Komunikaty PR

50 tys. na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Polsce

2019-11-12  |  01:00
Biuro prasowe

Wypadki drogowe stanowią poważny problem współczesnego świata. Wg danych Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, co roku na polskich drogach dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy takich zdarzeń. Aby temu przeciwdziałać podejmowane są różne inicjatywy. Jedną z najnowszych jest projekt „Dążymy wspólnie do wizji zero”, którego pomysłodawcą jest firma Introduction to Higher Level. Zostanie on zrealizowany dzięki grantowi w wysokości 50 tys. zł, który firma wygrała w konkursie DHL Parcel zorganizowanym z okazji 50-lecia jej działalności.  

Bezpiecznie z DHL

Dla DHL Parcel bezpieczeństwo ruchu drogowego jest jedną z nadrzędnych wartości – zarówno w działaniu, jak i w komunikacji z otoczeniem. Wynika to z faktu, że codziennie na ulice całego kraju wyjeżdża ponad 3500 jej kurierów i blisko 1000 kierowców transportu liniowego. Stąd też celem rozstrzygniętego właśnie konkursu „Bezpiecznie z DHL” jest promowanie projektów działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w Polsce. Spośród wszystkich nadesłanych pomysłów, wybrana została propozycja firmy Introduction to Higher Level, która już od kilku lat jest obecna w sektorze bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– Czujemy się odpowiedzialni za to, co dzieje się na drodze, dlatego regularnie organizujemy dla swoich kurierów kursy pierwszej pomocy, na których otrzymują solidną porcję praktycznej wiedzy z tego obszaru. Nasza firma kładzie też duży nacisk na budowanie wśród pracowników świadomości bezpiecznej jazdy już od wielu lat, kiedy to po raz pierwszy zaangażowaliśmy się w kampanię Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” – mówi Magdalena Bugajło, Dyrektor Komunikacji i PR DHL Parcel. Teraz postanowiliśmy pójść o krok dalej i zacząć jeszcze szerzej oddziaływać na poprawę jego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W efekcie przeprowadziliśmy konkurs „Bezpiecznie z DHL” z grantem w wysokości 50 tys. zł, w ramach którego zrealizowany zostanie  projekt „Dążymy wspólnie do wizji zero” – dodaje.

Dążymy wspólnie do wizji zero

Pomysł firmy Introduction to Higher Level nawiązuje do działań związanych z poprawą bezpieczeństwa drogowego,  realizowanych przez państwa europejskie, gdzie „wizja zero” oznacza cel, który w 2050 roku powinien zostać zrealizowany – brak ofiar śmiertelnych w wypadkach komunikacyjnych. Zaproponowane przez autorów program będzie realizowany się w dwóch etapach. Na pierwszy składać się będą 24 jednodniowe, otwarte dla każdego warsztaty edukacyjne. Wszystkie takie spotkania z ekspertami zorganizowane zostaną w przyszłym roku, podczas lokalnych eventów w wybranych lokalizacjach na terenie całej Polski.

Ich głównym założeniem jest wykorzystanie nowoczesnych technologii w postaci symulatorów jazdy, które będą m.in. odzwierciedlać warunki poślizgu, monitorować czas reakcji na zagrożenie, czy też imitować dachowanie, zderzenia i wagę zderzeniową lub wybuch poduszki powietrznej oraz stan upojenia alkoholowego. Ma to pomóc wpłynąć na wyobraźnię kierowców, którzy będą mogli realnie przekonać się, że każda decyzja mogąca zwiększyć ryzyko wypadku, wiąże się z określonymi konsekwencjami. Podczas spotkań eksperci dadzą jasne wskazówki, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Drugi etap projektu to 6 interaktywnych szkoleń w formie webinariów, które będą dostępne w sieci i mediach społecznościowych dla każdej zainteresowanej nimi osoby. Podczas takich wirtualnych spotkań eksperci ruchu drogowego, policjanci, psycholodzy transportu i ratownicy medyczni wypowiedzą się nt. różnych obszarów bezpieczeństwa drogowego. Szczegóły nt. miejscowości i terminów, w których będą się odbywać warsztaty z ekspertami oraz kanały internetowe, gdzie będą realizowane webinaria podane zostaną przez DHL Parcel i firmę Introduction to Higher Level w pierwszym kwartale 2020 roku.

Najistotniejszym czynnikiem na drodze jest człowiek. W ponad 90% zdarzeń to właśnie on zawodzi doprowadzając do niebezpiecznych sytuacji, niekiedy tragicznych w skutkach. Nie mamy więc wątpliwości, że największą skuteczność w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego przynoszą projekty skierowane na zmianę przyzwyczajeń i poprawę świadomości użytkowników dróg. Chcemy, aby każdy uczestnik naszego projektu zrozumiał realne zagrożenia, które mogą pojawić się na drodze oraz spojrzał dojrzale na swoje postępowanie, chcąc wyeliminować błędne przyzwyczajenia – mówi Mariusz Sztal, Prezes Zarządu Introduction to Higher Level.

Edukacja na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W całym 2018 roku wg danych Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zgłoszonych zostało 436 414 kolizji drogowych, a także 31 674 wypadków. Różne zdarzenia drogowe niosą więc za sobą wiele negatywnych konsekwencji – zdrowotnych, psychologicznych, społecznych i ekonomicznych. Jednak świadomy uczestnik ruchu drogowego nie stanowi niebezpieczeństwa dla innych osób. To z kolei przekłada się na budowanie odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za innych na drodze.

