Komunikaty PR

Nowy Radca Prawny zasilił szeregi Kancelarii Ożóg Tomczykowski

2019-10-10  |  06:00
Biuro prasowe

Kancelaria Ożóg Tomczykowski, nieprzerwanie od ponad 15 lat rozwija zakres swoich działań oraz poszukuje talentów, które będą tworzyły silny zespół ekspertów.  Do Kancelarii Ożóg Tomczykowski dołączył Radca Prawny Marek Kończak.

Marek Kończak specjalizuje się w międzynarodowym prawie podatkowym, podatku dochodowym od osób prawnych, podatkowym doradztwie transakcyjnym oraz w prawie handlowym. Dotychczas uczestniczył w wielu projektach restrukturyzacyjnych, zarówno krajowych i transgranicznych. Doradzał m.in. zagranicznym funduszom inwestycyjnym oraz firmom z sektora nieruchomości, a także prowadził liczne postępowania podatkowe. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawnych oraz w Dziale Podatków Międzynarodowych globalnej firmy audytorsko-doradczej.

 

Marek będzie kolejnym z filarów Zespołu Podatków Transakcyjnych, który został utworzony w marcu tego roku.

 

- Dołączenie do zespołu Podatków Transakcyjnych w Kancelarii Ożóg Tomczykowski to dla mnie nowe wyzwanie i szansa na rozwój. Wierzę, że będę mógł wykorzystać swoje doświadczenie, ale jednocześnie też skorzystać z wiedzy kolegów ekspertów z Kancelarii. - mówi Marek Kończak.

 

Marek Kończak jest absolwentem dwóch kierunków na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie – prawa i ekonomii.

Witamy Marka w Kancelarii! Wiem, że z jego doświadczenia i wsparcia  skorzystają nie tylko nasi Klienci, ale także cała Kancelaria. Doradzamy w coraz większej liczbie transakcji na rynku M&A oraz w innych podatkowych projektach transakcyjnych i reorganizacyjnych. Marek posiada doskonałe kwalifikacje aby wspierać naszych Klientów i być jednym z liderów zespołu – komentuje mec. Bartłomiej Biały, szef Praktyki Podatków Transakcyjnych w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

 

Kancelarii:

Kancelaria Ożóg Tomczykowski od wielu lat świadczy usługi kompleksowego doradztwa prawno-podatkowego. Prawnicy i doradcy podatkowi Kancelarii zajmują czołowe miejsca w krajowych i międzynarodowych rankingach branżowych, a z usług Kancelarii korzystają przedsiębiorcy z całej Polski i klienci zagraniczni. Zespół kilkudziesięciu ekspertów z Kancelarii wspiera klientów w takich obszarach jak: CIT, PIT, VAT, podatek akcyzowy, ceny transferowe, postępowania podatkowe i sądowo - administracyjne, compliance, prawo handlowe, fuzje i przejęcia oraz sukcesja w biznesie. 

 

Kontakt dla mediów:

Anna Kalbarczyk

Tel. kom.: +48 506 385 156

[email protected]

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo Polskie sądy w liczbach (INFOGRAFIKA) Biuro prasowe
2019-10-08 | 11:35

Polskie sądy w liczbach (INFOGRAFIKA)

  Infografika "Polskie sądy w liczbach": - wszystkie sprawy, jakie wpłynęły do sądów w latach 2002-2018 - podział spraw, które wpłynęły do
Prawo Lex Artist z nową stroną i odświeżonym wizerunkiem
2019-10-08 | 09:00

Lex Artist z nową stroną i odświeżonym wizerunkiem

Warszawska firma specjalizująca się w RODO i ochronie danych osobowych w biznesie, znacząco zmieniła identyfikację wizualną. Autorem rebrandingu była agencja interaktywna
Prawo Dziekani Prawa z całego świata w Gdańsku
2019-09-18 | 14:30

