Komunikaty PR

Klientom należy pomagać - mówią twórcy Rachuneo

2019-02-18  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt

Jakub Paluszkiewicz
Zoom Media

Taczaka 24
61-819 Poznań Poznań
press|zoom-media.pl| |press|zoom-media.pl
509 434 893
www.zoom-media.pl
Do pobrania Tekst ( 0.02 MB )

Klientom należy pomagać  - mówią twórcy Rachuneo   

 

Od ponad 10 lat rynek energii elektrycznej w Polsce jest wolny i każdy może kupić energię czynną od wybranego samodzielnie sprzedawcy. Dotąd jednak zdecydowana większość Polaków nie miała takiej świadomości. Serwis Rachuneo odczarowuje tę sferę życia, a jego twórcy prognozują rewolucję w świecie domowych rachunków.

 

Wolnemu rynkowi nie przysłużyły się także typowe „grzechy młodości”, czyli nadużycia ze strony niektórych sprzedawców, agresywnie pozyskujących nowych klientów. Rynek jednak ucywilizował się, a obserwowana właśnie chwilowa ostrożność sprzedawców wywołana ostatnimi dyskusjami politycznymi i nowymi regulacjami, prawdopodobnie jedynie w niewielkim stopniu przyhamuje dynamikę rozwoju.

- Prawdopodobna jest nawet swoista rewolucja na tym rynku, podobna do tej, którą kiedyś obserwowaliśmy na rynku telekomunikacyjnym - po pojawieniu się nowych, niezależnych operatorów komórkowych – obrazowo wyjaśnia Miłosz Brakoniecki, wcześniej odpowiadający za rozwój platform cyfrowych w podmiotach rynku finansowego, a dziś – współzałożyciel i partner agencji doradczej Obserwatorium.biz.  – Rozwojowi konkurencji i zaostrzaniu się produktowej walki między sprzedawcami towarzyszy intensywny rozwój technologii ułatwiających wybór najlepszej oferty i korzystanie z niej – dodaje.

Miłosz Brakoniecki swoje doświadczenie z realizacji projektów cyfryzacyjnych w sektorze finansowym, administracji publicznej, a nawet branży charytatywnej (jest jednym z założycieli serwisu Siepomaga.pl i Fundacji Siepomaga), wykorzystał przy tworzeniu platformy Rachuneo. Założenie jest proste: udostępnić narzędzie, które przedstawi zobiektywizowane porównanie ofert, a następnie – wesprzeć we wszelkich formalnościach klientów zdecydowanych na zmianę sprzedawcy. A to wszystko po to, by zwykli ludzie mogli korzystać z dobrodziejstw wolnego rynku energii.

– Naszym zadaniem jest zarówno dostarczenie informacji dających klientowi możliwość wyboru najlepszej w danym momencie oferty, jak i przeprowadzenie go przez całą procedurę. Oczywiście każdy może dokonać takiej zmiany na własną rękę. Ale po co tracić czas, jeżeli ktoś może to dla nas zrobić, w dodatku bezpłatnie? – pyta Dagmara Malinowska z Rachuneo.

Internet pokazuje tu swoją ogromną przewagę nad tradycyjnymi kanałami informacji. Pracująca w tle aplikacja analizuje szereg parametrów, a odpowiednie połączenie danych liczbowych z elementami graficznymi pozwala lepiej zinterpretować wyniki. Osoba zainteresowana może spokojnie, w komfortowych warunkach zapoznać się ze szczegółami oferty, a później – z projektem nowej umowy przesłanym e-mailem.

Odbiorca zmieniający sprzedawcę energii nie jest obciążany żadnymi kosztami (pokrywa je nowy sprzedawca), a dzięki pomocy konsultanta cały proces przebiega sprawnie, bez konieczności wychodzenia z domu. Również wszelkie uzgodnienia między nowym sprzedawcą a dystrybutorem energii na danym terenie (jeden z dużych państwowych koncernów, tzw. OSD) w najmniejszym stopniu nie absorbują klienta.

– Urząd Regulacji Energetyki na bieżąco kontroluje licencjonowanych sprzedawców, by zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo odbiorcom. Z tego samego powodu pilnuje dystrybutorów, regulując stawki za dostarczanie energii. Można więc powiedzieć, że rynek jest wolny, a jednocześnie bezpieczny. Warto zadbać o to, żeby był również przyjazny i zrozumiały – postuluje Miłosz Brakoniecki.