– Udział kierowców w szkoleniach, pokazach lub innych wydarzeniach mających na celu podnoszenie ich umiejętności jest niezwykle korzystne dla poprawy bezpieczeństwa na drodze. To samo dotyczy także budowania u nich świadomości społecznych konsekwencji niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym czy też postawy odpowiedzialności za bezpieczną jazdę. Edukacja w tych obszarach jest  niezwykle ważna, ponieważ na coraz wyższym poziomie bezpieczeństwa na drodze zyskujemy wszyscy – podkreśla podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Toyota dominuje na globalnym rynku i notuje wzrosty. Corolla liderem Biuro prasowe
2019-12-05 | 17:00

Toyota dominuje na globalnym rynku i notuje wzrosty. Corolla liderem

Toyota Corolla nie daje swoim rywalom żadnych szans w walce o tytuł najpopularniejszego samochodu na świecie. Jak wynika z najnowszych danych focus2move.com, w październiku z salonów
Motoryzacja Dlaczego LPG skokowo podrożało w ostatnim czasie – komentarz rynkowy Anwim S.A.
2019-12-04 | 11:30

Dlaczego LPG skokowo podrożało w ostatnim czasie – komentarz rynkowy Anwim S.A.

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami gwałtownych i znacznych wzrostów cen paliwa LPG na stacjach benzynowych. Kierowcy pojazdów wyposażonych w instalację na propan-butan
Motoryzacja Robert Antczak nowym Dyrektorem Generalnym w Arval Service Lease Polska
2019-12-02 | 16:30

Robert Antczak nowym Dyrektorem Generalnym w Arval Service Lease Polska

Od 1 grudnia funkcję Dyrektora Generalnego Arval Service Lease Polska pełni Robert Antczak. Wiadomość ta została ogłoszona podczas listopadowej Gali z okazji 20-lecia istnienia Arval

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Polacy zadłużają się na coraz wyższe kwoty. 40 proc. kredytów konsumpcyjnych zaciąganych jest na ponad 50 tys. zł

Relacja kredytów konsumpcyjnych do polskiego PKB wynosi 8,9 proc. i jest tylko nieznacznie niższa od poziomu sprzed 10 lat, kiedy mieliśmy do czynienia z kryzysem finansowym – wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Choć spłacalność kredytów jest stabilna, to są obszary i trendy, które trzeba uważnie obserwować. Jednym z nich są coraz wyższe kwoty zaciąganych kredytów. W tym roku zobowiązania na kwoty ponad 50 tys. zł stanowiły aż 40 proc. kredytów udzielonych przez banki. Wysokokwotowe zobowiązania charakteryzują się największym ryzykiem – ich szkodowość sięga 12 proc.

Konsument

Autogaz do końca roku może jeszcze lekko drożeć. Wciąż pozostaje atrakcyjną alternatywą dla benzyny

W drugiej połowie listopada ceny autogazu poszły w górę o 10 proc. po długim okresie stagnacji. Choć to jedyne paliwo, które ostatnio wyraźnie podrożało, jego cena wciąż jest atrakcyjnie niska w porównaniu do pozostałych paliw. Zdaniem Jakuba Boguckiego z portalu E-petrol.pl, nie można wykluczyć dalszej zwyżki, jednak dopóki gaz nie przekroczy połowy ceny benzyny Pb95, a na to się nie zanosi, pozostaje dla niej atrakcyjną alternatywą.

CES Las Vegas 2020

Nauka

Polscy naukowcy z coraz większymi sukcesami na świecie. Mają znaczący wpływ na rozwój nowych leków i sztucznej inteligencji

Fizyka, chemia, informatyka kwantowa, badania nad nowymi materiałami czy analiza matematyczna – to dziedziny, w których polscy naukowcy wiodą prym na świecie. Ich sukcesy napawają optymizmem, ale potrzebne są zmiany, by zatrzymać w kraju zdolnych badaczy i zachęcić do powrotu tych, którzy już wyemigrowali – ocenia prof. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Za istotny wkład w rozwój nauki i wybitne osiągnięcia FNP po raz 28. przyznała nagrody, które mają opinie najbardziej prestiżowego wyróżnienia naukowego w Polsce. Laureatami została trójka wybitnych badaczy, których prace mogą się przyczyni m.in. do opracowywania nowych terapii i leków, rozwoju kwantowej teorii informacji czy ulepszenia internetowych wyszukiwarek i rozwoju AI.

Sport

Prawie 6 mln Polaków nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej. Aplikacja zamieniająca liczbę kroków na nagrody ma poprawić te statystyki

Zmotywowanie ok. 1 mln Polaków do większej aktywności fizycznej przełożyłoby się na 6 tys. zgonów rocznie mniej i ok. 200 mln zł korzyści budżetowych. Taki właśnie jest cel społeczny Boomerun – polskiej aplikacji, w której dzienna liczba kroków wykonywanych przez użytkownika jest wymienialna na walutę. Można nią płacić w sklepach, np. za książki i gry w Empiku, abonament za Netfliksa, a nawet za nowego iPhona. Aplikacją – która już może się pochwalić bardzo dobrymi wynikami i zdobywa rosnącą popularność – zainteresował się NFZ. Plany jej wykorzystania mają też spółki ubezpieczeniowe i pracodawcy.