Komunikaty PR

Modułowa szkoła podstawowa w Ząbkach oddana do użytku!

2013-11-20  |  14:36
Biuro prasowe

Nowoczesna, przestronna, z kolorową elewacją i wybudowana przez firmę Touax w zaledwie cztery tygodnie. Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkach (ul. Kościelna 2) służyć będzie grupie 150 dzieci w wieku przedszkolnym co najmniej przez dwa najbliższe lata.

Budynek modułowy jest wykorzystywany przez uczniów i nauczycieli już od początku roku szkolnego 2013 / 2014.   Władze szkoły wybrały ofertę Touax na jego budowę w wyniku przetargu nieograniczonego rozstrzygniętego w lipcu 2013 r. W związku ze zbliżającym się  rokiem szkolnym budynek musiał być oddany do użytku w cztery tygodnie. Termin został dotrzymany. Czy dotrzymane zostały również wymogi jakości, wykonania oraz kosztów związanych z postawieniem placówki?  

Wykończenie zgodnie z oczekiwaniami

Firma  Touax współpracowała ściśle ze szkołą starając się zrealizować wszystkie oczekiwania funkcjonalne i wykończeniowe. Z inicjatywy firmy obiekt został pomalowany na kolor dopasowany do istniejącej szkoły oraz zostało wdrożonych kilka rozwiązań poprawiających estetykę i funkcjonalność obiektu.

W budynku znajdują się przestronne klasy  podzielone na dwie strefy zapewniające miejsce do nauki i zabawy. Sanitariaty jak i całe wyposażenie obiektu dostosowane jest do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. Pomieszczenie świetlicy zorganizowano w sposób umożliwiający  pozyskanie dodatkowej przestrzeni w godzinach największej frekwencji  dzieci na zajęciach świetlicowych. Budynek wyposażony jest w klimatyzację poprawiającą komfort pracy i nauki.

„Wykończenie poszczególnych pomieszczeń odpowiada oczekiwaniom szkoły określonym w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia. Kolorystyka oraz dodatkowe rozwiązania poprawiające estetykę i funkcjonalność były ustalane w trakcie montażu obiektu. Pomimo możliwości zawieszenia tablic na ścianach stosujemy tablice obrotowo-jezdne umożliwiające ich łatwe przemieszczanie co pozwala na wykorzystywanie ich zarówno podczas nauki jak i zabawy” - mówi Tomasz Łukawski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach – „Inwestycję uważam za zadawalającą zarówno pod względem ekonomicznym, jakościowym jak i czasowym” - dodaje Tomasz Łukawski.

Kolejna modułowa placówka oświatowa

Budownictwo modułowe jest powszechnie stosowane na Zachodzie m.in. do tworzenia przedszkoli, szkół, żłobków, świetlic czy akademików. Tą metodą stawia się budynki użyteczności publicznej m.in. we Francji, w Niemczech, Czechach czy Hiszpanii. W Polsce na rozwiązania modułowe zdecydowały się w ostatnim czasie m.in. władze Wrocławia. W ciągu kilku miesięcy oddano do użytku sześć przedszkoli modułowych, do których przyjęto 950 dzieci.

Co ciekawe, Ząbki po raz kolejny zdecydowały się na budynek modułowy.

 „Oddana szkoła podstawowa jest już nasza drugą realizacją w Ząbkach. Parę lat temu przygotowaliśmy również przedszkole, które znajdowało się nieopodal oddanego nowego budynku szkoły. Przygotowana przez nas oferta spełniała wszystkie wymogi przetargu. Wyposażenie budynku, m.in. oświetlenie awaryjne, klimatyzacja, wentylacja, wykończenie poszczególnych pomieszczeń było ustalane z dyrekcją szkoły. Całość odebrał inspektor nadzoru, który potwierdził możliwość korzystania z budynku” – podkreśla Krzysztof Czerwiński, dyrektor oddziału Touax w Warszawie, który był odpowiedzialny za realizację inwestycji.

Wszystkie prace związane z budową placówki ( m.in. montaż 27 modułów, wyposażenie i pomalowanie budynku a także podłączenie kanalizacji i prądu, wykończenie pomieszczeń) trwały zaledwie cztery tygodnie! Dzięki temu szkoła była gotowa na przyjęcie uczniów 1 września.

