Komunikaty PR

Danfoss publikuje raport zrównoważonego rozwoju 2018

2019-03-20  |  09:00
Biuro prasowe

Publikacja raportu zrównoważonego rozwoju 2018

Danfoss: Zrównoważony rozwój jest warunkiem długoterminowego sukcesu

Danfoss, światowy lider rynku technologii chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewania i napędów elektrycznych, opublikował Raport zrównoważonego rozwoju za rok 2018. 

Ochrona środowiska i dbałość o zrównoważony rozwój przestały być domeną tylko ekologów 
i organizacji pozarządowych. To obecnie również temat bardzo ważny dla biznesu – zwłaszcza 
w działaniach zewnętrznych (CSR-owych), jak i wewnątrz organizacji. To również bardzo istotne zagadnienie biznesowe, zwłaszcza dla firm, które oferują produkty wspierające zrównoważony rozwój, efektywność energetyczną, ograniczenie wpływu na zmiany klimatu…. Przykładem takiej firmy jest Danfoss. 

Efektywność energetyczna jest częścią korporacyjnego DNA firmy i jest przedmiotem zainteresowania Danfoss od jego powstania w 1933 roku. Dzięki swoim produktom i usługom grupa technologiczna wnosi istotny wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Firma daje dobry przykład: od 2007 roku Danfoss zmniejszył zużycie energii o 43 procent, a emisje CO2o 25 procent. Do 2030 r. zużycie energii ma zostać zmniejszone o połowę w porównaniu z 2007 r.

„Zrównoważony rozwój jest kluczową kwestią dla całej planety, dla nas wszystkich, ale także dla finansowego sukcesu naszej firmy. Danfoss odgrywa ważną rolę w promowaniu efektywności energetycznej, elektryfikacji ii transformacji ku gospodarce niskoemisyjnej. Dzięki naszym produktom i rozwiązaniom wspieramy zrównoważony rozwój światowej gospodarki. Poprzez optymalizację naszej własnej produkcji i usług, Danfoss daje dobry przykład - łącząc sens biznesowy ze zdrowym rozsądkiem.” - powiedział Kim Fausing, prezes 
i dyrektor generalny Danfoss.

Danfoss wspiera cele zrównoważonego rozwoju ONZ

Dzięki energooszczędnym produktom i usługom Danfoss wspiera cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Szczególny nacisk położony jest na cztery z nich, ściśle powiązane z podstawową działalnością firmy:

- zgodnie z SDG 6 (Clean Water and Sanitation), Danfoss oferuje rozwiązania w zakresie gospodarki wodą 
i ściekami, które optymalizują i zmniejszają zużycie energii.

- jako jeden z wiodących światowych dostawców energooszczędnych technologii, Danfoss wspiera SDG 7 (Affordable and Clean Energy) w obszarach takich jak ogrzewanie i klimatyzacja oraz e-mobilność.

- do 2030 r. 1,5 miliona więcej osób będzie mieszkać w miastach na całym świecie niż dziś. Zgodnie z SDG 11 (Zrównoważone miasta i społeczności), Danfoss jest zaangażowany 
w budowę dróg, budynków oraz systemów energetycznych, takich jak ogrzewanie miejskie.

- SDG 12 wzywa do zrównoważonej konsumpcji i produkcji. Nowoczesne technologie i koncepcje serwisowe Danfoss zapewniają środowisko dla żywności o kontrolowanej temperaturze, praktycznie bez przestojów. Zwiększa to bezpieczeństwo żywności na całym świecie, redukując straty do minimum.


Ambitne cele klimatyczne

„Jeśli do roku 2050 świat zniknie, wraz z nim znikną marki, klienci oraz wszyscy, którzy płacą za nasze produkty i usługi…” – brzmi przesłanie klimatyczne Julii Panzer, Head of Public Affairs & Sustainability 
w Danfoss skierowane do świata biznesu podczas rozmowy przeprowadzonej podczas COP21 w Katowicach w ramach #ETtalksDRIVE. 

Będąc świadomym zachodzących zmian firma Danfoss nie tylko oferuje rozwiązania będące odpowiedzią na istotne mega trendy wspierając działania na rzecz czystszego i bardziej przyjaznego nam wszystkim jutra, ale również wyznacza ambitne cele ograniczenia własnego śladu węglowego. Grupa technologiczna chce do 2030 r. zmniejszyć o połowę w porównaniu z rokiem 2007 swoją energochłonność (ilość megawatogodzin zużywanej energii na milion euro w przychodach netto) i intensywność emisji CO2(tony emisji CO2na milion euro dochodów netto). I jest obecne na dobrej drodze aby cele te osiągnąć. 