Operatorem serwisu Rachuneo jest spółka Polskie Aplikacje Transakcyjne Sp. z o.o. Twórcy platformy planują włączyć do zestawienia dostawców innych mediów i usług dla domu. Będą to oferty sprzedawców gazu, operatorów telewizji czy dostawców internetu. - Liczymy na to, że dzięki temu oferty, które w tej chwili mogą być dla części klientów niezrozumiałe, staną się czytelniejsze. W naszej ocenie jednym z najważniejszych efektów cyfryzacji jest właśnie transparentność. – podsumowuje Brakoniecki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Konsument Fashion Outlet Kraków dołącza do listy najemców dostawców mody męskiej Biuro prasowe
2019-03-08 | 01:00

Fashion Outlet Kraków dołącza do listy najemców dostawców mody męskiej

Pierre Cardin, Lavard, Kubenz i Borgio to kolejne sklepy, tym razem dla mężczyzn, które będą dostępne w powstającym Fashion Outlet Kraków. Największą powierzchnię zajmie
Konsument Sklep online Slodkiwawel.pl z ofertą specjalną na Dzień Kobiet
2019-03-04 | 13:30

Sklep online Slodkiwawel.pl z ofertą specjalną na Dzień Kobiet

Sklep online Slodkiwawel.pl, który umożliwia klientom zakup słodyczy marki Wawel w zestawach i na wagę z dostawą do domu, uruchamia specjalną ofertę z okazji Dnia Kobiet. Akcja potrwa
Konsument Zielone Arkady rozkwitają na wiosnę
2019-02-27 | 14:00

Zielone Arkady rozkwitają na wiosnę

Już wkrótce w największym centrum handlowym w regionie stylistka i dziennikarka modowa - Marta Dudziak przygotuje dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic wiosenne stylizacje. Wszyscy,

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Firma

Laptopy, telefony i drukarki najłatwiejszym celem hakerów. Administracja publiczna pilnie potrzebuje certyfikatów cyberbezpieczeństwa

Tylko w 2017 roku podjęto w Polsce 6 mln prób cyberataków na urządzenia końcowe – wynika z danych Związku Cyfrowa Polska. Eksperci podkreślają, że komórki, laptopy i drukarki są furtką, przez którą najłatwiej włamać się do poufnych danych. Wprowadzenie odpowiednich zabezpieczeń to wyzwanie zarówno dla biznesu, jak i administracji, która pilnie potrzebuje certyfikatów cyberbezpieczeństwa m.in. w publicznych przetargach. To poważne wyzwanie zwłaszcza w kontekście wdrażania nowoczesnej sieci 5G.

Media i PR

CNN: Współczesne niewolnictwo i handel ludźmi silniejsze niż kiedykolwiek. Dziennikarze mają tu ogromną rolę do odegrania – uważa Dominika Kulczyk

Mamy do czynienia ze zjawiskiem niewolnictwa na ogromną skalę, to biznes liczony w setkach miliardów dolarów – podkreślają dziennikarze CNN zaangażowani w inicjatywę CNN Freedom Project. Od 2011 roku stacja przygotowała na ten temat ponad 600 reportaży i filmów dokumentalnych. Jednym z takich reportaży jest „Troubled Waters” (pol. „Wzburzone wody”) przygotowany wspólnie z Dominiką Kulczyk i Kulczyk Foundation na temat niewolniczej pracy dzieci z regionu jeziora Wolta w Ghanie.

Firma

Biznes coraz szybciej przenosi się do chmury. Polski rynek z ogromnym potencjałem rozwoju

Elastyczność, skalowalność, oszczędności i usprawnienie pracy – to główne zalety, które powodują, że na przejście do chmury decyduje się coraz więcej firm. Według danych Eurostatu w Unii Europejskiej z usług chmurowych korzysta ponad 26 proc. przedsiębiorstw zatrudniających co najmniej 10 osób. W Polsce odsetek ten wynosi 11,5 proc., z czego jedną trzecią stanowią wciąż duże firmy. Ze względu na niskie koszty, rośnie jednak popularność chmury wśród start-upów i mniejszych podmiotów. Z danych IBM wynika, że coraz więcej firm decyduje się również na chmurę hybrydową i tzw. multicloud, czyli korzystanie z usług opartych na kilku chmurach jednocześnie.

Edukacja

Niezdarność dziecka często spowodowana jest poważnym zaburzeniem. Rodzice nierzadko to lekceważą

Częste potykanie się, trudności z kopaniem piłki, ubieraniem się czy posługiwaniem sztućcami – takie symptomy mogą świadczyć o dyspraksji. To zaburzenie, które upośledza rozwój motoryczny malucha, często prowadząc do alienacji. Cierpi na nie nawet co dziesiąte dziecko, częściej chłopcy niż dziewczynki. Objawy dyspraksji mogą być łagodzone dzięki terapii integracji sensorycznej, wymaga to jednak prawidłowej i szybkiej diagnozy. Wielu rodziców myli jednak te zaburzenia z niezdarnością dziecka.

Firma

Kompetencje społeczne zyskują na znaczeniu. To one będą przesądzać o sukcesie na rynku pracy

Efektywny dialog, umiejętność współpracy i mądrze pojęte przywództwo to umiejętności miękkie, które wkrótce będą przesądzać zarówno o sukcesie zawodowym, jak i biznesowym – wynika z najnowszego raportu Orange Polska „Mądre zarządzanie”. Eksperci wskazują, że kompetencje te mocno zyskują na znaczeniu, zwłaszcza w kontekście postępujących zmian technologicznych. Do nowych realiów muszą się dostosować zarówno pracownicy, jak i całe organizacje.