Komunikaty PR

Ekologiczna armatura Oras w galerii Riviera

2014-01-31  |  12:18
Biuro prasowe
Kontakt

Firma Oras wyposażyła w ekologiczną armaturę łazienki największego centrum handlowego na Pomorzu – galerii Riviera. W otwartym niedawno obiekcie zamontowano elektroniczne baterie z linii Electra, dedykowane do budynków komercyjnych, które projektowane są z myślą o poszanowaniu środowiska, i obniżeniu kosztów eksploatacji.  


Po fali zainteresowania zielonym budownictwem jaka objęła biurowce w Polsce przyszedł czas na centra handlowe. Nowe obiekty projektowane są z myślą o poszanowaniu środowiska. Coraz częściej galerie starają się i uzyskują ekocertyfikaty LEED czy BREEAM. Według danych Colliers International z minionego roku zielone certyfikaty posiadało w Polsce ok. 5 proc. obiektów handlowych, a wiele nowych inwestycji jest obecnie w fazie starania się o certyfikat.

Także inwestor Riviery, firma Mayland, postawiła na rozwiązania, które sprawiają, że budynek powstał w zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju, która nakazują szczególną dbałość o harmonijnie kształtowanie relacji pomiędzy wzrostem gospodarczym, a dbałością o środowisko. – Deweloper już na etapie projektowania wiedział, iż chce wykorzystać najnowsze technologie pozwalające oszczędzać. Ekologiczne gospodarowanie wodą w galerii możliwe będzie dzięki zamontowaniu w łazienkach baterii Oras Electra. To armatura sterowana elektronicznie o minimalnym poziomie zużycia wody 2 l/min – informuje Marek Wiśniewski, dyrektor ds. sprzedaży inwestycyjnej w firmie Oras.

Armatura pozwala optymalizować koszty bez rezygnacji z wygody użytkowników – woda wypływa z kranu jedynie wówczas, gdy jest to potrzebne, gdyż za uruchomienie kranu odpowiada elektroniczny czujnik. Dzięki temu woda nie płynie bez potrzeby. Takie rozwiązanie obniża koszty funkcjonowania obiektu, mniejsze są rachunki za wodę, ścieki i prąd potrzebny do ogrzania wody. Baterie sterowane sensorem są też bardziej ekologiczne niż klasyczne krany jednouchwytowe, gdzie poziom zużycia wynosi 12 l/min. I oszczędniejsze od spotykanych często w obiektach użyteczności publicznej kranów przyciskowych, gdzie woda płynie przez określony czas, i nie zamyka się automatycznie po odejściu użytkownika od umywalki. Oras Electra zamyka strumień wody w ciągu 1 sekundy po odsunięciu dłoni od kranu

- Centrum cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Gdyni i okolic. W pierwszy weekend otwarcia Rivierę odwiedziło 150 000 klientów. Nawet przy tak dużym obłożeniu nie  zanotowaliśmy żadnych awarii, co potwierdza nasze założenia, że warto inwestować w wysokiej jakości wyposażenie – Marek Ciszewski, dyrektor Centrum Riviera.

Riviera zdobyła palmę pierwszeństwa pod względem wielkości obiektu w całej północnej Polsce i dołączyła do pierwszej dziesiątki budynków handlowych w kraju. Najbliższe galerie o porównywalnej wielkości znajdują się w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Na dwóch poziomach znalazło się tu ponad 70.000 mkw. powierzchni, i miejsce dla 240 sklepów. Znalazły się tu punkty handlowe marek, które do tej pory nie gościły na trójmiejskim rynku. Część handlowa centrum podzielona jest na trzy główne strefy. W pierwszej odwiedzający znajdą hipermarket oraz salon ze sprzętem AGD. Drugą część wypełniają sklepy  z towarami dla rodzin i dzieci. Ostatnia strefa sprzedażowa koncentruje się wokół mody. Na terenie budynku zlokalizowano także największe w regionie kino 3D o powierzchni 2.800 mkw., w sześciu salach kinowych jednocześnie w seansach będzie mogło uczestniczyć 1.300 widzów.

Z zewnątrz Centrum Handlowo-Rozrywkowe Riviera charakteryzuje się przede wszystkim długą na ok. 600 metrów barwną fasadą, której spore fragmenty z czasem będą porastały bluszczem. Niecodzienna ściana zaprojektowana z myślą o tym, by zieleń stanowiła jej integralną część stanowi kwintesencję nowego podejścia do budownictwa. Trend ekologiczny od dłuższego czasu dominuje we współczesnej architekturze. Projektanci zlewają realizacje z naturalnym otoczeniem. Deweloper pomyślał także o klientach przemieszczających się ekologicznie po mieście - rowerzyści mogą bezpiecznie zostawić tu swoje dwa kółka na liczącym 300 miejsc strzeżonym parkingu.

