Komunikaty PR

Na pokładzie prywatnego odrzutowca

2019-01-14  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Jacek Będkowski
SNOW PR

Lwowska 6 / 15
00-658 Warszawa
jb|snowpr.pl| |jb|snowpr.pl
662052232
www.snowpr.pl

W Czechach, Polsce i na Słowacji zarejestrowanych jest ponad 100 odrzutowców wykorzystywanych na potrzeby firm i osób prywatnych, które dzięki nim, mogą jeszcze lepiej decydować o swoim czasie i wygodzie podróży.

 

W ostatnich latach w Europie znacznie wzrosło zainteresowanie prywatnymi samolotami. Wielu biznesmenów rano musi być na zagranicznych spotkaniach, po południu w swoich biurach, a pod wieczór ze swoją rodziną. Przy takich wymaganiach, prywatny odrzutowiec jest optymalnym rozwiązaniem.

Wzrost zainteresowania prywatnymi odrzutowcami

Liczba prywatnych odrzutowców w Europie Środkowej i Wschodniej stale rośnie. W 2016 r. w Czechach i na Słowacji zarejestrowano 57 prywatnych odrzutowców; w 2018 r. liczba ta wzrosła do 72.

"Możliwości finansowania oraz wzrost liczby osób o wysokim przychodzie netto w regionie Europy Środkowej i Wschodniej są oznaką dynamicznego wzmocnienia się młodych gospodarek, w efekcie czego rośnie popyt na prywatne samoloty", mówi Marian Jancarik, dyrektor ds. Sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej w Colibri Aircraft.

Na pokładzie prywatnego samolotu

Kupujący mogą wybierać spośród szerokiej gamy prywatnych samolotów o różnej wielkości. Przy wyborze samolotu najbardziej znaczącymi czynnikami, które należy wziąć pod rozwagę, jest średni zasięg, liczba pasażerów na pokładzie, oraz budżet przeznaczony na zakup odrzutowca. W przypadku podróży z dziećmi częściej pada wybór na samoloty z kilkoma oddzielnymi strefami, aby zapewnić im własną przestrzeń. Bardzo ważna jest również liczba pasażerów i ich wzrost, gdyż dla wysokich osób niektóre rodzaje samolotów mogą być znacznie mniej wygodne.

Każdy ma inne preferencje. W kabinie prywatnego samolotu może być umieszczony stół konferencyjny na spotkania biznesowe lub na wygodny lunch na pokładzie, tapczan, łazienka lub nawet łóżko na drzemkę przed dotarciem do wybranej destynacji.

Jednak wszystkie prywatne odrzutowce mają jedną wspólną cechę: zapewniają więcej swobody, niż komercyjne linie lotnicze, a co najważniejsze dają właścicielom jedną rzecz, której potrzebują najbardziej - więcej czasu.

 

O firmie Colibri Aircraft

Firma Colibri Aircraft specjalizuje się w marketingu, odsprzedaży i zakupie prywatnych statków powietrznych na rynku wtórnym. Została założona w 2011 roku w Londynie, a w roku 2013 otworzyła swoje biuro w Bratysławie. Swoim klientom oferuje następujące usługi:

 

1.    Dla sprzedających – marketing i dalsza odsprzedaż

Poprzez działania marketingowe na skalę międzynarodową Colibri Aircraft jest w stanie zlokalizować odpowiedniego kupca i przeprowadzić transakcję w sposób optymalny dla sprzedającego. Firma przeprowadza cały proces sprzedaży od początku do końca, oraz świadczy usługi marketingowe dla swoich klientów.

2.    Dla nabywców - zakup

Colibri Aircraft wyszukuje najlepsze oferty jakie w danym momencie znajdują się na rynku. Firma dokładnie analizuje historię serwisową maszyny, historię jej eksploatacji oraz trendy cenowe dla danego modelu. Wszystko po to, aby dokładnie trafić w oczekiwania i potrzeby kupującego.

3.    Dla właścicieli – doradztwo

Firma oferuje doradztwo dla osób lub organizacji będących już właścicielami prywatnych samolotów. Zakres usługi obejmuje kwestie techniczne i administracyjne, co zdecydowanie minimalizuje przestoje czy niespodziewane opłaty.

4.    Dla wynajmujących – konsulting aktywów

Posiadając głęboką wiedzę zdobytą poprzez bezpośrednie przeprowadzanie transakcji na rynku lotniczym, Colibri Aircraft świadczy także usługi konsultingowe dla instytucji finansowych. W zakres takich usług wchodzi ocena zabezpieczenia, poczynając od finansowania wstępnego, przez posiadanie, aż do sprzedaży – także w sytuacjach przejęcia.

