Komunikaty PR

Alior Bank i Fundacja Zaczytani.org: wielki sukces zbiórki książek

2019-06-12  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
MARTIS CONSULTING
MARTIS CONSULTING

ul. Bukowińska 22
02-702 Warszawa
biuro|martis-consulting.pl| |biuro|martis-consulting.pl
222445700
martis-consulting.pl
Do pobrania Zdjęcie ( 0.12 MB )

Wielkim sukcesem zakończyła się tegoroczna edycja Wielkiej Zbiórki Książek prowadzonej przez Zaczytani.org we współpracy z Alior Bankiem partnerem strategicznym Fundacji. W ponad 100 oddziałach banku zebrano 35 752 książki, które trafią do bibliotek w placówkach instytucji społecznych na terenie całego kraju.

W dniach 23 kwietnia – 26 maja br. Fundacja Zaczytani.org zebrała łącznie 603 000 książek. To o niemal 93 000 więcej niż rok wcześniej. Ten wzrost był możliwy m.in. dzięki rozszerzeniu akcji z 7 na 74 miasta, w których zlokalizowane są placówki Alior Banku – nowe punkty zbiórki.

– Traktujemy Zaczytanych jako strategicznego partnera społecznego, dlatego włączamy się w działania Fundacji na każdym etapie: prowadzimy bajkoterapię w szpitalach, finansujemy wystawę promujących czytelnictwo ławek, a także angażujemy się w organizację Wielkiej Zbiórki Książek. Dzielimy się tym, co najważniejsze: czasem i energią – powiedziała Anna Baranek, menedżer ds. marketingu z Alior Banku, która na co dzień współpracuje z Fundacją.

W tym roku Alior Bank był mecenasem wystawy Zaczytanych Ławek, która dzięki dofinansowaniu trafiła do Gdańska, Krakowa i Warszawy, a także stworzył trzy nowe Zaczytane Ławki, które niebawem pojawią się w przestrzeni publicznej. To nie koniec działań: jeszcze w tym roku bank otworzy 10 Zaczytanych Bibliotek w instytucjach społecznych, takich jak: szpitale, hospicja, domy dziecka, regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa, domy pomocy, świetlice wiejskie i środowiskowe oraz centra aktywności lokalnej.

–  Na czas naszej akcji pracownicy Alior Banku stali się wolontariuszami Fundacji w swoich ponad 100 oddziałach: promowali zbiórkę, magazynowali książki, a potem pakowali je i dostarczali do centrali. Chciałabym podziękować im wszystkim za wsparcie, bez którego nie udałoby się nam pobić rekordu WZK z poprzedniego roku – powiedziała Agnieszka Pawlak z Zaczytani.org.

W 2018 roku w ramach współpracy z Fundacją Alior Bank zorganizował wewnętrzną zbiórkę książek, a dzięki przeprowadzeniu serii szkoleń z bajkoterapii dla swoich pracowników wsparł niemal pół tysiąca dzieci przebywających w szpitalach ponad setką godzin warsztatów czytelniczych. W partnerstwie z Bankiem stworzona została także Zaczytana Ławka Wisławy Szymborskiej, którą dziś można podziwiać w Krakowie przed Galerią Kazimierz.

Fundacja Zaczytani.org zajmuje się promowaniem czytelnictwa, a także bajko- i biblioterapią. Organizacja otwiera w instytucjach społecznych specjalne biblioteki, zapewniając dostęp do książek np. na oddziałach dziecięcych polskich szpitali. Projektuje też z artystami ławki w kształcie książek i wystawia je w przestrzeni publicznej. Wolontariusze Fundacji codziennie poświęcają czas dzieciom w potrzebie, prowadząc bajkoterapię.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Znany podróżnik w Empiku Silesia Biuro prasowe
2019-06-18 | 19:00

Znany podróżnik w Empiku Silesia

Marek Kamiński, najwybitniejszy polski podróżnik, w zderzeniu z samotnością i ekstremalnymi warunkami, poznał własne ograniczenia i możliwości. Tę praktyczną wiedzę wciela w
Kultura Spotkanie z Magdaleną Majcher w Empiku Silesia
2019-06-18 | 18:40

