Komunikaty PR

Oraz z nagrodą w konkursie Ekobiuro 2013

2013-11-26  |  13:10
Biuro prasowe
Kontakt

Spółka Oras, lider armatury oszczędzającej wodę, od lat stawia na ekologię nie tylko w zakresie produktów. Firma organizuje także ekodziałania kierowane do pracowników i społeczności lokalnych. Za te inicjatywy otrzymała właśnie nagrodę w tegorocznej edycji konkursu Ekobiuro 2013.

Tegoroczny konkurs Ekobiuro był już czwartą edycją inicjatywy organizowanej przez Fundację Aeris Futuro. Główne przesłanie to promocja postaw ekologicznych w miejscu pracy. W jury zasiedli eksperci z wielu dziedzin związanych ze zrównoważonym rozwojem, działaniami społecznymi i nauką. Byli to m.in. eksperci z Ministerstwa Gospodarki, Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN oraz organizacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zgłoszone do konkursu inicjatywy oceniano według kilku kryteriów: za efekt ekologiczny i społeczny, zaangażowanie dużej liczby uczestników, ale także za różnorodność i  innowacyjność podjętych działań. Znaczenie miał również dłuższy okres trwania podjętych działań ekologicznych oraz ich trwały efekt. W konkursie udział wzięło 20 firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.

- Wprowadzanie prośrodowiskowych rozwiązań związanych z funkcjonowaniem biur jest korzystne zarówno dla środowiska, jak również dla firmy czy organizacji w postaci konkretnych oszczędności. Ci, którzy wzięli w nim udział mogą zaobserwować pozytywne zmiany wynikające z oszczędności przy wdrożeniu ekologicznych rozwiązań w swoim otoczeniu, co przynosi także oczywiste korzyści dla środowiska. Wspólna organizacja wydarzenia ekologicznego to także świetny sposób na integrację zespołu i budowanie pozytywnej atmosfery w miejscu pracy – ocenia Michał Stalmach, koordynator konkursu, Fundacja Aeris Futuro.

Jedną z trzech nagrodzonych firm jest spółka Oras z Olesna, produkująca ekologiczną armaturę. Producent stawia jednak nie tylko na rozwiązania techniczne w bateriach poprawiające poszanowanie środowiska, ale też ekoakcje w firmie. – Od lat dbamy o poprawę świadomości naszych pracowników i społeczności lokalnych w zakresie poszanowania środowiska. Realizujemy szereg działań, i właśnie za te akcje doceniono nas w tegorocznej edycji konkursu Ekobiuro – informuje Ewa Rymarczyk, specjalista ds. ochrony środowiska w firmie Oras.

Długofalowe, stałe działania prowadzone przez firmę to m.in. organizacja konkursów i pikników  o tematyce ekologicznej dla pracowników i ich dzieci, regularna aktywność informacyjna – materiały związane ze środowiskiem pojawiają się w magazynie firmowym lub w specjalnie wydawanych ulotkach edukacyjnych. Cyklicznie organizowane są także wydarzenia specjalne, np. zbieranie zużytych baterii lub inicjatywy zachęcające, by do pracy przyjeżdżać rowerem – w ubiegłorocznej akcji „Pokaż rowerowi, gdzie pracujesz” udział wzięła prawie jedna czwarta pracowników.

Firma organizuje dla pracowników także wewnętrzne szkolenia związane z segregacją odpadów. Osoby zatrudnione w fabryce Oras mogą dowiedzieć się na nich jak prawidłowo segregować śmieci. Poznają też dane jakie korzyści udało się osiągnąć w firmie poprzez świadome gospodarowanie odpadami przez jej pracowników.

O bardzo wysokie standardy w zakresie poszanowania środowiska firma dba także w obszarze produkcji. Zakład produkcyjny w Oleśnie (woj. opolskie) posiada własne ujęcie wód głębinowych, własną oczyszczalnię ścieków przemysłowych i socjalno-bytowych. Prowadzone są regularne pomiary analityczne oraz monitoring ilość pobieranej wody, odprowadzanych ścieków, wytwarzanych odpadów, zużywanej energii, emisji gazów i pyłów do powietrza, a także hałasu do otoczenia. Od 2002 roku działalność firmy prowadzona jest zgodnie z wymaganiami Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001. System ten jest integralną częścią całego systemu zarządzania przedsiębiorstwem.

Oras jest firmą rodzinną należącą do Oras Invest. Jej siedziba główna znajduje się w Rauma w Finlandii. Założona w 1945 roku firma jest liderem na rynku armatury sanitarnej zapewniającej oszczędność wody i energii. Posiada dwie fabryki: w Rauma i w Oleśnie w Polsce oraz własne działy sprzedaży w piętnastu krajach europejskich. W 2012 roku sprzedaż netto zatrudniającej ok. 800 osób firmy wyniosła 131,1 miliona euro. Na rynku polskim marka obecna jest od 1995 roku. Obecnie zatrudnia około 250 osób. W ostatnich tygodniach firma ogłosiła przejęcie innego, dużego producenta armatury – niemieckiej firmy Hansa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami? Biuro prasowe
2020-03-26 | 12:27

Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami?

