Komunikaty PR

SPIE z pierwszym kontraktem na TechFM w Szczecinie

2019-08-22  |  15:30
Biuro prasowe

SPIE z pierwszym kontraktem na TechFM w Szczecinie

 

  • SPIE Building Solutions podpisało umowę z Greenstone Sp. z o.o. na techniczną obsługę budynku Lastadia Office.
  • Dzięki kontraktowi SPIE poszerzyło swoją polską działalność w zakresie TechFM (ang. Technical Facility Management) o kolejny region – firma działa już w 13 województwach.
  • TechFM to jeden z filarów działalności spółki, w której portfelu znajduje się ponad 220 nieruchomości w stałej obsłudze, o łącznej powierzchni 6,5 mln m2.

 

Szczecińska inwestycja Lastadia Office to w pełni skomercjalizowany, oddany do użytkowania w lipcu 2013 r. obiekt biurowo-usługowy o powierzchni użytkowej 13,4 tys. m2. W ramach zawartego kontraktu SPIE świadczyć będzie usługi TechFM, obejmujące m.in. pełną opiekę techniczną nad instalacjami elektrycznymi, niskoprądowymi, HVAC, wodno-kanalizacyjnymi i przeciwpożarowymi.

 

- Bardzo cieszę się z pozyskania kontraktu w Lastadia Office i wejścia do nowego miasta. Dzięki temu jeszcze mocniej akcentujemy obecność i rozpoznawalność marki SPIE w Polsce. Obecnie obsługujemy łącznie 6,5 mln m2 powierzchni, co czyni nas liderem branży FM na krajowym rynku. Prognozujemy dalszy, systematyczny wzrost portfela obsługiwanych nieruchomości – mówi Rafał Baranowski, Dyrektor Operacyjny TechFM w SPIE Building Solutions Sp. z o.o.

 

W zakresie TechFM polski oddział francuskiego koncernu SPIE[*] jest obecny w 13 województwach. To główny obszar działalności firmy w kraju. Obsługiwana powierzchnia znajduje się w 222 nieruchomościach, w których SPIE posiada dedykowane do ich obsługi zespoły. Budynki biurowe to 21 proc. obsługiwanej powierzchni (1,38 mln m2). Największą część portfolio – 67 proc. (4,35 mln m2) – stanowią obiekty logistyczne. Z kolei przemysłowe to 7 proc. (0,44 mln m2), a handlowe – 5 proc. (0,33 mln m2).

 

- Nasza pozycja w branży to m.in. efekt działania w ramach koncernu o globalnej skali. Mamy know-how i możliwości, aby utrzymywać własne, wewnętrzne zespoły serwisowe: niskoprądowy, HVAC, mobilny czy systemów gaszenia. To w wielu obszarach uniezależnia nas od podwykonawców i tym samym wyróżnia na tle konkurencji – dodaje Rafał Baranowski.

 

TechFM to nie jedyny obszar działania SPIE w Polsce. Firma specjalizuje się również w systemach antykradzieżowych, instalacjach przeciwpożarowych, niskoprądowych i teletechnicznych, a także projektuje i instaluje stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Piony biznesowe Fire & Systems oraz Retail, dodane do oferty spółki w wyniku akwizycji AGIS Fire&Security w 2016 r., realizują obecnie ok. 100 projektów na nowych budowach lub instalacji czy modernizacji nowych systemów w już funkcjonujących obiektach.

 

Źródło: SPIE Building Solutions Sp. z o.o.

 


[*] SPIE Building Solutions to lokalny oddział francuskiego koncernu SPIE S.A. – niezależnego europejskiego lidera usług multi-technicznych w obszarze energetyki i komunikacji. Polski oddział przynależy do SPIE Deutschland & Zentraleuropa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wnętrza Lake Hill Resort & Spa - Katarzyna Sokołowska i pracownia Ideograf Biuro prasowe
2019-09-18 | 14:35

Wnętrza Lake Hill Resort & Spa - Katarzyna Sokołowska i pracownia Ideograf

Zdjęcia: Ola Kaczmarek fotografia-hotelowa.pl Link do
Nieruchomości Wrocław: Ruszyła sprzedaż IV etapu Pixel House
2019-09-18 | 14:00

Wrocław: Ruszyła sprzedaż IV etapu Pixel House

Przy ulicy Legnickiej, naprzeciwko Centrum Handlowego Magnolia, powstaje ostatni etap 9-kondygnacyjnej inwestycji dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.   W czwartym etapie
Nieruchomości LivinnX Kraków hall of residence open!
2019-09-18 | 11:40

LivinnX Kraków hall of residence open!

