Komunikaty PR

Ekologiczna armatura Oras w galerii Riviera

2014-01-31  |  12:18
Biuro prasowe
Kontakt

Firma Oras wyposażyła w ekologiczną armaturę łazienki największego centrum handlowego na Pomorzu – galerii Riviera. W otwartym niedawno obiekcie zamontowano elektroniczne baterie z linii Electra, dedykowane do budynków komercyjnych, które projektowane są z myślą o poszanowaniu środowiska, i obniżeniu kosztów eksploatacji.  


Po fali zainteresowania zielonym budownictwem jaka objęła biurowce w Polsce przyszedł czas na centra handlowe. Nowe obiekty projektowane są z myślą o poszanowaniu środowiska. Coraz częściej galerie starają się i uzyskują ekocertyfikaty LEED czy BREEAM. Według danych Colliers International z minionego roku zielone certyfikaty posiadało w Polsce ok. 5 proc. obiektów handlowych, a wiele nowych inwestycji jest obecnie w fazie starania się o certyfikat.

Także inwestor Riviery, firma Mayland, postawiła na rozwiązania, które sprawiają, że budynek powstał w zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju, która nakazują szczególną dbałość o harmonijnie kształtowanie relacji pomiędzy wzrostem gospodarczym, a dbałością o środowisko. – Deweloper już na etapie projektowania wiedział, iż chce wykorzystać najnowsze technologie pozwalające oszczędzać. Ekologiczne gospodarowanie wodą w galerii możliwe będzie dzięki zamontowaniu w łazienkach baterii Oras Electra. To armatura sterowana elektronicznie o minimalnym poziomie zużycia wody 2 l/min – informuje Marek Wiśniewski, dyrektor ds. sprzedaży inwestycyjnej w firmie Oras.

Armatura pozwala optymalizować koszty bez rezygnacji z wygody użytkowników – woda wypływa z kranu jedynie wówczas, gdy jest to potrzebne, gdyż za uruchomienie kranu odpowiada elektroniczny czujnik. Dzięki temu woda nie płynie bez potrzeby. Takie rozwiązanie obniża koszty funkcjonowania obiektu, mniejsze są rachunki za wodę, ścieki i prąd potrzebny do ogrzania wody. Baterie sterowane sensorem są też bardziej ekologiczne niż klasyczne krany jednouchwytowe, gdzie poziom zużycia wynosi 12 l/min. I oszczędniejsze od spotykanych często w obiektach użyteczności publicznej kranów przyciskowych, gdzie woda płynie przez określony czas, i nie zamyka się automatycznie po odejściu użytkownika od umywalki. Oras Electra zamyka strumień wody w ciągu 1 sekundy po odsunięciu dłoni od kranu

- Centrum cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Gdyni i okolic. W pierwszy weekend otwarcia Rivierę odwiedziło 150 000 klientów. Nawet przy tak dużym obłożeniu nie  zanotowaliśmy żadnych awarii, co potwierdza nasze założenia, że warto inwestować w wysokiej jakości wyposażenie – Marek Ciszewski, dyrektor Centrum Riviera.

Riviera zdobyła palmę pierwszeństwa pod względem wielkości obiektu w całej północnej Polsce i dołączyła do pierwszej dziesiątki budynków handlowych w kraju. Najbliższe galerie o porównywalnej wielkości znajdują się w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Na dwóch poziomach znalazło się tu ponad 70.000 mkw. powierzchni, i miejsce dla 240 sklepów. Znalazły się tu punkty handlowe marek, które do tej pory nie gościły na trójmiejskim rynku. Część handlowa centrum podzielona jest na trzy główne strefy. W pierwszej odwiedzający znajdą hipermarket oraz salon ze sprzętem AGD. Drugą część wypełniają sklepy  z towarami dla rodzin i dzieci. Ostatnia strefa sprzedażowa koncentruje się wokół mody. Na terenie budynku zlokalizowano także największe w regionie kino 3D o powierzchni 2.800 mkw., w sześciu salach kinowych jednocześnie w seansach będzie mogło uczestniczyć 1.300 widzów.

Z zewnątrz Centrum Handlowo-Rozrywkowe Riviera charakteryzuje się przede wszystkim długą na ok. 600 metrów barwną fasadą, której spore fragmenty z czasem będą porastały bluszczem. Niecodzienna ściana zaprojektowana z myślą o tym, by zieleń stanowiła jej integralną część stanowi kwintesencję nowego podejścia do budownictwa. Trend ekologiczny od dłuższego czasu dominuje we współczesnej architekturze. Projektanci zlewają realizacje z naturalnym otoczeniem. Deweloper pomyślał także o klientach przemieszczających się ekologicznie po mieście - rowerzyści mogą bezpiecznie zostawić tu swoje dwa kółka na liczącym 300 miejsc strzeżonym parkingu.

