Komunikaty PR

Gzella sadzi drzewa w ramach akcji „Chrońmy Bory”

2017-04-12  |  13:30
Biuro prasowe
Do pobrania Sadzenie ( 0 MB )

W minioną sobotę, w samym sercu Borów Tucholskich, dzięki współpracy marki Gzella i Nadleśnictwa Osie rozpoczęto kolejny etap prowadzonej od lat akcji „Chrońmy Bory”. Działanie ma na celu szerzenie świadomości proekologicznej wśród pracowników firmy i mieszkańców regionu. Do akcji sadzenia 2-letnich sadzonek brzozy włączyło się łącznie kilkadziesiąt osób z całymi rodzinami, co pozwoliło zalesić wyznaczony teren o kilkaset nowych drzewek.

 

Zapoczątkowany przed laty projekt „Chrońmy Bory” to inicjatywa firmy Gzella, producenta Wędlin z Borów Tucholskich. Głównym celem akcji jest zakorzenienie postawy proekologicznej i świadomości wyjątkowości otaczających Borów Tucholskich nie tylko wśród pracowników firmy, ale przede wszystkim ich rodzin oraz dzieci. Kształtowanie od najmłodszych lat postawy ekologicznej daje nadzieję, że obecnie zalesione tereny nie tylko pozostaną w doskonałym stanie, ale poszerzą się o nowe areały leśne dzięki odpowiedzialnej polityce środowiskowej.

W sobotniej akcji, korzystając z uprzejmości okolicznych służb leśnych wszyscy uczestnicy mogli wziąć czynny udział przy zalesianiu terenu po 90-letnim dojrzałym drzewostanie sosny.

 

- Jesteśmy przekonani, że akcja ma ogromny walor edukacyjny, szczególnie dzięki uświadomieniu, iż wycinka drzew jest ściśle związana z planem zagospodarowania lasu i wpływa istotnie na jego szybszy wzrost oraz zdrowie drzewostanu. Rodzinny charakter wydarzenia nie tylko zjednoczył naszych pracowników i dał im wiele satysfakcji, ale nauczył również najmłodszych uczestników jak delikatne są młode sadzonki oraz ile troski i pracy należy włożyć, aby zmieniły się one w silny, dający schronienie las  – mówi Karolina Kawczyńska, Dyrektor Marketingu w firmie Gzella.

 

Nieocenioną pomoc w przeprowadzonej inicjatywnie wykazali przedstawiciele Nadleśnictwa Osie - gospodarz terenu, Leśniczy Wojciech Jezierski oraz Specjalista Służby Leśnej inż. Dawid Warzyński. Ich czynne zaangażowanie pozwoliło poznać wszystkim uczestnikom zasady poprawnego przechowywania oraz sadzenia młodych drzewek, najczęściej występujące w Borach gatunki drzew, jak i mnogość działań związanych z utrzymaniem zdrowego drzewostanu.

 

 

- Cieszymy się, że wspólnie z firmą Gzella i jej pracownikami dopełniliśmy zieloną przestrzeń nowym zastępem drzew, a tym samym rozpoczynamy kolejny etap akcji „Chrońmy Bory”. Mamy nadzieję, że sobotnie spotkanie uświadomiło uczestnikom jak istotne są działania związane z ochroną przyrody oraz jak czasochłonna jest praca Leśniczych, dzięki czemu z rozwagą podejdą do częstych przypadków zanieczyszczania, czy niszczenia ekosystemu. Bory Tucholskie to nasze wspólne dobro i należy pamiętać, że dzisiejsze działania widoczne będą dopiero za kilkanaście lat, a więc dobre zmiany zajmują naprawdę dużo czasu – mówi Specjalista Służby Leśnej inż. Dawid Warzyński.

 

Inicjatywa zakończyła się na Strzelnicy w Osiu, gdzie w przyjemnej atmosferze przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek uczestnicy nie tylko mogli spokojnie porozmawiać, ale też skorzystać z pięknego, słonecznego dnia. Wielkie zaangażowanie oraz serce włożone w przeprowadzoną akcję pokazało, że osoby pracujące w firmie Gzella chętnie angażują się nie tylko w pracę, ale chcą mieć także wpływ na kształt i rozwój Borów Tucholskich.

