Komunikaty PR

Alior Bank i Fundacja Zaczytani.org: wielki sukces zbiórki książek

2019-06-12  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
MARTIS CONSULTING
MARTIS CONSULTING

ul. Bukowińska 22
02-702 Warszawa
biuro|martis-consulting.pl| |biuro|martis-consulting.pl
222445700
martis-consulting.pl
Do pobrania Zdjęcie ( 0.12 MB )

Wielkim sukcesem zakończyła się tegoroczna edycja Wielkiej Zbiórki Książek prowadzonej przez Zaczytani.org we współpracy z Alior Bankiem partnerem strategicznym Fundacji. W ponad 100 oddziałach banku zebrano 35 752 książki, które trafią do bibliotek w placówkach instytucji społecznych na terenie całego kraju.

W dniach 23 kwietnia – 26 maja br. Fundacja Zaczytani.org zebrała łącznie 603 000 książek. To o niemal 93 000 więcej niż rok wcześniej. Ten wzrost był możliwy m.in. dzięki rozszerzeniu akcji z 7 na 74 miasta, w których zlokalizowane są placówki Alior Banku – nowe punkty zbiórki.

– Traktujemy Zaczytanych jako strategicznego partnera społecznego, dlatego włączamy się w działania Fundacji na każdym etapie: prowadzimy bajkoterapię w szpitalach, finansujemy wystawę promujących czytelnictwo ławek, a także angażujemy się w organizację Wielkiej Zbiórki Książek. Dzielimy się tym, co najważniejsze: czasem i energią – powiedziała Anna Baranek, menedżer ds. marketingu z Alior Banku, która na co dzień współpracuje z Fundacją.

W tym roku Alior Bank był mecenasem wystawy Zaczytanych Ławek, która dzięki dofinansowaniu trafiła do Gdańska, Krakowa i Warszawy, a także stworzył trzy nowe Zaczytane Ławki, które niebawem pojawią się w przestrzeni publicznej. To nie koniec działań: jeszcze w tym roku bank otworzy 10 Zaczytanych Bibliotek w instytucjach społecznych, takich jak: szpitale, hospicja, domy dziecka, regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa, domy pomocy, świetlice wiejskie i środowiskowe oraz centra aktywności lokalnej.

–  Na czas naszej akcji pracownicy Alior Banku stali się wolontariuszami Fundacji w swoich ponad 100 oddziałach: promowali zbiórkę, magazynowali książki, a potem pakowali je i dostarczali do centrali. Chciałabym podziękować im wszystkim za wsparcie, bez którego nie udałoby się nam pobić rekordu WZK z poprzedniego roku – powiedziała Agnieszka Pawlak z Zaczytani.org.

W 2018 roku w ramach współpracy z Fundacją Alior Bank zorganizował wewnętrzną zbiórkę książek, a dzięki przeprowadzeniu serii szkoleń z bajkoterapii dla swoich pracowników wsparł niemal pół tysiąca dzieci przebywających w szpitalach ponad setką godzin warsztatów czytelniczych. W partnerstwie z Bankiem stworzona została także Zaczytana Ławka Wisławy Szymborskiej, którą dziś można podziwiać w Krakowie przed Galerią Kazimierz.

Fundacja Zaczytani.org zajmuje się promowaniem czytelnictwa, a także bajko- i biblioterapią. Organizacja otwiera w instytucjach społecznych specjalne biblioteki, zapewniając dostęp do książek np. na oddziałach dziecięcych polskich szpitali. Projektuje też z artystami ławki w kształcie książek i wystawia je w przestrzeni publicznej. Wolontariusze Fundacji codziennie poświęcają czas dzieciom w potrzebie, prowadząc bajkoterapię.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Spotkaj się z Margaret w Empiku Supersam Biuro prasowe
2019-06-25 | 13:00

