Komunikaty PR

Alior Bank i Fundacja Zaczytani.org: wielki sukces zbiórki książek

2019-06-12  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
MARTIS CONSULTING
MARTIS CONSULTING

ul. Bukowińska 22
02-702 Warszawa
biuro|martis-consulting.pl| |biuro|martis-consulting.pl
222445700
martis-consulting.pl
Do pobrania Zdjęcie ( 0.12 MB )

Wielkim sukcesem zakończyła się tegoroczna edycja Wielkiej Zbiórki Książek prowadzonej przez Zaczytani.org we współpracy z Alior Bankiem partnerem strategicznym Fundacji. W ponad 100 oddziałach banku zebrano 35 752 książki, które trafią do bibliotek w placówkach instytucji społecznych na terenie całego kraju.

W dniach 23 kwietnia – 26 maja br. Fundacja Zaczytani.org zebrała łącznie 603 000 książek. To o niemal 93 000 więcej niż rok wcześniej. Ten wzrost był możliwy m.in. dzięki rozszerzeniu akcji z 7 na 74 miasta, w których zlokalizowane są placówki Alior Banku – nowe punkty zbiórki.

– Traktujemy Zaczytanych jako strategicznego partnera społecznego, dlatego włączamy się w działania Fundacji na każdym etapie: prowadzimy bajkoterapię w szpitalach, finansujemy wystawę promujących czytelnictwo ławek, a także angażujemy się w organizację Wielkiej Zbiórki Książek. Dzielimy się tym, co najważniejsze: czasem i energią – powiedziała Anna Baranek, menedżer ds. marketingu z Alior Banku, która na co dzień współpracuje z Fundacją.

W tym roku Alior Bank był mecenasem wystawy Zaczytanych Ławek, która dzięki dofinansowaniu trafiła do Gdańska, Krakowa i Warszawy, a także stworzył trzy nowe Zaczytane Ławki, które niebawem pojawią się w przestrzeni publicznej. To nie koniec działań: jeszcze w tym roku bank otworzy 10 Zaczytanych Bibliotek w instytucjach społecznych, takich jak: szpitale, hospicja, domy dziecka, regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa, domy pomocy, świetlice wiejskie i środowiskowe oraz centra aktywności lokalnej.

–  Na czas naszej akcji pracownicy Alior Banku stali się wolontariuszami Fundacji w swoich ponad 100 oddziałach: promowali zbiórkę, magazynowali książki, a potem pakowali je i dostarczali do centrali. Chciałabym podziękować im wszystkim za wsparcie, bez którego nie udałoby się nam pobić rekordu WZK z poprzedniego roku – powiedziała Agnieszka Pawlak z Zaczytani.org.

W 2018 roku w ramach współpracy z Fundacją Alior Bank zorganizował wewnętrzną zbiórkę książek, a dzięki przeprowadzeniu serii szkoleń z bajkoterapii dla swoich pracowników wsparł niemal pół tysiąca dzieci przebywających w szpitalach ponad setką godzin warsztatów czytelniczych. W partnerstwie z Bankiem stworzona została także Zaczytana Ławka Wisławy Szymborskiej, którą dziś można podziwiać w Krakowie przed Galerią Kazimierz.

Fundacja Zaczytani.org zajmuje się promowaniem czytelnictwa, a także bajko- i biblioterapią. Organizacja otwiera w instytucjach społecznych specjalne biblioteki, zapewniając dostęp do książek np. na oddziałach dziecięcych polskich szpitali. Projektuje też z artystami ławki w kształcie książek i wystawia je w przestrzeni publicznej. Wolontariusze Fundacji codziennie poświęcają czas dzieciom w potrzebie, prowadząc bajkoterapię.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura BRAK ZDJĘCIA
2019-09-17 | 16:40

Agnieszka Lingas – Łoniewska w Empiku Silesia

„Dilerka emocji” nie zwykła próżnować! W swojej najnowszej książce Agnieszka Lingas - Łoniewska przenosi nas do świata zawodników MMA. „Kastor. Bezlitosna siła. Tom 1.” (Wyd. Burda Książki) opowiada
Kultura Agnieszka Lingas – Łoniewska w Empiku Silesia
2019-09-17 | 16:10

