Komunikaty PR

Koniec problemu braku programistów na rynku

2019-10-10  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agata Cupriak
Qalcwise.com

Marynarska 15
02-654 Warszawa
agata.cupriak|qalcwise.com| |agata.cupriak|qalcwise.com
22 360 40 72
www.qalcwise.com
Do pobrania Fot ( 0.18 MB )

Deficyt programistów na rynku, ich wysoki koszt czy długi czas oczekiwania na realizację projektów przez IT nie muszą już być przeszkodą w rozwoju firmy. Odpowiedzią są aplikacje “bez programowania” dla ludzi biznesu. Co ciekawe, implementacja takich aplikacji zajmuje… kilka dni!

W każdej organizacji są procesy, które nie mieszczą się w obecnych systemach ERP, CRM, SCM czy BPM. Są na tyle specyficzne i zmienne, że wymagają indywidualnego podejścia i osobnego dewelopmentu. Jednak ich implementacja w tradycyjnych systemach jest droga, a deficyt programistów na rynku dodatkowo odsuwa realizację takich projektów w czasie. Jednocześnie digitalizacja w firmach staje się koniecznością i warunkiem utrzymania konkurencyjności w sytuacji spowolnienia gospodarczego.

Co mogą arkusze kalkulacyjne i wyobraźnia

Co zrobić, gdy popyt na aplikacje biznesowe rośnie, kolejka oczekujących do IT wydłuża się, a zasobów brakuje? A co, gdyby pozwolić ludziom biznesu samodzielnie tworzyć aplikacje i przenosić do nich uciążliwe procesy zarządzane ręcznie, na papierze czy w Excelu? Takim tropem podążyli właściciele platformy Qalcwise. Stworzyli proste narzędzie umożliwiające tworzenie aplikacji “bez programowania” (no-code) z myślą o ludziach biznesu. Aby przenieść proces do gotowej aplikacji wystarczy zalogować się na Qalcwise, wybrać aplikację i za pomocą dosłownie kilku kliknięć myszką dostosować ją do swoich potrzeb. Można też stworzyć własną aplikację, co zajmuje zaledwie kilka godzin czy dni, a nie miesięcy, jak w przypadku systemów typu ERP. 

No-code to dobra alternatywa dla tradycyjnych systemów. Aplikacje z powodzeniem mogą obsłużyć nawet skomplikowane procesy i ułatwić cyfrową transformację firmom – mówi Krzysztof Kowal, współzałożyciel i CEO Qalcwise. – Aplikacje są tak łatwe w obsłudze, że nie wymagają nauki programowania ani nawet specjalnego szkolenia. Aby stworzyć własną aplikację na Qalcwise wystarczy znajomość Excela i... wyobraźnia – dodaje. 

Aplikacje tworzy się za pomocą prostych formuł znanych z arkuszy kalkulacyjnych i gotowych widgetów na zasadzie “podnieś i upuść”. Dzięki wbudowanemu workflow Qalcwise pozwala śledzić przebieg procesu i obieg dokumentów. Platforma pozwala na digitalizację dowolnych procesów i pełną integrację z zewnętrznymi systemami.

Gdzie znajdą zastosowanie aplikacje “bez kodowania“? Doskonale sprawdzą się w przypadku procesów kadrowo-płacowych, administracyjnych, operacyjnych, sprzedażowych, marketingowych, ale też zarządzania budżetem czy flotą. Qalcwise zapewnia centralizację rozproszonych procesów, pozwala zarządzać nimi w jednym środowisku współpracy, w pełni bezpiecznej i wydajnej chmurze. Dodatkowo umożliwia dostęp z dowolnego urządzenia mobilnego. Nie tylko przyspiesza i upraszcza obsługę, ale też obniża koszty obsługi administracyjnej i pozwala na lepszą kontrolę. 

Dostosuj narzędzie do siebie, nie na odwrót

Ogromną zaletą takich aplikacji jest prostota tworzenia i obsługi, ale też ogromna elastyczność. W przypadku tradycyjnego software’u zazwyczaj to firma musi się dostosować do jego możliwości i logiki. Aplikacje Qalcwise są w pełni customizowane. Nie ma dla nich zbyt skomplikowanego przepływu pracy, można wprowadzić dowolne, charakterystyczne dla danej organizacji reguły, a odpowiednia modyfikacja rozwiązania jest kwestią najwyżej kilku dni. 

Aplikacje “bez kodowania” mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne oprogramowanie, a nawet je przewyższyć dzięki szybkości i łatwości wdrożenia. – Procesy mogą zostać zamienione na profesjonalny system w kilka dni lub tygodni. To nawet 70 razy szybciej i 10 razy taniej niż w przypadku tradycyjnego dewelopmentu przekonuje Krzysztof Kowal.

