Uprzejmie informujemy, że zmianie uległy kategorie w serwisie Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Komunikaty PR

Kino letnie na Placu Europejskim

2019-08-14  |  20:00
Biuro prasowe

Co tydzień plac Europejski wypełniają tłumy miłośników sensów pod chmurką. Czym zaskoczy ich repertuar kina letniego w nadchodzących dniach? Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia, firmami Samsung i Adidas, zaprasza na dokument „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”, film kryminalny „Morderstwo w Orient Expressie” oraz animację „Rio”.

 

 

Przed nami trzy kolejne spotkania z dobrym kinem na placu Europejskim. Tym razem będziemy świadkami balansowania na granicy życia i śmierci podczas brawurowej wspinaczki wysokogórskiej, poszukiwania sprawcy zbrodni w społeczności pasażerów pociągu oraz… niezwykłej ptasiej wyprawy.

 

Już w środę (14 sierpnia) coś dla miłośników filmów dokumentalnych –  „Free Solo: ekstremalna wspinaczka” w reżyserii Jimmy’ego China oraz Elizabeth Chai Vasarhelyi. Nagrodzony Oscarem obraz przedstawia brawurowy projekt Alexa Honnolda, który jest zarazem spełnieniem jego marzeń. Bohater postanawia wspiąć się bez zabezpieczenia na El Capitan – niemalże pionową skałę o wysokości 2300 metrów znajdującą się w dolinie Yosemite. Ekstremalna wspinaczka Alexa może go kosztować życie.

 

Czwartkowy (15 sierpnia) hit kinowy to „Morderstwo w Orient Expressie” – adaptacja powieści Agaty Christie pod tym samym tytułem. Reżyserem filmu, a jednocześnie odtwórcą głównej roli, jest Kenneth Branagh. Historia rozgrywa się w najsłynniejszym pociągu świata – Orient Expressie, w którym zamordowany zostaje amerykański milioner. Detektyw Hercules Poirot musi odnaleźć sprawcę, zanim ten upatrzy sobie kolejną ofiarę. Zadania nie ułatwiają pasażerowie popadający w nieustanne konflikty. Czy uda się wskazać winnego?

 

Na zakończenie tygodnia coś dla najmłodszych miłośników kina. Niedzielną (18 sierpnia) propozycją filmu animowanego jest „Rio” – zwariowana historia ptaka, który nie potrafi latać. Blu jest przedstawicielem wymierającego gatunku papug. Razem ze swoją właścicielką rusza w długą podróż do Brazylii, a dokładnie do Rio, gdzie ma poznać swoją przyszłą towarzyszkę życia Julię. W trakcie wyprawy poznaje nowych skrzydlatych przyjaciół, dzięki którym przełamuje swój strach i wzbija się w powietrze.  

 

Organizatorem kina letniego na placu Europejskim  jest Ghelamco Poland wraz z partnerami, firmami Samsung oraz Adidas. Wydarzenie objęło patronatem medialnym Radio Kolor.

 

Wstęp na projekcje jest bezpłatny, a na widzów będzie czekać kilkaset wygodnych leżaków. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).

 

W czasie seansów można zakupić smakowite przekąski w którymś ze znajdujących się na placu food tracków (w czwartek lody i coś z procentami, w środę i niedzielę – szersza oferta gastronomiczna).

 

Kino letnie na placu Europejskim
Od 3 lipca do 1 września 2019

Środy i czwartki o godz. 20.00, niedziele o godz. 16.00

Wstęp wolny

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura 15 rekordów kolekcjonerskich Biuro prasowe
2019-08-17 | 12:19

15 rekordów kolekcjonerskich

Kossak, awangarda, mapa rozbiorów i oficerska szabla - o co w I połowie 2019 roku kolekcjonerzy walczyli z największym zapałem? Platforma OneBid do licytowania online podsumowuje swoje
Kultura BRAK ZDJĘCIA
2019-08-07 | 15:40

Planszówki na dachu Supersamu

W środowe letnie popołudnie na dachu centrum handlowego Supersam cała rodzina może zasiąść przy planszówkach. Gry planszowe to już nie tylko rzucanie kośćmi i przesuwanie pionków po planszy, ale rozbudowane oraz doskonale
Kultura Planszówki na dachu Supersamu
2019-08-07 | 15:38

Planszówki na dachu Supersamu

W środowe letnie popołudnie na dachu centrum handlowego Supersam cała rodzina może zasiąść przy planszówkach. Gry planszowe to już nie tylko rzucanie kośćmi i przesuwanie

Kalendarium

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica
MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Konsument

Prawo

Prosta spółka akcyjna wcale nie taka prosta. Nowa forma działalności ma pobudzić działalność innowacyjnych firm, ale na początku może stwarzać problemy

W 2023 roku potencjał polskich start-upów sięgnie 2,2 mld zł wartości dodanej dla gospodarki, ponad 50 tys. miejsc pracy i 757 mln zł przychodów dla gospodarstw domowych – pokazują dane Deloitte przytaczane przez MPiT. Żeby ułatwić start-upom działalność i pozyskiwanie kapitału, resort stworzył prostą spółkę akcyjną, która zafunkcjonuje od marca 2020 roku. Nowa i elastyczna forma prowadzenia działalności ma być następcą obecnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

IFA 2019 Berlin

Firma

Rekrutacja studentów i absolwentów wyzwaniem dla firm. Zmienia się proces poszukiwania i kryteria oceny młodych kandydatów

Dla niemal 80 proc. menadżerów i HR-owców proces rekrutacyjny dwudziestoparo- i trzydziestolatków stanowi wyzwanie – wynika z badania Bigram. Znalezienie odpowiedniego pracownika wymaga od rekruterów zmiany sposobu działania i myślenia, także o obowiązkach pracowników. Zacząć należy od aktywnych poszukiwań tam, gdzie młodzi ludzie realizują swoje pomysły na życie.

Złote Spinacze 2019

Ochrona środowiska

Nietoperze mają być lepiej chronione. W Polsce występuje 26 gatunków, ale ich populacja jest coraz mniejsza

W Polsce występuje 26 gatunków nietoperzy. 16 z nich można spotkać na terenie Nadleśnictwa Jabłonna. Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umożliwi nadleśnictwu monitoring latających ssaków występujących na tym terenie oraz aktywną ochronę. Więcej ma być miejsc rozrodu, noclegowisk i schronień w okresach migracji. Wszystko po to, by zwiększyć wciąż malejącą populację nietoperzy. Te zwierzęta są niezastąpione w gospodarce leśnej, ale i dla ludzi – w ciągu nocy jeden nietoperz zjada nawet kilka tysięcy komarów.