Komunikaty PR

Idealne kosmetyki na jesień – jak dbać o skórę

2022-11-30  |  15:00
Biuro prasowe

Idealny kosmetyk to taki, który zaspokoi potrzeby danej skóry. Są one różne w zależności od rodzaju skóry, trybu życia, stopnia nawodnienia organizmu, sposobu odżywiania.  

Aby najlepiej i najskuteczniej zdiagnozować stan skóry należy udać się do gabinetu kosmetycznego. W domowych warunkach możemy ocenić jedynie koloryt cery, odczuwalne napięcie. Prosty test na suchość skóry polega na umyciu skóry rano, za pomocą wody lub delikatnego preparatu do demakijażu, a następnie zaobserwowanie w czasie około 30 min. po myciu, czy skóra na twarzy jest ściągnięta, sucha, swędząca.  

Po długich, letnich, słonecznych dniach, każda skóra jest na ogół dużo bardziej wysuszona i odwodniona. Dzieje się to za sprawą promieniowania UV, które bezpośrednio odpowiada za starzenie się skóry. Światło UV wytwarza wolne rodniki oraz uszkadza włókna kolagenowe odpowiadające za jędrność skóry. Kolejnym aspektem są wysokie temperatury i niska wilgotność powietrza.  W lecie tracimy dużo wody ponieważ, procesy termoregulacji polegają na schładzaniu powierzchni ciała za pomocą potu. Potrzeba dużo czasu, aby odbudować właściwy poziom wody w komórkach, a co ważniejsze minerałów, które wydostają się wraz z potem na zewnątrz. 

 Tak więc, jeśli chcemy poprawić stan swojej skóry, w pierwszej kolejności, powinna zadbać o dietę bogatą w tłuszcze nienasycone, witaminy i minerały, oraz odpowiednie nawodnienie. Nie bez znaczenia pozostaje też, skrojona na miarę pielęgnacja zewnętrzna. 

Kosmetyczną kurację odbudowującą polecamy rozpocząć od złuszczania skóry w gabinecie, odpowiednim rodzajem eksfoliatora. Najbardziej odpowiedni do skór suchych i wrażliwych wydaje się Eksfoliator Migdałowy firmy JADWIGA. Kwas migdałowy jest kwasem o dużej cząsteczce, w związku z tym nie działa agresywnie. Jest preparatem całorocznym, nie powoduje foto uczuleń. Delikatnie usuwa martwy naskórek, wygładza, poprawia stopień nawilżenia, wpływa na wzmożoną syntezę włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego, w głębszych warstwach skóry, pośrednio wpływa na uszczelnienie naczyń krwionośnych. Przed kuracją w gabinecie warto zadbać o kurację wstępną z niższym stężeniem kwasu, którą przeprowadza się w warunkach domowych. Kuracja taka przyspiesza i wzmacnia efekty zabiegu. W tym celu polecamy Krem z Kwasem Migdałowym 12% JADWIGA, bogaty w naturalne składniki odżywcze, nawilżające i natłuszczające, takie jak olej jojoba, olej z nasion malin, kolagen, witaminy oraz kwas migdałowy w bezpiecznym stężeniu. Krem należy stosować dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem w gabinecie i miedzy kolejnymi zabiegami w serii. Krem aplikujemy zawsze na noc, a w ciągu dnia pamiętamy o zabezpieczeniu skóry kremem z filtrem. Krem z kwasem można też zastosować w samodzielnej kuracji domowej, w celu przygotowania naskórka do przyjęcia związków aktywnych z preparatów pielęgnacyjnych.  

Po zakończonej kuracji złuszczającej, kolejnym krokiem, będzie zadbanie o nawilżenie i odżywienie skóry. W pierwszej kolejności polecamy Kwas Hialuronowy 1% Jadwiga w formie przezroczystego żelu. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże 250 cząsteczek wody, skutecznie podnosząc nawilżenie w naskórku. Połączony z dowolnym olejkiem np. jojoba lub z nasion malin tworzy pełnowartościowe serum odżywcze. Olejek jojoba idealnie uzupełnia niedobory w warstwie hydro lipidowej. Jest czystym woskiem roślinnym o dużym  powinowactwie do ludzkiej skóry oraz o przedłużonej trwałości. Bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe i skwalen. Olej z nasion malin z kolei zawiera kwas elagowy o silnych właściwościach przeciwzapalnych i przeciwalergicznych. Wpływa on również na syntezę kolagenu w skórze. Przy okazji ma dość wysoki naturalny filtr SPF. 

