Komunikaty PR

Danfoss publikuje raport zrównoważonego rozwoju 2018

2019-03-20  |  09:00
Biuro prasowe

Publikacja raportu zrównoważonego rozwoju 2018

Danfoss: Zrównoważony rozwój jest warunkiem długoterminowego sukcesu

Danfoss, światowy lider rynku technologii chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewania i napędów elektrycznych, opublikował Raport zrównoważonego rozwoju za rok 2018. 

Ochrona środowiska i dbałość o zrównoważony rozwój przestały być domeną tylko ekologów 
i organizacji pozarządowych. To obecnie również temat bardzo ważny dla biznesu – zwłaszcza 
w działaniach zewnętrznych (CSR-owych), jak i wewnątrz organizacji. To również bardzo istotne zagadnienie biznesowe, zwłaszcza dla firm, które oferują produkty wspierające zrównoważony rozwój, efektywność energetyczną, ograniczenie wpływu na zmiany klimatu…. Przykładem takiej firmy jest Danfoss. 

Efektywność energetyczna jest częścią korporacyjnego DNA firmy i jest przedmiotem zainteresowania Danfoss od jego powstania w 1933 roku. Dzięki swoim produktom i usługom grupa technologiczna wnosi istotny wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Firma daje dobry przykład: od 2007 roku Danfoss zmniejszył zużycie energii o 43 procent, a emisje CO2o 25 procent. Do 2030 r. zużycie energii ma zostać zmniejszone o połowę w porównaniu z 2007 r.

„Zrównoważony rozwój jest kluczową kwestią dla całej planety, dla nas wszystkich, ale także dla finansowego sukcesu naszej firmy. Danfoss odgrywa ważną rolę w promowaniu efektywności energetycznej, elektryfikacji ii transformacji ku gospodarce niskoemisyjnej. Dzięki naszym produktom i rozwiązaniom wspieramy zrównoważony rozwój światowej gospodarki. Poprzez optymalizację naszej własnej produkcji i usług, Danfoss daje dobry przykład - łącząc sens biznesowy ze zdrowym rozsądkiem.” - powiedział Kim Fausing, prezes 
i dyrektor generalny Danfoss.

Danfoss wspiera cele zrównoważonego rozwoju ONZ

Dzięki energooszczędnym produktom i usługom Danfoss wspiera cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Szczególny nacisk położony jest na cztery z nich, ściśle powiązane z podstawową działalnością firmy:

- zgodnie z SDG 6 (Clean Water and Sanitation), Danfoss oferuje rozwiązania w zakresie gospodarki wodą 
i ściekami, które optymalizują i zmniejszają zużycie energii.

- jako jeden z wiodących światowych dostawców energooszczędnych technologii, Danfoss wspiera SDG 7 (Affordable and Clean Energy) w obszarach takich jak ogrzewanie i klimatyzacja oraz e-mobilność.

- do 2030 r. 1,5 miliona więcej osób będzie mieszkać w miastach na całym świecie niż dziś. Zgodnie z SDG 11 (Zrównoważone miasta i społeczności), Danfoss jest zaangażowany 
w budowę dróg, budynków oraz systemów energetycznych, takich jak ogrzewanie miejskie.

- SDG 12 wzywa do zrównoważonej konsumpcji i produkcji. Nowoczesne technologie i koncepcje serwisowe Danfoss zapewniają środowisko dla żywności o kontrolowanej temperaturze, praktycznie bez przestojów. Zwiększa to bezpieczeństwo żywności na całym świecie, redukując straty do minimum.


Ambitne cele klimatyczne

„Jeśli do roku 2050 świat zniknie, wraz z nim znikną marki, klienci oraz wszyscy, którzy płacą za nasze produkty i usługi…” – brzmi przesłanie klimatyczne Julii Panzer, Head of Public Affairs & Sustainability 
w Danfoss skierowane do świata biznesu podczas rozmowy przeprowadzonej podczas COP21 w Katowicach w ramach #ETtalksDRIVE. 

Będąc świadomym zachodzących zmian firma Danfoss nie tylko oferuje rozwiązania będące odpowiedzią na istotne mega trendy wspierając działania na rzecz czystszego i bardziej przyjaznego nam wszystkim jutra, ale również wyznacza ambitne cele ograniczenia własnego śladu węglowego. Grupa technologiczna chce do 2030 r. zmniejszyć o połowę w porównaniu z rokiem 2007 swoją energochłonność (ilość megawatogodzin zużywanej energii na milion euro w przychodach netto) i intensywność emisji CO2(tony emisji CO2na milion euro dochodów netto). I jest obecne na dobrej drodze aby cele te osiągnąć. 

