Komunikaty PR

Przedmieścia wracają do łask

2019-11-22  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Martyna Hliwa
Publicon Sp. z o.o.m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

W ostatnich latach chętnie przeprowadzaliśmy się na obrzeża dużych metropolii. Wbrew pozorom, nie jest to sytuacja typowa wyłącznie dla Warszawy. Według najnowszych danych portalu Rynek Pierwotny w latach 2007-2018 największym wzrostem cieszył się powiat wrocławski. Przez dziesięć lat liczba mieszkańców wzrosła tu aż o 30%. Równie dużym zainteresowaniem jak mniejsze miejscowości cieszą się osiedla położone nieco dalej od centrum, lecz pozostające w granicach miasta. Z czego wynika ta tendencja? 

Tak duże zainteresowanie to przede wszystkim zasługa szybkiego rozwoju tych okolic. Zmienia się dziś postrzeganie suburbii. Przestają bowiem kojarzyć się z terenami o niedostatecznie rozwiniętej infrastrukturze czy trudno dostępnych usługach. Powstaje coraz bardziej zróżnicowana oferta: zarówno pod kątem gastronomicznym, jak i możliwości spędzania wolnego czasu. Dla wielu zamieszkanie obrzeżnych dzielnic to sposób na znalezienie spokojnej okolicy, z dala od ulicznego zgiełku.

Architektura, która wspiera relacje

Osiedla mieszkaniowe są tu częściej kameralne. Łatwiej o nawiązanie sąsiedzkich relacji, kiedy wszyscy mieszkańcy znają się choćby z widzenia, a architektura części wspólnych daje możliwość spotkania się w większym gronie. Maleje poczucie anonimowości – rośnie natomiast bezpieczeństwo i wzajemne zaufanie. Niekiedy to właśnie sąsiedzkie, oddolne inicjatywy najbardziej spajają społeczność – jak chociażby zimowe zbiórki dla schronisk, akcje charytatywne czy okazjonalne pikniki.

Miejsce dla rodzin z dziećmi

Mieszkańcy doceniają bliskość terenów zielonych, miejsc do rekreacji. W naszej wprowadzonej niedawno do sprzedaży inwestycji, Novej Stoczniovej, mieścić się będzie pięć trzykondygnacyjnych budynków. Wszystkie mieszkania na parterze będą miały ogródki – niekiedy przekraczające 200 metrów kwadratowych. Z doświadczenia wiemy, że takie kameralne osiedla cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi. Okolica zapewnia możliwości zarówno pod kątem dostępności placówek edukacyjnych, jak i sklepów czy usług – tłumaczy Tomasz Bednarek, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Z dostępem do komunikacji

Przeprowadzka na przedmieścia to także możliwość kupna wymarzonego „M” w nieco korzystniejszej cenie. To dobra opcja w szczególności dla tych, którzy dopiero zaczynają samodzielne życie, ale nie chcieliby wynajmować. Nie muszą decydować się wyłącznie na korzystanie z samochodów. Osiedla mieszkaniowe powstają na terenach z dogodnym dostępem do komunikacji miejskiej. Infrastruktura na obrzeżach miast sukcesywnie się rozbudowuje, a dużym ułatwieniem dla mieszkańców jest także bliskość obwodnic, dzięki którym można łatwo przemieścić się na drugi koniec miasta – bez konieczności stania w korkach. 

Lokalizacja jest dziś jednym z głównych czynników przesądzających o zakupie mieszkania. Wybierając lokum na obrzeżach miasta, chcemy mieć pewność, że okolica zaspokoi wszystkie nasze potrzeby. Dzielnice położone na peryferiach sukcesywnie wzbogacają swoją ofertę usługową, handlową i gastronomiczną, a to sprawia, że popyt na tutejsze mieszkania nie maleje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Nowe mieszkania w Zielonej Górze? Postaw na Zdrojową Polanę! Biuro prasowe
2019-12-12 | 11:00

Nowe mieszkania w Zielonej Górze? Postaw na Zdrojową Polanę!

