Komunikaty PR

Nasze własne M. Eksperci radzą, na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania.

2015-06-22  |  14:20
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Grabowska
Marketing&Communications Consultants

Wilcza 28/10
00-544 Warszawa
agrabowska|mcconsultants.pl| |agrabowska|mcconsultants.pl
600 349 410
www.mcconsultants.pl

Zakup własnego mieszkania to jest bardzo ważny życiowy krok. Często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia wieloletniego kredytu, dlatego taka decyzja powinna być dokładnie przemyślana. Zanim podpiszemy umowę zakupu, warto też skorzystać z konsultacji ze specjalistami z dziedziny nieruchomości. 

Dopasuj mieszkanie do swoich planów

 

Zanim wybierzesz swoje przyszłe mieszkanie, zadaj sobie dwa podstawowe pytania: czego potrzebuję i jakie mam są moje plany względem mieszkania? Od odpowiedzi na nie będzie zależeć to, czy poszukiwania ograniczą się do rynku pierwotnego, czy też weźmiesz pod uwagę również rynek wtórny.  

 

Jeśli planujemy w tym mieszkaniu spędzić co najmniej kilkanaście lat, warto skorzystać z bogatej oferty rynku pierwotnego. Dzięki temu zyskujemy gwarancję, że nasze mieszkanie zostanie wykonane w nowoczesnej technologii, z wykorzystaniem bezpiecznych materiałów, spełniających najnowsze normy” – radzi Adam Dąbkowski, dyrektor generalny Nexity Polska.

 

Przy zakupie warto też uwzględnić metraż mieszkania oraz cenę. Ta ostatnia jest często podstawowym kryterium podczas selekcji ofert. To istotny czynnik, jeśli chcesz skorzystać z programu Mieszkanie Dla Młodych, który obecnie wspiera zakup mieszkania tylko z rynku pierwotnego, którego cena za metr kwadratowy mieści się w określonym przedziale cenowym.

 

Jeśli mieszkanie ma być dla nas inwestycją, przeznaczoną pod wynajem, metraż może być mniejszy, natomiast warto zadbać o to, by salon i kuchnia były oddzielnymi pomieszczeniami. Wówczas w mieszkaniu większa liczba lokatorów będzie mogła cieszyć się własnym pokojem. Natomiast rodzina z dziećmi raczej powinna zdecydować się na większe, przestrzenne mieszkanie. Dobrze, gdyby było wyposażone w odrębne łazienkę oraz toaletę. Duży ogródek, balkon czy taras, na którym można wspólnie spędzać wolny czas, będą tu dodatkowym atutem. Niezależnie od przeznaczenia mieszkania, zawsze należy rozsądnie ocenić, czy sugerowana cena jest adekwatna do tego, co możemy za nią zyskać” – sugeruje Adam Dąbkowski. 

 

Czego potrzebujesz, aby czuć się komfortowo?

 

Wybierając mieszkanie, dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby. Zastanów się, czy odpowiada Ci jego rozkład i ergonomia. Oprócz rozkładu mieszkania, ważna jest lokalizacja. Nowe osiedla często powstają na obrzeżach miast, dzięki czemu mieszkańcy mają ciszę i spokój, jednak wybierając nowe mieszkanie weź pod uwagę, ile czasu Ci dojazd do centrum czy do miejsca pracy. Pamiętaj też, że mieszkanie powinno zaspokajać indywidualne potrzeby każdego z lokatorów. 

 

„Z naszych badań i doświadczeń wynika, że niektórzy klienci chcieliby mieć duże balkony, duże tarasy, duże ogródki, ogrody zimowe, a jednocześnie mały metraż mieszkania”. – mówi Adam Dąbkowski. I dodaje:  Niektórzy nasi klienci chcieli mieć dobrze doświetlone mieszkania z dużą ilością okien, nie za głębokie, z widnymi łazienkami, widnymi kuchniami. Klienci chcą też mieszkać w nowoczesnym budynku o ciekawej architekturze, która nie zestarzeje się szybko. Dokładnie analizowaliśmy ich potrzeby, a wszystkie wskazówki udało się nam uwzględnić projektując mieszkania w Bemowo Bianco 2”.

 

Zanim postanowisz nabyć konkretne mieszkanie, spokojnie zastanów się, na czym ci najbardziej zależy, co jest niezbędne, by mieszkanie odpowiadało twoim potrzebom, a z jakich aspektów gotowy jesteś zrezygnować.