 

Strona internetowa: www.colibriaircraft.com

 

Kontakt dla mediów:

Jacek Będkowski

SNOW PR

ul. Lwowska 6/15

00-658 Warszawa

T. + 48 662 052 232

E. Jacek.bedkowski@snowpr.pl

W. www.snowpr.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo Imponująca inwestycja Baltony na Okęciu Biuro prasowe
2019-01-25 | 08:05

Imponująca inwestycja Baltony na Okęciu

Na Lotnisku Chopina działa już największy sklep wolnocłowy Baltona Duty Free. Tym samym spółka zakończyła około 70 proc. inwestycji prowadzonej na Okęciu. Nowo otwarty sklep
Lotnictwo Linie lotnicze Świętego Mikołaja
2018-12-20 | 11:00

Linie lotnicze Świętego Mikołaja

Tylko jedna linia lotnicza mogłaby tak naprawdę spełnić wszystkie Twoje oczekiwania. To linia, której używa Święty Mikołaj. Jest niezawodna, nigdy się nie spóźnia, nie
Lotnictwo Światowy rynek lotniczy coraz bardziej rozgrzany
2018-12-18 | 11:10

Światowy rynek lotniczy coraz bardziej rozgrzany

Według danych IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych) w 2017 r. globalna liczba pasażerów po raz pierwszy przekroczyła 4 mld, a do 2036 roku ma się podwoić.

Kalendarium

CES 2019

Edukacja

Studia dualne coraz popularniejsze wśród studentów i przedsiębiorców. To szansa dla firm na pozyskanie pracowników z praktyczną wiedzą

Studia dualne, czyli nowoczesny model kształcenia łączący tradycyjne zajęcia akademickie z pracą zawodową, cieszą się rosnącą popularnością wśród studentów i przedsiębiorców. Są najlepszą odpowiedzią na potrzeby rynku pracy – jako alternatywna forma pozyskania pracowników przez pracodawców, którzy podczas zajęć praktycznych mają możliwość zaproponowania studentom stażu i zatrudnienia w swojej firmie. Dla studentów staż w firmie współpracującej z uczelnią to szansa na zdobycie doświadczenia w kierunku, w którym się kształcą, oraz kompetencji miękkich. Na wprowadzenie modelu studiów dualnych decyduje się coraz więcej polskich uczelni, i to już nie tylko na kierunkach technicznych.

Telekomunikacja

Polacy pracują nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji. NASK chce w ten sposób m.in. zapewnić cyberbezpieczeństwo w szkołach

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby przeobrazić nie tylko przemysł czy rynek pracy, lecz także całą administrację publiczną. Jednym z krytycznych obszarów jej zastosowania jest też cyberbezpieczeństwo. Instytut Badawczy NASK prowadzi obecnie badania nad analizą obrazów w oparciu o techniki sztucznej inteligencji i wykorzystaniem tego rozwiązania w celu wykrywania niechcianych treści czy ataków hakerskich. Instytut wykorzysta AI także w celu zapewnienia bezpieczeństwa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, która połączy szybkim internetem 26 tys. szkół w całej Polsce.

Farmacja

Polska daleko w tyle w leczeniu raka prostaty. Pacjenci apelują o zmianę w programie lekowym

Diagnozę rak gruczołu krokowego słyszy co roku około 10 tys. mężczyzn. W leczeniu tego nowotworu Polska znacznie odbiega od standardów. W Europie już od kilku lat stosuje się nowoczesne leki hormonalne przed chemioterapią, co pozwala wydłużyć życie pacjentów i poprawić jego jakość. To również szansa dla tych, którzy do chemioterapii się nie kwalifikują. W Polsce – mimo wielokrotnych apeli środowisk pacjenckich i lekarzy – nadal nie są refundowane. Program lekowy powinien być nośnikiem postępu, a nie konserwą historyczną, dlatego powinien zostać rozszerzony – podkreśla dr Leszek Borkowski, farmakolog kliniczny ze Szpitala Wolskiego. 

Edukacja

Mała aktywność fizyczna dzieci to zagrożenie dla ich zdrowia. Co piąty uczeń opuszcza lekcje WF-u

Co trzeci ośmiolatek w Polsce ma nadmierną masę ciała. Problem z otyłością ma 12,7 proc. z nich. Co dziesiąty drugoklasista ma nieprawidłowe ciśnienie właśnie ze względu na zbyt dużą wagę. Jednocześnie tylko 24 proc. dzieci ćwiczy przynajmniej godzinę dziennie, co zaleca Światowa Organizacja Zdrowia. Program Aktywne Szkoły MultiSport pomaga to zmienić. Dzięki niemu dzieci odzyskały 43 proc. sprawności fizycznej, którą ich rówieśnicy stracili między 1999 a 2009 rokiem. Niedawno ruszyła druga edycja programu, tym razem dla uczniów z województwa mazowieckiego.