Spotkaj się z Margaret w Empiku Supersam

Album „Gaja Hornby” (Artistars/Powerhouse) to polskojęzyczny debiut fonograficzny Margaret i tym samym pierwsza odsłona jej muzycznego alter ego. Muzyka „Gaja Hornby”
Kultura Strefa Kids Play w Placu Unii: zabawa i nauka w nowej odsłonie
2019-06-21 | 10:00

Strefa Kids Play w Placu Unii: zabawa i nauka w nowej odsłonie

17 czerwca w Placu Unii otwarta została strefa Kids Play. Jest to innowacyjna przestrzeń dedykowana dla dzieci, która łączy zabawki manualne z aplikacjami edukacyjnymi. Elementy
Kultura Znany podróżnik w Empiku Silesia
2019-06-18 | 19:00

Znany podróżnik w Empiku Silesia

Marek Kamiński, najwybitniejszy polski podróżnik, w zderzeniu z samotnością i ekstremalnymi warunkami, poznał własne ograniczenia i możliwości. Tę praktyczną wiedzę wciela w

Zdrowie

Polskie mamy chcą obowiązkowych i bezpłatnych szczepień przeciwko rotawirusom. Domaga się tego 77 proc. kobiet

Rośnie świadomość Polek na temat konieczności wykonywania szczepień przeciwko rotawirusom. Mamy mają dużą wiedzę na temat ewentualnych powikłań wywołanych przez te wirusy, szczepią więc dzieci zarówno z obawy przed zachorowaniem, jak i w celu uniknięcia hospitalizacji malucha. Te mamy, które rezygnują ze szczepień przeciw rotawirusom, robią to głównie ze względu na sytuację finansową. 77 proc. matek zgadza się ze stwierdzeniem, że szczepienia przeciwrotawirusowe powinny być obowiązkowe, dzięki czemu byłyby one bezpłatne dla rodziców.

Konsument

Ataki terrorystyczne poważnym problemem dla turystyki. Branża potrzebuje średnio ponad roku na odrobienie strat

Tunezja, Egipt czy Turcja zyskują w zestawieniu najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków na wakacje. Jednak odbudowanie pozycji tych krajów po serii zamachów terrorystycznych jest trudnym i długim procesem. Każde takie zdarzenie to ogromny cios dla turystyki, odczuwalny zwłaszcza w takich krajach, które opierają na niej całą gospodarkę. Zdaniem ekspertów branża potrzebuje co najmniej kilkunastu miesięcy, aby odrobić starty. Przed zagranicznym urlopem warto sprawdzić ostrzeżenia MSZ i zalecenia, do których należy się stosować podczas pobytu za granicą.

Konsument

Polacy spędzają rocznie średnio miesiąc w internecie. Korzystanie bez umiaru z cyfrowych technologii utrudnia wypoczynek

Przeciętny Polak spędza w ciągu roku w internecie ponad 760 godzin, czyli cały miesiąc – wynika z badań Gemiusa. Zdecydowana większość pozostaje online nawet w trakcie letnich wakacji. Niehigieniczne korzystanie z technologii cyfrowych połączone z przebodźcowaniem i nadmiarem informacji powoduje, że mózg nie jest w stanie efektywnie odpoczywać. Można to jednak zmienić, wprowadzając kilka prostych zasad, które zmienią złe nawyki – podkreśla Ula Dąbrowska, współautorka książki „Spa dla umysłu”.

Ochrona środowiska

Małe i średnie firmy będą mogły wytwarzać prąd w mikroinstalacjach. To pomoże im obniżyć koszty energii

Jak pokazują dane Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, w ubiegłym roku w Polsce powstało 28,36 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 173 MW. Ich liczba ma radykalnie wzrosnąć po uruchomieniu programu Energia Plus, dzięki któremu przedsiębiorcy będą mogli produkować energię na własne potrzeby, a nadwyżki rozliczać w korzystnym systemie upustów. Projekt nowelizacji ustawy o OZE, który rozszerza status prosumenta o małe i średnie firmy, zyskał wczoraj akceptację rządu. Teraz zajmie się nim Sejm.