 

Naszym Klientom proponujemy, by wykonali listę potrzeb mieszkaniowych. Zadajmy sobie pytanie, co nam bardziej odpowiada: mieszkanie w centrum czy na kameralnym osiedlu na obrzeżach, mieszkanie dla singla, pary czy kilkupokojowe dla rodziny, kuchnia oddzielna czy w postaci aneksu, z oknem czy bez, jedna łazienka czy łazienka plus toaleta z prysznicem? Weźmy pod uwagę sposób i czas dojazdu do pracy, centrum handlowego, przedszkola. Określmy niezbędną powierzchnię, jaką powinien mieć nasz taras czy ogródek. Zwróćmy uwagę na okolicę i to, czy osiedle jest otoczone zielenią. To wszystko są kluczowe sprawy, wpływające na nasze poczucie komfortu”. – wylicza ekspert.

 

Skorzystaj z porad eksperta

 

Kiedy już masz na oku określone mieszkanie, skonsultuj wstępną decyzję z ekspertem, który doradzi i pomoże Ci rozwiać wątpliwości. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z dni otwartych organizowanych przez deweloperów. To okazja do tego, by dowiedzieć się więcej na temat różnych inwestycji dewelopera. Często podczas dni otwartych deweloper oferuje możliwość promocyjnego zakupu mieszkania. Taką strategię stosuje m.in. Nexity Polska, które w dniach w dniach 26-28 czerwca 2015r. zorganizuje Dni Otwarte Bemowo Bianco 2.

 

W naszych działaniach sprzedażowych kluczową rolę odgrywają Dni Otwarte każdej z inwestycji. Wcześniej każda osoba zainteresowana może odwiedzić nasze biuro sprzedaży, dokładnie zapoznać się ze szczegółami oferty, dopytać o wszelkie detale, a potem – aż do Dni Otwartych - ma czas na to, by spokojnie rozważyć wszystkie zalety i wady mieszkań, zastanowić się nad swoimi potrzebami, przeanalizować swój budżet i możliwości finansowe” – kwituje Dyrektor Generalny Nexity Polska.

 

Nie zapomnij o kwestiach prawnych

 

Aby procedura zakupu mieszkania przebiegła bezproblemowo, a nowy właściciel był zadowolony ze swojego lokum, dobrze jest zasięgnąć porady prawnej u specjalisty w zakresie nieruchomości. Dowiesz się od niego, czego w szczególności powinieneś dopilnować, by uniknąć ewentualnych problemów na każdym etapie, od wyboru oferty aż po odbiór kluczy.

 

Jeszcze przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego, naszym klientom sugerujemy, by sprawdzili wcześniejsze inwestycje dewelopera i upewnili się, czy zostały ukończone terminowo i bezproblemowo. Choć od kilku lat funkcjonuje już ustawa deweloperska, chroniąca interesy nabywców, przypominamy, aby przed podpisaniem umowy skontrolować wpisy do księgi wieczystej, określić status prawny gruntów, na których powstanie osiedle i zorientować się, jakie są plany zagospodarowania przestrzennego inwestycji. Zalecamy im również, aby dokładnie zapoznali się z umową deweloperską i dopilnowali, by zawarto w niej tak precyzyjne zapisy, jak to tylko możliwe, a także poddali wnikliwej analizie informacje ujawnione w prospekcie informacyjnym” – doradzają Andrzej Szmigiel i Krzysztof Papros z warszawskiej kancelarii SPP Legal Szmigiel&Papros, która niedawno dołączyła do prestiżowej międzynarodowej sieci prawniczej CEE Attorneys.

Kontakt dla mediów:

Karolina Krzysik - Klemanów

Marketing & Communications Consultants

e-mail: krzysik@mcconsultants.pl

tel.: (+48) 662 031 031

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Krakowski budynek V.Offices z dwiema nagrodami European Property Awards Biuro prasowe
2021-12-03 | 14:17

Krakowski budynek V.Offices z dwiema nagrodami European Property Awards

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ai5yPrAuOtjk1EfPNRkg8BuRaIyY?e=rlrNdc V.Offices, po najwyższej w historii polskich inwestycji ocenie zdobytej w ekologicznej certyfikacji BREEAM, święci
Nieruchomości Ceny mieszkań w 7 największych miastach – listopad 2021 r. [RAPORT BIG DATA]
2021-12-03 | 10:00

Ceny mieszkań w 7 największych miastach – listopad 2021 r. [RAPORT BIG DATA]

Listopad był kolejnym miesiącem, w którym eksperci GetHome.pl i RynekPierwotny.pl odnotowali w większości największych miast spadek popytu na nowe mieszkania. Równocześnie
Nieruchomości @Home – skandynawski najem długoterminowy zadebiutuje na początku roku w Gdańsku
2021-12-02 | 12:18

