Komunikaty PR

Klientom należy pomagać - mówią twórcy Rachuneo

2019-02-18  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt

Jakub Paluszkiewicz
Zoom Media

Taczaka 24
61-819 Poznań Poznań
press|zoom-media.pl| |press|zoom-media.pl
509 434 893
www.zoom-media.pl
Do pobrania Tekst ( 0.02 MB )

Klientom należy pomagać  - mówią twórcy Rachuneo   

 

Od ponad 10 lat rynek energii elektrycznej w Polsce jest wolny i każdy może kupić energię czynną od wybranego samodzielnie sprzedawcy. Dotąd jednak zdecydowana większość Polaków nie miała takiej świadomości. Serwis Rachuneo odczarowuje tę sferę życia, a jego twórcy prognozują rewolucję w świecie domowych rachunków.

 

Wolnemu rynkowi nie przysłużyły się także typowe „grzechy młodości”, czyli nadużycia ze strony niektórych sprzedawców, agresywnie pozyskujących nowych klientów. Rynek jednak ucywilizował się, a obserwowana właśnie chwilowa ostrożność sprzedawców wywołana ostatnimi dyskusjami politycznymi i nowymi regulacjami, prawdopodobnie jedynie w niewielkim stopniu przyhamuje dynamikę rozwoju.

- Prawdopodobna jest nawet swoista rewolucja na tym rynku, podobna do tej, którą kiedyś obserwowaliśmy na rynku telekomunikacyjnym - po pojawieniu się nowych, niezależnych operatorów komórkowych – obrazowo wyjaśnia Miłosz Brakoniecki, wcześniej odpowiadający za rozwój platform cyfrowych w podmiotach rynku finansowego, a dziś – współzałożyciel i partner agencji doradczej Obserwatorium.biz.  – Rozwojowi konkurencji i zaostrzaniu się produktowej walki między sprzedawcami towarzyszy intensywny rozwój technologii ułatwiających wybór najlepszej oferty i korzystanie z niej – dodaje.

Miłosz Brakoniecki swoje doświadczenie z realizacji projektów cyfryzacyjnych w sektorze finansowym, administracji publicznej, a nawet branży charytatywnej (jest jednym z założycieli serwisu Siepomaga.pl i Fundacji Siepomaga), wykorzystał przy tworzeniu platformy Rachuneo. Założenie jest proste: udostępnić narzędzie, które przedstawi zobiektywizowane porównanie ofert, a następnie – wesprzeć we wszelkich formalnościach klientów zdecydowanych na zmianę sprzedawcy. A to wszystko po to, by zwykli ludzie mogli korzystać z dobrodziejstw wolnego rynku energii.

– Naszym zadaniem jest zarówno dostarczenie informacji dających klientowi możliwość wyboru najlepszej w danym momencie oferty, jak i przeprowadzenie go przez całą procedurę. Oczywiście każdy może dokonać takiej zmiany na własną rękę. Ale po co tracić czas, jeżeli ktoś może to dla nas zrobić, w dodatku bezpłatnie? – pyta Dagmara Malinowska z Rachuneo.

Internet pokazuje tu swoją ogromną przewagę nad tradycyjnymi kanałami informacji. Pracująca w tle aplikacja analizuje szereg parametrów, a odpowiednie połączenie danych liczbowych z elementami graficznymi pozwala lepiej zinterpretować wyniki. Osoba zainteresowana może spokojnie, w komfortowych warunkach zapoznać się ze szczegółami oferty, a później – z projektem nowej umowy przesłanym e-mailem.

Odbiorca zmieniający sprzedawcę energii nie jest obciążany żadnymi kosztami (pokrywa je nowy sprzedawca), a dzięki pomocy konsultanta cały proces przebiega sprawnie, bez konieczności wychodzenia z domu. Również wszelkie uzgodnienia między nowym sprzedawcą a dystrybutorem energii na danym terenie (jeden z dużych państwowych koncernów, tzw. OSD) w najmniejszym stopniu nie absorbują klienta.

– Urząd Regulacji Energetyki na bieżąco kontroluje licencjonowanych sprzedawców, by zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo odbiorcom. Z tego samego powodu pilnuje dystrybutorów, regulując stawki za dostarczanie energii. Można więc powiedzieć, że rynek jest wolny, a jednocześnie bezpieczny. Warto zadbać o to, żeby był również przyjazny i zrozumiały – postuluje Miłosz Brakoniecki.