Wypowiedź Julii Panzer

https://www.danfoss.com/en/about-danfoss/company/sustainability/energy-climate-and-environment/

Raport 2018:

http://files.danfoss.com/download/CorporateCommunication/Sustainability/Danfoss-Sustainability-Report-2018.pdf

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Firma Tetra Pak nagrodzona za przeciwdziałanie zmianom klimatycznym Biuro prasowe
2020-02-20 | 16:30

Firma Tetra Pak nagrodzona za przeciwdziałanie zmianom klimatycznym

Tetra Pak została po raz czwarty doceniona za wyróżniające się działania prowadzone na rzecz klimatu oraz za pozyskiwanie zasobów ze zrównoważonych źródeł. Na
Ochrona środowiska Grupa Accor do 2022 r. wycofa plastik ze swoich hoteli
2020-01-24 | 13:00

Grupa Accor do 2022 r. wycofa plastik ze swoich hoteli

Zgodnie z przyjętym zobowiązaniem grupa Accor deklaruje usunięcie wszystkich plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku znajdujących się w hotelach do końca 2022 r. Działanie
Ochrona środowiska Jury konkursu Chivas Venture wybrało najbardziej innowacyjny polski start-up
2020-01-17 | 11:30

Jury konkursu Chivas Venture wybrało najbardziej innowacyjny polski start-up

15 stycznia odbył się lokalny finał konkursu Chivas Venture. Spośród najlepszej piątki start-up’ów wybrano zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę na

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Co czwarty nastolatek doświadcza przemocy w internecie. Świadomość zagrożeń wśród rodziców jest wciąż niewystarczająca

Średnio co piąty nastolatek był ośmieszany, a co czwarty – wyzywany w internecie. Tymczasem aż 84 proc. rodziców sądzi, że ich dzieci nigdy nie doświadczyły w sieci słownej przemocy – wynika z badań NASK. Oprócz hejtu młodzież coraz powszechniej styka się też z takimi zagrożeniami jak patostreaming, treści pornograficzne czy fake newsy, a ich lista stale się wydłuża. Kluczem do obrony przed nimi jest edukacja i świadomość po stronie rodziców i nauczycieli. W tym celu w lutym – w ramach obchodów 16. Dnia Bezpiecznego Internetu – odbywa się w całej Polsce blisko 4 tys. inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

UOKiK wytypował kolejne potencjalne piramidy finansowe. W ostatnich trzech latach znalazł na rynku 19 takich podmiotów

W ciągu ostatnich trzech lat UOKiK wytypował – zgodnie z oficjalnymi komunikatami – 19 firm działających na zasadzie piramidy finansowej. W tym tygodniu postawił zarzuty nieuczciwych praktyk kolejnym trzem spółkom, których działalność opierała się na sprzedaży pakietów członkowskich i obiecywaniu korzyści w zamian za namawianie do zakupu kolejnych osób. UOKiK podkreśla, że inwestowanie w piramidy finansowe – których struktura przypomina domek z kart – każdorazowo wiąże się z dużym ryzykiem utraty środków, dlatego konsumenci powinni być wyczuleni na konkretne sygnały ostrzegawcze.

Problemy społeczne

Zagrożonych ubóstwem jest 7 mln Polaków. Do 2030 roku ich liczba może spaść do 1,5 mln

W skrajnym ubóstwie żyje 2 mln Polaków, a blisko 7 mln jest zagrożonych ubóstwem. Dzięki połączeniu środków krajowych i unijnych do 2030 roku liczba osób zagrożonych biedą może spaść do 1,5 mln. – Konieczne jest jednak, by polityka rządowa i wydatki ze środków unijnych wzajemnie się uzupełniały, a procedury rozliczania projektów były prostsze – ocenia dr hab. Ryszard Szarfenberg z Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciw Ubóstwu.

 
 

Transport

PESA i Orlen coraz bardziej zaawansowane w budowie lokomotywy na wodór. Ma być gotowa w 2021 roku

W 2021 roku ma być gotowa lokomotywa wodorowa, nad którą wspólnie pracują bydgoska PESA i PKN Orlen. Pojazd ma być wyposażony w autonomiczne sterowanie, a obie spółki są już na zaawansowanym etapie przygotowywania pełnej specyfikacji, po której ruszy faza projektu i budowy. Docelowo nowa technologia ma zostać wdrożona komercyjnie na dużą skalę, również w pojazdach do przewozu osób.