Komunikaty PR

Nawet nie będąc klientem banku, można dostać kredyt w 15 minut

2013-11-20  |  12:35
Kontakt
Jan Pakuła
Clear Communication Group

Al. Niepodległości 159/21
02-555 Warszawa
jp|clearcom.pl| |jp|clearcom.pl
512641997
www.clearcom.pl/

Nawet nie będąc klientem banku, można dostać kredyt w 15 minut


Czy kiedy pilnie potrzebujemy pieniędzy, możemy liczyć wyłącznie na „nasz” bank? Zazwyczaj tak jest najprościej, bo zna on już naszą sytuację finansową i bez większych przeszkód może ocenić czy posiadamy odpowiednią zdolność kredytową. Niekoniecznie jednak rozwiązanie to może okazać się najtańsze. Nie zawsze bowiem najlepsza oferta kredytowa jest w banku, w którym mamy konto. Jak zatem nie przepłacić, a jednocześnie uniknąć dodatkowych formalności związanych z udokumentowanie zdolności kredytowej w „nowym” banku?  

Z badania TNS Polska wynika, że w II kwartale 2013 roku 13 proc. Polaków, czyli ok. 4,25 mln osób, było w trakcie spłacania różnego rodzaju kredytów. Aż 2,6 mln z nich spłacało kredyty gotówkowe. Najczęstsze przyczyny ich zaciągania to pokrycie bieżących wydatków i chęć zmiany wyposażenia mieszkania lub domu. Natomiast wybierając kredytodawcę kierują się przede wszystkim szybkością uzyskania kredytu (czynnik wskazany przez 21 proc. badanych), zaufaniem do banku, a także wysokością proponowanych rat (za Audyt Bankowości Detalicznej TNS Polska, badanie przeprowadzone na zlecenie mBanku).
Oczekiwania klientów oraz olbrzymia konkurencja na rynku sprawiają, że banki starają się jak najbardziej uprościć procedury przyznawania kredytów. Obecnie, coraz częściej do uzyskania kredytu gotówkowego w banku wystarczy kilka minut (w mBanku wartość pożyczki udzielanej w kilka minut może wynieść nawet 100 tysięcy złotych), nie trzeba też pojawiać się w jego oddziale. Wystarczy do tego komputer, a nawet sam telefon. 

Szybkość i prostota
Podstawą do udzielenia szybkiej pożyczki on-line jest wiedza na temat salda na rachunku bankowym klienta oraz poziomu jego wynagrodzenia, które na niego otrzymuje. Dawniej, kiedy chcieliśmy dostać kredyt w innym banku, niezbędne było dostarczenie do placówki, lub choćby przesłanie w formacie PDF, niezbędnych dokumentów. To zajmowało czas – począwszy od procesu gromadzenia dokumentów, po wizytę (często więcej niż jedną) w placówce banku. Dzisiaj jest to o wiele prostsze, szczególnie w stawiającym na innowacyjność mBanku. Dzięki specjalnej aplikacji, dane z konta klienta, niezbędne do udzielenia szybkiego kredytu on-line, mogą być bezpiecznie przekazane do mBanku w bardzo krótkim czasie. Taka metoda weryfikacji dochodu sprawia, że nawet nie posiadając konta, kredyt można otrzymać już po 15 minutach. Podstawowe korzyści z niej wynikające to wygoda i szybkość. W specjalnym badaniu mBanku wskazało na nie odpowiednio: 75 proc. i 45 proc. respondentów. 

Bezpieczeństwo
Jak to działa? Zainstalowana na komputerze klienta aplikacja (udostępniona po złożeniu wniosku kredytowego) pozwala na elektroniczne przesłanie wybranych danych dotyczących historii operacji. Wystarczy, że klient zaloguje się do swojego banku z poziomu aplikacji, a reszta procesu przebiegnie automatycznie. 

Bezpieczeństwo przesyłanych danych jest gwarantowane przez mBank – właściciela i współtwórcę aplikacji. W tym kontekście bardzo ważne jest, że login i hasło klienta nie są w żaden sposób zapamiętywane. Aplikacja nie wykonuje żadnych operacji w imieniu klienta i nie modyfikuje ustawień konta. W swoim działaniu przypomina nieco przeglądarki internetowe, przy użyciu których tak często logujemy się do wielu serwisów (również bankowych) z pełnym zaufaniem. Co więcej, komunikacja między aplikacją, a bankiem przebiega za pośrednictwem szyfrowanego kanału, a regularnie przeprowadzane audyty potwierdzają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Agata Białas, ekspert Wydziału Produktów Kredytów mBanku

