Komunikaty PR

Czwarta najbardziej zrównoważona firma świata ogłasza sukces Mission Zero

2019-12-06  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania Treść ( 0.03 MB )

Mission Zero to deklaracja wyeliminowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne, jaką składa obecnie wiele firm i organizacji. Choć większości udaje się częściowo zmniejszać szkodliwe oddziaływanie na otoczenie, to całkowitym sukcesem może pochwalić się niewielu. Interface to globalny producent komercyjnych podłóg modułowych, takich jak płytki wykładzinowe dywanowe, kauczukowe oraz winylowe LVT (Luxury Vinyl Tile). W Polsce marka znana jest także z działalności na rzecz ochrony środowiska, którą rozpoczęła już w 1994 roku.

„Zmieniliśmy naszą działalność, aby móc zmieniać świat i osiągnęliśmy cele, które zaskoczyły nawet nas samych. Zredukowaliśmy nasz wpływ na środowisko we wszystkich kluczowych obszarach: w fabrykach, w samych produktach i łańcuchu dostaw. Od stycznia 2019 roku każdy kawałek podłogi, jaki sprzedajemy, jest neutralny pod względem emisji CO2 w całym cyklu życia produktu – od wytworzenia, aż po recykling.” – mówi Erin Meezan, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Interface.

Najważniejsze wskaźniki prezentujące ograniczenie wpływu produkcji płytek dywanowych Interface na środowisko w latach 1994-2018:

  • 96% redukcja emisji gazów cieplarnianych (GHG) w fabrykach na całym świecie
  • 69% redukcja śladu węglowego w produktach Interface
  • 89% wykorzystanie energii odnawialnej w fabrykach na całym świecie, przy 100% odnawialnej energii elektrycznej
  • 89% redukcja zużycia wody na jednostkę produkcji w fabrykach na całym świecie
  • 92% redukcja ilości odpadów trafiających na składowiska w skali globalnej
  • 46% redukcja zużycia energii na jednostkę produkcji w fabrykach na całym świecie

Emisje, których nie można ograniczyć w 100% firma rekompensuje poprzez dodatkowe działania. Są to m.in. zakup offsetu węglowego lub pozyskiwanie przędzy do produkcji z surowców wtórnych, jak porzucone sieci rybackie wyławiane w nadbrzeżnych miejscowościach Filipin i Kamerunu. To przykład zrównoważonego łańcucha dostaw, który zapewnia korzyści środowisku oraz każdej z zaangażowanych stron – od lokalnych mieszkańców, aż po samo przedsiębiorstwo i jego klientów.

 

Kolejny cel: regeneracja klimatu

Jeszcze w 2016 roku, wiedząc, że realizacja Mission Zero nastąpi niebawem, Interface wyznaczyło sobie kolejny, jeszcze ambitniejszy cel. Program Climate Take Back ma realizować ideę regenerującego przedsiębiorstwa, a więc  takiego, które nie tylko nie będzie szkodzić przyrodzie, ale przyczyni się do odwracania globalnego ocieplenia i negatywnych zmian, jakie już zaszły w środowisku.

Z tą właśnie myślą stworzono prototyp płytki wykładzinowej o „ujemnym” oddziaływaniu. W procesie jej produkcji wchłanianie dwutlenku węgla ze środowiska przewyższa jego emisję, a więc w efekcie finalnym zmniejsza się ilość CO2 w atmosferze. Projekt płytki, nazwany Proof Positive, to ważny krok w stronę realizacji misji Climate Take Back. Gdyby udało się wdrożyć prototypowe rozwiązanie na szeroką skalę, mogłoby ono w perspektywie długoterminowej znacząco działać na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego.

Globalna zmiana wymaga globalnej współpracy

Wprowadzenie tak ogromnych zmian w środowisku to odpowiedzialność spoczywająca nie tylko na jednej firmie, branży czy nawet sektorze. Konieczne jest przekraczanie wyznaczanych przez rynek granic i dzielenie się wypracowywanymi rozwiązaniami, co przyspieszy ich wdrażanie. Z okazji zakończenia Mission Zero Interface wydało przewodnik Lessons for the Future, gdzie w formie 9 lekcji przedstawia swoje 24-letnie doświadczenie w dążeniu do neutralizowania szkodliwego wpływu na środowisko. Publikacja ma pomóc innym przedsiębiorcom dokonać pozytywnych zmian w ich firmach i udowadnia, że zrównoważony rozwój może być czynnikiem podnoszącym efektywność biznesu. Filozofia otwartych zasobów dotyczy także realizacji programu Climate Take Back. Raporty, wyniki dotychczasowych działań oraz plany kolejnych są dostępne na stronie internetowej firmy.

Dołącz do Interface i odwróć globalne ocieplenie wspólnie z jedną z najbardziej zrównoważonych firm świata!

