Komunikaty PR

ITAKA i UNICEF Polska – razem dla dzieci na Madagaskarze

2019-02-07  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kacprzak
Stowarzyszenie UNICEF Polska

ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/

ITAKA i UNICEF Polska – razem dla dzieci na Madagaskarze

 

Warszawa, 7 lutego 2019 r. – Wkrótce minie 10 lat współpracy biura podróży ITAKA i UNICEF Polska. Dzięki wspólnym działaniom do tej pory udało się poprawić sytuację tysięcy dzieci w wielu krajach świata. Dziś stawiamy przed sobą nowe wyzwanie: budowa szkoły na Madagaskarze.

 

Szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także bezpieczne schronienie, miejsce zabawy i serce lokalnej społeczności. Zapewniając edukację dajemy dzieciom szansę na lepszą przyszłość. Niestety na całym świecie aż 60 milionów najmłodszych nie chodzi do szkoły podstawowej. Na Madagaskarze ubóstwo sprawia, że dzieci zamiast uczyć się - pracują. Dla wielu rodzin opłaty szkolne są zbyt wysokie. Sytuację pogarszają bardzo częste klęski żywiołowe, które niszczą budynki i znacznie utrudniają naukę.

 

ITAKA i UNICEF chcą to zmienić. Wspólnie zapewnimy dzieciom na Madagaskarze bezpieczne schronienie, miejsce zabawy i stworzymy serce całej lokalnej społeczności! W każdym roku trwania projektu planujemy zapewnić edukację dla ponad 200 dzieci z regionu Boeny. Ponadto obejmiemy szkoleniem nauczycieli, którzy zadbają o wykształcenie dzieci. Region często nawiedzają cyklony, dlatego szkoła będzie zbudowana z trwałych materiałów, odpornych na tego typu klęski żywiołowe.

 

Gotowy jest już harmonogram prac. Do końca marca 2019 r. będą trwały prace projektowe: wybór podwykonawców i terenu pod budowę szkoły. Budowa szkoły i szkolenie nauczycieli rozpoczną się w maju 2019 roku i potrwają 5 miesięcy. Wraz z początkiem roku szkolnego 2019/2020 dzieci będą mogły cieszyć się nauką w nowym budynku. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie unicef.pl/itakadlaunicef.

 

Biuro podróży ITAKA jest jednym z naszych największych i niezawodnych partnerów, który regularnie wspiera programy pomocowe UNICEF, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Dzięki wieloletniej współpracy możemy wspólnie nieść pomoc potrzebującym dzieciom. Jestem pewny, że budowa szkoły na Madagaskarze przyczyni się do poprawy losu nie tylko dzieci, ale także ich rodzin i całych społeczności, dodaje.

 

Współpraca z UNICEF jest wspaniałą kontynuacją naszych dokonań w branży turystycznej, mówi Piotr Henicz, Wiceprezes Biura Podróży ITAKA. To właśnie dzięki UNICEF mamy realny wpływ na los mieszkańców krajów, które odkrywamy dla naszych Klientów. Takim miejscem jest właśnie Madagaskar - fascynujący kraj, marzenie podróżników z rajską wyspą Nosy Be. To nasze podziękowanie za gościnność.
 

ITAKA dołączyła do grona partnerów UNICEF w 2009 roku przekazując 1,5 mln złotych na kampanię dożywiania dzieci na Sri Lance. Dzięki otrzymanym środkom UNICEF wybudował w tym kraju szpitalny oddział fachowej opieki dla matek, wyposażył ośrodki zdrowia w specjalistyczny sprzęt medyczny, podstawowe lekarstwa oraz wysokokaloryczne odżywki stosowane w leczeniu niedożywienia u dzieci.

 

W latach 2013-2015 ITAKA wspólnie z UNICEF zrealizowała program „Etyczne podróże”, którego celem było uwrażliwienie podróżujących Polaków na sytuację dzieci mieszkających w odległych kulturowo regionach świata. Jednocześnie ITAKA wsparła finansowo programy ochrony dzieci realizowane przez UNICEF w wybranych krajach świata. W 2013 r. ITAKA przekazała ponad 280 tys. złotych na program UNICEF pomocy dzieciom w Maroku. Z kolei w 2014 r. ponad 300 tys. złotych trafiło do UNICEF w Turcji na wsparcie programu walki z pracą dzieci. Rok 2015 poświęcony był pomocy dzieciom w Bułgarii. We wspólną akcję zaangażował się Łukasz Nowicki, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. W 2017 roku ITAKA wsparła także organizację obchodów 70-lecia UNICEF.