Dziekani Prawa z całego świata w Gdańsku

Materiał zdjęciowy do pobrania: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84iI9B14S7W4UpWD_zpg 18 września rozpoczyna się Światowe Forum Dziekanów Prawa, a już 20 września rozpocznie się

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

Poczta Polska z tradycyjnego operatora pocztowego przestawia się na obsługę e-handlu. Za 5 lat usługi paczkowe i kurierskie mają stanowić dużą część jej przychodów

Polska to jeden z najszybciej rosnących rynków e-commerce, co pociąga za sobą równie dynamiczny wzrost rynku przesyłek. Według szacunków Poczty Polskiej w 2023 roku jego wartość wzrośnie prawie dwukrotnie do poziomu 12 mld zł, a operatorzy obsłużą już ok. 850 mln paczek. Spółka chce być beneficjentem tego wzrostu i z tradycyjnego operatora pocztowego przestawić się na obsługę e-commerce. Stąd zwiększone inwestycje, m.in. w rozwój sieci Odbiór w Punkcie, własną sieć samoobsługowych automatów paczkowych i budowę nowych hubów logistycznych.

Ochrona środowiska

PGE oddaje do użytku największą inwestycję przemysłową od 1989 roku. Nowe bloki Elektrowni Opole zaopatrzą w energię 4 mln polskich gospodarstw

To największa w Polsce inwestycja przemysłowa od 30 lat. Dla PGE Polskiej Grupy Energetycznej jest to zarazem ostatnia inwestycja w źródła oparte na węglu kamiennym. W Elektrowni Opole oddano właśnie do użytkowania drugi nowy blok na węgiel – oba mają łącznie 1 800 MW mocy, a koszt ich budowy wyniósł blisko 11,6 mld zł brutto. Bloki zostały wybudowane w nowoczesnej technologii, dzięki czemu będą emitować o 20–30 proc. mniej dwutlenku węgla niż bloki starszej generacji i zaopatrzą w energię elektryczną około 4 mln gospodarstw domowych w Polsce.

Edukacja

Średnio co trzeci pacjent czuje się traktowany przedmiotowo. Lekarze już na studiach powinni się uczyć prawidłowej komunikacji z pacjentem

Średnio co trzeci pacjent uważa, że jego zdanie ani sytuacja życiowa nie zostały w szpitalu wzięte pod uwagę w decyzjach odnośnie do leczenia. Polscy pacjenci czują się traktowani dość przedmiotowo, ale z drugiej strony i tak kontakty z lekarzami i personelem medycznym oceniają jako jeden z największych pozytywów polskiej służby zdrowia – wynika z badań przeprowadzonych przez Siemens Healthineers. Eksperci oceniają, że dobra komunikacja pomiędzy lekarzem a pacjentem warunkuje cały późniejszy proces leczenia, dlatego nacisk na kompetencje miękkie powinno się kłaść już na etapie kształcenia personelu medycznego.

Handel

Międzynarodowy koncern produkujący środki czystości i kosmetyki da drugie życie plastikowym odpadom wyrzucanym na plażach. Będą powstawać z nich butelki szamponu

Według Komisji Europejskiej tworzywa sztuczne stanowią dziś blisko 80 proc. odpadów w morzach i oceanach. Każdego roku trafia do nich ok. 8 mln ton plastiku, co odpowiada ciężarówce śmieci wrzucanych do morza co minutę – podaje Fundacja Ellen MacArthur. W działania na rzecz ochrony mórz i oceanów przed zalewem plastiku w coraz większym stopniu angażuje się także globalny biznes. Koncern Procter & Gamble wprowadza właśnie do polskich sklepów szampon Head & Shoulders w butelkach, które składają się w 20 proc. z przetworzonych odpadów zebranych z plaż. Przy sprzedaży równej 1 mld produktów rocznie każda wprowadzona przez koncern zmiana ma wpływ na otoczenie.