LivinnX Kraków – one of the most modern halls of residence in Poland has been opened! The first students can move into the facility located at ul. Romanowicza 4 in Kraków. They

Kalendarium

Finanse

Nowa perspektywa UE będzie mniej hojna dla polskich samorządów. Muszą one szukać innych źródeł finansowania inwestycji

Szybka rozbudowa infrastruktury, konieczność wypełnienia luki mieszkaniowej czy zmiany w polityce energetycznej to tylko część wyzwań, którym polskie samorządy będą musiały sprostać w nadchodzących latach. Tymczasem nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej na lata 2021–2027 będzie dla nich mniej hojna. Samorządy już teraz powinny szukać nowych źródeł finansowania, aby utrzymać wysoką aktywność inwestycyjną z ostatnich lat – wynika z analizy Banku Gospodarstwa Krajowego, przygotowanej na 14. edycję konferencji „BGK dla JST”.

Patronaty Newserii

European Business & Investment Summit 2019 Warsaw

Handel

Polscy menadżerowie coraz częściej decydują o strategiach zakupowych na skalę światową. Teraz muszą się przygotować na niestabilną sytuację w gospodarce

Polska branża zakupowa jest w dobrej kondycji. Coraz więcej firm przenosi tutaj swoje centra usługowe i to menadżerowie z Polski decydują o strategiach zakupowych całych korporacji, często na poziomie globalnym. Wyzwaniem dla firm jest jednak przygotowanie się na coraz większą niepewność co do sytuacji na rynku i zachowań konsumentów. Przykładem zagrażającej stabilności sytuacji może być brexit czy podwyżki cen energii w przyszłym roku. – Odpowiednie przygotowanie oznacza, że w przypadku problemów dostawcy nie zaczynamy szukać alternatywy, tylko od razu mamy w zanadrzu nowe źródło zaopatrzenia – podkreślają eksperci OptiBuy.

Prawo

Ponad 460 tys. Ukraińców płaci składki na ubezpieczenia społeczne. Tak samo liczna grupa pracuje na umowę o dzieło lub nielegalnie

Składki na ubezpieczenia społeczne płaci rekordowa liczba cudzoziemców – blisko 680 tys. Wśród nich zdecydowaną większość stanowią Ukraińcy, prawie 464 tys., a według ostrożnych szacunków w Polsce przebywa ich ponad milion. Kontrole inspekcji pracy ujawniają tylko niewielki odsetek nieprawidłowości, tymczasem umowa o pracę to korzyść nie tylko dla pracownika, lecz także dla pracodawcy. Z porad dotyczących legalnego zatrudnienia będzie można skorzystać podczas organizowanego w ZUS Tygodnia Przedsiębiorcy.

Farmacja

Cukrzyca typu I atakuje coraz młodsze dzieci. Naukowcy z Polski chcą jej zapobiegać jako pierwsi na świecie

Cukrzyca typu I to zaraz po celiakii najczęstsza choroba autoimmunologiczna u dzieci. Szacuje się, że może na nią chorować średnio 1 na 250 dzieci. Lekarze coraz częściej obserwują ją wśród dzieci młodszych, poniżej 9. roku życia. W momencie jej rozpoznania około 80–90 proc. komórek, które produkują insulinę, jest już zniszczonych, a powikłania sieją spustoszenie w organizmie dziecka. Polscy naukowcy wspólnie z ośrodkami z całej Europy prowadzą jeden z największych, międzynarodowych projektów ukierunkowany na prewencję i leczenie cukrzycy typu I u dzieci.