Oferowana przez zielonogórskiego dewelopera inwestycja budowana jest na działce pomiędzy ulicami Zdrojową, Źródlaną i Rzeźniczaka. W ramach I etapu, powstają cztery budynki
Nieruchomości Przeciętny Polak pracuje na „M” o 3 lata krócej
2019-12-12 | 11:00

Przeciętny Polak pracuje na „M” o 3 lata krócej

GUS niedawno opublikował dane o medianowym poziomie wynagrodzeń. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, jak w świetle tych informacji wygląda przeciętny czas pracy na polskie
Nieruchomości Wyspiarski klimat w sercu Tatr. Bali Residence w ofercie Rent like home
2019-12-11 | 08:30

Wyspiarski klimat w sercu Tatr. Bali Residence w ofercie Rent like home

Połączenie potęgi gór z mistycyzmem Bali. Tak w skrócie można opisać rezydencję w ofercie marki Rent like home, specjalizującej się w wynajmie krótkoterminowym. Bali

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Obecny system gospodarowania odpadami jest kosztowny i nieefektywny. Bez jego reformy konsumenci muszą liczyć się z dalszym wzrostem cen

Koszty gospodarki odpadami będą rosły. – Wynika to m.in. z faktu, że w tej chwili są niedoszacowane, a cały system nieefektywny, co uderza po kieszeni zarówno samorządy, jak i wszystkich konsumentów – mówi Leszek Karski, ekspert prawa ochrony środowiska. Dodatkowym czynnikiem napędzającym podwyżki są też rosnące ceny energii czy paliw, które przekładają się na koszty transportu. Ekspert podkreśla, że w Polsce cały system gospodarki odpadami wymaga reformy, która powinna zacząć się już na etapie edukacji konsumentów. 

Prawo

Brytyjczycy wybierają nowy parlament. Od tego zależy m.in. scenariusz brexitu i status Szkocji

12 grudnia już drugi raz w ciągu trzech lat obywatele Zjednoczonego Królestwa wezmą udział w przedterminowych wyborach do niższej izby parlamentu. Według sondaży Partia Konserwatywna Borisa Johnsona powinna odzyskać utraconą dwa i pół roku temu większość i doprowadzić do brexitu. Według dra Grzegorza Mathei z Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie najważniejszym zadaniem nowego rządu będzie uchronienie brytyjskiego państwa przed rozpadem.

CES Las Vegas 2020

Problemy społeczne

Połowa pracowników w Polsce ma nieprawidłową wagę, a co piąty – podwyższony cholesterol. Do dbania o zdrowie chcą ich zmotywować pracodawcy

Choć według połowy Polaków sport ma największy wpływ na zdrowie, to blisko 60 proc. nie uprawia żadnej aktywności fizycznej. W efekcie co drugi pracownik biurowy ma nieprawidłowy wskaźnik BMI, czyli problemy z wagą, a co piąty – nieprawidłowy cholesterol – wynika z raportu Medicover Polska. Zauważają to pracodawcy, którzy często wśród pozapłacowych benefitów oferują pakiety sportowe. – Możemy zmniejszyć w ten sposób absencję pracowniczą i poprawić efektywność zakładu pracy – ocenia Artur Białkowski z Medicover Polska.

Handel

Współczesny konsument kupuje coś więcej niż sam produkt. Sprzedawcy kreują więc pozytywne emocje z nim związane

Blisko 2/3 klientów przed zakupem czerpie inspirację z mediów społecznościowych – wynika z badań PwC. Współczesny konsument kupuje już nie tylko sam produkt czy usługę, ale również wrażenia i emocje związane z jego zakupem. Dlatego kreowanie pozytywnych doświadczeń konsumenckich, niezależnie od kanału sprzedaży, jest obecnie jednym z największych wyzwań dla marketerów i fundamentem trendu experience economy.