Moduły Touax będą wykorzystywane przez co najmniej dwa lata. W tym czasie gmina będzie rozbudowywała istniejący budynek szkolny zbudowany tradycyjnymi metodami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Podpisano umowę na obsługę gdańskiego budynku C200 Biuro prasowe
2021-03-30 | 01:00

Podpisano umowę na obsługę gdańskiego budynku C200

Do obsługi i utrzymania technicznego budynku C200 w Gdańsku wybrana została firma SPIE Building Solutions. Obiekt należący do INOPA S.A. jest efektem rewitalizacji postindustrialnych
Infrastruktura Trendy w bezpieczeństwie pracy magazynowej 2021
2021-03-24 | 13:12

Trendy w bezpieczeństwie pracy magazynowej 2021

Choć w pewnej mierze nauczyliśmy się już funkcjonować w pandemii, doświadczenia z COVID-19 mogą okazać się katalizatorem trwałych zmian w obszarze bezpieczeństwa w logistyce. Jakie
Infrastruktura BRAK ZDJĘCIA
2021-03-15 | 01:00

Ochrona tuneli za pomocą systemów wysokociśnieniowej mgły wodnej

Do 2020 roku łączna długość tuneli drogowych w Polsce wynosiła ok. 6,5 km Na koniec 2020 r. w budowie z ramienia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad było dziewięć tuneli o długości około 14 km* W ciągu dekady

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz bliżej rozwiązanie problemu kredytów frankowych. Unieważnienie umów oznaczałoby straty dla banków od 70 mld do nawet 230 mld zł

Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach, oraz sektor bankowy z niecierpliwością czekają na uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygania sporów o kredyty frankowe. Ma ono nastąpić 13 kwietnia. Zdaniem dr. hab. Witolda Potwory z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu sprawiedliwe wydaje się proponowane przez KNF przeliczanie kwoty kredytu po kursach z dnia ich zaciągnięcia. Być może jednak Sąd Najwyższy zaproponuje inne rozwiązanie. Ekspert podkreśla, że szkodliwe byłoby rozwiązanie obciążające tylko jedną stronę sporu – kredytobiorców lub banki. KNF policzyła, że koszty dla banków w przypadku unieważnienia umów kredytowych mogłyby sięgnąć od 70 do 234 mld zł w zależności od przyjętego wariantu.

Prawo

Firmy rodzinne w Polsce generują 18 proc. PKB i 332 mld zł przychodu. Nowe przepisy mają ułatwić ich funkcjonowanie i sukcesję

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy. W ciągu najbliższych pięciu lat w ręce kolejnej generacji przejdzie ok. 57 proc. firm rodzinnych, ale tylko nieco ponad 8 proc. następców deklaruje chęć ich poprowadzenia. Do konsultacji trafił niedawno projekt ustawy o fundacji rodzinnej, który ma pomóc rozwiązać problem sukcesji, umożliwi też firmom rodzinnym stabilny rozwój w perspektywie wielopokoleniowej. – To odpowiedź na oczekiwania prywatnej przedsiębiorczości – ocenia Piotr Aleksiejuk z kancelarii Wojarska Aleksiejuk i Wspólnicy.

Prawo

Transport autokarowy pominięty w Krajowym Planie Odbudowy. Najbardziej poszkodowana będzie tzw. Polska powiatowa

W transporcie wojewódzkim, powiatowym i gminnym jest wykorzystywanych ok. 35 tys. autobusów, których średni wiek wynosi 18,6 lat, ale wiele z nich ma nawet 30 lat i więcej. Na wymianę starego, nieekologicznego taboru nie przewidziano żadnych środków w Krajowym Planie Odbudowy – podkreśla Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji, która zrzesza przewoźników autokarowych. Jak wskazuje, rząd całkowicie pominął potrzeby transportowe tzw. Polski powiatowej, zamiast tego przeznaczając środki na rozwój 1,2 tys. nowych autobusów dla dużych miast.

Farmacja

Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych ludzi. Pandemia znacząco opóźnia diagnostykę i leczenie.

– Minęły już czasy, kiedy Parkinson był problemem ludzi starszych. Najmłodszy chory, z którym rozmawiałem, miał pierwsze objawy w wieku 16 lat – mówi wiceprezes Fundacji Chorób Mózgu Wojciech Machajek. Chorobę Parkinsona, na którą cierpi w Polsce ok. 100 tys. osób, diagnozuje się coraz częściej i u coraz młodszych. W ostatnich latach poprawił się dostęp do leczenia zaawansowanego stadium choroby, a w ramach dwóch programów lekowych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii infuzyjnych. Kluczowe znaczenie dla sprawności chorych ma jednak wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, co ostatnio utrudnia pandemia.