrednictwem aplikacji mobilnej w smartfonie. Zostanie też powiązany z e-Urzędem Skarbowym budowanym w resorcie finansów. Planowane na przyszły rok wdrożenie nowego systemu ma być płynne i nie powodować wzrostu opłat ani problemów dla kierowców.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

Pandemia SARS-CoV-2 przyspieszy zmianę globalnego układu sił. Nowa odsłona rywalizacji między Chinami i USA

– Pandemia koronawirusa przyspieszy zmianę układu sił na politycznej i gospodarczej mapie świata – ocenia politolog, prof. UW, dr hab. Bogdan Góralczyk. Stany Zjednoczone i Chiny jeszcze przed rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2 toczyły wojnę handlową, która teraz została chwilowo zamrożona. Nowy wirus stał się kolejną kością niezgody i przyczyną eskalacji napięć we wzajemnych stosunkach. USA są w tej chwili krajem najbardziej dotkniętym przez pandemię, podczas gdy chińska gospodarka po kryzysie z początku roku praktycznie odzyskała już prawie pełny potencjał.

Finanse

Coraz trudniej o pomnażanie kapitału na światowych rynkach. Przyszłe inwestycje będą wymagały większej gotowości na ryzyko

Pandemia przyniosła zalew rynku płynnością finansową ze strony banków centralnych, w wyniku czego rentowności obligacji nie dadzą już zarobić. Niskie stopy procentowe sprawiają, że wynik na lokatach jest realnie ujemny, coraz trudniej też wynająć jedną z ulubionych przez lata inwestycji Polaków – nieruchomości. W tej sytuacji zostają przemyślane inwestycje w akcje lub obligacje indeksowane inflacją bądź korporacyjne. Tu też jednak czai się ryzyko nieoszacowanego wpływu koronakryzysu na wyniki firm.