Komunikaty PR

RUSZA ARVAL MOBILITY OBSERVATORY

2019-06-25  |  12:15
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.05 MB )

Dziedzina mobilności korporacyjnej ewoluuje w szybkim tempie, tak jak błyskawicznie rozwijane i wdrażane są nowe rozwiązania w tym obszarze. Centrum badawcze Corporate Vehicle Observatory (CVO) przekształca się w Arval Mobility Observatory.​Jednostka nadal dostarczać będzie niezależnych, miarodajnych danych pozwalających rozumieć i przewidywać zmiany wpływające na mobilność.

 

Uruchomione dziś Arval Mobility Observatory jest niezależną platformą badawczą, która przedstawiać będzie szczegółowy i miarodajny wgląd w świat mobilności. Zastępuje ono powstałe w 2002 roku francuskie Observatoire du Véhicule d’Entreprise oraz późniejszy międzynarodowy ośrodek Corporate Vehicle Observatory. Ośrodek badawczy nadal prezentował będzie wszechstronne, globalne spojrzenie na trendy w dziedzinie mobilności oraz rozwiązania i ich praktyczne zastosowanie w życiu codziennym.

 

– Zmiana została zainicjowana w odpowiedzi na dynamiczny rozwój oraz przemiany zachodzące w obszarze mobilności korporacyjnej. Obecnie obejmuje ona technologie mobilne i różne opcje związane
z podróżowaniem, a nie tylko decyzje dotyczące wyboru modeli samochodów dla korporacji
– mówi Yaël Bennathan, nowo wybrana Prezes Arval Mobility Observatory.

 

– Arval Mobility Observatory staje się unikalną w skali świata platformą ekspercką i think tankiem. Obserwujemy, badamy i interpretujemy kierunki rozwoju mobilności, omawiając je w możliwie najszerszym zakresie – mówi Yaël Bennathan. – Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, w których zmiany trzeba przewidywać i nadążać za nimi. – dodaje.

 

Celem działalności Arval Mobility Observatory jest dostarczanie wysokiej jakości danych przydatnych szerokiej grupie odbiorców: dużym przedsiębiorstwom, firmom z sektora MŚP, producentom samochodów, instytucjom publicznym, mediom i osobom prywatnym. Filozofią ośrodka jest wspieranie interesariuszy w lepszym rozumieniu współczesnej mobilności oraz w korzystaniu z nowoczesnych rozwiązań. W ten sposób Arval Mobility Observatory chce wnosić swój wkład w życie społeczne i ekologię.

 

W obecnych czasach, gdy dane stają się kluczowym zasobem, Arval Mobility Observatory będzie analizować to, jak ich gromadzenie i wykorzystanie może zapewnić lepsze rozumienie zależności kierujących mobilnością oraz optymalizować i poprawiać efektywność zasobów. Arval Mobility Observatory będzie wspierany sponsorsko przez międzynarodowego eksperta w dziedzinie mobilności
i leasingu – firmę Arval należącą do grupy BNP Paribas.

 

Wsparcie Arval ma duże znaczenie dla powodzenia projektu. Nasza współpraca obejmuje udostępnianie danych oraz komentarzy ekspertów, przy jednoczesnym zachowaniu niezależności Arval Mobility Observatory. Jego pełna autonomia jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania ośrodka jako przemysłowego think tanku i platformy eksperckiej – komentuje Yaël Bennathan.

 

Bardzo się cieszymy, że Arval uczestniczy w tym projekcie; nasze dane i ekspertyzy uczynimy w pełni dostępnymi dla szerokiego grona odbiorców oczywiście przy ich pełnej anonimowości. Nasza wizja przyszłości zakłada, że nowoczesna mobilność i wybory dokonywane w dziedzinie transportu biznesowego będą wzajemnie się uzupełniać. Informacje gromadzone przez Arval Mobility Observatory stanowią bezcenną bazę wiedzy, pomocną w budowaniu trwałych relacji w naszej branży, zwłaszcza na etapie jej dynamicznych przemian. Poprzez zaangażowanie w ten projekt chcemy coraz lepiej wspierać naszych klientów w świecie, w którym pomiędzy pojazdami, podmiotami przemysłowymi i użytkownikami końcowymi będą powstawają coraz silniejsze zależności. – mówi Alain Van Groenendael, CEO Arval.

 

Kontakt:

Agnieszka Goworek  – [email protected]

 

 

O Arval Mobility Observatory:

 

Arval Mobility Observatory to nowa nazwa ośrodka Corporate Vehicle Observatory, prowadzonego przez Arval od 2002 roku. To szeroko rozpoznawalny i jeden z najbardziej wiarygodnych think tanków w sektorze mobilności i flotowym w Unii Europejskiej. Celem działania ośrodka jest dostarczanie wartościowych danych szerokiemu gronu odbiorców. Dane te pozwalają lepiej rozumieć zmieniający się model mobilności i wspierać jej użytkowników w odnajdywaniu najlepszych dla siebie rozwiązań.  Każdego roku Arval Mobility Observatory publikuje „Barometr Flotowy” - kompleksowe opracowanie europejskich trendów w obszarze mobilności.