Nowe centrum handlowe to nie pierwszy obiekt, w którym deweloper zdecydował się na montaż ekologicznej armatury Oras. Baterie tej marki od lat znajdują się w wyposażeniu łazienek warszawskiej Galerii Mokotów, w kieleckim centrum Korona, a także w obiektach za granicą, m.in. w hiszpańskim Puerto Venecia Shopping Park - zlokalizowanym z Saragossie, największym centrum handlowo-rozrywkowym w Europie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska W Polsce mamy suszę. Ulewy i burze nie poprawiają sytuacji Biuro prasowe
2020-07-08 | 11:30

W Polsce mamy suszę. Ulewy i burze nie poprawiają sytuacji

Mimo ulewnych deszczy w Polsce wciąż mamy suszę. Krótkotrwałe i intensywne opady powodują lokalne podtopienia. Występowanie tych pozornie wykluczających się zjawisk jednocześnie
Ochrona środowiska Trzeci z rzędu Złoty Medal EcoVadis dla Air Products
2020-07-02 | 14:00

Trzeci z rzędu Złoty Medal EcoVadis dla Air Products

Air Products (NYSE: APD), wiodący dostawca gazów technicznych w Polsce i na świecie, został ponownie uhonorowany Złotym Medalem EcoVadis za wyniki uzyskiwane w obszarze społecznej
Ochrona środowiska UPS PUBLIKUJE 18. RAPORT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
2020-07-02 | 12:00

UPS PUBLIKUJE 18. RAPORT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

4 cele na 2020 zrealizowane rok wcześniej Lider branży w kompleksowym raportowaniu Publikacja pierwszego w historii firmy raportu ds. Standardów Rachunkowości

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Polska w ogonie Europy pod względem leczenia alergii – z 12 mln osób chorych odczula się tylko 20 proc. Brak leczenia zwiększa ryzyko zachorowania na COVID-19

Alergia to problem 12 mln Polaków. Przyczyną jej rozwoju są alergeny znajdujące się w pyłkach drzew, traw, zbóż, chwastów, odchodach roztoczy kurzu domowego czy w sierści i naskórku zwierząt domowych. Najczęstsze objawy choroby to katar, zatkany nos, zaczerwienienie spojówek, swędzenie oczu czy suchy kaszel. Alergia to nie tylko choroba dokuczliwa, ale i groźna. Nierozpoznana albo nieleczona prawidłowo może prowadzić do rozwoju astmy oskrzelowej. Dlatego lekarze podkreślają, że kluczowa jest szybka diagnoza i leczenie, które zwłaszcza teraz – w czasie pandemii SARS-CoV-2 – może zapobiec wniknięciu wirusa do organizmu przez błony śluzowe.

 

Prawo

Przedsiębiorcy liczą na progospodarcze inicjatywy prezydenta. Oczekują też jasnych standardów stanowienia prawa

Organizacje zrzeszające przedsiębiorców apelują do prezydenta o jasne określenie kryteriów, które musi spełniać ustawa dotycząca spraw gospodarczych, by zyskać jego podpis. Postulują, żeby każda tego typu zmiana prawa była poprzedzona konsultacjami ze stronami dialogu społecznego i przedstawicielami przedsiębiorców, zapewniała odpowiednio długie vacatio legis, a te dotyczące zwiększania obciążeń podatkowych wymagały 3/5 większości sejmowej. – Prezydent nie wpływa bezpośrednio na gospodarkę i przedsiębiorczość, ale może być otwarty na głosy środowiska przedsiębiorców – uważa główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

E-commerce

Sprzedaż okularów przez internet może znacząco wzrosnąć. Polska aplikacja pozwoli przymierzyć oprawki w rozszerzonej rzeczywistości

Narzędzia oparte na rozszerzonej rzeczywistości, które umożliwiają wirtualne przymierzenie produktu przed zakupem w sieci, mogą zminimalizować liczbę zwrotów. – Według niemieckiego zrzeszenia branży internetowej Bitkom co ósmy zakup w internecie jest zwracany do sklepu, co zwiększa koszty poniesione przez sprzedawców – tłumaczy Beata Badzyńska z Sensi Labs, firmy, która stworzyła aplikację Glasses Click & Fit pozwalającą wirtualnie dopasować okulary. Innowacyjne rozwiązanie nie nakłada oprawek na zdjęcie, ale tworzy realny model 3D twarzy, dzięki czemu klient może w telefonie przejrzeć się jak w lusterku. Aplikacja działa na platformie iOS oraz, co było dotąd niespotykane, na Androidzie.

Bankowość

Pandemia może zwiększyć popyt na doradztwo finansowe. Polacy będą szukać sposobów na pomnożenie gotówki

Strach przed koronawirusem i kryzysem w połączeniu z bardzo niskim oprocentowaniem lokat sprawiły, że tylko w marcu i kwietniu Polacy wypłacili z banków rekordową kwotę 46 mld zł, a więcej osób trzyma swoje oszczędności w gotówce.  – Trzymanie pieniędzy w  skarpecie nie jest dobrym zabezpieczeniem na 2020 rok. Podstawą tego zabezpieczenia jest dbałość o finanse osobiste – mówi prezes Fundacji EFPA Polska, Mariola Szymańska-Koszczyc. Jak podkreśla, w trudnych czasach warto zwrócić się do profesjonalnego doradcy finansowego, który pomoże w podjęciu dobrej decyzji i pomnożeniu gotówki. W Polsce rozwój rynku doradztwa finansowego wciąż jednak utrudniają nieprzystające regulacje i przekonanie klientów, że nie muszą płacić za tego typu usługi.