@Home – skandynawski najem długoterminowy zadebiutuje na początku roku w Gdańsku

Zdjęcia budynku: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84ifVcmeRZg4arxak1UQ?e=ov6qKo  Zdjęcia wnętrz: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84ifVdHC8iyX7kwG-gow?e=ux9hMU    Odpowiedzialne

Więcej ważnych informacji

Infrastruktura

Gen. W. Nowak: Powołanie operatora strategicznej sieci bezpieczeństwa może paradoksalnie obniżyć jej odporność na ataki. Ta kwestia wymaga odrębnej ustawy [DEPESZA]

– Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa ma wiele dobrych elementów, ale paru kwestii tam brakuje, m.in. odniesienia do urządzeń internetu rzeczy (IoT), które będą bardzo istotne w sieci 5G – mówi gen. Włodzimierz Nowak, były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. Jego wątpliwości budzi także pomysł powołania operatora strategicznej sieci bezpieczeństwa. Po pierwsze, tak poważna kwestia powinna zostać uregulowana w odrębnej ustawie. Po drugie, trzeba przeanalizować, czy taki podmiot rzeczywiście przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa państwa. Zdaniem eksperta może być wręcz odwrotnie.

Transport

Problem smogu powrócił jak bumerang w sezonie grzewczym. Trzy śląskie miasta zwarły szyki, żeby walczyć z nim wspólnie

W Polsce smog zabija kilkunastokrotnie więcej osób, niż ginie ich w wypadkach samochodowych. Głównym winowajcą jest niska emisja ze źródeł komunalnych, a w miastach do problemu przyczynia się też transport drogowy i emitowane przez niego spaliny. Problem smogu i zanieczyszczeń powietrza, który dotyczy całej Polski, niczym w soczewce skupia się na Śląsku i wraca jak bumerang w każdym sezonie grzewczym. Dlatego w ramach kampanii „Oddech dla Polski” trzy miasta z tego województwa – Żywiec, Wodzisław Śląski oraz Tarnowskie Góry – łączą siły, żeby walczyć z nim wspólnie i zaangażować mieszkańców w nawet najdrobniejsze działania na rzecz poprawy jakości powietrza.

Finanse

Nowy start w biznesie. Będzie wsparcie dla przedsiębiorców, którzy musieli zamknąć swoje firmy

Strach przed porażką jest jednym z głównych hamulcowych rozwoju przedsiębiorczości. Jak wynika z badania PARP, 41 proc. osób, które widzą szanse biznesowe w swoim otoczeniu, nie decyduje się na otworzenie własnej firmy z powodu tej obawy. Porażka jest jednak ryzykiem wpisanym w każdy biznes i może stanowić ważną lekcję na przyszłość. Tym, którzy mimo niepowodzenia zdecydowali się wrócić na rynek i ponownie rozpocząć działalność gospodarczą, PARP pomaga w ramach projektu „Nowy start”. O wsparcie, dzięki któremu łatwiejszy będzie powrót na rynek, mogą aplikować mikro-, mali i średni przedsiębiorcy.

Firma

Zamek Królewski na Wawelu przygotowuje się do uruchomienia stałej wystawy nowego Skarbca Koronnego. Od grudnia nowym mecenasem jest PGE Polska Grupa Energetyczna

Inauguracja nowego Skarbca Koronnego oraz zakrojone na szeroką skalę działania edukacyjne dotyczące historii Polski, które będą obejmować m.in. cykle warsztatów, zajęcia z historii, publikacje i konkursy – to najważniejsze przedsięwzięcia, które zrealizuje w przyszłym roku Zamek Królewski na Wawelu dzięki wsparciu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Krakowskie muzeum i największy koncern energetyczny na polskim rynku zawarły właśnie umowę o współpracy. To już kolejny z serii patronatów PGE ukierunkowany na propagowanie kultury i polskiego dziedzictwa historycznego.

Teatr

Warszawska Opera Kameralna po premierze „Castor et Pollux”. Prace nad spektaklem rozpoczęły się jeszcze przed pandemią

Premiera opery „Castor et Pollux” skomponowanej przez Jeana-Philippe’a Rameau była długo oczekiwana. Pierwotnie miała mieć miejsce w marcu 2020 roku. Plany Warszawskiej Opery Kameralnej pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Teraz udało się przygotować przedstawienie w międzynarodowym gronie, mimo trudności pandemicznych. – Spektakl zachwyca pięknem głosów i tańców barokowych, a wszystko zostało zrealizowane z ogromną pieczołowitością i atencją do szczegółu. Dzisiaj naprawdę trudno o takie dzieło – mówi Alicja Węgorzewska, śpiewaczka operowa i dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej.