Komunikaty PR

3M ogłasza wprowadzenie formalnego wymogu wspierania zrównoważonego rozwoju

2018-12-14  |  15:45
Biuro prasowe
Kontakt
HK
Hill+Knowlton Strategies

Branickiego
02-972 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl
Do pobrania docx ( 0.05 MB )

„Zrównoważony rozwój to najważniejsza wartość dla 3M, ale nieustannie staramy się robić jeszcze więcej” – powiedział John Banovetz, Chief Technology Officer w 3M. „Na tegorocznym COP24 z dumą czynimy kolejny krok do przodu, dając formalny wyraz naszemu zaangażowaniu w budowanie zrównoważonej przyszłości poprzez innowacje.”

 

Nowe wymagania dotyczące produktów 3M mają zasięg globalny: 3M wprowadza na rynek około tysiąca nowych produktów każdego roku, a około jedną trzecią przychodów generują produkty z ostatnich pięciu lat. Poza wpływem na działalność 3M, głównym celem jest pomoc klientom w osiągnięciu ich celów zrównoważonego rozwoju. Nowe wymagania dotyczące produktów dają jeszcze więcej możliwości współpracy z klientami w zakresie rozwiązań poprawiających jakość życia na całym świecie.

 

Deklaracja Zrównoważonego Rozwoju 3M obejmuje wiele aspektów procesu powstawania nowych produktów. To między innymi ponowne wykorzystywanie materiałów, recykling, gospodarka energią i odpadami, oszczędność wody, odpowiedzialny łańcuch dostaw, czy zastosowanie materiałów odnawialnych, odpowiednich dla danego rozwiązania – od początku do samego końca cyklu życia każdego produktu. Zobowiązanie 3M obejmuje również produkty, które mają przede wszystkim na celu pomóc rozwiązywać problemy środowiskowe lub społeczne, takie jak: poprawa jakości powietrza, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych czy zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i pacjentów w placówkach opieki zdrowotnej i zakładach przemysłowych. 3M będzie monitorować postępy w ramach poczynionego zobowiązania i analizować jego wpływ, a następnie raportować wyniki każdego roku.

 

3M inwestuje około 6 procent przychodów w badania i rozwój, w dużej części z myślą o tworzeniu nowych produktów.  Nowy wymóg wejdzie w życie w 2019 roku i będzie obowiązywać wszystkie pięć grup biznesowych 3M: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika Reklamowa, Przemysł, Elektronika i Energetyka.

 

„Będąc dużą i różnorodną globalną firmą naukową, której klienci działają w wielu branżach i na wielu rynkach, możemy wspierać zrównoważony rozwój w jeszcze większym zakresie” – powiedziała Gayle Schueller, Vice President i Chief Sustainability Officer w 3M. „Dokonaliśmy tak znacznego postępu w realizacji celów zrównoważonego rozwoju wyznaczonych do 2025 roku, które ustaliliśmy w 2015 roku, że przyszedł czas na podniesienie poprzeczki. Wymaganie dotyczące nowych produktów jest jednym z ambitnych celów, które sformułujemy w najbliższych miesiącach. Skupiamy się na rozwoju naukowym na rzecz ekonomii zrównoważonego rozwoju, klimatu i społeczności, co wpisuje się w przyjętą przez nas strategię.”

 

3M od lat stawia na zrównoważony rozwój – od czasów programu „Pollution Prevention Pays”, który rozpoczął się w 1975 r., aż po cele zrównoważonego rozwoju 3M na 2025 r., odnoszące się do wody, klimatu i energii. 3M od dawna jest liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i od 19 lat znajduje się w gronie firm, które tworzą Dow Jones Sustainability Index – giełdowy wskaźnik badający osiągnięcia przedsiębiorstw w dziedzinach związanych ze środowiskiem.

 

Wymaganie stosowania się do Deklaracji Zrównoważonego Rozwoju w odniesieniu do wszystkich nowych produktów nawiązuje do długiej tradycji firmy, która od lat tworzy produkty kierując się zasadą ponownego wykorzystania, recyklingu i ograniczania zużycia zasobów, z myślą o działalności 3M oraz dla jej klientów. Te produkty, to między innymi: płyny wykorzystywane w oszczędzającym energię chłodzeniu zanurzeniowym w centrach danych, folie okienne, lekkie pojazdy i materiały wykorzystywane w transporcie, które obniżają zużycie paliwa czy środki czyszczące, przy produkcji których powstaje mniej odpadów i zużywa się mniej wody.

