Komunikaty PR

Koniec problemu braku programistów na rynku

2019-10-10  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agata Cupriak
Qalcwise.com

Marynarska 15
02-654 Warszawa
agata.cupriak|qalcwise.com| |agata.cupriak|qalcwise.com
22 360 40 72
www.qalcwise.com
Do pobrania Fot ( 0.18 MB )

Deficyt programistów na rynku, ich wysoki koszt czy długi czas oczekiwania na realizację projektów przez IT nie muszą już być przeszkodą w rozwoju firmy. Odpowiedzią są aplikacje “bez programowania” dla ludzi biznesu. Co ciekawe, implementacja takich aplikacji zajmuje… kilka dni!

W każdej organizacji są procesy, które nie mieszczą się w obecnych systemach ERP, CRM, SCM czy BPM. Są na tyle specyficzne i zmienne, że wymagają indywidualnego podejścia i osobnego dewelopmentu. Jednak ich implementacja w tradycyjnych systemach jest droga, a deficyt programistów na rynku dodatkowo odsuwa realizację takich projektów w czasie. Jednocześnie digitalizacja w firmach staje się koniecznością i warunkiem utrzymania konkurencyjności w sytuacji spowolnienia gospodarczego.

Co mogą arkusze kalkulacyjne i wyobraźnia

Co zrobić, gdy popyt na aplikacje biznesowe rośnie, kolejka oczekujących do IT wydłuża się, a zasobów brakuje? A co, gdyby pozwolić ludziom biznesu samodzielnie tworzyć aplikacje i przenosić do nich uciążliwe procesy zarządzane ręcznie, na papierze czy w Excelu? Takim tropem podążyli właściciele platformy Qalcwise. Stworzyli proste narzędzie umożliwiające tworzenie aplikacji “bez programowania” (no-code) z myślą o ludziach biznesu. Aby przenieść proces do gotowej aplikacji wystarczy zalogować się na Qalcwise, wybrać aplikację i za pomocą dosłownie kilku kliknięć myszką dostosować ją do swoich potrzeb. Można też stworzyć własną aplikację, co zajmuje zaledwie kilka godzin czy dni, a nie miesięcy, jak w przypadku systemów typu ERP. 

No-code to dobra alternatywa dla tradycyjnych systemów. Aplikacje z powodzeniem mogą obsłużyć nawet skomplikowane procesy i ułatwić cyfrową transformację firmom – mówi Krzysztof Kowal, współzałożyciel i CEO Qalcwise. – Aplikacje są tak łatwe w obsłudze, że nie wymagają nauki programowania ani nawet specjalnego szkolenia. Aby stworzyć własną aplikację na Qalcwise wystarczy znajomość Excela i... wyobraźnia – dodaje. 

Aplikacje tworzy się za pomocą prostych formuł znanych z arkuszy kalkulacyjnych i gotowych widgetów na zasadzie “podnieś i upuść”. Dzięki wbudowanemu workflow Qalcwise pozwala śledzić przebieg procesu i obieg dokumentów. Platforma pozwala na digitalizację dowolnych procesów i pełną integrację z zewnętrznymi systemami.

Gdzie znajdą zastosowanie aplikacje “bez kodowania“? Doskonale sprawdzą się w przypadku procesów kadrowo-płacowych, administracyjnych, operacyjnych, sprzedażowych, marketingowych, ale też zarządzania budżetem czy flotą. Qalcwise zapewnia centralizację rozproszonych procesów, pozwala zarządzać nimi w jednym środowisku współpracy, w pełni bezpiecznej i wydajnej chmurze. Dodatkowo umożliwia dostęp z dowolnego urządzenia mobilnego. Nie tylko przyspiesza i upraszcza obsługę, ale też obniża koszty obsługi administracyjnej i pozwala na lepszą kontrolę. 

Dostosuj narzędzie do siebie, nie na odwrót

Ogromną zaletą takich aplikacji jest prostota tworzenia i obsługi, ale też ogromna elastyczność. W przypadku tradycyjnego software’u zazwyczaj to firma musi się dostosować do jego możliwości i logiki. Aplikacje Qalcwise są w pełni customizowane. Nie ma dla nich zbyt skomplikowanego przepływu pracy, można wprowadzić dowolne, charakterystyczne dla danej organizacji reguły, a odpowiednia modyfikacja rozwiązania jest kwestią najwyżej kilku dni. 

Aplikacje “bez kodowania” mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne oprogramowanie, a nawet je przewyższyć dzięki szybkości i łatwości wdrożenia. – Procesy mogą zostać zamienione na profesjonalny system w kilka dni lub tygodni. To nawet 70 razy szybciej i 10 razy taniej niż w przypadku tradycyjnego dewelopmentu przekonuje Krzysztof Kowal.