 

 

O firmie:

W 1985 roku rozpoczęła się wyjątkowa historia, która rozwija się do dzisiaj, otwierając z każdą dekadą nowe rozdziały.  Mirosław Gzella wcielił w życie odważną wizję zrodzoną z pasji do jakości i dobrego smaku. Początkowo mały zakład wędliniarski z przydomowym sklepem na przestrzeni 30 lat stał się silną korporacją swoim zasięgiem pokrywającą całą Polskę. Domem marki Gzella do dziś jest położona w samym sercu Borów Tucholskich miejscowość Osie. To właśnie w tym malowniczym otoczeniu powstają wysokojakościowe wyroby wędliniarskie –  niezmiennie od lat.

                                                                                                                      

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami? Biuro prasowe
2020-03-26 | 12:27

Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami?

Odpowiedzialne i efektywne gospodarowanie odpadami to jeden z największych problemów dzisiejszego świata. Rosnąca z roku na rok ilość produkowanych śmieci wymaga od władz centralnych
Ochrona środowiska Firma Davines z odnowionym certyfikatem B Corporation
2020-03-24 | 11:00

Firma Davines z odnowionym certyfikatem B Corporation

W 2020 roku Davines, włoski producent kosmetyków do włosów, podnosi poprzeczkę zrównoważonego rozwoju, odnawiając certyfikat B Corporation. Tym samym firma potwierdziła
Ochrona środowiska Eko zamiast ego. Projektowanie w symbiozie z naturą
2020-03-11 | 12:00

Eko zamiast ego. Projektowanie w symbiozie z naturą

Temat ekologii jest obecny wszędzie - nie stronią od niego również architekci. W jaki sposób pogodzić ideologię zero waste i oszczędność surowców z oczekiwaniami

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Transport

Zmniejszony ruch na drogach spowodował spadek liczby wypadków. Serwisy samochodowe mimo to pracują pełną parą

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do zmniejszenia ruchu drogowego i spadku liczby ofiar śmiertelnych. W lutym i marcu – po raz pierwszy od dwóch lat – na polskich drogach zginęło mniej osób. W obecnej sytuacji przemieszczanie się własnym samochodem jest bezpieczniejsze niż korzystanie z transportu publicznego, ale eksperci apelują o bezpieczną jazdę, ponieważ służba zdrowia koncentruje się na zakażonych SARS-CoV-2. Polacy dbają o bezpieczeństwo swoich aut, gdyż ruch w serwisach wciąż jest duży. W przeciwieństwie do salonów motoryzacyjnych, w których większość usług związanych ze sprzedażą samochodów i obsługą klienta działa online.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sport

Koronawirus całkowicie zatrzymał świat sportu. Część klubów i federacji może czekać bankructwo, a niektórzy sportowcy będą rezygnować z kariery

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat sportu stanął. Już wiadomo, że na 2021 rok zostały przełożone igrzyska olimpijskie w Tokio i Euro 2020. Wstrzymane są rozgrywki, wyścigi i turnieje we wszystkich dyscyplinach. Oszacowanie strat jest praktycznie niemożliwe, bo nie wiadomo, jak długo potrwa pandemia. Dla części klubów zawieszenie rozgrywek na dłuższy czas może oznaczać  praktycznie likwidację, także sponsorzy będą renegocjować kontrakty. – Dopóki nie zobaczymy, jak rynek sportu przetrwa pierwszą falę tsunami ekonomicznego, nie jesteśmy w stanie określić, co będzie dalej – ocenia Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

[DEPESZA] Pracownicy z Ukrainy w obawie przed utratą środków do życia wracają do kraju. Brakuje oficjalnych komunikatów polskich władz skierowanych do tej grupy

Zgodnie z nową ustawą cudzoziemcy mogą pozostać w Polsce nawet po wygaśnięciu wiz lub zezwoleń na pobyt. Mimo to wielu Ukraińców, stanowiących największą grupę mieszkających w Polsce obcokrajowców, wyjechało lub nosi się z zamiarem wyjazdu po otwarciu granicy polsko-ukraińskiej. Polskie władze, choć przez lata zasłaniały się przed relokacją uchodźców milionem przyjętych pracowników zza wschodniej granicy, zapomniały zadbać o skierowanie do nich rzetelnej informacji o koronawirusie.