Komunikaty PR

Najlepsza inwestycja pod słońcem

2021-07-26  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marcin Pietraszek
Core PR

Genewska 18
03-963 Warszawa Warszawa
marcin.pietraszek|core.ppl| |marcin.pietraszek|core.ppl
530 979 039
https://corepr.pl/

Lider rynku hiszpańskich nieruchomości dla polskich inwestorów

W Europie od kilku lat przybiera na sile trend inwestowania w atrakcyjne nieruchomości turystyczne z myślą o ich sprzedaży z zyskiem lub wynajmie. Zagraniczni inwestorzy już dawno zauważyli potencjał hiszpańskiego rynku. W 2019 roku łączna wartość transakcji na tym rynku nieruchomości przekroczyła rekordowe 12,214 miliardów Euro. Po dokładnych badaniach hiszpańskiego rynku powołano do życia Tripinvest, który po zaledwie 2 latach zyskał miano jednego z liderów na rynku sprzedaży hiszpańskich nieruchomości polskim klientom. Wszystko dzięki wypracowanemu modelowi zarządzania oraz współpracy z biurami w Hiszpanii. Spółka Vela Poland S.A. będąca właścicielem brandu Tripinvest, dzięki przemyślanym programom partnerskim oraz środkom z emisji publicznej zamierza wejść na kolejne rynki. Klientami Tripinvest są osoby posiadające oszczędności i rozważające zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych oraz wypoczynkowych w regionach Costa Blanca oraz Costa del Sol, czyli najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów półwyspu iberyjskiego.

 

Polacy coraz chętniej inwestują w hiszpańskie nieruchomości

Hiszpania jest jednym z najczęściej wybieranych krajów przez polskich inwestorów, szukających miejsca na zakup nieruchomości. Na atrakcyjność ojczyzny flamenco wpływają konkurencyjne ceny apartamentów oraz sprzyjający klimat. Coraz częściej ceny nieruchomości w kraju Picassa są dużo tańsze niż nad Wisła, co przekłada się na wzrost zainteresowania inwestycją na tutejszym rynku. W 2018 roku Polacy kupili nieruchomości w Hiszpanii o wartości 700 milionów zł. A z roku na rok to  zainteresowanie wyraźnie rośnie. To napędza Tripinvest do dalszych działań.

 „Inwestycja w brand Tripinvest pozwala ulokować kapitał w dynamicznie rozwijającej się branży nieruchomości oraz zapewnić sobie dodatkowe źródło dochodu. W tym roku planujemy poszerzenie oferty o nieruchomości  z rynków francuskiego i portugalskiego, a do końca przyszłego roku chcemy wejść na rynek chorwacki. Ponadto planujemy rozwinąć franczyzę, aby poszerzyć ofertę naszych nieruchomości na terenie samej Hiszpanii” - komentuje Norbert Liziński, Kierownik ds. Rozwoju i Działu Sprzedaży w Tripinvest.

 

Cele inwestycje emisji publicznej akcji Vela Poland S.A.

Celem emisji publicznej akcji Vela Poland S.A. jest zebranie kapitału na ekspansje na rynki francuski, portugalski oraz chorwacki, rozwój struktury sprzedaży, w tym otwarcie nowych serwisów internetowych, pozyskanie nowych ofert nieruchomości oraz potencjalnych klientów, prowadzenie kampanii reklamowych na terenie Polski, zbudowanie sieci nowych biur, rozwinięcie konceptu franczyzowego w Hiszpanii, pozyskanie do współpracy nowych partnerów sprzedażowych oraz rozbudowa contentu dla osób zainteresowanych inwestycjami w hiszpańskie nieruchomości. Więcej informacji o emisji akcji na stronie akcjetripinvest.pl.

Tripinvest to międzynarodowy zespół ekspertów wyspecjalizowanych w branży nieruchomości. Jesteśmy projektem wywodzącym się z grupy spółek Dajami, które działają na rynku polskim (LoveAir, AmperGo, Aero7, LoveCoffee, LifePlanet) oraz zagranicznych (Hiszpania, Niemcy, Czechy, USA i kilka innych). Działalność tripinvest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowania Europejczyków w zakresie inwestowania w atrakcyjnie położone nieruchomości turystyczne o wysokiej stopie zwrotu. Szybki rozwój marki to dowód na ogromny potencjał branży.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Membrana fasadowa – nowy wymiar w estetyce elewacji Biuro prasowe
2021-09-15 | 05:50

