Komunikaty PR

Zamiast ryzykować, zabezpiecz firmowe dane z urządzeniami Zyxel

2019-06-18  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Cezary Mleczek - Połoczański
Neuron Agencja Public Relations Sp. z o.o.

Rapperswilska 5/5
03-956 Warszawa
c.mleczek|neuron.pl| |c.mleczek|neuron.pl
535 358 107
https://neuron.pl/
Do pobrania pdf ( 0.16 MB )

Nawet niewielkie firmy mogą przetwarzać informacje o tysiącach osób oraz dane biznesowe o ogromnej wartości. Zasoby gromadzone w lokalnej sieci to łakomy kąsek dla cyberprzestępców, a wyciek danych może ciągnąć za sobą poważne konsekwencje zarówno pod względem finansowym, jak i wizerunkowym. Zabezpieczenie sieci przed dostępem niepowołanych osób i złośliwego oprogramowania nie jest trudne, trzeba jednak pomyśleć o nim zanim pojawi się problem.

Tak właśnie było w przypadku biura projektowego z Warszawy, które zwróciło się do firmy 3DYTA z prośbą o modernizację firmowej sieci. W ramach przeprowadzonej analizy potrzeb wynikło, że priorytetem jest zwiększenie bezpieczeństwa sieci i przechowywanych w niej danych. Wśród wymogów znalazła się też konieczność zapewnienia zdalnego dostępu do plików, wynikająca z konieczności wizyt projektanta na miejscu budowy.

Zadecydowano o wyborze urządzeń firmy Zyxel – bramy zabezpieczającej ZyWall USG60W oraz 16-portowego przełącznika GS1100-16, za pomocą którego połączono w sieci lokalnej wszystkie urządzenia w biurze projektowym.

– Potencjalne koszty, jakie mogą ponieść firmy w związku z wyłudzeniem danych mogą być ogromne nie tylko dla wielkich korporacji. Podmiot zatrudniający raptem dwadzieścia osób może gromadzić ogromne ilości różnorodnych danych osobowych i biznesowych ­– mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications Polska. – Szczególnie mniejsze firmy muszą więc wybierać rozwiązania z jednej strony bezpieczne, a z drugiej proste w obsłudze i przyjazne użytkownikowi – dodaje.

Zastosowanie bramy z serii USG pozwoliło na zapewnienie jednocześnie aż do kilkunastu połączeń szyfrowanych i korzystanie z takich narzędzi jak geolokalizacja użytkowników na podstawie ich IP, antywirus i moduł antyspamowy czy sieć VPN oparta na IPSec. Dzięki wybranym urządzeniom firma uzyskała odpowiedni standard bezpieczeństwa sieci firmowej, zapewniając przy tym zachowanie wygody użytkowania zarówno w biurze, jak i zdalnie.

Zyxel ZyWall USG to seria zunifikowanych bram zabezpieczających, zaprojektowanych z myślą o bezpieczeństwie mocno obciążonych sieci w małych i średnich firmach. Urządzenia dodatkowo posiadają możliwość kontroli punktów dostępowych Zyxel z poziomu centralnego panelu zarządzania.

Przełączniki Zyxel z serii GS1100 to uniwersalne rozwiązanie zapewniające błyskawiczną łączność gigabitową przy jednoczesnej cichej pracy oraz oszczędności energii. Urządzenia przystosowane są do wykrywania długości kabli Ethernet i zarządzania pobieraną mocą zgodnie z nią oraz minimalizują zużycie prądu w przypadku braku aktywności połączeń.