Wypowiedź Julii Panzer

https://www.danfoss.com/en/about-danfoss/company/sustainability/energy-climate-and-environment/

Raport 2018:

http://files.danfoss.com/download/CorporateCommunication/Sustainability/Danfoss-Sustainability-Report-2018.pdf

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Ich ochrona to obowiązek nas Biuro prasowe
2020-09-18 | 14:00

Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Ich ochrona to obowiązek nas

19 września obchodzony jest Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. To ważna data, ponieważ obecnie środowisko naturalne jest narażone na wiele niebezpieczeństw. Niestety znaczna
Ochrona środowiska Dziura ozonowa jest coraz mniejsza. To efekt wysiłków całego świata
2020-09-16 | 10:45

Dziura ozonowa jest coraz mniejsza. To efekt wysiłków całego świata

Dziura ozonowa od lat jest przedmiotem zmartwień naukowców na całym świecie. Walka o przywrócenie odpowiedniej kondycji ozonosferze – tak ważnej dla zdrowia i życia nie
Ochrona środowiska Polskie plaże bez plastiku” – z helskich plaż sprzątnięto niemal tonę śmieci
2020-09-15 | 15:10

"Polskie plaże bez plastiku” – z helskich plaż sprzątnięto niemal tonę śmieci

Projekt „Polskie plaże bez plastiku” jest częścią 27. edycji kampanii Sprzątania świata-Polska, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Hasło przyświecające tegorocznej

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Rząd zmienia ustawę o cyberbezpieczeństwie. Zdaniem ekspertów może to negatywnie wpłynąć na wdrażanie w Polsce sieci 5G

Projekt zmian w ustawie o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa wprowadza duże zmiany w sektorze telekomunikacyjnym i będzie mieć istotny wpływ na wdrażanie w Polsce sieci 5G. Zawarte w nich przepisy budzą wątpliwości rynkowych graczy, którzy wskazują na luki i niezgodność z innymi aktami prawnymi. Kontrowersyjny jest także tryb procedowania projektu. Trafił on do publicznych konsultacji 8 września, a na przesyłanie opinii resort cyfryzacji dał stowarzyszeniom branżowym, przedsiębiorcom i instytutom naukowym tylko 14 dni. Termin ekspresowych konsultacji upływa na początku przyszłego tygodnia. Eksperci zauważają, że termin powinien być przynajmniej dwukrotnie dłuższy.

Handel

Handel przyspiesza z cyfryzacją. Pierwsze centra handlowe w pełni zautomatyzowały swoje programy lojalnościowe

Blisko 2/3 Polaków należy do przynajmniej jednego programu lojalnościowego, a 72 proc. korzysta z niego w aplikacji mobilnej. Galerie stawiają mocny akcent na ich wygodę i rozbudowę o kolejne funkcjonalności. Dlatego warszawskie centra: Galeria Mokotów i Westfield Arkadia oraz wrocławska Wroclavia całkiem zdigitalizowały swój program lojalnościowy, poszerzając go o cashback, czyli zwrot części pieniędzy za zakupy. – Cyfryzacja centrów handlowych jest naturalnym procesem i będziemy dalej wychodzić naprzeciw potrzebom klientów w tym zakresie – zapowiada Kamila Mąsior, digital manager w Unibail-Rodamco-Westfield.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

Nowe prawo budowlane wchodzi w życie 19 września. Uprości przygotowania do budowy domu i przyspieszy inwestycję

Nowe prawo budowlane wprowadza zmiany mające ułatwić i przyspieszyć proces inwestycyjny. Jedną z nich jest podział projektu budowlanego na trzy odrębne części. Prostsze ma być uzyskanie pozwolenia na budowę oraz przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę, a dodatkowo zwiększy się lista inwestycji, które nie będą wymagały pozwoleń. Nowe prawo ułatwi też legalizację części samowoli budowlanych. – Usystematyzowanie przepisów sprawi, że łatwiej będzie zwykłemu Kowalskiemu – ocenia Konrad Młynkiewicz z Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy.

Motoryzacja

Śląsk wspiera innowacyjne firmy technologiczne. Doinwestuje m.in. budowę pierwszej w pełni polskiej baterii dla samochodów elektrycznych

Ponad 260 zgłoszonych projektów i 20 mln zł na dokapitalizowanie małych i średnich firm, które inwestują w nowe technologie – to efekt działalności Śląskiego Funduszu Rozwoju. Projekt jest elementem Śląskiego Pakietu dla Gospodarki realizowanego przez samorząd województwa w ramach uzupełnienia rządowej tarczy antykryzysowej. – Inwestycje, w które się angażujemy, wpisują się w globalne trendy, takie jak elektromobilność, zielona energia czy automatyka i robotyka. To pierwszy krok do transformacji gospodarczej regionu śląskiego – mówi Marcin Wilk, prezes zarządu Śląskiego Funduszu Rozwoju.