Membrana fasadowa – nowy wymiar w estetyce elewacji

Paroprzepuszczalne membrany wstępnego krycia to materiał kojarzony zazwyczaj z konstrukcją pokrycia dachowego. Stosuje się je jednak także jako pokrycie elewacyjne, zwłaszcza w przypadku
Nieruchomości Victoria Dom: 2 etap Osiedla Krzewna już w sprzedaży
2021-09-14 | 11:00

Victoria Dom: 2 etap Osiedla Krzewna już w sprzedaży

Osiedle Krzewna 2 to kolejny etap inwestycji Victorii Dom zlokalizowanej na warszawskim Targówku. W 4-kondygnacyjnym budynku powstaną 52 mieszkania z balkonami lub ogródkami.
Nieruchomości Infinity office building – advanced underground works in the heart of Wrocław
2021-09-14 | 10:25

Infinity office building – advanced underground works in the heart of Wrocław

Construction works related to the underground of the Infinity office building in Wrocław are progressing dynamically. The general contractor for the investment, Eiffage Polska Budownictwo S.A.,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Handel

InPost wprowadza nową usługę dla e-handlu. Przesyłki w wybranych miastach będą dostarczane do paczkomatu tego samego dnia

W Łodzi i Warszawie rusza nowa usługa InPost – Same Day Delivery, dzięki której dostawa przesyłek do paczkomatu na terenie miasta jest możliwa tego samego dnia. Jak zapowiada spółka, do końca roku usługa będzie dostępna na 20 największych polskich rynkach. Co ważne, za dostawę w ten sam dzień nie będzie pobierana dodatkowa opłata. – W ten sposób podnosimy poprzeczkę dla wszystkich graczy na rynku, którzy dostarczają przesyłki – zapowiada Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost SA.

Prawo

Wchodzą w życie przepisy przerywające procesy reprywatyzacyjne. Właściciele nieruchomości będą dochodzić odszkodowań przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka

16 września wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego, która ma uniemożliwić zwrot nieruchomości odebranych przez władze państwowe po II wojnie światowej. Wprowadza bowiem limit 30 lat na uznawanie roszczeń reprywatyzacyjnych. Przeciwnicy nowej regulacji wskazują, że oznacza ona przerwanie wszystkich procesów reprywatyzacyjnych, co uniemożliwi poszkodowanym odzyskanie bezprawnie zagrabionego mienia. Z drugiej jednak strony oznacza też zakończenie tysięcy spraw, które do tej pory zalegały w urzędach, ponieważ nie można było odnaleźć spadkobierców przedwojennych właścicieli. Dla osób, którym zostanie odebrane prawo do roszczeń, rozwiązaniem będzie skierowanie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Finanse

Po wprowadzeniu Polskiego Ładu część przedsiębiorców będzie rezygnować z podatku liniowego. To może pociągnąć za sobą szkody dla gospodarki

Około 700 tys. przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym zostanie najmocniej dotkniętych planowanymi zmianami w ramach Polskiego Ładu. Zwiększenie im obciążeń, nawet jeśli wyniesie 4,9 proc. zamiast 9 proc., bez możliwości odliczenia kwoty wolnej od podatku, czyli planowanych 30 tys. zł, może spowodować, że część przedsiębiorców zrezygnuje z tej formy opodatkowania. – Tymczasem od 2004 roku, kiedy ją wprowadzono, przyniosła ona wiele korzyści zarówno dla firm, jak i budżetu państwa – mówi Rzecznik MŚP Adam Abramowicz, który zbiera podpisy pod petycją w sprawie zablokowania niekorzystnych zmian. Podpisało ją już ponad 52 tys. osób.

Konsument

Polacy postrzegają podgrzewacze tytoniu jako zamiennik papierosa. Sięgają po nie, bo nie chcą zrywać z nałogiem [DEPESZA]

Podgrzewacze tytoniu są dla palaczy w Polsce najbliższym substytutem tradycyjnych papierosów – wynika z badania Maison & Partners dla Federacji Konsumentów. Wpływa na to podobny wygląd paczki z wkładami, ich zapach i smak tytoniu. Badani konsumenci, którzy sięgają po podgrzewacze, na ogół nie zamierzają definitywnie rozstawać się z nałogiem, ale szukają mniej szkodliwego zastępnika dla klasycznego „dymka”. Częściej to e-papierosy są traktowane jako pierwszy krok do całkowitego rzucenia palenia.