 

 

Qalcwise - Start-up został stworzony w 2014 r. przez Krzysztofa Kowala, Mateusza Bieleckiego i Karola Zienkiewicza. Qalcwise to innowacyjna platforma typu no-code do budowy aplikacji biznesowych przez nie-programistów. Autorska technologia pozwala na tworzenie aplikacji za pomocą formuł arkusza kalkulacyjnego i widgetów. Aplikacje upraszczają i przyspieszają obsługę procesów zarządzanych dotąd ręcznie, na papierze lub w Excelu. Qalcwise minimalizuje ryzyko błędów i nadużyć, zwiększa wydajność zespołów i obniża koszty obsługi administracyjnej. Z aplikacji Qalcwise korzysta już ponad 100 000 pracowników polskich i międzynarodowych firm, m.in: Carrefour, Osram, Schindler, Costa Coffee, Lafarge, Gatta, Medicover. Więcej: www.qalcwise.com

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Ruszyła 2. edycja konkursu „Firma wolna od tytoniu” Biuro prasowe
2020-05-28 | 14:00

Ruszyła 2. edycja konkursu „Firma wolna od tytoniu”

Pracodawcy RP rozpoczynają drugą edycję konkursu „Firma wolna od tytoniu”. To część projektu „Nie palę, bo…” skierowanego do pracodawców i
Firma Praca zdalna – jak stworzyć domowe biuro dostosowane do indywidualnych potrzeb?
2020-05-28 | 09:30

Praca zdalna – jak stworzyć domowe biuro dostosowane do indywidualnych potrzeb?

Co trzeci Polak w obawie przed zarażeniem koronawirusem pracuje z domu – pokazuje badanie wykonane na zlecenie BIG InfoMonitor. Z tego samego opracowania wynika również, że Polacy
Firma Optymalizacja kosztów to także firmowe wysyłki pocztowe
2020-05-28 | 05:50

Optymalizacja kosztów to także firmowe wysyłki pocztowe

Optymalizacja kosztów to dziś bardzo popularne hasło. Wiele firm, które do tej pory niezbyt skrupulatnie liczyły wydatki, teraz dokładniej kalkuluje efektywność swoich

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sport

Siłownie i kluby fitness szykują się na przyjęcie klientów od 6 czerwca. Z ich usług tuż po otwarciu chce skorzystać 9,5 mln Polaków

W trakcie lockdownu 43 proc. Polaków ograniczyło swoją aktywność fizyczną, głównie ze względu na zamknięcie obiektów sportowych. Prawie 40 proc. nie podjęło żadnej aktywności w ciągu ostatnich 30 dni – wynika z badania MultiSport Index Pandemia. Optymistyczne jest jednak to, że 85 proc. Polaków, czyli ok. 27 mln osób, zamierza ćwiczyć częściej po zakończeniu pandemii, a aż 9,5 mln planuje skorzystać z obiektów sportowo-rekreacyjnych tuż po ich ponownym otwarciu. Siłownie, baseny i kluby fitness przygotowują się już do przyjęcia klientów w nowym reżimie sanitarnym, co nastąpi od 6 czerwca.

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

Polacy coraz chętniej wybierają diety pudełkowe. Po okresie pandemii firmy cateringu dietetycznego mogą liczyć na wzrost sprzedaży

Pandemia i przymusowa izolacja sprzyjają tyciu. Przeciętny Polak przybierał na wadze średnio 0,5 kilograma tygodniowo. To paradoksalnie dobra wiadomość dla dietetycznych firm cateringowych, które odrabiają straty z marca i kwietnia. O ile do Wielkanocy ich spadki w zamówieniach sięgały nawet 50 proc., o tyle obecnie popyt znacznie się zwiększył. – Te firmy zostały o wiele mniej dotknięte skutkami koronawirusa niż pozostała część branży HoReCa – ocenia Marek Lekki, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego. Perspektywy dla rynku są optymistyczne.

Uroda

Stres związany z pandemią koronawirusa może powodować łysienie. W ostatnim czasie do trychologów zgłasza się coraz więcej osób z tym problemem

Jedną z częstych przyczyn wypadania włosów jest permanentny stres. Lęk i życie w napięciu negatywnie wpływają na kondycję całego organizmu, a co za tym idzie – osłabiają włosy i powodują liczne problemy skóry głowy. Włosy są bowiem barometrem odzwierciedlającym ogólny stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Czynnikiem, który napędza stres, jest pandemia koronawirusa, która spowodowała, że wielu osobom od kilku tygodni stale towarzyszą stres i niepewność. W ostatnich dniach do gabinetów trychologów zgłasza się coraz więcej osób z problemem utraty włosów.