 

Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

ZYXEL – twój sieciowy sojusznik

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2019-11-18 | 13:10

W kierunku modelu “Everything as a service”

25 lat QAD w Polsce – ćwierć wieku wsparcia polskiego przemysłu Firma QAD, jeden ze światowych liderów w zakresie systemów IT dla przemysłu, obchodzi jubileusz 25 lat obecności w naszym kraju. W tym czasie firma
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2019-11-18 | 12:00

Gaming Factory ogłasza nowy tytuł z portfolio wydawniczego

Gaming Factory SA, ogłasza nowy tytuł z portfolio wydawniczego. W Q3/Q4 2020 roku do sprzedaży trafi FoodBall autorstwa studia Cat-astrophe Games. To unikalne połączenie gry sportowej, wyścigów i jedzenia. Tytuł zaoferuje m.in. tryb
IT i technologie Zmieniamy się dla Ciebie. Premiera rebrandingu firmy UNICARD
2019-11-18 | 01:00

Zmieniamy się dla Ciebie. Premiera rebrandingu firmy UNICARD

Po prawie trzech dekadach obecności na rynku przyszedł czas na zmiany. Wartości marki pozostają takie same, nie zapominamy o naszej wieloletniej tradycji, ale jednocześnie dostrzegamy

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Wzrost akcyzy na piwo o 10 proc. spowoduje większe podwyżki cen, niż szacuje resort finansów. Eksperci alarmują: projekt wbrew zasadom, bez konsultacji i rzetelnej oceny skutków

Podniesienie akcyzy na piwo o 10 proc. niesie bardzo poważne konsekwencje dla branży piwowarskiej. – Wzrost cen będzie kilkukrotnie większy, niż szacuje Ministerstwo Finansów – ocenia Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny ZPPP – Browary Polskie. To może wpłynąć na spadek sprzedaży, a co za tym idzie – zmniejszenie produkcji i problemy osób zatrudnionych w branży piwowarskiej, handlu i rolnictwie. Pracodawcy RP zwracają też uwagę na sposób procedowania ustawy bez konsultacji społecznych. – To sygnał dla inwestorów zagranicznych, że otoczenie regulacyjne nie jest stabilne – przekonują.

Patronaty Newserii

Gala Złote Spinacze 2019

Prawo

Ulga na badania i rozwój pozytywnie oceniana przez firmy, choć wciąż mało popularna

Prawie wszystkie firmy, które choć raz skorzystały z ulgi na badania i rozwój, pozytywnie oceniają ten mechanizm. 2/3 wskazuje, że jego największą zaletą jest możliwość wygenerowania dodatkowych oszczędności. Blisko połowa przedsiębiorców przeznacza je na kolejne inwestycje, a co trzeci – na kontynuację działalności badawczo-rozwojowej – wynika z badania Kantar dla firmy doradczej Ayming Polska. Mimo bardzo pozytywnej oceny z funkcjonującej od 2016 roku ulgi wciąż korzysta stosunkowo niewiele firm. Wynika to m.in. z braku odpowiedniej wiedzy podatkowo-technicznej, aby właściwie rozliczyć tę ulgę.

Przemysł

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje biznes. Jej wykorzystanie będzie kluczowe dla firm w najbliższych 3–5 latach

Sztuczna inteligencja będzie mieć kluczowe znaczenie dla biznesu w ciągu kolejnych 3–5 lat – podkreśla Emma Kendrew, specjalistka od AI w Accenture Technology UKI. Jak ocenia, w projektach związanych ze sztuczną inteligencją przoduje w tej chwili biznes w USA i Europie, ale gonią ich także Chiny. AI jest szeroko wykorzystywana we wszystkich branżach i w coraz większym stopniu wkracza też do codziennego życia. Dlatego firmy – zarówno duże, jak i małe i średnie – muszą uświadomić sobie kluczowe znaczenie tej technologii i innowacji dla swojej konkurencyjności.

Farmacja

Na cukrzycę choruje 3 mln Polaków. Nawet co trzeci o tym nie wie

3 mln Polaków choruje na cukrzycę, a około 5 mln ma stan przedcukrzycowy. Szacuje się, że nawet co trzeci chory nie został jeszcze zdiagnozowany i nie wie o swojej chorobie. Tymczasem wczesne rozpoznanie i właściwe leczenie daje możliwość uniknięcia groźnych dla zdrowia powikłań, takich jak utrata wzroku, niewydolność nerek, udar mózgu czy zawał serca. Dlatego kluczowa jest edukacja, która pozwala uświadomić pacjentom, jak wiele zależy od nich samych. O roli edukacji diabetologicznej mówiono podczas obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.