Komunikaty PR

Obuwie polskich marek Wojas i BARTEK w sieci DEICHMANN

2019-09-19  |  16:50
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Wójtowicz
Grayling Poland

al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa
katarzyna.wojtowicz-pietron|grayling.com| |katarzyna.wojtowicz-pietron|grayling.com
22 536 04 41
www.grayling.com

Warszawa, 19 września 2019 r. – DEICHMANN, który jest liderem handlu obuwniczego w Europie, kontynuuje strategię rozwoju na polskim rynku. Już we wrześniu br. w wybranych sklepach w Polsce oraz w sklepie internetowym firmy będzie dostępna dedykowana kolekcja obuwia znanych i cenionych polskich marek Wojas i BARTEK. Ponadto obuwie Wojas pojawi się w sklepach DEICHMANN w Rumunii, Bułgarii, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech, a marka BARTEK wzbogaci ofertę obuwniczą firmy w Rumunii, Bułgarii, Czechach i na Słowacji.

Kolekcja skórzanego obuwia marki Wojas wprowadzona do sieci sklepów DEICHMANN to znakomita wiadomość dla miłośników klasycznej elegancji, którzy cenią wysoką jakość, komfort i wygodę. Oferta marki Wojas stworzona specjalnie dla DEICHMANN obejmuje 30 modeli butów damskich oraz 20 modeli butów męskich. Z kolei marka BARTEK, która stawia zdrowie stóp dzieci na pierwszym miejscu i od lat cieszy się zaufaniem rodziców, stanowi idealne uzupełnienie oferty obuwia dziecięcego w DEICHMANN. W sklepach tej sieci klienci będą mogli wybierać spośród 40 modeli butów BARTEK.

„Wprowadzając kolekcje obuwia firm Wojas S. A. i BARTEK S. A. poszerzamy ofertę DEICHMANN w Polsce i za granicą. W ten sposób wzmacniamy potencjał rynkowy naszych firm i maksymalizujemy korzyści ze współpracy. Oferując wysokiej jakości obuwie renomowanych polskich marek, które odzwierciedlają aktualne trendy rynkowe, odpowiadamy również na potrzeby naszych klientów” – powiedział Johannes Obersteiner, prezes DEICHMANN Obuwie.

„Cieszymy się, że począwszy od sezonu jesień/zima 2019 specjalnie stworzona kolekcja obuwia marki Wojas będzie dostępna w sklepach DEICHMANN nie tylko w Polsce, ale także w Rumunii, Bułgarii, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech. Oznacza to dla nas poszerzenie kanału dystrybucji marki Wojas i dotarcie z ofertą naszego obuwia do szerokiego grona nowych klientów” – powiedział Wiesław Wojas, prezes firmy Wojas S.A.

„­Dla naszej firmy to bardzo ważne, że już tej jesieni dedykowana kolekcja obuwia dziecięcego BARTEK zostanie wprowadzona do wybranych sklepów DEICHMANN w pięciu krajach. Łącząc siły z europejskim liderem branży obuwniczej jakim jest DEICHMANN, mamy możliwość zaoferować nowym klientom w Polsce i za granicą dostęp do bardzo dobrej jakości obuwia dla dzieci” – powiedział Paweł Bartnicki, prezes firmy BARTEK S. A.

Konsekwentnie realizowana strategia rozwoju DEICHMANN w Polsce

DEICHMANN konsekwentnie realizuje strategię rozwoju na polskim rynku. Firma z sukcesem wprowadziła w Polsce nową markę sklepów obuwniczych MyShoes oraz wdrożyła w sklepach DEICHMANN nowy koncept aranżacyjny z asortymentem sportowym premium. Następnym krokiem w Polsce jest poszerzanie oferty sklepów o kolejne wysokojakościowe marki Wojas i BARTEK.

DEICHMANN jest obecny w Polsce od 22 lat, posiada 247 sklepów i zatrudnia 1970 pracowników. Oferta obuwia DEICHMANN dla całej rodziny jest też dostępna na www.deichmann.com. Wysoka dynamika rozwoju, nowoczesne rozwiązania i sukcesywne zapełnianie nisz rynkowych to rezultat pionierskich działań w branży, którymi lider handlu obuwniczego w Europie charakteryzuje się od lat.

Wojas S. A. jest jednym z największych i najbardziej cenionych polskich producentów obuwia, który produkuje kilkaset tysięcy par butów rocznie. Firma zatrudnia w całej Polsce blisko 1500 osób. Marka Wojas obecna jest na europejskim rynku nieprzerwanie od 1990 roku. Jej produkty dostępne są w blisko 170 sklepach firmowych na terenie Polski, Słowacji, Czech, Białorusi i Rosji oraz na www.wojas.pl. W ofercie firmy znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe.

BARTEK S. A. jest liderem w produkcji obuwia dla dzieci i młodzieży od niemal 30 lat. Misją firmy jest uśmiech, zdrowie i komfort małych klientów. Buty BARTEK tworzone są z naturalnych materiałów w oparciu o autorskie rozwiązania technologiczne, w zgodzie z budową anatomiczną stóp dzieci. Kolekcje projektowane są w ciekawej stylistyce i atrakcyjnych kolorach, zawsze zgodnie z aktualnymi trendami w modzie. Firma dostarcza obuwie do sklepów sieciowych, multibrandowych oraz  typu franczyzowego   na całym świecie. Więcej informacji znajduje się na bartek.com.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Rynek detaliczny odzieży i obuwia w Europie Środkowej wzrósł o 10% w 2019 r. Biuro prasowe
2020-05-29 | 10:00

Rynek detaliczny odzieży i obuwia w Europie Środkowej wzrósł o 10% w 2019 r.

Rynek handlu detalicznego odzieżą i obuwiem w pięciu krajach Europy Środkowej (tj. w Bułgarii, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji) wzrósł o 9,5% w 2019 r., osiągając
Handel Kolejne punkty otwarte w ETC Swarzędz
2020-05-28 | 11:00

Kolejne punkty otwarte w ETC Swarzędz

W ETC Swarzędz czynne są już niemal wszystkie sklepy i punkty usługowe. W miniony piątek działalność wznowiła marka  Sinsay a już 1 czerwca, klientów zaprosi ponownie
Handel Prognozowany spadek wartości rynku DIY w 2020 r. w związku z epidemią COVID-19
2020-05-28 | 10:00

Prognozowany spadek wartości rynku DIY w 2020 r. w związku z epidemią COVID-19

Rok 2019 był kolejnym rokiem z rzędu, w którym wartość detalicznego rynku asortymentu DIY w Polsce wzrosła. Epidemia COVID-19 w 2020 r. gwałtownie przerwała dobry okres na rynku. Jak

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.