Komunikaty PR

Eksperci i praktycy wymienią się doświadczeniami z realizacji projektów wod-kan

2018-09-19  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Małuj
Good Energy

Gdańsk
80-396 Gdańsk
goodenergy.events|gmail.com| |goodenergy.events|gmail.com
48 605 721 555
www.ekogmina.biopro.pl
Do pobrania Folder ( 1.05 MB )

Gdańskie Forum stworzy okazję do podzielenia się doświadczeniami i dobrymi praktykami w zarządzaniu systemami wodno-kanalizacyjnymi oraz projektami rekultywacji zbiorników wodnych. Wszyscy zainteresowani specjaliści mogą dołączyć do dyskusji - trwa rejestracja on-line na www.ekogmina.biopro.pl

Pierwsze Forum Praktyków otwiera cykl konferencji EKOGMINA, które mają zwrócić uwagę na potrzebę wymiany wiedzy między gminami, wykonawcami i naukowcami w zakresie gospodarki wodnej i ochrony środowiska. Na spotkaniach nie tylko będzie można zaktualizować wiedzę techniczną, ale i poznać praktyczne rozwiązania dotyczące zarządzania siecią wodno-kanalizacyjną.Pomysłodawcą i organizatorem cyklu konferencji jest firma BIOPRO Sp. z o. o.

EKOGMINA przyniesie gotowe rozwiązania

- EKOGMINA to okazja do wymiany wiedzy i opinii praktyków oraz ekspertów polskiej branży wodno-kanalizacyjnej – wyjaśnia Andrzej Osiński, ekspert Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, prelegent konferencji EKOGMINA 2018. - Będziemy dzielić się doświadczeniami w oparciu o rzeczywiste realizacje w gminach oraz dyskutować o mocnych i słabych stronach dzisiejszych technologii. Wszystko po to, by wspólnie wypracować listę najlepszych praktyk w tym sektorze – podsumowuje Osiński.

Wśród najważniejszych zagadnień poruszanych podczas konferencji wymienia się problematykę jakości obsługi i utrzymania systemu wodno-kanalizacyjnego, aspekty skutecznej eksploatacji, ocenę stanu inwentaryzacji sieci w gminach oraz monitoring i zarządzanie danymi. Konferencja obejmie także dyskusję nad stanem środowiska, a w tym o zagrożeniach wynikających z braku wody pitnej oraz zanieczyszczeń zbiorników wodnych.

Jezioro Gołdap – czyli jak skutecznie rekultywować

Podczas konferencji zostaną poruszone tematy związane ze środowiskiem naturalnym. Uczestnicy poznają przykłady skutecznych metod rekultywacji zbiorników wodnych oraz narzędzia pozwalające efektywnie zarządzać gospodarką wodną. W tej sesji prof. dr hab. inż. Tomasz Heese omówi proces rekultywacji jeziora Gołdap glinką bentonitową wzbogaconą lantanem, który zakończył się sukcesem, a jeziorny fitoplankton nie jest już zdominowany przez sinice niebezpieczne dla zdrowia.

– Zastosowana technologia, choć mało znana w Polsce, okazała się dla jeziora Gołdap optymalnym rozwiązaniem w procesie rekultywacji – mówi prof. dr hab. inż. Tomasz Heese. – Wyniki pokazują, że jezioro zostało oczyszczone, a gmina Gołdap ma pełne powody do dumy i promowania się jako uzdrowisko.

W tej sesji uczestnicy Forum będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o udanym procesie rekultywacji oraz poznać inne skuteczne metody naturalnego oczyszczania wód.

W tym roku EKOGMINA odbędzie się w hotelu Radisson Blu w Gdańsku. Będziemy mogli wysłuchać wystąpienia wielu szanowanych profesorów, m.in. prof. Mariana Kwietniewskiego („Kompleksowość i opis systemu wod-kan – rola danych technicznych w zarządzaniu”), prof. Jacka Mąkini („Eksploatacja systemu wod-kan – dobre praktyki obsługi systemów”), prof. Zbigniewa Heidricha („Rozwój systemów wod-kan w gminach – realizacja zadań inwestycyjnych i optymalizacja budżetu projektów”) oraz prof. Tomasza Heese („Środowisko naturalne – inwestycja rozwojowa gmin”).

Konferencja jest objęta patronatem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych oraz patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Gdańsk, wortal Północna.TV, wydawnictwo Seidel-Przywecki oraz portal www.sozosfera.pl. Partnerami i sponsorami forum zostali: Ecol-Unicon, Sensus Polska, DS Consulting oraz Phoslock Europe GmbH.

Więcej informacji o konferencji na stronie wydarzenia www.ekogmina.biopro.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Ten startup razem z Samsung Inkubator uczy odpowiedzialnej mody Biuro prasowe
2020-05-27 | 18:00

Ten startup razem z Samsung Inkubator uczy odpowiedzialnej mody

Branża modowa zużywa rocznie 90 mln ton tekstyliów, z czego około 20 mln ton trafia na śmietnik. Dlatego walkę z tym zjawiskiem podejmuje coraz więcej organizacji czy
Ochrona środowiska Susza zagraża nam wszystkim. Sprawdź, jak oszczędzać wodę i pieniądze
2020-05-26 | 11:15

Susza zagraża nam wszystkim. Sprawdź, jak oszczędzać wodę i pieniądze

Problem suszy dotyczy każdego z nas – zasoby wodne Polski są jednymi z uboższych w Europie. Władze podejmują działania zachęcające do uczestniczenia w projektach,
Ochrona środowiska Beztroski recykling prowadzi do większej ilości śmieci na składowiskach odpadów
2020-05-25 | 01:00

Beztroski recykling prowadzi do większej ilości śmieci na składowiskach odpadów

Statystyczny Polak przyznaje się do zużywania ponad 280 plastikowych butelek i ponad 100 jednorazowych kubków do kawy rocznie.   Wyniki sondażu pokazują, że 34%

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.