 

 

O Arval:

Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością BNP Paribas. Arval specjalizuje się w leasingu pojazdów z pełną obsługą; oferuje swoim klientom – dużym przedsiębiorstwom międzynarodowym, małym i średnim przedsiębiorcom oraz wolnym zawodom – dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania, optymalizujące przemieszczanie się pracowników i outsourcing ryzyka związanego z zarządzaniem flotą. W ostatnim czasie Arval uruchomił ofertę również dla klientów indywidualnych. Specjalistyczne doradztwo oraz jakość obsługi, które stanowią podstawę obietnicy Arval wobec klientów, zapewnia ponad 7 000 pracowników w 29 krajach. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z 1 193 910 pojazdów na całym świecie (grudzień 2018 r.). Arval jest członkiem założycielem sojuszu Element-Arval Global Alliance. Jest to najdłużej działający sojusz strategiczny w branży i światowy lider w zarządzaniu flotą ponad 3 mln pojazdów w 50 krajach. W ramach organizacyjnych BNP Paribas, Arval prowadzi działalność w pionie podstawowej bankowości detalicznej.

www.arval.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Hybrydowe hity pierwszej połowy 2019 roku w Polsce – 8 z 10 to Toyoty Biuro prasowe
2019-07-16 | 15:00

Hybrydowe hity pierwszej połowy 2019 roku w Polsce – 8 z 10 to Toyoty

Produkujący od 22 lat samochody z napędem hybrydowym, japoński koncern Toyota w tym roku na polskim rynku bierze niemal wszystko. Według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, w
Motoryzacja Wszystkie SUV-y Lexusa: nie tylko hybrydy
2019-07-16 | 14:35

Wszystkie SUV-y Lexusa: nie tylko hybrydy

Lexus to jedyna marka w segmencie premium oferująca aż pięć modeli SUV-ów, dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika - w tym aż cztery z oszczędnym napędem hybrydowym.
Motoryzacja Premiera flagowej hulajnogi Fiat 500
2019-07-16 | 01:00

Premiera flagowej hulajnogi Fiat 500

Świetnie sprawdzi się w codziennym miejskim użytkowaniu jako praktyczny i ekologiczny środek transportu.    Kiedyś rower albo rolki, teraz hulajnoga elektryczna. Napędzane

Kalendarium

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Infrastruktura

Branża budowlana zmaga się z brakiem pracowników. Firmy wciąż ostrożnie podchodzą do automatyzacji pracy

Coraz większy nacisk na ekologię, automatyzacja pracy, prefabrykacja i eliminacja papierowej dokumentacji – to trendy, które zdaniem liderów branży zdominują budownictwo w nadchodzących latach – wynika z raportu „Budownictwo. Innowacje. Wizja liderów branży 2025”, zrealizowanego na zlecenie Autodesk. Większość badanych menadżerów firm jest zgodna – branża w kolejnych latach postawi na optymalizację i zwiększanie efektywności. Może się do nich przyczynić szersze wykorzystanie nowych technologii i innowacji, lecz w Polsce budownictwo jest raczej na etapie ich testowania – branża bacznie obserwuje rynkowych liderów i dopiero dojrzewa do wdrażania nowości.

Bankowość

Z bloków i budynków użyteczności publicznej będą znikać bariery architektoniczne. BGK uruchomi tanie pożyczki na ten cel

We wrześniu Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomi pilotażowy program nisko oprocentowanych pożyczek na likwidację barier architektonicznych w budynkach pod kątem seniorów, rodziców z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami. Skorzystać z nich będą mogły m.in. uczelnie i szkoły, biblioteki i spółdzielnie mieszkaniowe. Po spełnieniu określonych kryteriów mogą liczyć na umorzenie nawet 40 proc. wartości pożyczki. W tym roku BGK przeznaczy na nie 4 mln zł, w kolejnych latach środki na ten cel będą znacznie większe. – W Finlandii w ciągu 9 lat udało się wyremontować 45 tys. klatek schodowych, a Polska jest krajem o wiele większym, co pokazuje nasze potrzeby w tym zakresie – mówi Piotr Krasuski z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Prawo

Nowe prawo zamówień publicznych w 2021 roku. Ma naprawić bolączki obecnego systemu

Z początkiem 2021 roku wejdzie w życie nowe Prawo zamówień publicznych, którego projekt w ubiegły wtorek został przyjęty przez rząd. Nowelizacja ma naprawić bolączki obecnego systemu, na który uskarża się wiele firm, m.in. skomplikowane procedury, faworyzowanie zamawiających kosztem wykonawców i niejasne orzecznictwo. Prezes Urzędu Zamówień Publicznych Hubert Nowak podkreśla też, że nowe przepisy mają promować sektor MŚP i zostały pomyślane tak, żeby system zakupowy wspierał cele gospodarcze i rozwojowe państwa.

IFA 2019 Berlin

Transport

Rośnie zainteresowanie lotami z portu lotniczego we Wrocławiu. Lotnisko obsłużyło w I półroczu 1,6 mln pasażerów

Tylko w czerwcu port lotniczy we Wrocławiu obsłużył ponad 365 tys. pasażerów, a przez pierwsze półrocze – blisko 1,6 mln osób. O ile jeszcze kilka lat temu ruch na lotnisku w letnich miesiącach był niemal dwukrotnie większy niż zimą, o tyle obecnie dysproporcje nie są już tak duże. To wynik szerokiego wyboru ofert – coraz bogatszej oferty połączeń sieciowych i rozbudowanej siatki połączeń niskokosztowych. Rośnie też liczba pasażerów, którzy korzystają z lotów czarterowych przez cały rok.