Spotkanie z Magdaleną Majcher w Empiku Silesia

Magdalena Majcher, autorka lubianych przez czytelniczki powieści m.in. „Cudu grudniowej nocy”, „Matki mojej córki”, „Stanu nie!błogosławionego” oraz
Kultura Joanna Jędrzejczyk i Janek Paszkowski w Empik Silesia
2019-06-16 | 18:00

Joanna Jędrzejczyk i Janek Paszkowski w Empik Silesia

Mistrzyni sztuk walki i kucharz znany z programu MasterChef łączą swoje siły, aby przedstawić nam swoją pasję radości gotowania i jedzenia oraz towarzyszącej jej pozytywnej motywacji. Ich

Prawo

Państwowe instytucje i systemy na celowniku cybeprzestępców. Liczba ataków z roku na rok rośnie

Cyberprzestępcy są coraz bardziej kreatywni. Atakują częściej, oprócz tradycyjnych stosują też innowacyjne metody. W 2018 roku CERT Polska zanotował ponad 3,7 tys. incydentów. W ciągu roku trzykrotnie wzrosła liczba fałszywych sklepów internetowych, plagą były też fałszywe witryny usług pośredników płatności. Współpraca firm z kluczowych sektorów gospodarki ze specjalistycznymi ośrodkami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem (CSIRT) to nie tylko obowiązek, wynikający z nowej ustawy, lecz także szansa na podniesienie poziomu zabezpieczeń.

Firma

Rozwój e-medycyny zapewni oszczędności w budżecie i umożliwi przyjęcie więcej pacjentów. Cyfryzacja służby zdrowia nie może jednak nikogo wykluczać

Resort zdrowia prognozuje, że rozwój e-zdrowia w Polsce może zapewnić oszczędności rzędu 0,35 proc. PKB oraz umożliwić przyjęcie więcej pacjentów. Informatyzacja ma wpłynąć na efektywne wydawanie środków, usprawnić leczenie i zadbać o bezpieczeństwo pacjentów oraz ułatwić pracę personelu medycznego. Wyzwaniem jest jednak zapewnienie, aby proces cyfrowej transformacji służby zdrowia nikogo nie wykluczył – zarówno pacjentów, jak i lekarzy, którzy powinni być przygotowani na nadchodzące zmiany. Takie założenie przyświeca kampanii edukacyjno-informacyjnej „Niewykluczeni z cyfryzacji”.

Finanse

Na wakacje wybiera się ponad 40 proc. Polaków. Średnio na wypoczynek przeznaczymy 3,4 tys. zł

Ponad 40 proc. Polaków planuje wakacyjne wyjazdy. Co czwarty z nich wybierze polskie morze, a co trzeci – zagraniczną wycieczkę. Średnio na wypoczynek przeznaczymy 3,4 tys. zł – to o 670 zł więcej niż rok wcześniej – wynika z Barometru Providenta. Ponad połowa Polaków zaczyna oszczędzać na ten cel kilka miesięcy wcześniej, a co trzeci sfinansuje wypoczynek z bieżących dochodów. To właśnie względy finansowe są najczęściej wskazywanym powodem, dla którego 38 proc. rodaków spędzi urlop w domu.

Sport

Wioślarstwo cieszy się coraz większą popularnością. To jedna z najbardziej prozdrowotnych dyscyplin sportu

Wioślarstwo jest dyscypliną, która proporcjonalnie rozwija wszystkie części ciała, kształtuje odpowiednią postawę, przeciwdziała schorzeniom kręgosłupa i wzmacnia układ krwionośny. W ostatnich latach ta dyscyplina cieszy się rosnącą popularnością, do czego przyczyniły się zwłaszcza sukcesy polskich wioślarzy. To sport, w którym swoich sił może spróbować każdy, niezależnie od wieku. Promocji wioślarstwa, jak i szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej, służył odbywający się w tę sobotę Memoriał Andrzeja Bruskiego – wyścig czwórek wioślarskich na Wiśle.