Komunikaty PR

Meritum Bank wdrożył system do rekrutacji i komunikacji z kandydatami

2014-04-10  |  13:20
Biuro prasowe
Do pobrania Press ( 0.22 MB )

Meritum Bank wdrożył system do rekrutacji i komunikacji z kandydatami

Pracodawcy z sektora finansowego znów szukają rąk do pracy. W I kwartale tego roku
w serwisie Pracuj.pl opublikowali 16 tys. ofert pracy, czyli o 1/5 więcej niż w IV kw. 2013 i o 9% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Najbardziej poszukiwanymi specjalistami byli finansiści i specjaliści od sprzedaży.

Tendencję tę potwierdza Meritum Bank, który poszukuje właśnie ekspertów ds. sprzedaży i obsługi klienta i w związku z tym wdrożył system do rekrutacji on-line. eRecruiter ułatwi też bankowi komunikację z kandydatami, co jest szczególnie istotne w kontekście tego, że Meritum Bank jako pierwszy w branży dołączył do Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji.

- Po przetestowaniu eRecruitera wiedzieliśmy, że uporządkuje on cały proces rekrutacyjny w naszej firmie. System wspiera nas w publikacji ogłoszeń, selekcji aplikacji, a także - co jest dla nas bardzo istotne – w komunikacji z kandydatami. Podjęcie decyzji o jego wdrożeniu wynikało między innymi z prowadzenia coraz większej liczby procesów rekrutacyjnych – mówi Ewelina Knol, kierownik ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Meritum Banku. Wdrożenie systemu pozwoliło bankowi zcentralizować rekrutacje, dzięki czemu wszystkie procesy mogą być nadzorowane i koordynowane z jednego miejsca.

Korzystanie z eRecruitera usprawnia pracę osób prowadzących rekrutacje. Jeden przejrzysty system, w którym znajduje się komplet informacji o kandydatach i procesie rekrutacji zastępuje nawigację po różnych programach, folderach i zestawieniach. Przeprowadzona z użyciem systemu eRecruiter informatyzacja rekrutacji w Meritum Banku pozwoliła na znaczącą oszczędność czasu. Szczególne znaczenie ma możliwość zdefiniowania szablonów odpowiedzi dla kandydatów. To wyraźnie skraca czas potrzebny na komunikację z kandydatami na poszczególnych etapach procesu rekrutacyjnego.

Pierwszy bank przyjazny kandydatom

Meritum Bank stawia na przyjazną rekrutację – jako pierwszy bank w Polsce został członkiem Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji. - Zależy nam na budowaniu pozytywnych relacji z kandydatami. Chcemy być postrzegani jako rzetelny i atrakcyjny pracodawca już na etapie procesu rekrutacji. Wybrany przez nas system do rekrutacji pomaga nam nie tylko dbać o bezpieczeństwo danych osobowych, ale dzięki niemu jesteśmy w stanie kontrolować przepływ informacji między nami a kandydatami, a także między naszymi pracownikami. Jesteśmy pewni, że osoby ubiegające się o pracę u nas, otrzymują informację zwrotną na każdym etapie procesu rekrutacyjnego – twierdzi Ewelina Knol.

Agnieszka Odorska, młodszy specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi deklaruje, że duże uznanie firmy zdobyła możliwość kontaktu z kandydatami, a zwłaszcza możliwość kontrolowania etapów udzielania informacji zwrotnej. Firma korzysta również z tzw. spotkań on-line, dzięki którym rekrutujący mogą przeprowadzić wirtualną rozmowę z kandydatem, który nie mógł przyjechać do siedziby firmy.

Powrót do przeszłości

Budowanie relacji z kandydatami w przypadku Meritum Banku oznacza również ponowny kontakt
w przypadku ogłoszeń odpowiadających kwalifikacjom osoby aplikującej. - Wielokrotnie zapraszaliśmy osoby ubiegające się o dane stanowisko na kolejną rozmowę, dotyczącą posady zgodnej z jego profilem. System umożliwia nam, w ramach poszczególnych procesów, oznaczać kandydatów, którzy posiadają kompetencje i umiejętności cenione przez naszą organizację – mówi Agnieszka Odorska.

Meritum docenia również możliwość oceniania i tagowania kandydatów oraz dodawania statusów. Zdaniem Eweliny Knol daje to gwarancję, że każdy korzystający z eRecruitera pracownik HR, a także kierownik liniowy, będzie miał kompletną wiedzę dotyczącą statusu danej osoby w procesie rekrutacyjnym i nie popełni błędu w komunikacji z nią.

eRecruiter to internetowa aplikacja do zarządzania procesami rekrutacji i bazą kandydatów (z ang. applicant tracking system). Umożliwia zbieranie aplikacji kandydatów, które można przeszukiwać i sortować na różne sposoby, w celu selekcji i rekrutacji odpowiednich pracowników. Dodatkowo, pracodawca może w niej tworzyć, a następnie publikować ogłoszenia rekrutacyjne na firmowej stronie www, na wybranych portalach pracy i w mediach społecznościowych. eRecruiter ułatwia też zarządzanie komunikacją z kandydatami. Usługa oferowana jest w modelu SaaS (Software as a Service).

eRecruiter jest produktem eRecruitment Solutions sp. z o.o. Firma należy do Grupy Pracuj S.A., właściciela m.in. portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl.

www.erecruiter.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Totalmoney.pl przejmuje 17bankow.com Biuro prasowe
2021-04-29 | 10:00

Totalmoney.pl przejmuje 17bankow.com

Do ważnej konsolidacji doszło na rynku porównywarek finansowych – od środy 28 kwietnia zarówno portalem 17bankow.com, jak i całym zespołem zarządzać będzie
Bankowość BRAK ZDJĘCIA
2021-04-27 | 01:00

W połowie maja lawina pozwów od frankowiczów zaleje sądy

Zbliża się ważny czas dla frankowiczów – wyroki TSUE (29.04) i SN (11.05). Spłacający kredyty hipoteczne w CHF wiążą z tymi orzeczeniami duże nadzieje. Czas oczekiwania na wyrok w sprawach przeciwko bankom jest w
Bankowość BRAK ZDJĘCIA
2021-04-26 | 12:15

Mechanizm regularnego oszczędzania w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy udostępnił swoim klientom detalicznym mechanizm regularnego oszczędzania podczas transakcji płatniczych. Saver to rozwiązanie dla osób posiadających w Banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy oraz dostęp do

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.