Komunikaty PR

Kino letnie na Placu Europejskim

2019-08-14  |  20:00
Biuro prasowe

Co tydzień plac Europejski wypełniają tłumy miłośników sensów pod chmurką. Czym zaskoczy ich repertuar kina letniego w nadchodzących dniach? Ghelamco Poland wraz z partnerami wydarzenia, firmami Samsung i Adidas, zaprasza na dokument „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”, film kryminalny „Morderstwo w Orient Expressie” oraz animację „Rio”.

 

 

Przed nami trzy kolejne spotkania z dobrym kinem na placu Europejskim. Tym razem będziemy świadkami balansowania na granicy życia i śmierci podczas brawurowej wspinaczki wysokogórskiej, poszukiwania sprawcy zbrodni w społeczności pasażerów pociągu oraz… niezwykłej ptasiej wyprawy.

 

Już w środę (14 sierpnia) coś dla miłośników filmów dokumentalnych –  „Free Solo: ekstremalna wspinaczka” w reżyserii Jimmy’ego China oraz Elizabeth Chai Vasarhelyi. Nagrodzony Oscarem obraz przedstawia brawurowy projekt Alexa Honnolda, który jest zarazem spełnieniem jego marzeń. Bohater postanawia wspiąć się bez zabezpieczenia na El Capitan – niemalże pionową skałę o wysokości 2300 metrów znajdującą się w dolinie Yosemite. Ekstremalna wspinaczka Alexa może go kosztować życie.

 

Czwartkowy (15 sierpnia) hit kinowy to „Morderstwo w Orient Expressie” – adaptacja powieści Agaty Christie pod tym samym tytułem. Reżyserem filmu, a jednocześnie odtwórcą głównej roli, jest Kenneth Branagh. Historia rozgrywa się w najsłynniejszym pociągu świata – Orient Expressie, w którym zamordowany zostaje amerykański milioner. Detektyw Hercules Poirot musi odnaleźć sprawcę, zanim ten upatrzy sobie kolejną ofiarę. Zadania nie ułatwiają pasażerowie popadający w nieustanne konflikty. Czy uda się wskazać winnego?

 

Na zakończenie tygodnia coś dla najmłodszych miłośników kina. Niedzielną (18 sierpnia) propozycją filmu animowanego jest „Rio” – zwariowana historia ptaka, który nie potrafi latać. Blu jest przedstawicielem wymierającego gatunku papug. Razem ze swoją właścicielką rusza w długą podróż do Brazylii, a dokładnie do Rio, gdzie ma poznać swoją przyszłą towarzyszkę życia Julię. W trakcie wyprawy poznaje nowych skrzydlatych przyjaciół, dzięki którym przełamuje swój strach i wzbija się w powietrze.  

 

Organizatorem kina letniego na placu Europejskim  jest Ghelamco Poland wraz z partnerami, firmami Samsung oraz Adidas. Wydarzenie objęło patronatem medialnym Radio Kolor.

 

Wstęp na projekcje jest bezpłatny, a na widzów będzie czekać kilkaset wygodnych leżaków. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).

 

W czasie seansów można zakupić smakowite przekąski w którymś ze znajdujących się na placu food tracków (w czwartek lody i coś z procentami, w środę i niedzielę – szersza oferta gastronomiczna).

 

Kino letnie na placu Europejskim
Od 3 lipca do 1 września 2019

Środy i czwartki o godz. 20.00, niedziele o godz. 16.00

Wstęp wolny

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Nela Mała Reporterka odwiedzi Empik w Supersamie Biuro prasowe
2019-12-07 | 12:00

Nela Mała Reporterka odwiedzi Empik w Supersamie

Przez Norwegię, Argentynę, aż na Antarktydę – taką podróż będzie można odbyć z Nelą Małą Reporterką. Podczas spotkania autorskiego podróżniczka opowie o orkach,
Kultura Otylia Jędrzejczak w katowickim Empiku Silesia
2019-12-07 | 10:00

Otylia Jędrzejczak w katowickim Empiku Silesia

Katorżniczy trening i zdobycie sportowych szczytów. Łzy radości na igrzyskach w Atenach i tragiczna śmierć brata. Próba odzyskania równowagi w pracy z dziećmi i
Kultura Robótki na paluszkach – warsztaty w Empiku Silesia
2019-12-07 | 09:00

Robótki na paluszkach – warsztaty w Empiku Silesia

Chcesz dać swoim bliskim coś wyjątkowego? A może zastanawiasz się, jak przystroić swoje mieszkanie? Przyjdź na warsztaty i zrób coś wyjątkowego! Wbrew temu, co może się wydawać

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Blisko 200 mln euro trafi na transport kolejowy i paliwa alternatywne. BGK i Komisja Europejska rozdysponują granty na realizację takich projektów

Przyspieszenie rozwoju europejskiej sieci transportowej oraz paliw alternatywnych – to dwa priorytety finansowania w ramach instrumentu CEF Transport Blending Facility. Prywatne i publiczne podmioty mogą się ubiegać w nim o unijne granty na realizację projektów z tych obszarów. Do rozdysponowania jest w sumie 198 mln euro. Dofinansowanie w minimalnej wysokości 1 mln euro na projekt przyznaje Komisja Europejska. Dotacja łączy się z kredytem udzielanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego. To pierwsza instytucja narodowa, która współpracuje z Komisją Europejką przy wdrażaniu tego programu.

Polityka

Pracodawcy RP: Wprowadzenie prezydenckiego pomysłu emerytur stażowych doprowadziłoby do braku pracowników. Wypłacane świadczenia byłyby niskie

Kobiety po 35 latach pracy, a mężczyźni po 40 latach mogliby zyskać prawo do wcześniejszej emerytury stażowej – proponuje Andrzej Duda. Eksperci podkreślają, że jest to postulat, który spodoba się związkowcom, natomiast pracodawcy mogą mieć problem ze znalezieniem pracowników, bowiem osoby ze średnim wykształceniem zyskiwałyby prawo do świadczenia o około 5–7 lat wcześniej niż obecnie. Zdaniem głównego ekonomisty Pracodawców RP przy obecnym stanie demografii sami zainteresowani będą się borykać z niskim poziomem emerytur, niewystarczającym na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

CES Las Vegas 2020

Bankowość

Klienci niechętni udostępnianiu fintechom swoich danych transakcyjnych. Bezpieczeństwo kluczowym aspektem zmian w bankowości

Dyrektywa PSD2, która wdraża otwartą bankowość, pozwala fintechom tworzyć całkiem nowe usługi finansowe dla klientów banków. Otwiera także nowe możliwości współpracy tych podmiotów z bankami. Może się jednak okazać, że największym beneficjentem nowych przepisów będą nie fintechy, ale właśnie zaawansowane technologicznie banki. Wynika to po części z niechęci klientów do udostępniania swoich danych transakcyjnych innym podmiotom.

Konsument

96 proc. rodziców świadomie planuje posiłek w podróży z dziećmi. Przy wyborze miejsca kierują się głównie bezpieczeństwem żywności i czystością

Prawie wszyscy rodzie podróżujący z dziećmi na dłuższych trasach świadomie planują posiłki w drodze – wynika z raportu Federacji Konsumentów „Posiłki w podróży z dziećmi”. Przy wyborze miejsca postoju najważniejsza jest higiena przygotowywania posiłków, czystość miejsca i zróżnicowane menu. 82 proc. wybiera restauracje sieciowe.