Komunikaty PR

Na pokładzie prywatnego odrzutowca

2019-01-14  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Jacek Będkowski
SNOW PR

Lwowska 6 / 15
00-658 Warszawa
jb|snowpr.pl| |jb|snowpr.pl
662052232
www.snowpr.pl

W Czechach, Polsce i na Słowacji zarejestrowanych jest ponad 100 odrzutowców wykorzystywanych na potrzeby firm i osób prywatnych, które dzięki nim, mogą jeszcze lepiej decydować o swoim czasie i wygodzie podróży.

 

W ostatnich latach w Europie znacznie wzrosło zainteresowanie prywatnymi samolotami. Wielu biznesmenów rano musi być na zagranicznych spotkaniach, po południu w swoich biurach, a pod wieczór ze swoją rodziną. Przy takich wymaganiach, prywatny odrzutowiec jest optymalnym rozwiązaniem.

Wzrost zainteresowania prywatnymi odrzutowcami

Liczba prywatnych odrzutowców w Europie Środkowej i Wschodniej stale rośnie. W 2016 r. w Czechach i na Słowacji zarejestrowano 57 prywatnych odrzutowców; w 2018 r. liczba ta wzrosła do 72.

"Możliwości finansowania oraz wzrost liczby osób o wysokim przychodzie netto w regionie Europy Środkowej i Wschodniej są oznaką dynamicznego wzmocnienia się młodych gospodarek, w efekcie czego rośnie popyt na prywatne samoloty", mówi Marian Jancarik, dyrektor ds. Sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej w Colibri Aircraft.

Na pokładzie prywatnego samolotu

Kupujący mogą wybierać spośród szerokiej gamy prywatnych samolotów o różnej wielkości. Przy wyborze samolotu najbardziej znaczącymi czynnikami, które należy wziąć pod rozwagę, jest średni zasięg, liczba pasażerów na pokładzie, oraz budżet przeznaczony na zakup odrzutowca. W przypadku podróży z dziećmi częściej pada wybór na samoloty z kilkoma oddzielnymi strefami, aby zapewnić im własną przestrzeń. Bardzo ważna jest również liczba pasażerów i ich wzrost, gdyż dla wysokich osób niektóre rodzaje samolotów mogą być znacznie mniej wygodne.

Każdy ma inne preferencje. W kabinie prywatnego samolotu może być umieszczony stół konferencyjny na spotkania biznesowe lub na wygodny lunch na pokładzie, tapczan, łazienka lub nawet łóżko na drzemkę przed dotarciem do wybranej destynacji.

Jednak wszystkie prywatne odrzutowce mają jedną wspólną cechę: zapewniają więcej swobody, niż komercyjne linie lotnicze, a co najważniejsze dają właścicielom jedną rzecz, której potrzebują najbardziej - więcej czasu.

 

O firmie Colibri Aircraft

Firma Colibri Aircraft specjalizuje się w marketingu, odsprzedaży i zakupie prywatnych statków powietrznych na rynku wtórnym. Została założona w 2011 roku w Londynie, a w roku 2013 otworzyła swoje biuro w Bratysławie. Swoim klientom oferuje następujące usługi:

 

1.    Dla sprzedających – marketing i dalsza odsprzedaż

Poprzez działania marketingowe na skalę międzynarodową Colibri Aircraft jest w stanie zlokalizować odpowiedniego kupca i przeprowadzić transakcję w sposób optymalny dla sprzedającego. Firma przeprowadza cały proces sprzedaży od początku do końca, oraz świadczy usługi marketingowe dla swoich klientów.

2.    Dla nabywców - zakup

Colibri Aircraft wyszukuje najlepsze oferty jakie w danym momencie znajdują się na rynku. Firma dokładnie analizuje historię serwisową maszyny, historię jej eksploatacji oraz trendy cenowe dla danego modelu. Wszystko po to, aby dokładnie trafić w oczekiwania i potrzeby kupującego.

3.    Dla właścicieli – doradztwo

Firma oferuje doradztwo dla osób lub organizacji będących już właścicielami prywatnych samolotów. Zakres usługi obejmuje kwestie techniczne i administracyjne, co zdecydowanie minimalizuje przestoje czy niespodziewane opłaty.

4.    Dla wynajmujących – konsulting aktywów

Posiadając głęboką wiedzę zdobytą poprzez bezpośrednie przeprowadzanie transakcji na rynku lotniczym, Colibri Aircraft świadczy także usługi konsultingowe dla instytucji finansowych. W zakres takich usług wchodzi ocena zabezpieczenia, poczynając od finansowania wstępnego, przez posiadanie, aż do sprzedaży – także w sytuacjach przejęcia.

