Komunikaty PR

Przedmieścia wracają do łask

2019-11-22  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Martyna Hliwa
Publicon Sp. z o.o.m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

W ostatnich latach chętnie przeprowadzaliśmy się na obrzeża dużych metropolii. Wbrew pozorom, nie jest to sytuacja typowa wyłącznie dla Warszawy. Według najnowszych danych portalu Rynek Pierwotny w latach 2007-2018 największym wzrostem cieszył się powiat wrocławski. Przez dziesięć lat liczba mieszkańców wzrosła tu aż o 30%. Równie dużym zainteresowaniem jak mniejsze miejscowości cieszą się osiedla położone nieco dalej od centrum, lecz pozostające w granicach miasta. Z czego wynika ta tendencja? 

Tak duże zainteresowanie to przede wszystkim zasługa szybkiego rozwoju tych okolic. Zmienia się dziś postrzeganie suburbii. Przestają bowiem kojarzyć się z terenami o niedostatecznie rozwiniętej infrastrukturze czy trudno dostępnych usługach. Powstaje coraz bardziej zróżnicowana oferta: zarówno pod kątem gastronomicznym, jak i możliwości spędzania wolnego czasu. Dla wielu zamieszkanie obrzeżnych dzielnic to sposób na znalezienie spokojnej okolicy, z dala od ulicznego zgiełku.

Architektura, która wspiera relacje

Osiedla mieszkaniowe są tu częściej kameralne. Łatwiej o nawiązanie sąsiedzkich relacji, kiedy wszyscy mieszkańcy znają się choćby z widzenia, a architektura części wspólnych daje możliwość spotkania się w większym gronie. Maleje poczucie anonimowości – rośnie natomiast bezpieczeństwo i wzajemne zaufanie. Niekiedy to właśnie sąsiedzkie, oddolne inicjatywy najbardziej spajają społeczność – jak chociażby zimowe zbiórki dla schronisk, akcje charytatywne czy okazjonalne pikniki.

Miejsce dla rodzin z dziećmi

Mieszkańcy doceniają bliskość terenów zielonych, miejsc do rekreacji. W naszej wprowadzonej niedawno do sprzedaży inwestycji, Novej Stoczniovej, mieścić się będzie pięć trzykondygnacyjnych budynków. Wszystkie mieszkania na parterze będą miały ogródki – niekiedy przekraczające 200 metrów kwadratowych. Z doświadczenia wiemy, że takie kameralne osiedla cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi. Okolica zapewnia możliwości zarówno pod kątem dostępności placówek edukacyjnych, jak i sklepów czy usług – tłumaczy Tomasz Bednarek, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Z dostępem do komunikacji

Przeprowadzka na przedmieścia to także możliwość kupna wymarzonego „M” w nieco korzystniejszej cenie. To dobra opcja w szczególności dla tych, którzy dopiero zaczynają samodzielne życie, ale nie chcieliby wynajmować. Nie muszą decydować się wyłącznie na korzystanie z samochodów. Osiedla mieszkaniowe powstają na terenach z dogodnym dostępem do komunikacji miejskiej. Infrastruktura na obrzeżach miast sukcesywnie się rozbudowuje, a dużym ułatwieniem dla mieszkańców jest także bliskość obwodnic, dzięki którym można łatwo przemieścić się na drugi koniec miasta – bez konieczności stania w korkach. 

Lokalizacja jest dziś jednym z głównych czynników przesądzających o zakupie mieszkania. Wybierając lokum na obrzeżach miasta, chcemy mieć pewność, że okolica zaspokoi wszystkie nasze potrzeby. Dzielnice położone na peryferiach sukcesywnie wzbogacają swoją ofertę usługową, handlową i gastronomiczną, a to sprawia, że popyt na tutejsze mieszkania nie maleje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Nowy Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC Biuro prasowe
2020-07-14 | 14:30

Nowy Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

W dniu 24 czerwca br. odbyło się Walne Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Na trzyletnią kadencję powołano nowego Prezydenta oraz Zarząd
Nieruchomości Łączą nas wartości: Mateusz Kusznierewicz ambasadorem inwestycji Sol Marina
2020-07-14 | 13:00

Łączą nas wartości: Mateusz Kusznierewicz ambasadorem inwestycji Sol Marina

Dekpol Deweloper podpisał umowę współpracy z Mateuszem Kusznierewiczem. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich żeglarzy został Ambasadorem inwestycji Sol Marina realizowanej w
Nieruchomości Baumit Klub 2020 – kupuj, zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!
2020-07-14 | 12:00

