Komunikaty PR

Scan-to-Go-Green – doskonały sposób na firmowe oszczędności

2013-07-22  |  16:34
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Zaufajmy skanerom

Z szacunków organizacji Conservatree wynika, że potrzeba aż 768 milionów drzew, by zaspokoić roczne światowe zapotrzebowanie na papier. Za dużą część tego zużycia odpowiadają firmy. Tym bardziej istotne jest uświadomienie sobie, że dzięki prostej decyzji biznesowej można w łatwy sposób to zużycie zmniejszyć, zapewniając przedsiębiorstwu oszczędności oraz dbając o środowisko. Całkowite wyeliminowanie papieru z systemu obiegu dokumentów w biurze jest niemożliwe, gdyż wiele z zaświadczeń, umów czy formularzy musi występować w fizycznej formie. Z analiz AIIM (Association for Information and Image Management) wynika, że statystycznie przeciętny dokument kopiowany jest 19 razy – w celu dystrybucji wśród pracowników, działów, czy dla klientów. Kopiowanie papierowych dokumentów można w łatwy sposób zastąpić skanowaniem, które dzięki obecnym możliwościom technologicznym, pozwala na efektywny obieg dokumentów w biurze i poza nim.

Zwrot inwestycji w skanowanie

Przeciętnie jeden skaner pozwala zaoszczędzić do 5,000 zł rocznie i ocalić istnienie 5 drzew. Jeśli założymy, że z jednego drzewa otrzymujemy 12,500 kartek papieru, kupując jeden skaner i używając go w biurze oszczędzamy 62,500 kartek rocznie. Oczywiście wszystko zależy od tego jak dużo papieru zużywamy w firmie i ilu zatrudniamy pracowników. Na koszty zużycia papierowych dokumentów składają się też inne czynniki – koszty drukowania, kopiowania, faksowania, transportu i przechowywania dokumentów. Pliki przechowywane są na serwerach, ich dystrybucja w formie elektronicznej praktycznie nie niesie ze sobą dodatkowych kosztów. Co więcej, dzięki korzystaniu z usług przechowywania danych w chmurze, mamy do nich dostęp z dowolnego miejsca.

Stare i nowe

Zastosowanie na szeroką skalę skanerów w biurze to nie tylko oszczędność, ale także świadoma decyzja, która czyni naszą firmę bardziej ekologiczną. To długofalowa inwestycja, która świadczy nie tylko o skutecznym zarządzaniu i szukaniu przydatnych oszczędności, ale także o odpowiedzialności przedsiębiorstwa za środowisko naturalne.

Więcej informacji na temat skanowania dokumentów w biurze można znaleźć w materiałach przygotowanych przez Fujitsu i AIIM:

http://scanners.fcpa.fujitsu.com/scansnapit/go-green/downloadform_whitepaper.php

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Ich ochrona to obowiązek nas Biuro prasowe
2020-09-18 | 14:00

Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Ich ochrona to obowiązek nas

19 września obchodzony jest Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. To ważna data, ponieważ obecnie środowisko naturalne jest narażone na wiele niebezpieczeństw. Niestety znaczna
Ochrona środowiska Dziura ozonowa jest coraz mniejsza. To efekt wysiłków całego świata
2020-09-16 | 10:45

Dziura ozonowa jest coraz mniejsza. To efekt wysiłków całego świata

Dziura ozonowa od lat jest przedmiotem zmartwień naukowców na całym świecie. Walka o przywrócenie odpowiedniej kondycji ozonosferze – tak ważnej dla zdrowia i życia nie
Ochrona środowiska Polskie plaże bez plastiku” – z helskich plaż sprzątnięto niemal tonę śmieci
2020-09-15 | 15:10

"Polskie plaże bez plastiku” – z helskich plaż sprzątnięto niemal tonę śmieci

Projekt „Polskie plaże bez plastiku” jest częścią 27. edycji kampanii Sprzątania świata-Polska, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Hasło przyświecające tegorocznej

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Rząd zmienia ustawę o cyberbezpieczeństwie. Zdaniem ekspertów może to negatywnie wpłynąć na wdrażanie w Polsce sieci 5G

Projekt zmian w ustawie o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa wprowadza duże zmiany w sektorze telekomunikacyjnym i będzie mieć istotny wpływ na wdrażanie w Polsce sieci 5G. Zawarte w nich przepisy budzą wątpliwości rynkowych graczy, którzy wskazują na luki i niezgodność z innymi aktami prawnymi. Kontrowersyjny jest także tryb procedowania projektu. Trafił on do publicznych konsultacji 8 września, a na przesyłanie opinii resort cyfryzacji dał stowarzyszeniom branżowym, przedsiębiorcom i instytutom naukowym tylko 14 dni. Termin ekspresowych konsultacji upływa na początku przyszłego tygodnia. Eksperci zauważają, że termin powinien być przynajmniej dwukrotnie dłuższy.

Handel

Handel przyspiesza z cyfryzacją. Pierwsze centra handlowe w pełni zautomatyzowały swoje programy lojalnościowe

Blisko 2/3 Polaków należy do przynajmniej jednego programu lojalnościowego, a 72 proc. korzysta z niego w aplikacji mobilnej. Galerie stawiają mocny akcent na ich wygodę i rozbudowę o kolejne funkcjonalności. Dlatego warszawskie centra: Galeria Mokotów i Westfield Arkadia oraz wrocławska Wroclavia całkiem zdigitalizowały swój program lojalnościowy, poszerzając go o cashback, czyli zwrot części pieniędzy za zakupy. – Cyfryzacja centrów handlowych jest naturalnym procesem i będziemy dalej wychodzić naprzeciw potrzebom klientów w tym zakresie – zapowiada Kamila Mąsior, digital manager w Unibail-Rodamco-Westfield.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

Nowe prawo budowlane wchodzi w życie 19 września. Uprości przygotowania do budowy domu i przyspieszy inwestycję

Nowe prawo budowlane wprowadza zmiany mające ułatwić i przyspieszyć proces inwestycyjny. Jedną z nich jest podział projektu budowlanego na trzy odrębne części. Prostsze ma być uzyskanie pozwolenia na budowę oraz przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę, a dodatkowo zwiększy się lista inwestycji, które nie będą wymagały pozwoleń. Nowe prawo ułatwi też legalizację części samowoli budowlanych. – Usystematyzowanie przepisów sprawi, że łatwiej będzie zwykłemu Kowalskiemu – ocenia Konrad Młynkiewicz z Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy.

Motoryzacja

Śląsk wspiera innowacyjne firmy technologiczne. Doinwestuje m.in. budowę pierwszej w pełni polskiej baterii dla samochodów elektrycznych

Ponad 260 zgłoszonych projektów i 20 mln zł na dokapitalizowanie małych i średnich firm, które inwestują w nowe technologie – to efekt działalności Śląskiego Funduszu Rozwoju. Projekt jest elementem Śląskiego Pakietu dla Gospodarki realizowanego przez samorząd województwa w ramach uzupełnienia rządowej tarczy antykryzysowej. – Inwestycje, w które się angażujemy, wpisują się w globalne trendy, takie jak elektromobilność, zielona energia czy automatyka i robotyka. To pierwszy krok do transformacji gospodarczej regionu śląskiego – mówi Marcin Wilk, prezes zarządu Śląskiego Funduszu Rozwoju.