Komunikaty PR

Mambon - czy istnieje idealna szkoła jazdy?

2021-10-28  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

LoanByLink
LoanByLink

Konduktorska 33
40 - 155 Katowice
lbl|provema.pl| |lbl|provema.pl
+48 327 232 299
https://loanby.link/

Szkół nauki jazdy jest naprawdę bardzo wiele. W każdym mieście znajduje się plac manewrowy a ilość codziennie mijanych samochodów egzaminacyjnych jest spora. Każdemu młodemu człowiekowi zależy, na poczuciu niezależności i chęci posiadania własnego środka transportu. Wybór odpowiedniej szkoły nauki jazdy jest bardzo istotny. Ma wpływ na wynik podczas egzaminu państwowego. Jak myślisz, czym kierować się przy wyborze szkoły jazdy?

 

1. Cena za kurs

Cena przy wyborze szkoły jazdy jest istotna, jednak, w żadnym wypadku nie powinna być czynnikiem decydującym. Pamiętaj, że każdy niezdany egzamin państwowy to dodatkowy koszt (przykładowo cena kursu praktycznego w Bytomiu wynosi 140 zł). Zastanów się, czy lepiej nie zainwestować, więcej pieniędzy w dobrą szkołę, niż zostawiać swoje pieniądze w WORD – zie. Przed rozpoczęciem kursu, 30 godzin praktyki może wydawać się dużo, jednak przed egzaminem państwowym, wielu kursantów decyduje się na wykupienie dodatkowych godzin, dopytaj jaki jest ich koszt (średnio ceny wahają się między 60 – 90 zł za 1 godzinę).
 

2. Kurs teoretyczny

W okresie pandemii wiele szkół zdecydowało się na możliwość kursu teoretycznego w formie zdalnej. Niewątpliwie jest to duże ułatwienie, jednak sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taki sposób przekazywania wiedzy, jest dla Ciebie odpowiedni. Kursy najczęściej są nagrywane co wiąże się z możliwością odtworzenia ich w dowolnym momencie, jednak możliwość zadawania pytań, w tym przypadku jest utrudniona. Szkoły jazdy w ramach kursów zapewniają swoim kursantom materiały szkoleniowe, jednak bezpośrednia rozmowa z instruktorem jest podstawą zrozumienia przekazywanego materiału. Warto dowiedzieć się, czy szkoła oferuje, także materiały w formie online m.in. dostęp do przykładowych pytań pojawiających się na egzaminie teoretycznym. 
 

3. Ilość instruktorów

Cały kurs, na prawo jazdy obejmuje 30h praktyki oraz 30h teorii. Najczęściej, w ciągu jednego dnia kursant jeździ 2h. Jeśli zależy Ci na szybkim zdaniu kursu wewnętrznego, powinieneś wiedzieć ilu instruktorów znajduje się w danej placówce. Przyczyni się to do sprawnego zrealizowania, wszystkich jazd oraz uniknięcia przerw między nimi. Dużym ułatwieniem jest, także oferowanie przez, niektóre szkoły jazdy możliwość odbycia jazd w weekend oraz do późnych godzin wieczornych. 
 

4. Ranking szkół

W sieci dostępne są opinie byłych kursantów o danej szkole jazdy. Warto się z nimi szczegółowo zapoznać. Na ich podstawie zdobędziesz wiedzę na temat instruktorów - ich podejścia do kursantów. Dostępne są, także rankingi najlepszych szkół w danym mieście. Tego typu selekcja tworzona jest m.in. na podstawie średniej zdawalności egzaminów państwowych.
 

5. Samochód

Zwróć uwagę na model samochodu, na którym miałbyś odbywać jazdy. Dla przyszłych kierowców, ważne jest, aby był on zgodny z modelem egzaminacyjnych. Niektóre szkoły za dodatkową opłatą „wypożyczają” swój samochód, na egzamin państwowy. 
 

6. Jak pokonać stres przed egzaminem państwowym?

Jeśli chciałbyś poczuć się pewnie, przed egzaminem, powinieneś być świadomy swoich umiejętności. Nie możesz wmawiać sobie, że każdy egzaminator jest zły i chce Cię oblać. Każdy egzamin jest nagrywany, więc w razie wątpliwość masz prawo odwołania się od negatywnego wyniku. Dzień przed egzaminem zrób coś dla siebie, zrelaksuj się, „kucie” na siłę wszystkich regułek już nic nie da. Zdałeś kurs wewnętrzy, więc umiesz jeździć. Dobrym pomysłem jest wykupienie sobie dodatkowych jazdy, jednak od Ciebie zależy, czy odbędziesz je w dniu egzaminu. Możesz, także jeszcze raz przeanalizować sobie trasy egzaminacyjne, w Internecie znajdziesz interesujące Cię filmiki: nie chodzi tutaj o nauki trasy na pamięć, jednak zwrócenie uwagi na newralgiczne punkty. Nie daj się zaskoczyć!

Sprawdź ofertę szkół jazdy na Mambon!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Firma Oponiarska Dębica rekrutuje. Chce zatrudnić około 200 osób Biuro prasowe
2024-04-23 | 10:50

Firma Oponiarska Dębica rekrutuje. Chce zatrudnić około 200 osób

Firma Oponiarska Dębica SA rozpoczęła rekrutację około 200 pracowników na stanowiska m.in. operatorów produkcji i elektromechaników. Poszukiwane są zarówno
Motoryzacja 85 lat produkcji opon w Dębicy. Od Stomilu do największej fabryki opon Goodyear
2024-04-19 | 11:00

85 lat produkcji opon w Dębicy. Od Stomilu do największej fabryki opon Goodyear

Dębicka fabryka opon świętuje w kwietniu bieżącego roku 85 lat istnienia i bogatej historii - od powołanej do życia w 1939 roku Fabryki Gum Jezdnych Stomil po dzisiejszy nowoczesny zakład
Motoryzacja Europejska premiera Mazdy CX-80
2024-04-18 | 14:30

Europejska premiera Mazdy CX-80

Dziś nowa, wyposażona w trzy rzędy siedzeń, Mazda CX-80 debiutuje w Europie podczas wirtualnej prezentacji: https://mzd.tools/VirtualReveal Ten drugi po CX-60 model, zbudowany w oparciu o

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.