Agnieszka Lingas – Łoniewska w Empiku Silesia

„Dilerka emocji” nie zwykła próżnować! W swojej najnowszej książce Agnieszka Lingas - Łoniewska przenosi nas do świata zawodników MMA. „Kastor. Bezlitosna
Kultura Miuosh w Teatrze Śląskim – premiera książki
2019-09-13 | 17:30

Miuosh w Teatrze Śląskim – premiera książki

Wykrzywił go rap i tak już zostało. Zapraszamy na spotkanie z MIUOSHEM! Raperem, artystą, który nie boi się szukać nowych dróg, eksperymentować, wchodzić w twórcze

Kalendarium

Ochrona środowiska

Biznes modowy walczy z plastikowymi odpadami. Do 2025 roku LPP wyeliminuje plastikowe opakowania niepodlegające recyklingowi lub kompostowaniu

Duży biznes w coraz większym stopniu włącza się w walkę z plastikiem. Dotyczy to również przemysłu odzieżowego. W sprzedaży są już ubrania wykonane z bardziej przyjaznych dla środowiska materiałów lub przetworzonych odpadów. W sklepach organizowane są także zbiórki używanej odzieży. Kolejna kwestia to zarządzanie plastikowymi odpadami. Firma LPP – jako pierwsza w Polsce – przystąpiła do inicjatywy New Plastics Economy Global Commitment. Zobowiązała się, że do 2025 roku będzie w 100 proc. korzystać wyłącznie z opakowań, które nadają się do ponownego użycia, recyklingu lub kompostowania.

Patronaty Newserii

European Business & Investment Summit 2019 Warsaw

Handel

Pierwsze oznaki spowolnienia w branży meblarskiej. Rosnące koszty i mniejszy eksport pogarszają płynność finansową polskich producentów

W branży meblarskiej widać pierwsze oznaki spowolnienia. Wpływają na to m.in. pogorszenie sytuacji gospodarczej w Niemczech, które są głównym odbiorcą polskich mebli, oraz problemy z dostępnością pracowników, które powodują presję płacową. W I połowie 2019 roku wzrost kosztów pracy w branży meblarskiej wyniósł 8 proc. – wynika z danych Euler Hermes. Na dodatek nakładają się na niego również rosnące ceny materiałów i energii, która jest jedną z głównych pozycji w kosztach firm produkcyjnych. Branżę czeka trudniejszy czas, którego część z działających w niej 27 tys. firm może nie przetrwać.

Polityka

E. Mączyńska (PTE): Zerowy deficyt oznacza, że nie zwiększamy długu publicznego. Jednak zadłużanie się na inwestycje prorozwojowe nie jest negatywnym zjawiskiem

Nie milkną komentarze po przyjęciu projektu przyszłorocznego budżetu, który zakłada zerowy deficyt, czyli dochody na poziomie wydatków. Zdaniem prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbiety Mączyńskiej jest on nie tylko realny, choć trudny do wykonania, ale też mniej zaskakujący, niż wskazywałyby powszechne reakcje. Jak podkreśla, zerowy deficyt oznacza, że nie powiększamy długu publicznego, jednak zadłużanie się na rzecz inwestycji prorozwojowych, np. na edukację czy ochronę zdrowia, nie jest złym zjawiskiem.

Zdrowie

Wcześnie wykryty czerniak może być uleczalny. Po lecie warto zbadać znamiona u dermatologa

Lato to trudny czas dla skóry – nadmierna ekspozycja na słońce powoduje większe ryzyko zachorowania na czerniaka. Dlatego po zakończeniu sezonu warto zbadać powierzchnię skóry, np. wideodermatoskopem, przy użyciu kamery i komputera w celu oceny znamion na ciele. Z kolei osoby, które planują jesienią wyjazd do ciepłych krajów, powinny na razie zrezygnować z niektórych zabiegów medycyny estetycznej, np. peelingów laserowych. Wysoka temperatura i ostre słońce powodują, że czas gojenia po zabiegu trwa znacznie dłużej.