 

***

 

 

ITAKA

ITAKA powstała w 1989 r., a od 2009 r. jest liderem branży turystycznej. W ciągu swojej działalności ITAKA podejmowała pionierskie działania na polu rozwijającej się turystyki zagranicznej wyjazdowej: autorskie programy wycieczek objazdowych i kreacja nowych kierunków wczasowych obsługiwanych czarterami. ITAKA ma w ofercie wypoczynek w blisko 100 miejscach na całym świecie.

 

UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci od ponad 70 lat, której współzałożycielem był Polak, dr Ludwik Rajchman. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Klimatyczny hotel Kopieniec z panoramą na Tatry Biuro prasowe
2019-03-19 | 08:40

Klimatyczny hotel Kopieniec z panoramą na Tatry

Nowoczesny hotel Kopieniec Fizjo - Med & SPA****, położony w malowniczej miejscowości Murzasichle, oferuje wypoczynek, który w niczym nie ustępuje najlepszym alpejskim
Turystyka GRUPA COSTA CROCIERE
2019-03-05 | 01:00

GRUPA COSTA CROCIERE

Costa Crociere S.p.A. jest wiodącą firmą rejsową w Europie i Chinach, z siedzibą w Genui (Włochy). 28 statków marek Costa Cruises, AIDA Cruises i Costa Asia łącznie ma ponad 85 000
Turystyka Hotel światłem malowany: porady ekspertów
2019-02-20 | 07:10

Hotel światłem malowany: porady ekspertów

Hotele to miejsca, w których najbardziej liczy się dobre samopoczucie gości oraz oryginalne wzornictwo, który wyróżnia dane miejsce i nadaje mu unikatowego charakteru.

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Praca

Polska pielęgniarka z nagrodą od królowej Szwecji. Chce rozwijać opiekę nad seniorami

Spada liczba osób, które decydują się na zdobycie uprawnień pielęgniarskich. Promowanie tego zawodu wśród młodych ludzi to jeden z celów Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii, od trzech lat przyznawanej także w Polsce. Tegoroczną laureatką konkursu została Paulina Pergoł – jury doceniło jej pomysł listów pisanych przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do emerytowanych lekarzy i pielęgniarek mieszkających w Domu Lekarza Seniora.

Problemy społeczne

Minister zdrowia: Nowy model opieki zdrowotnej będzie stawiać na jakość usług. Pomoże w tym cyfryzacja

Stopniowa informatyzacja systemu opieki medycznej usprawni obieg informacji, dzięki czemu zmniejszą się obciążenia lekarzy i liczba wykonywanych niepotrzebnie badań. To oznacza, że pacjent szybciej otrzyma świadczenie i opiekę, których potrzebuje. Temu służyć ma także analiza dużych zbiorów danych na temat pacjentów, której uczą się placówki w Polsce. – Odchodzi wizja medycyny jako działalności usługowej. Teraz patrzymy bardziej całościowo, nie tylko na koszty NFZ, lecz także na koszty społeczne, absencje chorobowe i jakość życia, co przekłada się na całą gospodarkę – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Finanse

Polskie start-upy wciąż w tyle za zachodnioeuropejskimi. Różni je doświadczenie założycieli i dostęp do kapitału

Wciąż różnią się polskie start-upy od zachodnioeuropejskich czy izraelskich pod względem doświadczenia zespołu i dostępu do kapitału – ocenia Grzegorz Borowski, dyrektor zarządzający Infoshare. W Polsce jest też mniej rozwiązań dotyczących infrastruktury informatycznej, trudniejszych do wprowadzania na rynek, bo wymagają one więcej kapitału w fazie badań i rozwoju. Specjalizacją polskich start-upów jest za to e-zdrowie, fintech, big data, internet rzeczy czy rozwiązania oparte na platformach sprzedażowych. Najlepsze młode spółki powalczą w maju o główną nagrodę na Infoshare 2019, największej i najbardziej prestiżowej imprezie start-upowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zdrowie

Komórki macierzyste wyhodowane w laboratorium pomagają wyleczyć rzadką chorobę wzroku. Lekarze liczą na dostęp do terapii także w Polsce

Niedobór komórek macierzystych rąbka rogówki to rzadka choroba, która prowadzi do utraty wzroku. W Polsce co roku 100–200 osób wymaga leczenia, przy czym u ok. 30 osób taką dysfunkcję wywołało termiczne lub chemiczne poparzenie oczu. Szansą dla tej grupy jest innowacja – przeszczep komórek macierzystych rąbka rogówki pochodzących z hodowli w laboratorium. Taką terapię stosuje i refunduje obecnie kilka państw w Europie, m.in. Wielka Brytania i Włochy. W Polsce jest na razie dostępna w ramach badań klinicznych i tylko w dwóch ośrodkach, ale lekarze liczą, że wkrótce się to zmieni.