Komunikaty PR

ITAKA i UNICEF Polska – razem dla dzieci na Madagaskarze

2019-02-07  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kacprzak
Stowarzyszenie UNICEF Polska

ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/

ITAKA i UNICEF Polska – razem dla dzieci na Madagaskarze

 

Warszawa, 7 lutego 2019 r. – Wkrótce minie 10 lat współpracy biura podróży ITAKA i UNICEF Polska. Dzięki wspólnym działaniom do tej pory udało się poprawić sytuację tysięcy dzieci w wielu krajach świata. Dziś stawiamy przed sobą nowe wyzwanie: budowa szkoły na Madagaskarze.

 

Szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także bezpieczne schronienie, miejsce zabawy i serce lokalnej społeczności. Zapewniając edukację dajemy dzieciom szansę na lepszą przyszłość. Niestety na całym świecie aż 60 milionów najmłodszych nie chodzi do szkoły podstawowej. Na Madagaskarze ubóstwo sprawia, że dzieci zamiast uczyć się - pracują. Dla wielu rodzin opłaty szkolne są zbyt wysokie. Sytuację pogarszają bardzo częste klęski żywiołowe, które niszczą budynki i znacznie utrudniają naukę.

 

ITAKA i UNICEF chcą to zmienić. Wspólnie zapewnimy dzieciom na Madagaskarze bezpieczne schronienie, miejsce zabawy i stworzymy serce całej lokalnej społeczności! W każdym roku trwania projektu planujemy zapewnić edukację dla ponad 200 dzieci z regionu Boeny. Ponadto obejmiemy szkoleniem nauczycieli, którzy zadbają o wykształcenie dzieci. Region często nawiedzają cyklony, dlatego szkoła będzie zbudowana z trwałych materiałów, odpornych na tego typu klęski żywiołowe.

 

Gotowy jest już harmonogram prac. Do końca marca 2019 r. będą trwały prace projektowe: wybór podwykonawców i terenu pod budowę szkoły. Budowa szkoły i szkolenie nauczycieli rozpoczną się w maju 2019 roku i potrwają 5 miesięcy. Wraz z początkiem roku szkolnego 2019/2020 dzieci będą mogły cieszyć się nauką w nowym budynku. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie unicef.pl/itakadlaunicef.

 

Biuro podróży ITAKA jest jednym z naszych największych i niezawodnych partnerów, który regularnie wspiera programy pomocowe UNICEF, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Dzięki wieloletniej współpracy możemy wspólnie nieść pomoc potrzebującym dzieciom. Jestem pewny, że budowa szkoły na Madagaskarze przyczyni się do poprawy losu nie tylko dzieci, ale także ich rodzin i całych społeczności, dodaje.

 

Współpraca z UNICEF jest wspaniałą kontynuacją naszych dokonań w branży turystycznej, mówi Piotr Henicz, Wiceprezes Biura Podróży ITAKA. To właśnie dzięki UNICEF mamy realny wpływ na los mieszkańców krajów, które odkrywamy dla naszych Klientów. Takim miejscem jest właśnie Madagaskar - fascynujący kraj, marzenie podróżników z rajską wyspą Nosy Be. To nasze podziękowanie za gościnność.
 

ITAKA dołączyła do grona partnerów UNICEF w 2009 roku przekazując 1,5 mln złotych na kampanię dożywiania dzieci na Sri Lance. Dzięki otrzymanym środkom UNICEF wybudował w tym kraju szpitalny oddział fachowej opieki dla matek, wyposażył ośrodki zdrowia w specjalistyczny sprzęt medyczny, podstawowe lekarstwa oraz wysokokaloryczne odżywki stosowane w leczeniu niedożywienia u dzieci.

 

W latach 2013-2015 ITAKA wspólnie z UNICEF zrealizowała program „Etyczne podróże”, którego celem było uwrażliwienie podróżujących Polaków na sytuację dzieci mieszkających w odległych kulturowo regionach świata. Jednocześnie ITAKA wsparła finansowo programy ochrony dzieci realizowane przez UNICEF w wybranych krajach świata. W 2013 r. ITAKA przekazała ponad 280 tys. złotych na program UNICEF pomocy dzieciom w Maroku. Z kolei w 2014 r. ponad 300 tys. złotych trafiło do UNICEF w Turcji na wsparcie programu walki z pracą dzieci. Rok 2015 poświęcony był pomocy dzieciom w Bułgarii. We wspólną akcję zaangażował się Łukasz Nowicki, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. W 2017 roku ITAKA wsparła także organizację obchodów 70-lecia UNICEF.