 

 

*Według ankiety „GlobeScan/SustainAbility Leaders Survey 2019”, jednego z najbardziej uznanych badań

dotyczących wdrażania idei zrównoważonego rozwoju w strategie biznesowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska ASICS dołączył do globalnej inicjatywy ekologicznej RE100 Biuro prasowe
2020-09-29 | 13:00

ASICS dołączył do globalnej inicjatywy ekologicznej RE100

Producent odzieży sportowej, ASICS dołączył do globalnej inicjatywy ekologicznej RE100, w skład której wchodzą firmy polegające w swojej działalności biznesowej wyłącznie na
Ochrona środowiska Upfield z tytułem Firmy Przyjaznej Środowisku
2020-09-28 | 14:45

Upfield z tytułem Firmy Przyjaznej Środowisku

Firma Upfield Polska Sp. z o.o. została wyróżniona tytułem Firmy Przyjaznej Środowisku. Certyfikat przyznawany jest przez CHEP Polska Sp. z o.o. partnerom, którzy poprzez
Ochrona środowiska Śmieci to ogromny problem. Jak walczy się z nim w Polsce i na świecie?
2020-09-22 | 12:20

Śmieci to ogromny problem. Jak walczy się z nim w Polsce i na świecie?

Odpowiedzialne gospodarowanie odpadami to jedno z największych wyzwań XXI wieku, dotyczące całego świata. Dlatego tak ważne jest ich unieszkodliwianie na najwyższym poziomie. Na szczęście

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Patronat Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen
Festiwal Biegowy Tauron 2020

Serwis specjalny

Rynek kredytów dla mikroprzedsiębiorców w zapaści. Szybko się nie odbuduje

Sierpniowe dane pokazują, że w ujęciu rocznym banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o blisko 35 proc. mniej kredytów, o wartości niższej o prawie 32 proc. – Rynek kredytów dla mikroprzedsiębiorców jest w zapaści i raczej szybko się nie podniesie – mówi główny analityk BIK, dr hab. Waldemar Rogowski. Jak ocenia, banki również w 2021 roku będą wykazywać bardzo dużą ostrożność w finansowaniu tego segmentu. Co istotne, rośnie też szkodowość kredytów zaciąganych przez mikroprzedsiębiorców, najbardziej w branży usługowej, najmniej w budowlanej. 

Serwis specjalny

Co najmniej 720 mln zł na ratowanie firm zagrożonych niewypłacalnością i restrukturyzacją. Wystartowała rządowa Polityka Nowej Szansy

COVID-19 stworzył prawdziwą bombę zegarową dotyczącą niewypłacalności firm, a największej ich fali trzeba spodziewać się między końcem obecnego a pierwszą połową 2021 roku – wskazuje Euler Hermes. Przedsiębiorstwa, które są zagrożone niewypłacalnością lub już są niewypłacalne, ale chcą uratować swój biznes i mają na to pomysł, mogą aplikować o pomoc z rządowej Polityki Nowej Szansy. Wsparcie będzie udzielane firmom ze wszystkich branż i segmentów: poczynając od mikro-, małych i średnich, a kończąc na dużych. W tym roku na ten cel trafi z budżetu państwa co najmniej 720 mln zł.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Sport

Frekwencja na imprezach masowych dopisuje także podczas pandemii. Zachowanie bezpieczeństwa uczestników to ogromne wyzwanie dla organizatorów

Zachowanie wszelkich wytycznych sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa to największe wyzwanie dla organizatorów imprez masowych. Zarówno w przypadku biegów, kiedy na starcie ma stanąć kilka tysięcy uczestników, jak i konferencji, które odbywają się w zamkniętych pomieszczeniach. – Dziś sukcesu imprezy nie mierzy się frekwencją, ale bezpieczeństwem uczestników. Ważne jest, aby udało się uniknąć ryzyka zachorowań i zrealizować program bez zakłóceń – mówi Zygmunt Berdychowski, organizator Forum Ekonomicznego i towarzyszącego mu Festiwalu Biegowego, który odbędzie się w ten weekend w Krynicy-Zdroju.

 

Zdrowie

W Polsce chorzy na stwardnienie rozsiane czekają na leczenie blisko 15 miesięcy od diagnozy. Zalecany czas to maksymalnie cztery tygodnie

Na stwardnienie rozsiane choruje ok. 45 tys. Polaków, a tylko co trzeci otrzymuje leki modulujące przebieg choroby. Ten odsetek wciąż jest zbyt niski w porównaniu do innych państw europejskich. Kolejnym wyzwaniem jest czas oczekiwania na rozpoczęcie leczenia. W Polsce od wystąpienia pierwszych objawów do postawienia diagnozy SM mija średnio siedem i pół miesiąca, a kolejne 15 miesięcy chorzy czekają na wdrożenie leczenia – wynika z najnowszej analizy przeprowadzonej na grupie 12 tys. pacjentów. Należy dążyć, by czas ten skrócić do maksymalnie kilku tygodni, bo w przypadku aktywnej choroby, jaką jest stwardnienie rozsiane, czas ma kluczowe znaczenie dla powodzenia terapii.