Komunikaty PR

Mazovia Circular Congress w Warszawie

2019-10-07  |  11:00

Już po raz drugi najwięksi eksperci ds. zrównoważonego rozwoju z ramienia różnych branż będą dyskutować o palących kwestiach nowoczesnej gospodarki o obiegu zamkniętym na międzynarodowym Mazovia Circular Congress 11 października w Warszawie.

Podczas konferencji będzie można wysłuchać inspirujących prezentacji, wziąć udział w interaktywnych sesjach warsztatowych i poznać najciekawsze case studies z Polski i z Europy.

- Wszelkie inicjatywy i spotkania związane z gospodarką w obiegu zamkniętym są niezbędne, aby nasze społeczeństwo zrozumiało, na czym to polega. Idea circular economy jest wdrażana w Unii Europejskiej od 3 lat, ale w Chinach już od 2002 roku, więc jest to koncepcja, która inne państwa sukcesywnie wprowadzają. Niestety Polska dalej postrzegana jest jako kraj o niskim zaangażowaniu w ten temat, co nie jest prawdą, gdyż mamy dokumenty czy instytucje, które zajmują się tą kwestią - mówi jedna z prelegentek, prof. Joanna Kulczycka z Polskiej Akademii Nauk.

Kongres rozpocznie dyskusja z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Ambasad Finlandii, Królestwa Niderlandów, Szwajcarii i Szwecji, podczas której paneliści przedstawią doświadczenia swoich krajów w implementacji gospodarki obiegu zamkniętego.

- Wdrożenie koncepcji circular economy będzie wymagało coraz większej świadomości społecznej i dużego zaangażowania ze strony nas wszystkich. Dlatego chcemy wykorzystać każdą okazję, aby móc na ten temat rozmawiać, czerpać wiedzę, dzielić się doświadczeniami, nawzajem się inspirować oraz kreować działania, które ułatwiałyby realizację zamierzeń GOZ - podkreśla Marcin Podgórski, Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Perspektywa zrównoważonego rozwoju zostanie zaprezentowana przez ekspertów, m. in. Eveline Lemke – założycielkę Thinking Circular, ekspertkę w dziedzinie energii, surowców i ekoprojektowania, Kim Tjoa – założyciela platformy sharingowej dla biznesu FLOOW2,  lidera ekonomii współdzielenia, Nicola Tagliafierro – dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Enel-X, odpowiedzialnego za rozwój cyrkularnych strategii firmy na poziomie globalnym, Vee Bougani – założycielkę Sustainable Food Movement w Grecji.

– Podczas Mazovia Circular Congress chcemy w międzynarodowym środowisku mówić między innymi o tym, czym jest GOZ, jakie są wskaźniki monitorowania gospodarki w obiegu zamkniętymi zasobami. Dobre praktyki związane z circular economy można znaleźć na stronach instytucji unijnych, np. European Circular Economy Stakeholder Platform, na której można i trzeba umieszczać dobre praktyki z Polski – dodaje prof. Joanna Kulczycka.

Uczestnicy będą mieli również możliwość, aby wziąć udział w sesjach warsztatowych poświęconych circular cities, food waste oraz polskim cyrkularnym start-upom.

Rejestracja na Kongres możliwa jest poprzez stronę: https://evenea.pl/event/mazoviacircularcongress/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Firma Tetra Pak nagrodzona za przeciwdziałanie zmianom klimatycznym Biuro prasowe
2020-02-20 | 16:30

Firma Tetra Pak nagrodzona za przeciwdziałanie zmianom klimatycznym

Tetra Pak została po raz czwarty doceniona za wyróżniające się działania prowadzone na rzecz klimatu oraz za pozyskiwanie zasobów ze zrównoważonych źródeł. Na
Ochrona środowiska Grupa Accor do 2022 r. wycofa plastik ze swoich hoteli
2020-01-24 | 13:00

Grupa Accor do 2022 r. wycofa plastik ze swoich hoteli

Zgodnie z przyjętym zobowiązaniem grupa Accor deklaruje usunięcie wszystkich plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku znajdujących się w hotelach do końca 2022 r. Działanie
Ochrona środowiska Jury konkursu Chivas Venture wybrało najbardziej innowacyjny polski start-up
2020-01-17 | 11:30

Jury konkursu Chivas Venture wybrało najbardziej innowacyjny polski start-up

15 stycznia odbył się lokalny finał konkursu Chivas Venture. Spośród najlepszej piątki start-up’ów wybrano zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę na

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Co czwarty nastolatek doświadcza przemocy w internecie. Świadomość zagrożeń wśród rodziców jest wciąż niewystarczająca

Średnio co piąty nastolatek był ośmieszany, a co czwarty – wyzywany w internecie. Tymczasem aż 84 proc. rodziców sądzi, że ich dzieci nigdy nie doświadczyły w sieci słownej przemocy – wynika z badań NASK. Oprócz hejtu młodzież coraz powszechniej styka się też z takimi zagrożeniami jak patostreaming, treści pornograficzne czy fake newsy, a ich lista stale się wydłuża. Kluczem do obrony przed nimi jest edukacja i świadomość po stronie rodziców i nauczycieli. W tym celu w lutym – w ramach obchodów 16. Dnia Bezpiecznego Internetu – odbywa się w całej Polsce blisko 4 tys. inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

UOKiK wytypował kolejne potencjalne piramidy finansowe. W ostatnich trzech latach znalazł na rynku 19 takich podmiotów

W ciągu ostatnich trzech lat UOKiK wytypował – zgodnie z oficjalnymi komunikatami – 19 firm działających na zasadzie piramidy finansowej. W tym tygodniu postawił zarzuty nieuczciwych praktyk kolejnym trzem spółkom, których działalność opierała się na sprzedaży pakietów członkowskich i obiecywaniu korzyści w zamian za namawianie do zakupu kolejnych osób. UOKiK podkreśla, że inwestowanie w piramidy finansowe – których struktura przypomina domek z kart – każdorazowo wiąże się z dużym ryzykiem utraty środków, dlatego konsumenci powinni być wyczuleni na konkretne sygnały ostrzegawcze.

Problemy społeczne

Zagrożonych ubóstwem jest 7 mln Polaków. Do 2030 roku ich liczba może spaść do 1,5 mln

W skrajnym ubóstwie żyje 2 mln Polaków, a blisko 7 mln jest zagrożonych ubóstwem. Dzięki połączeniu środków krajowych i unijnych do 2030 roku liczba osób zagrożonych biedą może spaść do 1,5 mln. – Konieczne jest jednak, by polityka rządowa i wydatki ze środków unijnych wzajemnie się uzupełniały, a procedury rozliczania projektów były prostsze – ocenia dr hab. Ryszard Szarfenberg z Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciw Ubóstwu.

 
 

Transport

PESA i Orlen coraz bardziej zaawansowane w budowie lokomotywy na wodór. Ma być gotowa w 2021 roku

W 2021 roku ma być gotowa lokomotywa wodorowa, nad którą wspólnie pracują bydgoska PESA i PKN Orlen. Pojazd ma być wyposażony w autonomiczne sterowanie, a obie spółki są już na zaawansowanym etapie przygotowywania pełnej specyfikacji, po której ruszy faza projektu i budowy. Docelowo nowa technologia ma zostać wdrożona komercyjnie na dużą skalę, również w pojazdach do przewozu osób.