Komunikaty PR

100 lat Danusi i 100 lat niepodległości

2018-11-09  |  16:30
Biuro prasowe

W 2018 roku obchodzimy przynajmniej dwie wyjątkowe rocznice. To nie tylko stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również 100 lat istnienia ponadczasowej czekoladki Danusia marki Wawel. Jej unikalną recepturę opracował równo 100 lat temu sam właściciel późniejszej fabryki, krakowski cukierki Adam Piasecki, a wszystko wskazuje na to, że inspiracją była… kobieta! Danusia przez ostatni wiek przeszła kilka zmian opakowania, ale do dziś niezmienny pozostaje jej klasyczny smak. W 2018 r. marka Wawel świętuje to wyjątkowe stulecie odświeżonym opakowaniem czekoladki i wprowadzeniem nowej wersji o smaku gorzkiej pomarańczy, otulonej wykwintną czekoladą  Wawel.

Dwa wyjątkowe jubileusze 100-lecia

W całym kraju uroczyście świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednak w tym roku możemy również świętować 100 lat prawdziwego klasyku wśród słodyczy – czekoladki Danusia marki Wawel. To klasyk z romantyczną historią w tle. Adam Piasecki, cukiernik i protoplasta firmy Wawel, stworzył ją ku czci swojej pracownicy o imieniu Danusia, w której zakochał się bez pamięci. Miasto huczało od plotek! Każdy chciał spróbować, jak smakuje słynna Danusia…  Pyszna nadziewana czekoladka, niezmienna w smaku od 100 lat, skrywa w sobie czekoladowo-orzechowe wnętrze, otulone wykwintną czekoladą Wawel, ale teraz zyskała także nowe odświeżone opakowanie i, obok klasycznego, drugi wariant smakowy Danusia – Gorzka Pomarańcza.

Doskonała jakość i niepowtarzalny smak od 100 lat

Dziś kusi nie tylko niezwykła historia Danusi, ale także jej receptura. Czekoladka nie zawiera barwników i sztucznych aromatów dzięki pionierskiemu programowi Dobre Składniki. To gwarancja doskonałej jakości i dobrego smaku – bez zbędnych dodatków.

Świętowanie w klasycznym stylu

Jest tyle pomysłów na świętowanie Dnia Niepodległości, ilu Polaków – celebrujemy ten czas aktywnie i radośnie, podczas upamiętniających koncertów czy biegów. To także doskonała okazja, by zasmakować w oryginalnej czekoladce, produkowanej nieprzerwanie już przez 100 lat. Tego dnia smak Danusi z Wawelu będzie jeszcze bardziej wyjątkowy!  

Więcej informacji na temat historii czekoladki Danusia znajdziesz na:

https://www.wawel.com.pl/danusia/ 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Konsument Lubisie startują z komunikacją promującą prosty skład produktów Biuro prasowe
2019-03-21 | 16:54

Lubisie startują z komunikacją promującą prosty skład produktów

WARSZAWA, marzec, 2019 – Marka Lubisie startuje z nową komunikacją, której celem jest promowanie krótkiej listy składników w recepturze produktów. Od teraz na
Konsument Fashion Outlet Kraków dołącza do listy najemców dostawców mody męskiej
2019-03-08 | 01:00

Fashion Outlet Kraków dołącza do listy najemców dostawców mody męskiej

Pierre Cardin, Lavard, Kubenz i Borgio to kolejne sklepy, tym razem dla mężczyzn, które będą dostępne w powstającym Fashion Outlet Kraków. Największą powierzchnię zajmie
Konsument Sklep online Slodkiwawel.pl z ofertą specjalną na Dzień Kobiet
2019-03-04 | 13:30

Sklep online Slodkiwawel.pl z ofertą specjalną na Dzień Kobiet

Sklep online Slodkiwawel.pl, który umożliwia klientom zakup słodyczy marki Wawel w zestawach i na wagę z dostawą do domu, uruchamia specjalną ofertę z okazji Dnia Kobiet. Akcja potrwa

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Praca

Polska pielęgniarka z nagrodą od królowej Szwecji. Chce rozwijać opiekę nad seniorami

Spada liczba osób, które decydują się na zdobycie uprawnień pielęgniarskich. Promowanie tego zawodu wśród młodych ludzi to jeden z celów Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii, od trzech lat przyznawanej także w Polsce. Tegoroczną laureatką konkursu została Paulina Pergoł – jury doceniło jej pomysł listów pisanych przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do emerytowanych lekarzy i pielęgniarek mieszkających w Domu Lekarza Seniora.

Problemy społeczne

Minister zdrowia: Nowy model opieki zdrowotnej będzie stawiać na jakość usług. Pomoże w tym cyfryzacja

Stopniowa informatyzacja systemu opieki medycznej usprawni obieg informacji, dzięki czemu zmniejszą się obciążenia lekarzy i liczba wykonywanych niepotrzebnie badań. To oznacza, że pacjent szybciej otrzyma świadczenie i opiekę, których potrzebuje. Temu służyć ma także analiza dużych zbiorów danych na temat pacjentów, której uczą się placówki w Polsce. – Odchodzi wizja medycyny jako działalności usługowej. Teraz patrzymy bardziej całościowo, nie tylko na koszty NFZ, lecz także na koszty społeczne, absencje chorobowe i jakość życia, co przekłada się na całą gospodarkę – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Finanse

Polskie start-upy wciąż w tyle za zachodnioeuropejskimi. Różni je doświadczenie założycieli i dostęp do kapitału

Wciąż różnią się polskie start-upy od zachodnioeuropejskich czy izraelskich pod względem doświadczenia zespołu i dostępu do kapitału – ocenia Grzegorz Borowski, dyrektor zarządzający Infoshare. W Polsce jest też mniej rozwiązań dotyczących infrastruktury informatycznej, trudniejszych do wprowadzania na rynek, bo wymagają one więcej kapitału w fazie badań i rozwoju. Specjalizacją polskich start-upów jest za to e-zdrowie, fintech, big data, internet rzeczy czy rozwiązania oparte na platformach sprzedażowych. Najlepsze młode spółki powalczą w maju o główną nagrodę na Infoshare 2019, największej i najbardziej prestiżowej imprezie start-upowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zdrowie

Komórki macierzyste wyhodowane w laboratorium pomagają wyleczyć rzadką chorobę wzroku. Lekarze liczą na dostęp do terapii także w Polsce

Niedobór komórek macierzystych rąbka rogówki to rzadka choroba, która prowadzi do utraty wzroku. W Polsce co roku 100–200 osób wymaga leczenia, przy czym u ok. 30 osób taką dysfunkcję wywołało termiczne lub chemiczne poparzenie oczu. Szansą dla tej grupy jest innowacja – przeszczep komórek macierzystych rąbka rogówki pochodzących z hodowli w laboratorium. Taką terapię stosuje i refunduje obecnie kilka państw w Europie, m.in. Wielka Brytania i Włochy. W Polsce jest na razie dostępna w ramach badań klinicznych i tylko w dwóch ośrodkach, ale lekarze liczą, że wkrótce się to zmieni.