Kluczem we właściwej pielęgnacji skóry pozostaje, dobór właściwego kremu do pielęgnacji twarzy, który wraz z kremem pod oczy dopełni właściwej pielęgnacji. W ofercie firmy JADWIGA dostępne są kremy przeznaczone dla różnych potrzeb skóry. Zaczynając od bogatego w roślinne ekstrakty sebostatyczne, witaminy, glinkę zieloną i tlenek cynku - Kremu Matującego. Z przeznaczeniem do skór tłustych i mieszanych. Przez kultowy już Krem Bionawilżajacy z dodatkiem kolagenu, witamin i minerałów, który świetnie sprawdza się do skór suchych, wrażliwych. Można go stosować również jako maseczkę lub preparat do masażu twarzy. Po Krem do cery naczyniowej, ze składnikami uszczelniającymi ścianki naczyń krwionośnych, wyciągiem z dzikiej róży i witaminą PP.  

Okolice oczu to miejsce wymagające wyjątkowej pielęgnacji. Zmarszczki tworzą się tam najszybciej i są najbardziej widoczne. Na te okolice polecamy Krem pod oczy Trufle i Peptydy z serii anty- anging z dodatkiem Matrixylu i ekstraktu z białych trufli. Preparat w widoczny sposób pielęgnuje i napina skórę, nie obciążając zbytnio delikatnej struktury okolic oka. 

W okresie jesiennym dodatkowo można spróbować manualnej techniki odmładzającej, takiej  jak masaż twarzy. W tym wypadku również zalecamy, aby zastosować preparat do masażu, najlepiej oparty na naturalnych składnikach takich jak olej makadamia, olej sojowy. W firmie Jadwiga naturalne oleje do masażu wzbogacone są o olejki eteryczne i witaminy dzięki temu efekt masażu spotęgowany jest o działanie składników aktywnych. 

http://jadwiga.eu/ 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Wiosenna moc mgiełek do włosów Biuro prasowe
2024-03-26 | 15:00

Wiosenna moc mgiełek do włosów

Nadejście wiosny zwiastuje nowe rozdanie beauty-postanowień. Jednym z najpotrzebniejszych i najpopularniejszych jest poprawa kondycji włosów oraz wzmocnienie pasm przed latem.
Uroda Jak zadbać o włosy zgodnie z ich potrzebami?
2024-03-26 | 12:45

Jak zadbać o włosy zgodnie z ich potrzebami?

Wiosna to doskonały moment na odświeżenie swojej fryzury, a dopasowana do potrzeb Twoich włosów pielęgnacja, to najlepszy sposób na ich
Uroda Make-up no make-up trendem wiosny
2024-03-26 | 12:00

Make-up no make-up trendem wiosny

Wiosna to czas, gdy na scenę wkraczają nowe makijażowe trendy. W tym roku jednym z kluczowych stylów makijażu jest make-up no make-up. Kosmetolodzy podpowiadają, że jego idealną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Coraz więcej głosów za przesunięciem systemu kaucyjnego na 2026 rok. Pospieszne zmiany mogą wywołać problemy w gminach

System kaucyjny w Polsce, zgodnie z ustawą, powinien zacząć działać od 2025 roku. To sposób na motywowanie konsumentów do zwrotu zużytych butelek i puszek, by zwiększyć poziom recyklingu. Zmniejszy się w ten sposób także ilość zmieszanych odpadów komunalnych odbieranych przez gminy. Zdaniem ekspertów bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) nowe przepisy mogą oznaczać jednak poważne reperkusje dla gmin. – Odpady pochodzące z systemu kaucyjnego mogą wyciągnąć ze strumieni gminnych ok. 30 proc. najbardziej przychodowego surowca – ocenia  Klaudia Subutkiewicz, dyrektorka Wydziału Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.

Finanse

Rekordowe notowania złota. Ryzyko eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie będzie napędzać dalsze wzrosty

W ostatni piątek, kiedy światowe media zdominował temat planowanego irańskiego ataku na Izrael, ceny złota pobiły kolejny rekord, docierając do poziomu 2,4 tys. dol. za uncję. Inwestorzy, obawiając się o eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie, będą bardzo chętnie trzymać ten kruszec w swoich portfelach, co raczej nie wskazuje na możliwość korekty notowań. Podobnie jak zapowiadane obniżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, i to mimo wyższego od oczekiwań odczytu inflacji w marcu. – Bazowym scenariuszem jest łagodzenie polityki monetarnej, a niskie stopy zazwyczaj sprzyjają wyższym cenom złota – mówi Dorota Sierakowska, analityczka surowcowa z DM BOŚ.

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.