Nowe centrum handlowe to nie pierwszy obiekt, w którym deweloper zdecydował się na montaż ekologicznej armatury Oras. Baterie tej marki od lat znajdują się w wyposażeniu łazienek warszawskiej Galerii Mokotów, w kieleckim centrum Korona, a także w obiektach za granicą, m.in. w hiszpańskim Puerto Venecia Shopping Park - zlokalizowanym z Saragossie, największym centrum handlowo-rozrywkowym w Europie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami? Biuro prasowe
2020-03-26 | 12:27

Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami?

Odpowiedzialne i efektywne gospodarowanie odpadami to jeden z największych problemów dzisiejszego świata. Rosnąca z roku na rok ilość produkowanych śmieci wymaga od władz centralnych
Ochrona środowiska Firma Davines z odnowionym certyfikatem B Corporation
2020-03-24 | 11:00

Firma Davines z odnowionym certyfikatem B Corporation

W 2020 roku Davines, włoski producent kosmetyków do włosów, podnosi poprzeczkę zrównoważonego rozwoju, odnawiając certyfikat B Corporation. Tym samym firma potwierdziła
Ochrona środowiska Eko zamiast ego. Projektowanie w symbiozie z naturą
2020-03-11 | 12:00

Eko zamiast ego. Projektowanie w symbiozie z naturą

Temat ekologii jest obecny wszędzie - nie stronią od niego również architekci. W jaki sposób pogodzić ideologię zero waste i oszczędność surowców z oczekiwaniami

Więcej ważnych informacji

Bankowość

W czasie pandemii co trzeci Polak zwiększył liczbę płatności online. Rosną obawy o bezpieczeństwo takich transakcji

Stan epidemii sprawia, że Polacy boją się zarówno o swoje zdrowie, jak i finanse. 2/3 rodaków obawia się, że sytuacja negatywnie odbije się na ich domowym budżecie – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Biura Informacji Kredytowej. Zdaniem 40 proc. badanych zawirowania związane z koronawirusem mogą  także spowodować zmniejszenie bezpieczeństwa transakcji płatniczych w sieci. A tych w ostatnim czasie przybywa, szczególnie w związku z częstszymi zakupami produktów spożywczych online. Pozytywne jest to, że ponad połowa Polaków już podjęła albo zamierza podjąć działania zwiększające bezpieczeństwo haseł dostępu do kont bankowych czy poczty mailowej.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Edukacja

[DEPESZA] Zdalne lekcje są dla nauczycieli testem cyfrowych kompetencji. Mogą też unowocześnić model nauczania

Blisko 70 proc. uczniów już w ubiegłym tygodniu uczestniczyło w lekcjach online, a 92 proc. z nich miało zadawane prace domowe – wynika z badania przeprowadzonego przez Brainly. Jednak połowie uczniów brakuje kontaktów z nauczycielami. Jak ocenia dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych, Piotr Stankiewicz, przymusowe zdalne lekcje będą testem cyfrowych kompetencji nauczycieli, ale stworzą również szansę na zmianę dotychczasowego, archaicznego modelu nauczania. – Od dawna mówi się o konieczności przejścia na bardziej angażujący model, w którym nauczyciel nie naucza, ale wspiera dziecko w poznawaniu świata, rozbudza jego pasje, pomaga kształtować kompetencje i samodzielnie się kształcić – podkreśla ekspert.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

W najbliższych dniach przedsiębiorcy będą decydować o utrzymaniu lub cięciu etatów. Największa fala upadłości spodziewana jest latem

W kolejnych dniach przedsiębiorcy muszą zdecydować, czy stać ich na przedłużanie umów z pracownikami. W skali najbliższego miesiąca zagrożone są setki tysięcy miejsc pracy – zauważa Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Cięć etatów można spodziewać się zwłaszcza w branżach najbardziej zagrożonych bankructwem, czyli m.in. w handlu, gastronomii czy turystyce. Wiele firm już w tej chwili ma ogromne problemy z płynnością, ale największej fali upadłości można spodziewać się na przełomie lata i jesieni – prognozują eksperci kancelarii Zimmerman i Wspólnicy.