 

Liderzy 3M będą uczestniczyć w wydarzeniach odbywających się w ramach Szczytu Klimatycznego. W trakcie Konferencji COP24 w Katowicach 3M organizuje 6 grudnia wydarzenie „Business for the Global Good”, które adresowane jest do liderów zrównoważonego rozwoju z sektora publicznego oraz prywatnego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Ten startup razem z Samsung Inkubator uczy odpowiedzialnej mody Biuro prasowe
2020-05-27 | 18:00

Ten startup razem z Samsung Inkubator uczy odpowiedzialnej mody

Branża modowa zużywa rocznie 90 mln ton tekstyliów, z czego około 20 mln ton trafia na śmietnik. Dlatego walkę z tym zjawiskiem podejmuje coraz więcej organizacji czy
Ochrona środowiska Susza zagraża nam wszystkim. Sprawdź, jak oszczędzać wodę i pieniądze
2020-05-26 | 11:15

Susza zagraża nam wszystkim. Sprawdź, jak oszczędzać wodę i pieniądze

Problem suszy dotyczy każdego z nas – zasoby wodne Polski są jednymi z uboższych w Europie. Władze podejmują działania zachęcające do uczestniczenia w projektach,
Ochrona środowiska Beztroski recykling prowadzi do większej ilości śmieci na składowiskach odpadów
2020-05-25 | 01:00

Beztroski recykling prowadzi do większej ilości śmieci na składowiskach odpadów

Statystyczny Polak przyznaje się do zużywania ponad 280 plastikowych butelek i ponad 100 jednorazowych kubków do kawy rocznie.   Wyniki sondażu pokazują, że 34%

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Ruch w biurach sprzedaży mieszkań powraca do poziomów sprzed pandemii. Nie ma co liczyć na spadki cen

Pandemia SARS-CoV-2 chwilowo zachwiała rynkiem deweloperskim. W kwietniu liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, spadła o prawie 40 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, a statystyki wskazywały na malejące zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Powoli widać jednak odbicie – klienci wracają do biur sprzedaży zainteresowani zakupem mieszkania. Nie powinni jednak liczyć na duże spadki cen w związku z koronawirusem. Tym, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie, jest za to pozycja i sytuacja finansowa dewelopera oraz terminowość realizacji inwestycji. Z tym ostatnim nie ma raczej problemów, bo pandemia nie wstrzymała prac na budowach.

Problemy społeczne

Szpitale przygotowują się na drugą falę pandemii. Z pomocą biznesu Caritas przekazuje im właśnie kolejne z setki zamówionych respiratorów

W czasie pandemii jednym z głównych problemów jest dostępność sprzętu medycznego. Już dzisiaj szpitale przygotowują się na drugą falę zachorowań, która według ministra zdrowia może nadejść jesienią. Nie mają jednak w swoich budżetach wystarczających środków na zakup respiratorów. Dlatego w pomoc zaangażował się biznes: wiele firm zdecydowało się na zakup respiratorów i przekazanie ich do najbardziej potrzebujących szpitali. Do polskich placówek pierwsze z ponad setki takich urządzeń, zamówionych jeszcze w kwietniu, dostarcza już Caritas w ramach akcji #WdzięczniMedykom. Prawie połowa z nich została zakupiona ze środków przekazanych przez Generali Polska.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Edukacja

Polscy naukowcy badają pracę mózgu u dzieci z dysleksją. Chcą opracować metodę wczesnego wykrywania zaburzeń w nauce czytania

Około 10 proc. dzieci w Polsce może mieć problemy z nauką czytania, co często powoduje niechęć do nauki, kompleksy i problemy emocjonalne. – Diagnoza dysleksji możliwa jest dopiero od trzeciej klasy szkoły podstawowej, a to dość późno, żeby wprowadzać trening i terapię – mówi Katarzyna Chyl, doktorantka w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Dzięki jej badaniom, które wykazały zmienione działania lewej półkuli mózgu u dzieci z dysleksją, możliwe będzie opracowanie testów przesiewowych do stosowania na wcześniejszym etapie edukacji. Za tę pracę ekspertka otrzymała stypendium w ramach programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Transport

Liczba rejestracji nowych samochodów najniższa od kilkunastu lat. Sprzedaż w tym roku spadnie co najmniej o kilkadziesiąt procent

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w branżę motoryzacyjną. Tegoroczny kwiecień był najsłabszym miesiącem od 15 lat. Sprzedaż samochodów osobowych spadła o 67 proc., a dostawczych – o 55 proc. W połączeniu ze wzrostem cen aut ze względu na wyższe normy bezpieczeństwa czy emisji CO2 spadku sprzedaży może nie udać się odrobić. – Nawet jeśli założymy najbardziej optymistyczny scenariusz, to spadek w całym roku wyniesie kilkadziesiąt procent – ocenia Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.