 

***

 

 

ITAKA

ITAKA powstała w 1989 r., a od 2009 r. jest liderem branży turystycznej. W ciągu swojej działalności ITAKA podejmowała pionierskie działania na polu rozwijającej się turystyki zagranicznej wyjazdowej: autorskie programy wycieczek objazdowych i kreacja nowych kierunków wczasowych obsługiwanych czarterami. ITAKA ma w ofercie wypoczynek w blisko 100 miejscach na całym świecie.

 

UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci od ponad 70 lat, której współzałożycielem był Polak, dr Ludwik Rajchman. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Muzyka w rytmie natury – „Sounds of the Dolomites” 2019 Biuro prasowe
2019-05-22 | 15:28

Muzyka w rytmie natury – „Sounds of the Dolomites” 2019

Dźwięki instrumentów połączone z fascynującymi odgłosami natury. Po raz kolejny w malowniczej scenerii włoskiego Trentino, w samym sercu Dolomitów, odbędzie się
Turystyka LOT w pierwszej dwudziestce rankingu AirHelp Score 2019, WIZZ AIR spada na 22.
2019-05-10 | 09:00

LOT w pierwszej dwudziestce rankingu AirHelp Score 2019, WIZZ AIR spada na 22.

Polskie linie lotnicze LOT znalazły się na 20. miejscu tegorocznego rankingu linii lotniczych AirHelp Score, poprawiając tym samym swoją pozycję o 9 oczek w porównaniu do zeszłego
Turystyka PAYBACK poszerza swoją ofertę dla podróżujących
2019-04-30 | 11:25

PAYBACK poszerza swoją ofertę dla podróżujących

Do PAYBACK dołączyła platforma www.esky.pl, na której można znaleźć atrakcyjne oferty biletów lotniczych, noclegów oraz dodatkowych usług ułatwiających eksplorowanie

Transport

Resort cyfryzacji: sieć 5G spowoduje boom w rozwoju internetu rzeczy. Skorzysta na tym biznes i inteligentne miasta

Sieć 5G, której komercyjne wdrożenie w Polsce zbliża się dużymi krokami, spowoduje prawdziwy boom w rozwoju internetu rzeczy. – Umożliwi ona obsługę nawet miliona urządzeń na kilometr kwadratowy – mówi wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. To przełoży się na upowszechnienie takich usług jak telemedycyna czy rozwiązania smart city. Dzięki urządzeniom komunikujących się ze sobą w czasie rzeczywistym służby i włodarze miast zyskają też dane niezbędne do zarządzania nowoczesną metropolią.

Ochrona środowiska

Energetyka potrzebuje innowacyjnych i zielonych rozwiązań. Najczęściej tworzą je młode firmy

Rozwiązania proponowane przez start-upy i młode firmy są szansą na zwiększenie innowacyjności w energetyce. Bardziej elastyczne i nowatorskie podejście do problemu niż w przypadku wielu koncernów energetycznych pomaga im szybciej i precyzyjniej odpowiadać na największe wyzwania w branży, czyli m.in. potrzebę magazynowania energii z odnawialnych źródeł czy poprawy jakości powietrza. Coraz więcej dużych firm decyduje się wspierać start-upy i współpracować z nimi nad nowymi rozwiązaniami. W przypadku InnoEnergy jednym ze sposobów poszukiwania obiecujących technologii jest międzynarodowy konkurs PowerUp!.

Problemy społeczne

Coraz więcej Polaków zapada na choroby psychiczne. Szpital psychiatryczny nie musi być dla nich ostatecznością, ale częścią leczenia

Wzrasta liczba Polaków z rozpoznanymi problemami psychicznymi wymagającymi leczenia. Dla diagnostyki i wdrożenia odpowiedniej terapii kluczowy jest szybki dostęp do lekarza specjalisty. W Polsce czas oczekiwania na wizytę może jednak wynieść nawet kilka miesięcy. Alternatywą dla publicznej opieki zdrowotnej stają się prywatne placówki oferujące kompleksową opiekę, dającą bardzo dobre efekty terapeutyczne i znacznie skracającą czas leczenia. Zdaniem ekspertów hospitalizacja w przypadku chorób psychicznych powinna być integralną częścią terapii, a nie ostatecznością.

Handel

Mimo ostatnich opadów w czterech województwach występuje susza rolnicza. Turbulencje pogodowe mogą wpłynąć na ceny produktów spożywczych

Zmiana pogody poprawiła w niektórych regionach kraju sytuację rolników, ale mimo to Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach stwierdził występowanie suszy. Problemy mają województwa lubuskie, zachodniopomorskie, pomorskie i wielkopolskie. Największe zagrożenie suszą IUNG odnotował w uprawach zbóż jarych, ale też zbóż ozimych i truskawkach. W innych regionach kraju problemem jest nadmiar wody. Szkody spowodowały też wiosenne przymrozki i duże wahania temperatur. Te turbulencje mogą odbić się na cenach produktów rolno-spożywczych.