 

Strona internetowa: www.colibriaircraft.com

 

Kontakt dla mediów:

Jacek Będkowski

SNOW PR

ul. Lwowska 6/15

00-658 Warszawa

T. + 48 662 052 232

E. Jacek.bedkowski@snowpr.pl

W. www.snowpr.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo AirHelp Score 2019: Gdańsk 5. najlepszym lotniskiem na świecie Biuro prasowe
2019-05-14 | 10:00

AirHelp Score 2019: Gdańsk 5. najlepszym lotniskiem na świecie

Tegoroczny ranking najlepszych lotnisk na świecie AirHelp Score otwiera Hamad International Airport. Kolejne miejsca w czołówce zajęły porty Tokyo International Airport oraz Athens
Lotnictwo Lagardère Duty Free Polska opowiada o sprzedaży w branży lotniskowej
2019-05-13 | 09:00

Lagardère Duty Free Polska opowiada o sprzedaży w branży lotniskowej

Wczoraj w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się konferencja „Sprzedaż oparta na wartościach” zorganizowana przez Lagardère Duty Free Polska, operatora
Lotnictwo Linie Emirates prezentują swój pawilon na Expo 2020 w Dubaju
2019-05-03 | 11:00

Linie Emirates prezentują swój pawilon na Expo 2020 w Dubaju

Przewoźnik rozpoczął budowę pawilonu inspirowanego hasłem mobilności. Dla zwiedzających zaplanowano szereg atrakcji związanych z przyszłością lotnictwa. Każdego dnia, podczas

Kalendarium

Infrastruktura

Pomorskie stawia na innowacyjną branżę stoczniową. Region chce przyciągać kolejne firmy z tego sektora

Potencjał sektora stoczniowego w Polsce dynamicznie się rozwija, a firmy działające w tej branży dostają zamówienia na coraz bardziej zaawansowane technologicznie produkty. Na gdańskiej Wyspie Ostrów – dzięki rewitalizacji terenów postoczniowych prowadzonej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną – powstaje nowoczesna infrastruktura, która ma zachęcać do inwestycji kolejne firmy z sektora morskiego. Powstawanie innowacji w branży napędzane jest także przez programy wsparcia dla start-upów i kształcenie kadr z zakresu automatyzacji i programowania.

Przemysł

4,5 mld zł może w tym roku trafić z NCBR do polskich spółek. Firmy muszą spełnić tylko jeden warunek – muszą być innowacyjne

Wsparcie w wysokości 50 mld zł i ponad 10 tys. umów zawartych z beneficjentami – to bilans 10 lat działalności Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Tylko w tym roku NCBR ma do rozdysponowania kolejne 4,5 mld zł, z czego blisko połowę w ramach konkursu Szybka Ścieżka, która cieszy się największym zainteresowaniem przedsiębiorstw. O granty może się starać w zasadzie każda firma, głównym warunkiem jest jednak innowacyjność projektu i komponent badawczo-rozwojowy.

Transport

Przybywa zielonych autobusów w Polsce. W 2018 roku na ulice miast wyjechało 317 autobusów z alternatywnymi napędami

Sprzedaż ekologicznych autobusów miejskich dynamicznie rośnie. W ubiegłym roku na drogi polskich aglomeracji wyjechało 317 ekoautobusów, w tym 63 elektryki i 200 hybryd. – w połączeniach między miastami udział tych pojazdów jest niewielki, bo trudno je wykorzystywać na dalekich trasach – mówi Bogdan Kurys, wiceprezes firmy Sindbad. Jednak flota autokarów także staje się coraz bardziej ekologiczna. – Potrzeba wymiany sprzętu jest wymuszona, inaczej nie moglibyśmy realizować połączeń międzynarodowych – ocenia Kurys.

Konsument

Od lipca program Rodzina 500+ będzie obejmował 6,8 mln dzieci. Nie wpłynął na dzietność, ale ma pozytywny wpływ na gospodarkę

Statystyki GUS pokazują, że program Rodzina 500+ nie jest skutecznym narzędziem kształtowania polityki demograficznej, ale – jak podkreśla były minister finansów Stanisław Kluza – należy go pozytywnie oceniać w kontekście jego długoterminowego oddziaływania na gospodarkę i kształtowania polityki prorodzinnej państwa. Rodzina 500+ jest programem o charakterze sprawiedliwościowym, redystrybucyjnym i istotnie przekłada się na stabilny i zrównoważony rozwój gospodarczy – uważa ekonomista.