Operatorem serwisu Rachuneo jest spółka Polskie Aplikacje Transakcyjne Sp. z o.o. Twórcy platformy planują włączyć do zestawienia dostawców innych mediów i usług dla domu. Będą to oferty sprzedawców gazu, operatorów telewizji czy dostawców internetu. - Liczymy na to, że dzięki temu oferty, które w tej chwili mogą być dla części klientów niezrozumiałe, staną się czytelniejsze. W naszej ocenie jednym z najważniejszych efektów cyfryzacji jest właśnie transparentność. – podsumowuje Brakoniecki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Konsument Czy para jednopłciowa otrzyma kredyt na mieszkanie? Biuro prasowe
2019-05-20 | 01:00

Czy para jednopłciowa otrzyma kredyt na mieszkanie?

Polskie prawo nie uznaje małżeństwa jednopłciowego zawartego za granicą jako obowiązującego w Polsce. To od podejścia banku zależy, w jaki sposób wyliczona zostanie zdolność
Konsument BRAK ZDJĘCIA
2019-05-16 | 15:20

4,7 miliona klientów zbiera punkty PAYBACK w sieci Kaufland

Mija rok odkąd Kaufland dołączył do grona partnerów Programu PAYBACK. Klienci sieci zyskali możliwość zbierania punktów i ich wykorzystywania podczas codziennych zakupów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy uczestnicy
Konsument Polski konsument 2030
2019-05-09 | 09:00

Polski konsument 2030

Dochód statystycznego konsumenta znacząco wzrośnie – w 2030 r. będzie on rozporządzał realnie o ponad 30% wyższą kwotą niż w 2018 r., wynika z najnowszego raportu firmy

Kalendarium

Bankowość

J. Kwieciński: Firmy mogą liczyć na większe wsparcie z następnego budżetu UE. Priorytetem będzie finansowanie prac badawczo-rozwojowych

Wspieranie innowacyjności polskich firm poprzez finansowanie prac badawczo-rozwojowych jest priorytetem w polityce spójności w tej perspektywie finansowej – mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. W przyszłej perspektywie środków na ten cel ma być jeszcze więcej. Dzięki unijnym środkom Polska nadrabia dystans dzielący ją od najbogatszych gospodarek Europy. Za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego, który wdraża instrumenty finansowe z obecnej perspektywy unijnej, do polskich firm trafiają znaczące sumy z Unii Europejskiej, m.in. na rozwój innowacji. Wartość innowacyjnych projektów inwestycyjnych, które otrzymają dofinansowanie z BGK, to ponad 13 mld zł.

Bankowość

J. Kwieciński: Firmy mogą liczyć na większe wsparcie z następnego budżetu UE. Priorytetem będzie finansowanie prac badawczo-rozwojowych

Wspieranie innowacyjności polskich firm poprzez finansowanie prac badawczo-rozwojowych jest priorytetem w polityce spójności w tej perspektywie finansowej – mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. W przyszłej perspektywie środków na ten cel ma być jeszcze więcej. Dzięki unijnym środkom Polska nadrabia dystans dzielący ją od najbogatszych gospodarek Europy. Za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego, który wdraża instrumenty finansowe z obecnej perspektywy unijnej, do polskich firm trafiają znaczące sumy z Unii Europejskiej, m.in. na rozwój innowacji. Wartość innowacyjnych projektów inwestycyjnych, które otrzymają dofinansowanie z BGK, to ponad 13 mld zł.

Transport

GDDKiA zlikwiduje przed wakacjami nieczynny punkt poboru opłat na A2. Bez dotkliwych strat dla kasy państwa

Jeszcze przed sezonem wakacyjnym zostanie zlikwidowany uciążliwy dla kierowców, nieczynny punkt poboru opłat na pruszkowskim węźle autostrady A2. Dzięki temu kierowcy będą mieć do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i nie będą zmuszeni zwalniać – zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wpływy z przejazdu samochodów do 3,5 tony nie będą na tym odcinku wpływać do kasy państwa, ale nie spowoduje to większych strat dla budżetu, bo i tak 70–80 proc. wpływów z systemu poboru do państwowej kasy opłat generują pojazdy ciężkie.

Regionalne - Dolnośląskie

Pod Wrocławiem rozpoczął działalność zakład do przeglądu i naprawy silników samolotowych m.in. Lufthansy. Inwestycja warta jest 1 mld zł

Powstający za miliard złotych zakład XEOS w Środzie Śląskiej, gdzie do przeglądu i naprawy trafiają najnowocześniejsze silniki wykorzystywane m.in. w samolotach Lufthansy, rozpoczął już działalność. Właśnie rusza drugi etap inwestycji – budowa specjalistycznej komory do testowania silników samolotowych. Taki element ma na wyposażeniu tylko kilka zakładów na świecie. Jednocześnie firma cały czas rekrutuje pracowników, których docelowo ma być ponad 600.