Baumit Klub 2020 – kupuj, zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

1 lutego 2020 roku wystartowała kolejna edycja programu lojalnościowego Baumit Klub. Idea jest prosta – producent materiałów budowlanych nagradza tych, którzy na co dzień

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Polska w ogonie Europy pod względem leczenia alergii – z 12 mln osób chorych odczula się tylko 20 proc. Brak leczenia zwiększa ryzyko zachorowania na COVID-19

Alergia to problem 12 mln Polaków. Przyczyną jej rozwoju są alergeny znajdujące się w pyłkach drzew, traw, zbóż, chwastów, odchodach roztoczy kurzu domowego czy w sierści i naskórku zwierząt domowych. Najczęstsze objawy choroby to katar, zatkany nos, zaczerwienienie spojówek, swędzenie oczu czy suchy kaszel. Alergia to nie tylko choroba dokuczliwa, ale i groźna. Nierozpoznana albo nieleczona prawidłowo może prowadzić do rozwoju astmy oskrzelowej. Dlatego lekarze podkreślają, że kluczowa jest szybka diagnoza i leczenie, które zwłaszcza teraz – w czasie pandemii SARS-CoV-2 – może zapobiec wniknięciu wirusa do organizmu przez błony śluzowe.

 

Prawo

Przedsiębiorcy liczą na progospodarcze inicjatywy prezydenta. Oczekują też jasnych standardów stanowienia prawa

Organizacje zrzeszające przedsiębiorców apelują do prezydenta o jasne określenie kryteriów, które musi spełniać ustawa dotycząca spraw gospodarczych, by zyskać jego podpis. Postulują, żeby każda tego typu zmiana prawa była poprzedzona konsultacjami ze stronami dialogu społecznego i przedstawicielami przedsiębiorców, zapewniała odpowiednio długie vacatio legis, a te dotyczące zwiększania obciążeń podatkowych wymagały 3/5 większości sejmowej. – Prezydent nie wpływa bezpośrednio na gospodarkę i przedsiębiorczość, ale może być otwarty na głosy środowiska przedsiębiorców – uważa główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

E-commerce

Sprzedaż okularów przez internet może znacząco wzrosnąć. Polska aplikacja pozwoli przymierzyć oprawki w rozszerzonej rzeczywistości

Narzędzia oparte na rozszerzonej rzeczywistości, które umożliwiają wirtualne przymierzenie produktu przed zakupem w sieci, mogą zminimalizować liczbę zwrotów. – Według niemieckiego zrzeszenia branży internetowej Bitkom co ósmy zakup w internecie jest zwracany do sklepu, co zwiększa koszty poniesione przez sprzedawców – tłumaczy Beata Badzyńska z Sensi Labs, firmy, która stworzyła aplikację Glasses Click & Fit pozwalającą wirtualnie dopasować okulary. Innowacyjne rozwiązanie nie nakłada oprawek na zdjęcie, ale tworzy realny model 3D twarzy, dzięki czemu klient może w telefonie przejrzeć się jak w lusterku. Aplikacja działa na platformie iOS oraz, co było dotąd niespotykane, na Androidzie.

Bankowość

Pandemia może zwiększyć popyt na doradztwo finansowe. Polacy będą szukać sposobów na pomnożenie gotówki

Strach przed koronawirusem i kryzysem w połączeniu z bardzo niskim oprocentowaniem lokat sprawiły, że tylko w marcu i kwietniu Polacy wypłacili z banków rekordową kwotę 46 mld zł, a więcej osób trzyma swoje oszczędności w gotówce.  – Trzymanie pieniędzy w  skarpecie nie jest dobrym zabezpieczeniem na 2020 rok. Podstawą tego zabezpieczenia jest dbałość o finanse osobiste – mówi prezes Fundacji EFPA Polska, Mariola Szymańska-Koszczyc. Jak podkreśla, w trudnych czasach warto zwrócić się do profesjonalnego doradcy finansowego, który pomoże w podjęciu dobrej decyzji i pomnożeniu gotówki. W Polsce rozwój rynku doradztwa finansowego wciąż jednak utrudniają nieprzystające regulacje i przekonanie klientów, że nie muszą płacić za tego typu usługi.