 

 

Qalcwise - Start-up został stworzony w 2014 r. przez Krzysztofa Kowala, Mateusza Bieleckiego i Karola Zienkiewicza. Qalcwise to innowacyjna platforma typu no-code do budowy aplikacji biznesowych przez nie-programistów. Autorska technologia pozwala na tworzenie aplikacji za pomocą formuł arkusza kalkulacyjnego i widgetów. Aplikacje upraszczają i przyspieszają obsługę procesów zarządzanych dotąd ręcznie, na papierze lub w Excelu. Qalcwise minimalizuje ryzyko błędów i nadużyć, zwiększa wydajność zespołów i obniża koszty obsługi administracyjnej. Z aplikacji Qalcwise korzysta już ponad 100 000 pracowników polskich i międzynarodowych firm, m.in: Carrefour, Osram, Schindler, Costa Coffee, Lafarge, Gatta, Medicover. Więcej: www.qalcwise.com

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Ostatni kwartał to (nie) wyścig z czasem Biuro prasowe
2019-10-18 | 12:00

Ostatni kwartał to (nie) wyścig z czasem

290 (jest), 300 (wkrótce będzie), 9 (tylko w październiku) – te trzy liczby w przejrzysty sposób opisują aktualną sytuację KiK w Polsce. Oznacza to, że przed siecią
Firma Riksze i ice-trucki odchodzą na zasłużony urlop
2019-10-18 | 01:00

Riksze i ice-trucki odchodzą na zasłużony urlop

Działo się – nie ma chyba Lodziarzy, którzy nie zgodziliby się z takim podsumowaniem kończącego się właśnie sezonu. Nowe, zaskakujące smaki, deser dla dzieci oraz aplikacja
Firma LodyBonano podsumowują sezon
2019-10-18 | 01:00

LodyBonano podsumowują sezon

Nowe otwarcia, odświeżone menu z owocowym deserem, blisko 12 mln sprzedanych porcji oraz trzy ogólnopolskie akcje promocyjne skierowane do najmłodszych klientów – tak w

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

Obniżka podatku PIT nie obciąża budżetu państwa tak bardzo jak program Rodzina 500 plus. Może być jednak kłopotem dla dużych miast

Obniżony od października o punkt procentowy podatek od osób fizycznych objął osoby pracujące na etatach, umowach-zleceniach, umowach o dzieło, prowadzących działalność gospodarczą oraz emerytów i rencistów. Zdaniem ekspertów, o ile państwo ma możliwości zrekompensowania ubytku poprzez emisję długu czy nowelizację budżetu, o tyle duże miasta odczują mniejsze wpływy z podatków bardziej dotkliwie. Choć w przypadku nisko zarabiających różnice będą symboliczne, to w skali kraju obniżka będzie napędzać konsumpcję.

Problemy społeczne

Ponad połowa Polaków uważa, że sztuczna inteligencja wpływa na ich życie codzienne. Wielu obawia się, że odbierze im prywatność i miejsca pracy

Prawie 90 proc. Polaków zna pojęcie sztucznej inteligencji, jednak nie zawsze wiedzą, co naprawdę oznacza. Wprawdzie dostrzegają korzyści związane np. z poprawą komfortu życia czy bezpieczeństwa w miejscu pracy, ale też mają wiele obaw, np. o to, że technologia odbierze im miejsca pracy. Tylko co szósta osoba skorzystałaby z pomocy urządzenia opartego na SI zamiast lekarza – wynika z raportu NASK „Sztuczna Inteligencja w społeczeństwie i gospodarce”. Tymczasem to właśnie odpowiednie nastawienie społeczeństwa jest niezbędne, by polska gospodarka mogła faktycznie rozwijać działania oparte o tę technologię.

Infrastruktura

Budowa farm wiatrowych na Bałtyku może pobudzić przemysł stoczniowy i całą gospodarkę. Przy wielomiliardowych inwestycjach kluczowe jest stabilne otoczenie prawne

PGE Baltica, PKN Orlen i Polenergia są obecnie na najbardziej zaawansowanym etapie projektów budowy farm wiatrowych na Bałtyku. – To właśnie te trzy podmioty ukształtują rynek morskiej energetyki wiatrowej w Polsce do 2030 roku – ocenia Mariusz Witoński, prezes Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej. W nadchodzących latach na Bałtyku ma nastąpić boom inwestycyjny, który może dać impuls do rozwoju portów, pobudzić przemysł stoczniowy i całą gospodarkę. Dla inwestorów kluczowe są jednak stabilne warunki legislacyjne do budowy farm wiatrowych na Bałtyku, ponieważ są to projekty liczone w miliardach złotych. Sektor morskiej energetyki wiatrowej chce, żeby zostały one zagwarantowane specjalną ustawą.

Finanse

6 proc. PKB na służbę zdrowia to minimum. Starzenie się społeczeństwa i coraz droższe świadczenia wymuszą dalszy wzrost nakładów

Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej pod względem nakładów na ochronę zdrowia. Te zgodnie z przyjętą w ubiegłym roku ustawą mają stopniowo wzrosnąć do poziomu 6 proc. PKB do 2025 roku. Eksperci oceniają, że to minimum, które powinno być stopniowo podnoszone. Wzrost wydatków wymusza m.in. niekorzystna demografia i nowe, droższe technologie, które pojawiają się w ochronie zdrowia. – Najważniejszym kierunkiem jest wzrost efektywności, żebyśmy z zasobów, z których w tej chwili korzystamy, byli w stanie wycisnąć jak najwięcej – podkreśla były wiceminister zdrowia Marcin Czech.