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość „Kierunki 2021” z agencją Idea Creative Group Biuro prasowe
2021-04-06 | 13:30

„Kierunki 2021” z agencją Idea Creative Group

Pandemia sprawiła, iż wiele gospodarek tak aktualnie potrzebuje, jak i w dłuższej perspektywie potrzebować będzie ogromnego wsparcia inwestycyjnego. Instrumentem, w którym upatruje
Bankowość Savangard bezpłatnie dostarczy bankom agregator API
2021-03-30 | 11:00

Savangard bezpłatnie dostarczy bankom agregator API

Choć od wdrożenia dyrektywy PSD2 w Polsce minęło już półtora roku, rozwiązania otwartej bankowości wciąż nie są standardem rynkowym. Tymczasem, usługi takie jak AIS czy PIS
Bankowość Getin Bank ponownie doceniony za wysoką jakość obsługi
2021-03-29 | 11:40

Getin Bank ponownie doceniony za wysoką jakość obsługi

Getin Bank zwyciężył w kategorii „Najlepsza Obsługa w Placówce” w 6. edycji projektu Instytucja Roku, organizowanej przez portal mojebankowanie.pl. Eksperci, oceniając

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz bliżej rozwiązanie problemu kredytów frankowych. Unieważnienie umów oznaczałoby straty dla banków od 70 mld do nawet 230 mld zł

Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach, oraz sektor bankowy z niecierpliwością czekają na uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygania sporów o kredyty frankowe. Ma ono nastąpić 13 kwietnia. Zdaniem dr. hab. Witolda Potwory z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu sprawiedliwe wydaje się proponowane przez KNF przeliczanie kwoty kredytu po kursach z dnia ich zaciągnięcia. Być może jednak Sąd Najwyższy zaproponuje inne rozwiązanie. Ekspert podkreśla, że szkodliwe byłoby rozwiązanie obciążające tylko jedną stronę sporu – kredytobiorców lub banki. KNF policzyła, że koszty dla banków w przypadku unieważnienia umów kredytowych mogłyby sięgnąć od 70 do 234 mld zł w zależności od przyjętego wariantu.

Prawo

Firmy rodzinne w Polsce generują 18 proc. PKB i 332 mld zł przychodu. Nowe przepisy mają ułatwić ich funkcjonowanie i sukcesję

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy. W ciągu najbliższych pięciu lat w ręce kolejnej generacji przejdzie ok. 57 proc. firm rodzinnych, ale tylko nieco ponad 8 proc. następców deklaruje chęć ich poprowadzenia. Do konsultacji trafił niedawno projekt ustawy o fundacji rodzinnej, który ma pomóc rozwiązać problem sukcesji, umożliwi też firmom rodzinnym stabilny rozwój w perspektywie wielopokoleniowej. – To odpowiedź na oczekiwania prywatnej przedsiębiorczości – ocenia Piotr Aleksiejuk z kancelarii Wojarska Aleksiejuk i Wspólnicy.

Prawo

Transport autokarowy pominięty w Krajowym Planie Odbudowy. Najbardziej poszkodowana będzie tzw. Polska powiatowa

W transporcie wojewódzkim, powiatowym i gminnym jest wykorzystywanych ok. 35 tys. autobusów, których średni wiek wynosi 18,6 lat, ale wiele z nich ma nawet 30 lat i więcej. Na wymianę starego, nieekologicznego taboru nie przewidziano żadnych środków w Krajowym Planie Odbudowy – podkreśla Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji, która zrzesza przewoźników autokarowych. Jak wskazuje, rząd całkowicie pominął potrzeby transportowe tzw. Polski powiatowej, zamiast tego przeznaczając środki na rozwój 1,2 tys. nowych autobusów dla dużych miast.

Farmacja

Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych ludzi. Pandemia znacząco opóźnia diagnostykę i leczenie.

– Minęły już czasy, kiedy Parkinson był problemem ludzi starszych. Najmłodszy chory, z którym rozmawiałem, miał pierwsze objawy w wieku 16 lat – mówi wiceprezes Fundacji Chorób Mózgu Wojciech Machajek. Chorobę Parkinsona, na którą cierpi w Polsce ok. 100 tys. osób, diagnozuje się coraz częściej i u coraz młodszych. W ostatnich latach poprawił się dostęp do leczenia zaawansowanego stadium choroby, a w ramach dwóch programów lekowych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii infuzyjnych. Kluczowe znaczenie dla sprawności chorych ma jednak wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, co ostatnio utrudnia pandemia.