Odpowiedzialne i efektywne gospodarowanie odpadami to jeden z największych problemów dzisiejszego świata. Rosnąca z roku na rok ilość produkowanych śmieci wymaga od władz centralnych
Ochrona środowiska Firma Davines z odnowionym certyfikatem B Corporation
2020-03-24 | 11:00

Firma Davines z odnowionym certyfikatem B Corporation

W 2020 roku Davines, włoski producent kosmetyków do włosów, podnosi poprzeczkę zrównoważonego rozwoju, odnawiając certyfikat B Corporation. Tym samym firma potwierdziła
Ochrona środowiska Eko zamiast ego. Projektowanie w symbiozie z naturą
2020-03-11 | 12:00

Eko zamiast ego. Projektowanie w symbiozie z naturą

Temat ekologii jest obecny wszędzie - nie stronią od niego również architekci. W jaki sposób pogodzić ideologię zero waste i oszczędność surowców z oczekiwaniami

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Serwis specjalny

Branża motoryzacyjna dotkliwie odczuwa skutki pandemii koronawirusa. Zanotuje w tym roku dwucyfrowe spadki sprzedaży

Według danych Instytutu SAMAR w marcu liczba zarejestrowanych aut osobowych i dostawczych do 3,5 tony spadła o prawie 40 proc. w porównaniu z marcem ubiegłego roku. To najgorszy wynik od siedmiu lat. Jak podkreśla PR manager Volvo, widoczne w statystykach spadki sprzedaży są również spowodowane specyfiką polskiego rynku, którego wielkość jest mierzona nie według zamówień, lecz liczby rejestracji. Tymczasem w tej chwili klienci odkładają w czasie odbiory nowych samochodów, a wiele urzędów nie pracuje i nie przyjmuje wniosków rejestracyjnych. Koncern spodziewa się jednak, że w maju sytuacja zacznie powoli wracać do normy, choć branża motoryzacyjna i tak nie uniknie spadków.

Problemy społeczne

Tegoroczne należności za składki na ubezpieczenia społeczne można bezkosztowo odroczyć lub rozłożyć na raty. Z rozwiązania mogą skorzystać wszystkie firmy

Przedsiębiorcy, którzy w związku z koronawirusem mają trudności z terminowym opłaceniem składek, mogą wnioskować o odroczenie terminu płatności. Należności można też rozłożyć na raty. Dla tych, które dotyczą 2020 roku, nie będzie naliczana opłata prolongacyjna. Jeśli właściciel firmy złoży wniosek przed terminem płatności składek, nie poniesie żadnych kosztów związanych z ulgą. To rozwiązanie, z którego mogą skorzystać wszyscy płatnicy, bez względu na wielkość firmy, czyli także ci, którzy nie mogą ubiegać się o zwolnienie z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne. Dotychczas do ZUS wpłynęło blisko 5 tys. wniosków.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Nowotwory krwi atakują coraz częściej. W Polsce pacjenci wciąż czekają na nowoczesne metody diagnostyczne i innowacyjne terapie celowane

Nowotwory krwi i szpiku występują coraz częściej, ale dla wielu z nich są już opracowane innowacyjne terapie celowane. Są one wymierzone w konkretną mutację genetyczną, odpowiedzialną za pojawienie się choroby, i przynoszą zdecydowaną poprawę wyników leczenia. Do takich schorzeń zaliczają się m.in. ostra białaczka szpikowa czy rzadko występująca mastocytoza. Kluczem jest odpowiednia, wychodząca poza zakres podstawowych badań diagnostyka, która pozwoli wyodrębnić grupę chorych, u których można zastosować nowoczesne leki celowane. – Bardzo nam zależy na tym, aby nowe terapie, które w sposób niebudzący wątpliwości wydłużają czas przeżycia chorych na ostrą białaczkę szpikową, były dostępne również dla polskich pacjentów – mówi prof. Agnieszka Wierzbowska z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

 
 
 
 

Ochrona środowiska

[DEPESZA] Od października wzrosną opłaty za prąd. Inwestycja w fotowoltaikę może pomóc firmom w kryzysie zaoszczędzić na rachunkach

Pandemia koronawirusa uderza w małe i średnie firmy, które zaczęły już szukać oszczędności i możliwości obniżenia bieżących kosztów utrzymania, jak rachunki za media czy prąd. Te ostatnie będą w kolejnych miesiącach rosły, m.in. przez planowaną od października opłatę mocową, ale możliwość zastopowania podwyżek stwarza inwestycja we własne mikroźródło energii. Dzięki instalacji fotowoltaicznej firma może produkować energię na własne potrzeby, ograniczając przy tym wydatki i zyskując korzyści podatkowe. Istniejące na rynku instrumenty pozwalają sfinansować taką inwestycję nawet bez angażowania kapitału obrotowego przedsiębiorstwa.